התרגיל הסתיים בהצלחה


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מערכת כפרניק

תרחיש נפילת טילים בכפר ורדים "טופל" בתיאום מירבי * לראשונה: שימוש באפליקציה הישובית

כפרניק t התרגיל הסתיים בהצלחה

תרחיש נפילת טילים בכפר ורדים "טופל" בתיאום מירבי * לראשונה: שימוש באפליקציה הישובית

 

במסגרת הערכות למצבי חירום נערך אתמול תרגיל משולב בהשתתפות צה"ל ופיקוד העורף, רח"ל – רשות חירום לאומית, נציגי משרדי ממשלה נציגי חברת חשמל ותאגיד המים, יקל"ר – יחידת קישור לרשות ומחזיקי תיקי מל"ח ברשות המקומית.

בתרגיל נערכה הדמיה של תרחיש נפילת טילים בכפר ורדים, עם נפגעים. צוות החילוץ, צוות בקרת נזקים וצוות האוכלוסייה הגיעו לטפל ב"ארוע". התרגיל מהווה הזדמנות לבחינת המערכות השונות, מידת התיאום בין הגורמים השונים ושיפור המענה הרשותי בחירום. כחלק מהתרגיל נבחנה לראשונה מערכת הסיטיקונקט (אפליקציה עירונית) שבשימוש המועצה והתושבים מזה מספר שנים. עד כה נעשה שימוש באפליקציה במצבי שיגרה ומעתה ייעשה בה שימוש גם במצבי חירום. המערכת תומכת בקריאות ודיווחי תושבים, שליחת מסרונים בשעת חירום וביחד עם האפליקציה תשמש ככלי שליטה ובקרה במרכז ההפעלה.

ראש המועצה סיון יחיאלי: "חשוב לנו לשפר את המוכנות ולהיערך בצורה מיטבית על מנת לתת מענים לכל איום. חשוב לנו במיוחד לבחון את עצמנו בימים אלו בהם נשמעים איומים מצפון. התרגיל סייע לנו לזהות חוזקות ולשפר חולשות. התרגול הבא יערך עם מתנדבים לאחר שהוכנה תשתית ראויה ביותר לקליטה המתנדבים ונרכש ציוד ייעודי איכותי עבורם. אני מברך את העושים במלאכה ומודה בשם התושבים לעובדי המועצה, לאנשי פיקוד העורף שהובילו את התרגיל,  ולכל השותפים ומאחל שהלוואי ולא נזדקק. בהזדמנות זו אני מזמין תושבים שטרם התקינו את האפליקציה העירונית של כפר ורדים לעשות זאת".


השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן