כוכבי החליף את גולן בפצ”ן


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מ.מ. כפר ורדים

סיון יחיאלי, יו"ר פורום קו העימות: מודה לאלוף יאיר גולן ומאחל בהצלחה לאלוף אביב כוכבי.

כפרניק  יחיאלי ואביב כוכבי1 כוכבי החליף את גולן בפצ"ן

סיון יחיאלי, יו"ר פורום קו העימות: מודה לאלוף יאיר גולן ומאחל בהצלחה לאלוף אביב כוכבי.

 

בתחילת השבוע  נערך בפיקוד צפון טקס החלפת מפקד הפיקוד.  הטקס נערך במעמד ראש המטה הכללי, רב-אלוף בנימין (בני) גנץ, מפקד פיקוד הצפון היוצא, אלוף יאיר גולן, ומפקד הפיקוד הנכנס, אלוף אביב כוכבי.

אלוף אביב כוכבי מחליף בתפקידו את אלוף יאיר גולן, אשר מילא תפקיד זה במהלך שלוש השנים האחרונות.

מדברי ראש המטה הכללי, רב-אלוף בנימין (בני) גנץ: "זה שנים רבות שחיילינו צועדים בין הרי הצפון ונופיו המוריקים ולאורך גבול הטרשים. שנים רבות של קרבות שעיצבו את קורותיה של מדינת ישראל – ומפקדים רבים שהובילו את הלוחמים באחריות, בגבורה ובנחישות. אדמת הצפון ידעה מלחמות ומבצעים רבים מספור, וטבועות בה פסיעותיהם של אלפי לוחמים לאורך הדורות. מורשת הקרב, שכתבו בפועלם חיילי הפיקוד, שזורה כאבני דרך בשבילי הצפון, והיא שממשיכה להתהוות בעשייתם של לוחמיו ומפקדיו היום.

"יאיר, בשלוש השנים האחרונות הפכת לחלק מנופי הצפון והגולן, והם לחלק ממך. אני מכיר אותך שנים רבות ואני יודע כי הניסיון שצברת כלוחם וכמפקד במשך שנים רבות בשטח ובצפון בפרט, תרם להצלחתך בהתמודדות עם האיומים שהגבול הצפוני העמיד בפנינו ותבונתך הייתה לערך רב בהתמודדותנו עם השינויים הרבים במרחב. פיקוד הצפון היה ונותר אזור הדורש מוכנות יום-יומית ועשייה תובענית, גמישות מרבית וערנות מתמדת מכל המעורבים בו. מגוון האיומים סביבנו השתנה עד בלי היכר והתרחב בשנים האחרונות, והיום אנו עומדים בפני אויבים חדשים כישנים. על מבקשי רעתנו לדעת כי אנו ממשיכים לעקוב אחר התהפוכות ואחר המתרחש מעבר לגבול, בכל זמן נתון, בכל טווח ובכל נקודת ציון.

"הפיקוד, בהובלתך אביב, יידרש להמשיך ולהשתנות בהתאמה לאתגרים השונים ובו בזמן להמשיך ולהיות קשוב, ערני ודרוך מול הבלתי צפוי. המוכנות המבצעית שלנו עלולה להיבחן בכל רגע, ולכשיגיע הרגע נפעל בדיוק ובעוצמה הנדרשת. אני יודע כי בשורות הצבא ובכללם גם בשורות הצפון עומדים האנשים הראויים, האמינים והמחויבים ביותר למשימה, שלעולם תהיה משימתנו – הבטחת שלומה של מדינתנו ושלומם של אזרחינו ותושבינו".

מדברי מפקד פיקוד הצפון היוצא, אלוף יאיר גולן: "הפלאתם לעשות מפקדים וחיילים, והייתה לי זכות גדולה, זכות אדירה, זכות של פעם בחיים, לפקד עליכם– חבורה עתירת סגולות וברוכת תחושת שליחות עזה. לא אנשי מלל הינכם, לא בשיח וסיג טמונה מעלתכם, כי אם ביכולתכם לתרגם רעיונות למעש, מחשבה ליצירה, הגות לפעולה בעולם הממשי".

מדברי מפקד פיקוד הצפון הנכנס, אלוף אביב כוכבי: "הזירה הצפונית ניצבת בעין הסערה המתחוללת במזרח התיכון, ומהווה תמצית של התהליכים הפוקדים את העולם והאזור כולו. זירה המבטאת מאבק בין דתות, עדות ומעצמות, וביטוי לאזור שהפך יותר מפורר, יותר בלי נשלט, יותר איסלמיסטי ויותר אלים. כל אלו מבטיחים את המשך חוסר היציבות בזירה. אל הציר הרדיקלי, איראן, סוריה וחיזבאללה, הפועל ונערך שנים רבות כדי לפגוע במדינת ישראל, עשויים להצטרף ארגוני טרור שטופי אידיאולוגיה קיצונית, הנכונים לשנות את יעדיהם הנוכחיים, ולהציב את מדינת ישראל כמטרה. מול אלו ואלו עלינו להתייצב למשימת ההגנה, בשגרה, בחירום ובמלחמה. לשם נרכז את מלוא המאמץ: אמצעים, הכנת המרחב, הכשרות, שכלול שיטות לחימה ותוכניות מגוונות. עלינו להמשיך ולהכין את הכוחות ליום פקודה, באופן שיביא לתגובה מפתיעה, רבת עוצמה וחד משמעית בתוצאתה. לשם נרכז את עשייתנו ללא הפסקה. מוכנות, חשיבה, ותרגול הם הכרח, אך מעל כולם, לעולם נדרשת רוח הלחימה והנחישות בביצוע המשימות, בענייני שגרה ובעתות מלחמה. ראינו זאת לאחרונה במבצע 'צוק איתן', וראינו זאת בכיבוש צפת. אז בכוח המסתער על המצודה היה דודי, מנחם כוכבי, שנמצא כאן היום, וכאן אני עומד, 66 שנים אחרי, נוטל את הפיקוד במקום בו לחם עם חבריו, ואינני יודע להבטיח לכם דבר מלבד אותה רמת מחויבות".

סיון יחיאלי, ראש המועצה המקומית כפר ורדים ויו"ר פורום קו העימות: "בשמי ובשם כל ראשי הרשויות של פורום קו העימות, אני מבקש להודות מקרב לב לאלוף יאיר גולן, על האמון ושיתוף הפעולה ההדוק. כולנו מאחלים לאלוף כוכבי הצלחה בתפקידו החשוב, במיוחד לנוכח האיום המתפתח מצפון".

תגובות פייסבוק


0 תגובות

  1. פוטין הגב

    מה זה?
    מה זה צריך להביע?

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן