חנוכה בחודש שבט


היכל התרבות מעלות-תרשיחא
מימון פאר
היכל התרבות ואמנויות הבמה במעלות-תרשיחא: 33 מלש"ח
כפרניק ונוחי דנקנר ושלמה בוחבוט צילום סיון פרג חנוכה בחודש שבט

 

היכל התרבות ואמנויות הבמה במעלות תרשיחא נחנך בהופעות של ריטה ולהקת בת שבע.
 
היכל התרבות ואמנויות הבמה האזורי במעלות-תרשיחא נחנך בשבוע שעבר בטקס בנוכחות שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס, ראש העיר ויו"ר המרכז לשלטון מקומי שלמה בוחבוט, יו"ר קבוצת IDB נוחי דנקנר, נציגי הסוכנות היהודית ונציגי מפעל הפיס, נשיא השקעות דיסקונט עמי אראל ואישי ציבור רבים נוספים.
ההיכל הוקם בהשקעה של 33 מיליון ₪ בסיוע חברת השקעות דיסקונט מקבוצת IDB, הסוכנות היהודית ומשפחת אודרי וברנרד רפופורט, משרד הבינוי והשיכון, מפעל הפיס והמשרד לפיתוח הנגב והגליל –  תוך שהוא נבנה בסטנדרט בינלאומי מקצועי המותאם לאירוח מגוון רחב של מופעי תרבות ואמנויות הבמה המודרניים ביותר.
הפרויקט התאפשר לאחר פניית בוחבוט, לדנקנר, אשר נרתם לבקשתו לסיוע בהקמת היכל תרבות ואמנויות הבמה בעיר, וזאת כחלק מהמחויבות הנמשכת של קבוצת IDB למען תושבי הגליל ולפרויקטים משמעותיים נוספים למען הקהילה להם שותפה הקבוצה במעלות-תרשיחא.
הירתמותה של קבוצת IDB ביחד עם קרן בֵּרְנַרְד ואוֹדְרִי רָפּוֹפּוֹרְט ובני המשפחה (Bernard and Audrey Rapoport), באמצעות ה-JFNA (הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה) והסוכנות היהודית, משרד הבינוי והשיכון, מפעל הפיס והמשרד לפיתוח הנגב והגליל אפשרה התנעה וביצוע מהיר ויעיל של הפרויקט.
 
אבן הפינה של ההיכל הונחה במרץ 2007 במעמד ראש הממשלה דאז אהוד אולמרט, נשיא המדינה שמעון פרס, שכיהן באותה העת כמשנה לראש הממשלה וכשר לפיתוח הנגב והגליל, יו"ר קבוצת IDB נוחי דנקנר ואישי ציבור נוספים.
בוחבוט אמר בטקס חנוכת ההיכל כי, "למשרד הבינוי והשיכון ולמשרד לפיתוח הנגב והגליל חברו מספר כוחות וגופים מאד גדולים: מפעל הפיס, הסוכנות היהודית וקבוצת IDB, שלולא ההתגייסות של שלושתם לא היה קם המרכז הזה".
עוד אמר הוסיף: "בחרתי לציין אדם אחד באופן אישי, אדם שיוזמתו והמעורבות האישית שלו בפרויקט היא היא שעשתה את כל ההבדל- עשתה אותו אפשרי והוציאה אותו מן הכח אל הפועל. נוֹחִי דָנְקנֵר – הוא לא רק יו"ר קבוצת IDB, הוא קודם כל אדם. אדם בעל חזון, פטריוט, ציוני אמיתי, שטובת המדינה, ביטחונה ושגשוגה הכלכלי והחברתי הם בנפשו. לא בכדי כינה אותו לפני שבועות ספורים, מר שמעון פרס, נשיא המדינה – ‘העובד הסוציאלי המצטיין של מדינת ישראל’".
 
 

 

כפרניק ונוחי דנקנר ושלמה בוחבוט צילום סיון פרג_0 חנוכה בחודש שבט
 
 
נוחי דנקנר, יו"ר קבוצת IDB , אמר: "אני שמח על כך שזכיתי, ביחד עם חבריי לקבוצת IDB, להשתתף בפעילות המבורכת שמוביל ראש עיריית מעלות-תרשיחא, ידידי הטוב שלמה בוחבוט. שלמה הוא אדם בעל שילוב מדהים של תכונות ויכולות: הנמרצות שלו, החזון וכושר המנהיגות, אהבת מדינת ישראל ואהבת בני אדם – כל אלה מניעים אותו בדרכו אל המטרות שהוא מציב לעצמו.
אני מבקש שתדע, שלמה, שכולנו מודים לך ומוקירים את פעילותך למען תושבי העיר מעלות-תרשיחא והאזור כולו, בכהונתך זה ארבעה עשורים בראשות העיר היחידה בישראל שהוקמה על בסיס שיתוף מוניציפאלי בין יהודים לערבים. מעלות-תרשיחא, בראשותך, היא דוגמא לכך שאפשר גם אחרת. שאפשר לחיות במדינת ישראל בדו-קיום. אפשר ליצור שיתוף פעולה אמיתי, ולקיים יחסי שכנות טובים מתוך תחושת שיתוף, הגינות, אחווה וכבוד הדדי. מהעיר מעלות-תרשיחא יוצאת בשורה גדולה – על כולנו להתנער ולהוקיע גילויים של חוסר סובלנות. היכולת לקיים חיים משותפים, זה לצד זה – יהודים, מוסלמים ונוצרים – היא התנאי והיא המפתח לכינון שלום אמיתי בין תושבי הארץ ובין מדינת ישראל למדינות ערב".
דנקנר הוסיף: "אני משוכנע שתושבי מעלות-תרשיחא ותושבי היישובים הסמוכים, יפיקו הנאה מרובה מן ההיכל הנפלא ומאחל להם חיים שלווים של ביטחון אישי, ביטחון כלכלי, ותרבות פנאי עשירה ומגוונת. אנו בקבוצת IDB נמשיך לעמוד לצידם ונגיע להתארח בעיר עוד פעמים רבות על מנת לחזות ביחד במיטב מופעי התרבות שההיכל יציע".
לדברי אלן הופמן, מנכ"ל הסוכנות היהודית, "מאז הקמתה, מהווה הסוכנות היהודית שותף מרכזי בהקמת המדינה ובפיתוחה. אני מאמין כי היכל התרבות החדש, המוקם על ידי העיר מעלות-תרשיחא בשותפות עם הקהילות בתפוצות, הסוכנות היהודית ותורמים מישראל, ישמש מוקד משיכה מרכזי לכל תושבי הצפון. אני גאה בשותפות ההדוקה של הסוכנות היהודית עם מר נוחי דנקנר ועם קבוצת IDB לחיזוק ישובי הפריפריה בישראל ומודה למשפחת אודרי וברנרד רפופורט מטקסס על נדיבותם שסייעה להקמת ההיכל".
שאול סוטניק, מנכ"ל מפעל הפיס, מסר כי: "מפעל הפיס מציין השנה 60 שנה להיווסדו. 60 שנות עשייה ענפה ומגוונת שתכליתה אחת קידום הקהילה בישראל. במהלך ששת העשורים שחלפו קידם מפעל הפיס עשרות אלפי פרויקטים למען הקהילה, עיקרם בתחום החינוך. היכל הפיס לתרבות במעלות, שהוקם בסטנדרטים בינ"ל, מתאים לארח את כל אמני הבמה ועשוי להפוך למוסד פעיל ומרכזי בחיי התושבים באזור כולו. אני מקווה שלצד אירוח להקות מחול, תזמורות, להקות רוק וקבוצות תיאטרון יהפוך המקום גם לבית עבור קבוצות יוצרים מקומיים ויהיה אבן שואבת לקהילה כולה".
 

אודות היכל התרבות ואמנויות הבמה מעלות תרשיחא
 
היכל התרבות והאמנויות הבמה החדיש והמתקדם מסוגו בארץ יהווה בית למגוון רחב של אירועי תרבות: החל מקונצרטים, דרך הצגות תיאטרון ואופרה ועד להופעות מחול וזמר.
בבניית ההיכל הושקעו למעלה מ-33 מיליון ₪ והוא הוקם בסטנדרטים בינלאומיים.
ההיכל משתרע על פני 1900 מ"ר, מכיל כ-500 מקומות ישיבה ומסביבו 12 דונם של גן מטופח. האולם, ניבנה בסטנדרטים גבוהים במיוחד שמתאימים לארח מופעי תיאטרון, מחול, קונצרטים בהרכבים קטנים ותזמורות קאמריות, מופעי בידור וכנסים ברמה מקצועית ואומנותית גבוהה. זהו מבנה ראשון כחלק ממתחם המכון האקדמי המתוכנן לקום בעיר.
המבנה עומד בסטנדרטים גבוהים ביותר של אקוסטיקה, תאורה ומערכות קול וקשר והוא ישרת את כל תושבי הגליל המערבי.

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. עלי באבא הגב

  ואצלנו יש בלונים פורחים
  ואצלנו יש בלונים במקום אולמות ספורט ומועדון 50+ במקום היכל.
  אח סיון,איך נפלנו….

 2. אורח/ת הגב

  מקנא לבוחבוט
  היה לנו “אבא” נהדר סטף ורטהיימר – אך השכלנו לבזות אותו ולירוק עליו.

 3. אורח/ת הגב

  כל הכבוד לבוחבוט!
  בפתיחה החגיגית סיםר בוחבוט שלקח לו 10 שנים להקים את האודיטוריום. ראש המועצה שלנו בתפקיד רק שנתיים אז התגובה של 1 לא לעניין.

 4. אורח/ת הגב

  לשלמה,רק אתה מסוגל
  הייתי,ראיתי ובזכותך מעלות עלתה על מפת התרבות.
  תמשיך לתרום לתושבי מעלות-תרשיחא ולתושבי האזור.
  תושבי כפר ורדים יוצאים נשכרים.
  שמור על רמה על ידי בחירת הנהלה מקצועית.עשית זאת בגדול. אתה יודע לסחוף אנשים שמאמינים בדרכך כמו נוחי.
  מאז שהגענו לאזור,עשית פלאים שיבואו ראשי ערים ומועצות ללמוד ממך.

 5. אורח/ת הגב

  נא ללמוד מבוחבוט
  לא לחשוב שמהארנונה של התושבים אפשר להקים מבני ציבור.
  לא להסס לפנות לתרומות, זו לא בושה.

 6. אורח/ת הגב

  כל הכבוד לראש העיר השכנה, ובאמת כולנו נהנה מכך.

 7. עדנה הגב

  כל הכבוד לשלמה בוחבוט
  יש לי מנוי להצגות בהיכל התרבות היפיפה במעלות
  הייתי בארוע הפתיחה היוקרתי והמרשים
  שלמה בוחבוט הפך את מעלות למקום שכף לגור בו ועל כך צריך להוריד את הכובע ולהגיד לו כל הכבוד
  ולכל הציניקנים האלמונים לא נאה לנצל את ההזדמנות ולנגח את ראש המועצה שלנו

 8. מאור הגב

  שלמה בסדר גמור
  שלמה בוחבוט הוא ראש מועצה נהדר וכל הקשקשנים העולזים למיניהם ב http://www.kartison.co.il/articles ובעוד מקומות שהם מרשים לעצמם להתבטא, שיעשו סיבוב פרסה ומהר!

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן