המרכז הרפואי לגליל


מרכז רפואי לגליל.
חגי עינב

ד"ר בני רביב מונה למנהל חדר המיון * אנשי דת יהודים, מוסלמים, דרוזים ונוצרים ביקרו בבית החולים.

כפרניק  בני רביב 2 המרכז הרפואי לגליל

ד"ר בני רביב מונה למנהל חדר המיון * אנשי דת יהודים, מוסלמים, דרוזים ונוצרים ביקרו בבית החולים.

 

מנהל חדש למחלקה לרפואה דחופה (חדר המיון) במרכז הרפואי לגליל

ד"ר בני רביב, מונה למנהל החדש של המחלקה לרפואה דחופה (חדר המיון) במרכז הרפואי לגליל. ד"ר רביב, תושב נופית, מחליף בתפקיד את ד"ר ז'ק סטולרו, שישמש בתפקיד עוזר מנהל המרכז הרפואי.

ד"ר רביב סיים את לימודי הרפואה בטכניון בחיפה, והוא בעל שתי התמחויות האחת ברפואה פנימית והשנייה ברפואה דחופה. בתפקידו הקודם שימש כרופא בכיר במחלקה לרפואה דחופה בביה"ח רמב"ם בחיפה, שם גם עשה את תקופת ההתמחות.

ד"ר רביב: "כמרכז הרפואי הגדול בגליל והשני בגודלו מתל אביב צפונה, אני רואה חשיבות רבה בחיזוק המחלקה לרפואה דחופה שפועלת במבנה ממוגן וחדשני. אסור לשכוח שמדי יום אנו מטפלים ביותר מ-320 איש, חלקם מטופלים הסובלים מבעיות פנימיות וחלקם נפגעי טראומה. מלר"ד הוא המקום בו מתקבלות תוך זמן קצר החלטות המשפיעות על המשך הטיפול בחולה ואין ספק, כי כוח אדם מקצועי לצד תשתיות מתאימות כמו אלו הקיימות במרכז הרפואי לגליל, מסייעות לנו לתת מענה מיטבי. מטבע הדברים חדרי המיון בישראל עמוסים, אך אנו פועלים על מנת להקל את השהייה ולתת מענה מהיר ומקצועי ככל שניתן במיוחד לאור העובדה כי אנו המרכז הרפואי היחיד הפועל באזור".

ד"ר מסעד ברהום, מנהל המרכז הרפואי: "ברצוני לברך את ד"ר רביב על הצטרפותו למרכז הרפואי. המחלקה לרפואה דחופה הינה העורק המרכזי בפעילות שלנו ובשנים האחרונות הפעילות בה הולכת וגוברת. אני בטוח שהעובדה כי המחלקה פועלת במבנה חדש וממוגן משפרת את תנאי השהייה גם למי שנאלץ להמתין מספר שעות בשל עומסים המתרחשים מעת לעת. בשל מיקומנו על גבול הצפון אנו ערוכים בכל רגע נתון לתת מענה לאירועי קיצון בטחונים, חבלניים, אירועי חומרים מסוכנים ועוד. אנו נמצאים בעיצומו של הליך שבסיומו נהפוך ל'בי"ח על' שני בצפון ואין לי ספק, כי הצטרפות ד"ר רביב לצוות המקצועי והמיומן של המלר"ד תשתלב בתהליך הנעשה למען 600 אלף איש, אותם אנו משרתים בכל ימות השנה".

 

כפרניק  בני רביב 2_0 המרכז הרפואי לגליל

 

 

מפגש כלל עדתי במרכז הרפואי לגליל

ביקור מרגש של אנשי דת: יהודים, מוסלמים, דרוזים ונוצרים התקיים בשבוע שעבר במרכז הרפואי לגליל. הביקור התקיים הודות לסיוע יעקב סלאמה, מנהל האגף לעדות במשרד הפנים וד"ר עומר כיאל, מפקח ארצי על המקומות הקדושים במשרד. הרבנים, השייחים והכמרים סיירו במחלקות המבוגרים והילדים השונות, שוחחו וברכו את המטופלים ובני משפחתם ואת אנשי הצוות שהיו נרגשים מהביקור.

את הבאים קידם עוזר מנהל המרכז הרפואי, ד"ר צבי שלג, שהודה לאנשי הדת המכובדים על המחווה יוצאת הדופן וציין, כי חלק מייחודו של המרכז הרפואי לגליל, הוא בכך שהוא משרת את כלל הדתות החיות זו לצד זו באזור וכי הביקור הסב אושר רב למטופלים ובני משפחתם. ד"ר שלג הביע תקווה, כי ביקורים דומים המחזקים את השותפות בין הדתות יתקיימו גם בעתיד.

 

ד"ר כיאל: "בהתקרבות חגי האביב אצל כל העדות באנו אנשי הדת: רבנים שיחים מוסלמים ודרוזים וכמרים כדי לברך ולבקר חולים בביה"ח. ברצוני להודות למנהל ביה"ח ד"ר ברהום ולצוות ההנהלה, על שאיפשרו את קיום המפגש. מטרת הביקור היתה לחזק את הדו קיום, הסובלנות וקבלת האחר. אנחנו אנשי הדת מאמינים בשלום, מאמינים באחווה ומאמינים בדיאלוג בין כל תושבי מדינת ישראל ורוצים להוות דוגמה. החולים שביקרנו התרגשו, חלקם בכה מאושר כאשר ראה את הקבוצה הנפלאה. אחת האחיות אמרה לנו 'אני לא מאמינה שאתם הולכים ביחד, זה פשוט מרגש'. בכוונתנו להמשיך בדרכנו לבקר גם בבתי ספר ובהרבה מוסדות ציבור ברחבי הארץ כי עבורנו זו שליחות".

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן