המלאכים של ראובן


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
ראובן מלאך

הגיל: 20-80. העיסוק: מהנדס, גמלאי, רופא, מנהלת, אחות, מורה ועוד. המשותף: תזמורת בוגרים

כפרניק IMG-20180626-WA0001 המלאכים של ראובן

גיל: 20-80. עיסוק: מהנדס, גמלאי, רופא, מנהלת, אחות, מורה ועוד. משותף: תזמורת בוגרים

 

המחזור הראשון של תזמורת ״המלאכים של ראובן״ (השם נבחר על ידי הנגנים) הופיע ב"הופעת אורח" בקונצרט סוף שנה מיום של תזמורת הנוער כפר ורדים.

הכל החל לפני כשנה, כשקפריזה שלי (אחת מיני רבות) הייתה להקים תזמורת (כלי נשיפה, הקשה וגיטרה בס) לאנשים באמצע החיים, אשר לא היה להם כל רקע, ידע או ניסיון מוזיקלי קודם.

ממש התחילו מאפס (רובם): מי בטרומבון, מי בחצוצרה, וכך הלאה לחליל הצד, קלרינט, סקספון, קרן יער, טובה, גיטרה בס וכלי הקשה. הקונסרבטוריון (כפר ורדים) השאיל כלי נגינה לנגנים הצעירים (ברוחם) ואלו זכו לקבל אחת לשבוע שיעור נגינה עם מורה מקצועי, למדו להכיר את כלי הנגינה, להרכיבו ו״לתפעלו״, למדו תווים וכן התיישבו אחת לשבוע לחזרה משותפת כולם יחדיו

לא אסתיר – החזרות הראשונות היו עבורי סוג של עינוי. הצלילים חרקו, קריאת התווים התאפיינה באי דיוק (לשון המעטה)… אבל, משבוע לשבוע הלכו אלה והשתפרו. אחרי יום עבודה, המהנדס, הגמלאי, הרופא, המנהלת, האחות, המורה ושאר שלל בעלי מקצועות מהיום יום, זכו באתנחתא מוזיקלית שעשתה טוב והנאה מרובה לכולם (כולל כותב שורות אלה). המסקנה – כל אחד יכול לנגן, לעשות מוזיקה וליהנות. אף פעם לא מאוחר מדי.

מעבר למוזיקה – התגבשה לה קבוצת איכות שבנוסף למכנה המשותף והמוזיקלי, הפכו אלה ל״נבחרת״, לקבוצת חברים שטווח הגילאים שלהם הנו 20-80 וכולם יחדיו מאושרים. בקונצרט הם נגנו נפלא, התרגשו וריגשו ועל כך אני מסיר את הכובע בפניהם.

עוד לא נסתיימה שנת לימודים זו וכבר רשימת ממתינים ארוכה מבקשת להצטרף לחוויה הנ״ל. כפר ורדים מבחינתי הוא כפר המוזיקה!

ככל ויתאפשר (ויתאפשר!), נקלוט כל מי שחפץ לנגן – כי לכל אחד ואחת מגיע (מי בשל ילדות שלא אפשרה לעשות מוזיקה בילדותו, מי בשל היעדרות היצע מוזיקלי בצעירותו ומי שהחליט שעכשיו שהוא בשל לכך ורוצה זאת).

המלאכים של ראובן – אתם נהדרים, ראויים וכייף לעשות אתכם מוזיקה. ותושבי כפר ורדים כמו גם תושבי יישובי/ערי הסביבה, אם זה מגרד לכם באצבעות, אם זה עושה לכם חשק, פנו בהקדם אל מזכירות הקונסרבטוריון כפר ורדים (רח׳ הדס 10) או התקשרו 04-9574369 או כתבו מייל (music@kfarvradim.co.il) ואנו נעשה כל שביכולתנו לשבץ אתכם לשיעורי נגינה עם תחילת שנת הלימודים תשע״ט.

מאחל לכולם חופשת קיץ נעימה ומילוי מצברים.

 

צילום: ספיר מטלו


השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן