~העלו ת’סעיף~


עודד שלומות
המאבק על גני השעשועים. נוריאל: דיון בישיבה “הקרובה”, יחיאלי: בישיבה “קרובה”
כפרניק 1_0 ~העלו ת'סעיף~

מחריף המאבק על גני השעשועים. נוריאל: דיון בישיבה "הקרובה", יחיאלי: בישיבה "קרובה"

 

מתחמם המאבק על גני השעשועים. או אולי מדובר במאבק כוחות פוליטי?
 
בכל אופן, בישיבת המועצה הקרובה, ביום א’ 9 במאי (20:00), צפוי עימות חזיתי בין ראש המועצה סיון יחיאלי לבין חבר המועצה עודד נוריאל, כשהאחרון מבקש להעלות לדיון סעיף בנושא גני השעשועים בכפר ורדים, ואילו ראש המועצה מבקש להעלות את הנושא בישיבה "קרובה", וזאת לאחר שבן עמי מוסק, פרויקטור לנושא, יכין את הנושא לדיון מבחינת צרכים, משאבים, אפשרויות וכו’.
הרקע לעימות זה הוא עצומה ביוזמת צילה שנהר לקידום גני השעשועים בכפר ורדים, וכתבתה בעניין זה באתר "כפרניק". התגובות ליוזמה זו צברו מומנטום רב וקבוצת תושבים, רובם מזוהים עם עודד נוריאל וסיעת "קשת", יזמה פעילות בנושא.
 
לדברי נוריאל, לאחר שצילה שנהר הציפה את הבעיה, ולאחר שקיבלה מסיון תשובה ש"אין כסף", החליט, בעזרת חברים מקבוצת "קשת" ואחרים, להירתם ולנסות להקים גני שעשועים בכפר ורדים תוך התגייסות הקהילה לנושא. בתוך זמן קצר הצליחו לתפור תוכנית של גיוס כספים ומשאבים, כמו גם תרומות ויוזמות קהילתיות להקמת גני שעשועים בכפר ורדים.
 
"ביקשתי להעלות בישיבה הקרובה סעיף לדיון בנושא זה ולהציג את תוכנית הפעולה ולאשר אותה", אומר נוריאל. "להערכתי הכל היה סגור ומוסכם ותוך דיון של 10 דקות היה הנושא מאושר ויוצא לדרך לרווחת כל תושבי כפר ורדים. לצערי, ראש המועצה מסרב להעלות את הנושא לדיון בישיבה הקרובה, בטענה כי סדר היום עמוס והנושא איננו מוכן. כאמור, חברי ואני הכנו את הנושא לפרטי פרטים, וחבל לאבד את הנכונות והמומנטום בעניין זה, ועוד ממניעים פוליטיים, כאשר ראש המועצה חושש להיות מוצג בקהילה כמי שאומר על כל דבר ‘אין לנו כסף’, בשעה שעם קצת יוזמה, מחשבה ויצירתיות – ניתן לעשות כאן הרבה מאוד דברים. בכל מקרה, בישיבת המועצה הקרובה ביום ראשון אני אתעקש על כך שהנושא יעלה לסדר היום, וברשותי גם ייעוץ משפטי כי מחובתו להעלות הנושא להכרעת חברי המועצה".
 
כפרניק 1_1 ~העלו ת'סעיף~

על מנת להבין את הרקע לדברים אלו, להלן שני מכתביה האחרונים של צילה שנהר בעניין זה:
 

7 במאי:

שלום יקרים.
 
צר לי להודיע זאת, אך נודע לי מאנשים שדברו איתו אישית כי סיון מתנגד נחרצות שנושא גני השעשועים יועלה בישיבת המועצה הקרובה למרות שהוגשה בקשה מראש להעלות נושא זה לסדר היום. כל הנושאים האחרים לסדר היום אושרו, פרט לנושא גני השעשועים.
 
לפי מה שנאמר לי סיון מתנגד בשל מספר טעמים:
1. שההצעה לא הוגשה בצורה חוקית. למרות שהיועץ המשפטי למועצה מפריך טענה זאת.
2. שהוא צריך להכין חומר מראש ולהתכונן. זה טוב ויפה אך מדוע לא לשמוע קודם ובמקביל לבדוק את הנושא. זה הרי לא סותר.
 
אי לכך ובהתאם להתנגדותו הנחרצת והמוחלטת אפילו לדון על נושא גני השעשועים, אני קוראת לכם לבוא לישיבה ולהביע בעצם נוכחותכם את רצונכם בדיון ענייני בנושא זה.
 
אני מתפללת ומקווה למען סיון ולמען הכפר שלא מדובר במאבקי אגו ובפוליטיקות מטופשות. הילדים שלנו ואנחנו לא צריכים לסבול בגלל נושאים אלו והלוואי הלוואי שההתנגדות לא נובעת מסיבות אלו.
מאוד תמוה בעיניי הנסיון העיקש לטרפד את הדיון בנושא זה.
 
למען הגילוי הנאות, הקרוסלה הישנה שהוסרה מהגן ברחוב זמיר בחופשת הפסח הוחזרה לגן כשהיא צבועה בצבע ירוק. אך זה טיפול נקודתי ולא משמעותי למרות המחווה הזריזה. הבעיה היא הרבה יותר גדולה ומקיפה ונוגעת לכל גני השעשועים בכפר.
 
בהזדמנות חגיגית זו, אני רוצה להודות לכל מאות התושבים התומכים, המתקשרים והפונים אלי במייל. בעלי טוען שפתחתי חמ"ל והאמת שהוא צודק. אני משקיעה בכך זמן רב ואנרגיה ועושה זאת בכיף כי רק טובת הילדים והתושבים לנגד עיניי. לא מעניין אותי קואליציה / אופוזיציה ופוליטיקות קטנות וטפשיות שלא מקדמות לשום מקום. אני לא שייכת פוליטית לאף אחת מהסיעות או הצדדים וטובת הכפר בלבד לנגד עיניי. אין לי גם דבר וחצי דבר אישי נגד סיון יחיאלי. הכל לגופו של עניין.
 
כאמור, גם אם הנושא לא ידון בגלל התנגדותו של ראש המועצה חשוב מאוד שתגיעו.
 
ישיבת המועצה תתקיים ביום א’ 9/5 בשעה 20:30 בערב בחדר הישיבות במועצה.
 
אנא העבירו את המייל לכל מי שיש לו ילדים , נכדים, חברים שיש להם ילדים וכו’… כי זה רלוונטי לכולם.
 
גני שעשועים זה קונצנזוס!!!
 
בהצלחה לכולנו ונתראה בישיבה.
 
צילה שנהר
 
 ***
 
 

8 במאי:

 

שלום יקרים.
 
שוחחתי עם סיון הבוקר.
לידיעתכם, נושא גני השעשועים יעלה בישיבה הקרובה על קצה המזלג ויועלה בצורה מסודרת ומעמיקה ע"מ לטפל בנושא ולמצוא פתרון הולם בישיבת המועצה הבאה.
מאחר שהנושא חשוב לי ואני מובילה אותו אני מתכוונת להיות בשתי הישיבות.
תודה על התמיכה, עדכונים נוספים בהמשך.
שבת שלום
 
 
 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורח/ת הגב

  מאיפה הכסף ?
  ראש מועצה שמגיב לאחר שניתנה לו הבמה , “הזכרתי לו כי כבר דברתי איתו על כך בפגישה ייעודית לפני מספר חודשים וכי הנושא לא חדש לו, מה עוד שנעשו פניות נוספות מתושבים נוספים והתשובה היתה “שאין כסף”. סיון ענה שגם עכשיו “אין כסף ושחבל שאני פועלת בצורה כזאת”.
  לא יכול לספר לציבור סיפורים .

 2. מיכל הגב

  צילה טוב עשית שלא נגררת למאבק הפוליטי…
  עודד נוריאל רוצה לגזור קופון על הגב שלך וטוב שאת לא נותנת לו יד. בהצלחה!

 3. תושבת מאוד מודאגת מההתנהלות הגב

  הכל פוליטיקות ומאבקי כוחות
  אם היו משקיעים את האנרגיות במקום בפוליטיקות ובהתנגחות אישית הכפר הזה היה נראה אחרת לגמרי.
  יש לי תחושה שההתנהלות בנושא גני השעשועים היא סימפטום רקוב לבעיה גדולה הרבה יותר של התנהלות הכפר הזה בכל התחומים.
  אם נושא שהוא קונצנזוס נתקל בכל כך הרבה התנגדויות, מה קורה עם נושאים שהם אינם קונצנזוס?!

  תארו לכם איך הכפר הזה היה נראה ללא כל המלחמות, האגו, והפוליטיקה?
  כמה יוזמות היו מקודמות, כמה פעילות התנדבותית ענפה, כמה כיף ויופי.

 4. אורח/ת הגב

  גני משחקים לילדים
  חבל מאוד שהמאבק הנכון נגרר למאבקים פולטים ומסיט את החשיבות לנושאים שוליים הגיע הזמן שעודד יבין שהפסיד בבחירות ויתן לאנשים שגני המשחקים קרובים ללבם ומנהלים מאבק אמיתי ולא פולטי לנהל את היוזמה הברוכה עודד אל תתערב כי בכל מקום שאאתה נוגע לא יוצא שום דבר טוב נוער בטיחון וכו

 5. אורח/ת הגב

  גני שעשועים
  לפי התוכנית שהציג עודד למספר תושבים בשכונה הצעירה לא נראה לי שמתקנים חדשים בעלי תו תקן מבתרומה זו פוליטקה .

 6. אמא שגני המשחקים חשובים לה הגב

  גני משחקים
  צילה יוזמה ברוכה
  אל תתני למחרחר המלחמות להתקרב לנושא אחרת נפסיד כולנו

 7. תומך נלהב לשעבר של עודד הגב

  גני שעשוים
  בבחירות עודד נוריאל הציג תוכנית לגיוס כסף למבני צבור וכמובן עד היום לאראינו תרומה אחת שהיגע בזכותו לישוב כך שכנראה גם בנושא גני הילדים הוא ממשיך במקסמי שוא

 8. צילה שנהר הגב

  אני הבאתי למודעות את עניין גני השעשועים
  כל מי שרוצה לסייע מוזמן ולא משנה לי אם הסיוע יהיה מעודד, מסיון, מחנן חן, מעמרם, מביבי נתניהו, ברק אובמה או מאוסמה בן לאדן.
  מצידי שיבואו גם חייזרים מהמאדים ויסייעו בנושא גני השעשועים.
  גם אם מחמוד אחמדיניגאד רוצה לבנות כאן כור גרעיני בצורת גן שעשועים, אני מוכנה ובכיף. או חסן נסראללה שיבנה כאן גן שעשועים בצורת קטיושה או סקאד.
  מי שמרים את הכפפה תבוא עליו הברכה!!!
  עודד נוריאל הרים את הכפפה במקרה הזה ותבוא עליו הברכה.

  זה הכל.
  אני א-פוליטית וכך אשאר.

 9. אורח/ת הגב

  צריך לבדוק
  אם אין דבר מאחורי מעשי עודד תנו לו לפעול בתקווה שיכשל

 10. אורח/ת הגב

  מספיק דיבורים הגיעה זמן לעשות
  מספיק לשאול “פליטיקה או לא פוליטיקה” העיקר שיש ושאפשר לעשות ,לא כל הזמן לומר אין ובלתי אפשרי .
  מספיק עם גן הילדים, הגיעה הזמן להבין שצריך לברך על כל יוזמה שבאה לטובת הכלל .
  לא כל דבר נמדד במדד הפוליטיקה.

 11. אורח/ת הגב

  כול הכבוד
  כול הכבוד שיש עוד זקופי קומה שאינם מפחדים מהמערכת ונילחמים למען הכלל ,
  עלי והצליחי צילה את הדוגמה שראויה להעלותה כאזרחות למופת.

 12. יועץ אישי משולב הגב

  אופי אמיתי
  סוף סוף התגלה פרצופך האמיתי ומסתבר שכמו כל פולניה ברגע שהתשובה שקבלת אינה מספקת אותך תחברי לכל מי שנמצא על מנת לנקום בנותן התשובה הלא מספקת ולהשוות את עודד נוריאל לאחמדיניגאד או לנסראללה גם המתנגדים המובהקים שלו אינם מעיזים תתבישי צדקנית

 13. אורח/ת הגב

  עד אוסמה בן לאדן
  ישר כוח צילה אבל איתו הרחקת לכת. המטרה מקדשת אבל לא את כל האמצעים. אני משוכנע שלמשל כספי סמים לא נאותים למטרת הקמה משהו בכפר – הלא כן?

 14. תושב מודאג הגב

  תתביש לך סיון!
  נושא גני השעשועים עלה על ידי צילה. תגובתו של סיון הייתה התקפה בוטה ומבישה על צילה, שכתושבת אכפתית העלתה נושא יזמה ופעלה, החתימה תושבים על עצומה. לאחר שסיון הבין את טעותו התנצל בחצי פה והסביר שהבעיה היא שאין כסף (התירוץ הנדוש והרגיל). עודד הבין שזו תשובה בזויה יזם וארגן (עדיין חובת ההוכחה עליו) וכעת מבקש להעלות את הנושא לישיבת המועצה ולקבל את אישורה להתקנת גני שעשועים. מה הבעיה עכשיו? מדוע צריך לדחות זאת, מה קרה שפתאום מונה פרויקטור ע”י סיון (כמובן שרק אחרי שעודד הגיש את הצעתו…)
  מדוע לא לאפשר לאסנת ולעודד להעלות את הצעתם, לאשרה ואם הם לא יצליחו אז יהיה מקום לבקרם וכו’. במקביל כמובן רצוי שסיון יגבש תוכנית להמשך תנופה ובניה של גני שעשועים. מדוע לא סיון? ממה אתה חושש? אולי אסנת ועודד יצליחו, אולי כולם יראו שניתן ליזום ניתן להפעיל את הקהילה – שוב כמו במקרה של צילה, בחרת את הבחירה הלא נכונה וחבל!

 15. דניאל הגב

  רק להזכיר על סמך מה סיוון נבחר
  בנאום האחרון שלו במרכז המסחרי הוא טען כי הוא מודע לך שאנו

  משלמים ארנונה דומה לאלו שמשלמים בהרצליה פיתוח

  ומקבלים תמורה מועטה לכך – אני זוכר כי זכה למחיאות כפיים

  סוערות לאחר שטען כי יפעל במרץ לשינוי המצב

  האם מדובר שוב בהבטחות של פוליטיקאים שלא מתגשמות או שאני

  מפספס כאן משהו?

 16. אורח/ת הגב

  סיון ובן עמי צמד חמד…
  צילה העלתה את נושא גני השעשועים וספגה קיטונות מסיון, אסנת ועודד יוזמים תוכנית פעולה וגם אותם סיון תוקף ומאשים. לא הבנתי בדיוק סיון כיצד עודד פוגע בילדי הכפר ומה כה נורא ביוזמה של אסנת ועודד. לא הבנתי מדוע זה לא רציני לדון בתוכנית הרצינית שלהם. ובמיוחד אינני מבין מדוע מינית את בן עמי לפרויקטור, האם גסות הרוח שלו (ראה כתבה על הצעדה) מתאימה לך, במחשבה שניה אתם באמת צמד חמד – בהצלחה… תסתכל במראה סיון, אתה הוא זה ש”מקריב” את ילדי הכפר, נכנע לפחדיך ולא מסוגל להודות שבמקרה זה צילה צדקה, אסנת ועודד גילו יוזמה ברוכה ואתה …??? צילה אל תתיאשי ואל תותרי – כל הכבוד! עודד ואסנת תמשיכו כך יישר כוח!

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן