יוני רכטר בכיתת אמן


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מ.מ. כפר ורדים

יוני רכטר לראובן מלאך: מעריך המאמץ שהשקעת להביא אותי למפגש עם תלמידך המקסימים.

כפרניק רכטר וראובן מלאך יוני רכטר בכיתת אמן

יוני רכטר לראובן מלאך: מעריך את המאמץ שהשקעת להביא אותי למפגש עם תלמידך המקסימים.

 

לאורך השנה יגיעו אמנים מובילים ויידועי שם לסדנאות מוזיקה עם תלמידי מגמת המוזיקה של תיכון אמירים בכפר ורדים.

 

המוסיקאי והיוצר הדגול יוני רכטר התארח במגמת המוזיקה ומרכז המוסיקה בכפר ורדים, ביוזמתו של ראובן מלאך, מנהל המרכז. המפגש בין האמן והמוזיקאים הצעירים היה מרגש מאד.

 

האורח פתח בקורות חייו המוזיקליים מתחילת דרכו ועד היום, הסביר לתלמידים את שיטת ההלחנה, כיצד ניגשים לכתיבת יצירה וציין נקודות חשובות שיש להתייחס להן תוך כדי כתיבה.

 

 

כפרניק רכטר וראובן מלאך_0 יוני רכטר בכיתת אמן

 

 

 

רכטר שיתף את התלמידים בזיכרונות היכרותו רבת השנים עם אריק איינשטיין וסיפר על עבודתם המשותפת ועל החדוות היצירה יחד עם איינשטיין המנוח. גם על אלתור לא פסח, והשמיע קטעי מוסיקה יפים ויצירתיים. התלמידים התעניינו בכל התחומים ושאלו שאלות ענייניות.

 

בסיכום הערב החמיא רכטר לראובן מלאך ולנגנים הצעירים והודה על ערב מהנה במחיצתם. למחרת היום שלח רכטר דוא"ל למלאך ובו כתב, בין היתר, "אני מאד מעריך את המאמץ שהשקעת להביא אותי למפגש עם תלמידך המקסימים. אני משוכנע שזה נגע בהם כי זה נגע בי".

לאורך השנה (וכל שנה) יגיעו אמנים מובילים ויידועי שם לסדנאות מוזיקה עם תלמידי מגמת המוזיקה של תיכון אמירים.

 

את הקשר עם רכטר יצר ראובן מלאך בסיועו של המוזיקאי המוביל עמיקם קימלמן (נגן הג'אז ומנכ"ל ביה"ס לג'אז ומוזיקה קלה "רימון") שהנו חבר קרוב של מלאך ופועל רבות לקידום השותפות של מגמת המוזיקה אמירים עם ביה"ס "רימון". קימלמן עצמו שותף בהנחיית תלמידי מגמת המוזיקה ויחל בימים הקרובים להעביר כיתות אמן וסדנאות בתחומי האלתור, ההרמוניה של הג'אז והרכבי נגינה (ג'אז ומוזיקה קלה).

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. בן עמי הגב

  מלאך

  אין על המלאך

  “סיימון”

 2. מבקר המדינה הגב

  כמה זה עולה לנו?
  מי משלם?

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן