חוויות בשביל ישראל


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מרכז קהילתי

עמרי אבידר, אבנר גרינברג, עמוס עוז וציפי דיקמן מסכמים עונה ראשונה בשביל ישראל

כפרניק 21 חוויות בשביל ישראל

עמרי אבידר, אבנר גרינברג, עמוס עוז וציפי דיקמן מסכמים עונה ראשונה בשביל ישראל

 

בימים אלו מסתיימת סדרת הטיולים השנתית הראשונה לאורך שביל ישראל של המרכז הקהילתי בכפר ורדים בהדרכתו של מורה הדרך עמרי אבידר. זו היתה סדרה נהדרת של שמונה טיולי שבת לשתי קבוצות מטיילים במקביל.

המסע החל בקיבוץ דן לרגלי החרמון והסתיים בגינוסר על שפת הכנרת. בכל טיול צעדו המשתתפים בין 6 ל-10 ק"מ לאורך קטעים משביל ישראל עם סטיות קצרות מהשביל לנקודות ענין מרתקות לצדו, שכללו מפגשים אנושיים, אתרים מיוחדים או פינות חמד כמו בית המוסיקאי ג'ורג' סמעאן בגוש-חלב, מוזיאון האדם הקדמון במעיין ברוך, מערות הנזירים בנחל אביב, הסליק בכפר גלעדי ועוד.

"שביל ישראל מחבר שבילי-טיול ונקודות נוף מהיפות בארץ", אומר עמרי אבידר שהוביל והדריך את סדרת הטיולים, "אבל המפגשים עם האנשים והביקורים שהוספנו לצעדה בשביל היו תוספת חשובה שהעצימה מאוד את העניין ובעיקר את החוויה".

"לפגוש בריכת מים זכים וצוננים כשאתה עייף ומיוזע אחרי הליכה בחום זו חוויה די נדירה בארצנו, ודבר שנחרט בזכרון", מספר אבנר גרינבר, שהשתתף בכל טיולי הסדרה יחד עם עפרה אשתו. "הטבילה במימיה הקרים והצלולים של הבריכה היתה משיבת נפש ממש. נהניתי גם מהסבריו המחכימים של עמרי ומחוויית הטיול בקבוצה יחסית קטנה ואינטימית".

רמת הקושי של טיולי הסדרה לא הייתה גבוהה והמסלולים התאימו גם למי שאינם מיטיבי לכת. עומרי הקל היכן שניתן, ובקטעים מסוימים צעדו המטיילים בכיוון ההפוך, כלומר בירידה במקום בעליה או דילגו על קטעים פחות משמעותיים.

לקבוצה היה אוטובוס צמוד שלקח והחזיר מהכפר והקל על הצד הלוגיסטי, למשל, ניתן היה להשאיר את הארוחות על האוטובוס ולצעוד יותר קלים.

"מה שהכי שימח אותי", מוסיף עמרי, "זו אווירת הכיף שנוצרה. כולנו חיכינו כבר לטיול הבא, למפגש עם החברים, להליכה עצמה, לארוחות המשותפות ולקפה השחור שבסיומן, לשיחות ולחברותא – כל אלו הוסיפו המון לנופים ולתכנים.

"סיימנו את הסדרה עם טעם של עוד" אומר עמוס עוז שטייל יחד עם עטרה אשתו ועם נכדתו בת ה-10, "ואנו מחכים כבר להמשך בשנה הבאה".

 

בעונת הטיולים הבאה שתחל באוקטובר, נמשיך מהמקום שבו הפסקנו, במקביל תיפתח גם קבוצה חדשה, שתתחיל את המסלול מההתחלה.

"סדרת הטיולים הזו היתה טובה מאוד גם לגוף וגם לנשמה", אומרת ציפי דיקמן שצעדה לאורך השביל עם משה בעלה,  "ואני ממליצה בחום לכל מי ששביל ישראל מושך אותו – לא להתלבט ולהירשם לשנה הבאה".

המעוניינים לקבל פרטים או להירשם לעונת הטיולים הבאה מוזמנים לפנות למרכז הקהילתי למייל k-vradim@matnasim.org.il או בטלפון  04-8338355

 


השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן