כפר ורדים: גן-עדן לפורצים


צילה שנהר “מזמינה” את הפורצים והגנבים לכפר ורדים
צילה שנהר

אני לא מרגישה מוגנת והילדים שלי מפחדים להישאר בבית לבד

כפרניק רזולוציה נמוכה_9 כפר ורדים: גן-עדן לפורצים

 

אני לא מרגישה מוגנת, הילדים שלי מפחדים להישאר בבית לבד, מדי כמה  ימים נפרצים בתים של שכנים שלי או של אנשים שאני מכירה.

ואני שואלת את עצמי מתי הרולטה הרוסית תגיע אלי?

 

 

גנבים יקרים – בואו לפרוץ לבתים בכפר ורדים

 

גנבים יקרים, אני יודעת שאתם מגיעים לכפר שלנו גם בלי הזמנה אבל אם כבר אתם טורחים להגיע פעם בחודש ומגיעים כנופיות-כנופיות מכל רחבי הארץ, אז לפחות שההזמנה תהיה רשמית.

אמנם כנראה לא תכנסו בדלת הראשית ואולי לא נזמין אתכם לשבת איתנו לקפה, עוגה ושיחה על ענייני דיומא, אבל לפחות תרגישו שאנחנו מקבלים אתכם בזרועות פתוחות ובדלתות פרוצות לרווחה.

כמו שאתם יודעים בכפר ורדים גרה אוכלוסיה ממעמד בינוני גבוה, לכן תוכלו למצוא בבתים אליהם אתם פורצים אייפונים חדישים, אייפדים, כספות עם כל טוב: נשקים, כסף מזומן בשקלים או אפילו במטבע חוץ (שיהיה לכם נוח, אפילו לא תצטרכו ללכת לבנק להמיר למטבע זר), תמצאו לפטופים, תכשיטים ומפתחות של רכבים ממודלים חדשים.

 

כמו שאתם יודעים כפר ורדים אינו מוקף גדרות, אין שערים כמו בישובים אחרים, אין שמירה הדוקה ואין הגנה. מי שרוצה נכנס ועושה מה שהוא רוצה. נכון שיש כמה מצלמות (כמו אצל האח הגדול) אבל הן מצלמות בעיקר את הרחובות הראשיים, ואתם הרי מגיעים בצניעות, בהיחבא ומסתתרים כדי למשוך תשומת לב.

על המצלמות מסתכלים מתנדבים שגם אם מאוד ישתדלו לא ידעו האם הרכב שהם רואים נוסע בכביש הוא של תושב הכפר, אורח או חבר מהכנופיה שלכם, שהרי לא כתוב על הרכב שלכם "רכב חשוד" או "כאן נוסע פורץ בדרכו לעוד לקוח לא מרוצה". לפעמים המצלמות אפילו לא מאוישות וכך האח הגדול ישן לו בשקט ובשלווה בכפרנו הפסטורלי.

שמו של כפר ורדים כיישוב מסביר פנים לגנבים / פורצים / שודדים הגיע למרחוק ומכל קצוות הארץ ואפילו מחו"ל (מהשטחים) נוהרים האורחים הלא קרואים בזרם בלתי פוסק.

מדובר בפורצים מקצוענים, אף מסוק משטרתי שמוזעק אחרי שהגנבים סיימו ממזמן את עבודתם לא יאתר אותם, אף מסרון שנשלח אחרי שהכנופיה הסתלקה לא ירתיע אותם לחזור שוב וגם לא אזעקות, סורגים וגדרות.

 

כפר הורדים הינו יישוב מארח לגנבים מזדמנים וכנופיות שודדים. הם יכולים להיפגש כאן ולעשות סיעור מוחות כדי לשכלל את יכולותיהם.

הגנבים פורצים ביום, בלילה, אם יש אנשים בבית וגם אם אין. מתצפתים מהוואדי הקסום על בתים, נכנסים באין מפריע ועושים בבית כבתוך שלהם.

מאחר שפרצו לכל כך הרבה בתים, הם אפילו מזמינים את עצמם לעשות סיבוב חוזר בבתים שכבר היו בהם וחוזרים לסיבוב ריקון חפצי ערך ותכשיטים.

והכל באין מפריע.

גם אם המשטרה תתפוס אותם, הרי שיש להם כסף לממן עורך דין טוב ובעסקת טיעון יצאו כשהם משלמים מחיר פעוט יחסית. בקיצור הפשע משתלם!!!

במקום לעבוד בשכר מינימום, 16 שעות ביום שישה ימים בשבוע עם בוס מעצבן על הראש, הם פשוט נכנסים לרכב, נוסעים בואכה צפונה כפר ורדים ותוך כמה דקות מעשירים את חשבון הבנק שלהם בעשרות / מאות אלפי שקלים לתפארת מדינת ישראל.

ותושבי כפר הורדים, נכנסים להיסטריה של יום יומיים, סופקים כפות ידיהם ורוכשים עוד אזעקה מתוחכמת, כולאים את עצמם בסורגים נוספים ומכניסים את עצמם לכלובים של פחד ומגננה.

 

 

 

כפרניק רזולוציה נמוכה_10 כפר ורדים: גן-עדן לפורצים

 

 

ועכשיו אחרי מפגן הציניות המרשים כאן – קצת רצינות

 

אני לא מרגישה מוגנת, הילדים שלי מפחדים להישאר בבית לבד, מדי כמה שבועות / ימים נפרצים בתים של שכנים שלי או של אנשים שאני מכירה ואני שואלת את עצמי מתי הרולטה הרוסית תגיע אלי.

אין דין ואין דיין, תירוצים יש למכביר, וההפקרות חוגגת.

איכות חיים נמדדת לא רק בניקיון הרחובות, בפעילויות התרבותיות ובשבילים המטופחים. אם אין תחושה של בטחון בסיסי הרי שאיכות החיים פגומה.

אני מצפה ממקבלי ההחלטות להגן על התושבים שרוצים לגור בשקט ובביטחון בלי לחשוש לביטחונם האישי, המשפחתי ובלי לחשוש לרכוש המופקר שלהם.

 

 

הצעות:

 

להציב בכניסות לכפר שומרים שיפקחו בלילות מי נכנס, לאן הוא רוצה להגיע ולרשום את מספרי הרכב למעקב. בדיוק כמו שעושים ביישובים אחרים ששואלים אותי למטרת הביקור אם אני לא גרה שם.

 

להחזיר את אגרת השמירה ובכסף הזה לחבר את כל תושבי הכפר למוקד שמגיע במיידי תוך כמה דקות מרגע הפעלת האזעקה.

 

לשים מצלמות בוואדי הקסום כי משם מתרחשות הרבה פריצות.

 

אתם מוזמנים להציע בטוקבקים הצעות משלכם.

 

נ.ב. גנבים יקרים, אני מתנצלת מראש, אין לי אייפון וגם לבעלי אין, אין לי תכשיטים יקרים (מקסימום כמה תכשיטי פלסטיק משוק רמלה לוד) וגם הרכב שלי בעוונותיו בן 9 וכבר מתחיל לעשות קצת בעיות. הכסף שלי נמצא בבנק ולא בכספת ובארנק יש  20 ₪ + 4 דולרים כמט"ח למזל טוב וברכה.

אין לי אייפוד או אייפד ויש רק טלויזיה אחת (מתוך עקרון). כשאתם פורצים לבית שלי תעשו טובה, תקחו איתכם את מכונת הכביסה שלי, היא מתחילה לעשות צרות בסחיטה. אני יודעת שהיא קצת כבדה וזה סיפור להכניס אותה לרכב אבל תביאו נגרר. קחו גם את המייבש שיהיה לכם כבר סט קומפלט.

באותה הזדמנות תגנבו לי גם את הרכב. 90,000 ק"מ, יד שניה, פג'ו  307. אם תגנבו אותו אקבל את מלוא שוויו מחברת הביטוח ואוכל לרכוש רכב קצת יותר חדש (המפתחות על השיש במטבח). תרגישו חופשי להכין לעצמכם קפה, במקרר יש עוגה.

אם אין עוגה, תפרצו אצל השכנים, אני בטוחה שתמצאו שם אחת כזאת…

 

גנבים יקרים – בהצלחה!!!

 

 

עודי ברנדט על תחושת חוסר האונים

 

איל אשל על האפתיות שלתושבי כפר ורדים

 

 

 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורח/ת הגב

  צילה שנער
  מי יציל אותנו מצילה שנער? המומחית לכל רוכבת שוב!

 2. אורח/ת הגב

  צודקת ב1000000%
  כל מילה אמת

 3. אורח/ת הגב

  צריך לפעול
  יותר מדי דיבורים ומעט מדי מעשים.

 4. אורח/ת הגב

  במקום הוואדי הקסום
  ייקרא המקום – “השביל לגן העדן” – אתם יודעים עבור מי…

  ואם זה מעצבן מישהו, זה רק כי אף אחד לא חשב לאבטח את הוואדי הזה. להיפך, הפכו אותו למקום כל כך יפה, עצי פרי – אם הגנבים רעבים חלילה, ולא מצאו במקרר של הבית הנפרץ משהו טעים, יש גם ספסל, אם עבדו הגנבים קשה מדי, ורוצים קצת לנוח, והשביל נוח להליכה גם בלילה, אולי ישימו שם פנסים להאיר, כדי שהגנבים חלילה לא ימעדו ויפלו ולא יוכלו לשוב לבתיהם מלאי שלל וכל טוב מגן העדן המובטח…
  עד כאן ציניות, כמו שאומרת צילה.
  יש לאבטח לא את הכבישים, אלא את הואדיות והחורשות – כל לילה, כל יום, סריקות, מארבים ונוכחות אנשי משטרה וביטחון ללא הפסקה.
  מקימי הוואדי הקסום – רצו לברך – ויצאו …
  כן, משם באה הרעה.
  תושבי הכפר לא נהנים מהוואדי הקסום. האורחים הלא רצויים – כן.

 5. תושב חרד הגב

  הפתרון – התנדבות למשטרה ולתורנות בחדר הבקרה
  צילה יקירתי

  הפתרון הינו שאת ונשים נוספות תשכנעו את בעליכם להתנדב לשמירה על ביטחון הכפר כשוטרים מתנדבים. הניסיון שלנו, ולא רק שלנו, הינו שאי אפשר לסמוך זרים שיאפרו לנו לחיות בביטחון. אם כ 150 עד 300 תושבים בעלי רקע צבאי קרבי יתנדבו למשטרה המצב הבטחוני ישתפר ב 180 מעלות. כל עוד נסמוך על שכירי חרב כולל משטרת מעונה, ימשיכו ילדייך לפחד להישאר לבד בבית.

 6. אורח/ת הגב

  אושר “חוק דרומי”: מותר לירות כדי להבריח פורץ

  אושר “חוק דרומי”: מותר לירות כדי להבריח פורץ

  על-פי החוק שאושר, אדם לא יישא באחריות פלילית “למעשה שהיה דרוש באופן מיידי כדי להדוף מי שמתפרץ לבית, בכוונה לבצע עבירה”. ח”כ אהרונוביץ’ אמר בדיון כי מדובר בחוק מוסרי. מנגד, אמר ח”כ טיבי: “פורצים יש להעניש על פי חוק, אין להוציא גזר דין מוות בשדה באופן מיידי”

  אמנון מרנדה
  פורסם: 24.06.08, 19:25

  “חוק דרומי” – המעניק פטור מאחריות פלילית למי שפעל נגד פורץ שחדר לביתו – עבר הערב (יום ג’) בכנסת בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת. ההצעה התקבלה על רקע פרשת החוואי שי דרומי שירה למוות בבדואי שפרץ לחוותו. 44 חברי כנסת תמכו בהצעה ושבעה התנגדו.

  על-פי החוק החדש, לא יישא אדם באחריות פלילית “למעשה שהיה דרוש באופן מיידי כדי להדוף מי שמתפרץ או נכנס לבית המגורים, בית העסק או המשק החקלאי המגודר, שלו או של זולתו, בכוונה לבצע עבירה, או מי שמנסה להתפרץ או להיכנס כאמור”.
  שי דרומי על אישור החוק:
  היה צריך חוק / יונת אטלס ואמנון מרנדה
  שי דרומי, החוואי שירה למוות בבדואי שפרץ לשטחו, אמר כי החוק שנקרא על שמו יסייע לאזרחים לשמור על רכושם, אך הזהיר: “זהו פיקדון שניתן לנו ויש להשתמש בו בצורה נחושה ושקולה”
  לכתבה המלאה

  עם זאת, החוק לא יחול אם “המעשה היה לא סביר בעליל, בנסיבות העניין, לשם הדיפת הפורץ או הנכנס”, או אם “האדם הביא בהתנהגותו הפסולה להתפרצות או לכניסה תוך שהוא צופה מראש את אפשרות התפתחות הדברים”. החוק מגדיר “משק חקלאי – לרבות שטח מרעה ושטח המשמש לאחסון ציוד וכלי רכב במשק חקלאי”.

  “מדובר ביום היסטורי”, אמר ח”כ ישראל כץ, שהוביל את הצעת החוק. “אני משוכנע שהחוק החדש יגביר את ההרתעה וישפר את מצב הביטחון האישי. על הממשלה והגופים העוסקים בנושא לצאת במסע הסברה רחב כדי להסביר לציבור את השינוי במצב החוקי. אני בטוח שאחרי מספר מקרים בהם ייראו הפורצים שהמציאות השתנה תחל ירידה דרמטית בהיקף הפריצות, ושינוי מהותי ברמת הביטחון האישי”.

  ח”כ יצחק אהרונוביץ’ (ישראל-ביתנו), סגן מפכ”ל המשטרה לשעבר, אמר כי החוק מוצדק: “הוא מוסרי וערכי כדי למנוע את מה שאנו עוברים יום-יום. אנשים אומרים ‘אנחנו חוששים להתגונן’, גם כשיש ביכולתם אפשרות. הנזקים מסתכמים במיליונים. חקלאים עומדים חסרי אונים נגד הפורצים שחודרים לשטחם”.

  ח”כ זהבה גלאון (מרצ), המתנגדת לחוק, אמרה כי “פורצים הם עבריינים, אבל אזרחים לא יכולים להוציא להורג פורצים. לא יכול להיות שפורצים במקום לשבת בכלא, דמם מותר ואפשר לירות בהם. לא ייתכן שהזכות לרכוש תיגבר על הזכות לחיים. ישראל תהפוך למדינה היחידה המטילה עונש מוות על עבירות רכוש”.

  גם ח”כ אחמד טיבי (רע”מ-תע”ל), אמר כי יש לתת למשטרה יותר אמצעים לאכוף את החוק ולמגר את תופעת עבירות הרכוש. “פורצים יש להעניש על פי חוק, אבל אין להוציא גזר דין מוות בשדה באופן מיידי. זה חוק שמתיר להרוג על רקע חשד לעבירת רכוש”, הוא אמר.

 7. אורח/ת הגב

  “בזכות הילדים”
  הבית נראה כאילו כבר פרצו אליו, הכל על הרצפה.
  כנראה שזה עובד על הגנבים, הם מציצים אלינו ונראה להם שכבר מישהו חרב את הבית וגנב מה ששווה גניבה והם עוברים הלאה.
  לפחות משהו טוב יוצא מהבלגניסטים הקטנים שלי.

 8. צילה שנהר הגב

  אני תוהה מה עושים בישובים אחרים
  אני משוכנעת שהבעיה הזאת קיימת ביישובים נוספים בארץ.
  אני יודעת שהיתה בעיה קשה של פריצות בכוכב יאיר, אלפי מנשה והרבה ישובים קהילתיים שהיו קרובים לשטחים ולא רק.
  הם פתרו את הבעיה. נוכל ללמוד מהם.
  מאחר שלא אנחנו המצאנו את הבעיה הזאת שווה לבדוק בישובים אחרים שהתמודדו עם הבעיה הזאת ומצאו פתרונות.
  לא צריך להמציא את הגלגל בכל פעם מחדש, אפשר להעתיק אותו מישובים בהם זה הצליח.

  אם בניו יורק הצליחו למגר את הפשע, אין לי ספק שגם בכפר ורדים יצליחו לעשות זאת.
  צריך פשוט לדעת איך, להקציב לזה משאבים והכי חשוב להפוך את זה סוף סוף לעניין בעל סדר עדיפות ממדרגה ראשונה.

 9. צילה הגב

  רעיון מעולה…
  אבל עם כל הכבוד… למה לסמוך על הגברים?
  גם אני כאשה יכולה להתנדב.
  אני לא צריכה להיות גורילה כדי להתנדב. אמנם אני לא רואה את עצמי קופצת על שודדים באמצע הלילה, שולפת עליהם אקדח, צורחת עליהם לשכב על הרצפה ולסתום את הפה, אחרת כל מה שיאמרו ישמש נגדם בבית משפט ונותנת להם את הנייד שלי שיתקשרו כבר לעורך הדין שלהם…
  אני לא רואה את עצמי מתיישבת עליהם ושמה עליהם אזיקים… אף על פי שזה יכול להיות מעניין כתסריט לסרט פעולה. אבל יכולות המשחק שלי הן… לא משהו.
  אבל אני בהחלט יכולה לשמש ככוח עזר.
  תאמינו לי שאם אראה שודד, אפצח בכאלה צרחות שכולם יתעוררו לא רק בכפר הורדים אלא בכל הסביבה.
  זה יהיה יותר אפקטיבי מכל מערכת כריזה כזאת או אחרת.

  בקיצור, אני מוכנה להתנדב כמו שהתנדבתי לסיירת הורים.

 10. אורח/ת הגב

  מתנדבים בעם
  גם אני שמעתי על מתנדבים לחדר הבקרה שפשוט התעלמו מהם!
  ראה אחת הדוגמאות של דניאל בנגמא .
  השוטרים המתנדבים מכפר ורדים מופעלים בישובים סמוכים בלבד ולא בכפר ורדים-מדוע?
  דווקא הם מכירים הכי טוב את היישוב שלהם!

 11. אורח/ת הגב

  אני מכיר מבוגרים בעיקר מוגבלים ובודדים שפוחדים ביום ובלילה
  פחד!!!

 12. אורח/ת הגב

  ב
  ההצעה שלי – לעשות גדר מסביב לכפר ורדים אם ביתנים של שומרים בכניסות ראשיות או- שתושבים יתחילו לעשות גדר סביב ביתם. בקיבוצים הגדרות מנעו הרבה בלאגנים, אני בטוחה.

 13. אורח/ת הגב

  צילה שנהר
  צודקת בהחלט!!
  איש איש לגורלו וחבל!
  הפתרון הוא כלבים משוחררים בחצר,אקדח מתחת לכרית והרבה מזל!!!

 14. רחל המשוררת הגב

  הואדי הגנוב
  המועצה תורמת כסף לאן שלא צריך במקום לדאוג לביטחון התושבים קמה לה איזה גברת עם חזון על ואדי קסום ומבלבלת את המח למועצה וכמובן קיבלה הרבה כסף אני יודעת ממקור ראשון, יופי של מועצה למה להשקיע בביטחון, כשאפשר ליפות את הואדי שיהיה לגנבים נעים ללכת שם בלילות סיוון תתעורר

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן