המחנה הציוני בקו העימות


קו העימות עם הרצוג ולבני
עודד שלומות

הצוות הביטחוני הבכיר של "המחנה הציוני" ביקר בכפר ורדים ונפגש עם פורום קו העימות.

כפרניק והרצוג המחנה הציוני בקו העימות

הרצוג, לבני, ידלין, ברלב ובן ראובן נפגשו עם ראשי ישובי קו העימות והבטיחו לשנות את סדרי העדיפויות הלאומיים:

 

דאגה לפריפריה במקום להתנחלויות מבודדות.

 

**

בפגישה שנערכה היום במארג בכפר ורדים, הבטיחה ציפי לבני כי הממשלה שתקום בראשות "המחנה הציוני" תשנה את סדר העדיפויות במדינה ובמקום להשקיע הון עתק בהתנחלויות מבודדות שכל מטרתן להקשות על הסדר עתידי, תתמוך הממשלה בגליל ובנגב.

 

נוסף ללבני, השתתפו בפגישה ראשי הפורום הביטחוני של המחנה הציוני: עמוס ידלין (אלוף מיל. ומיועד לתפקיד שר הביטחון), עומר ברלב (ח"כ ומפקד סיירת מטכ"ל בעבר) ואיל בן ראובן (אלוף במיל.).

מטעם פורום קו העימות השתתפו סיון יחיאלי (כפר ורדים, יו"ר),שלמה בוחבוט (מעלות תרשיחא), יורם ישראלי (מטה אשר), בני בן מובחר (מבואות חרמון) ועוד.

יחיאלי הציג את סדר היום של יישובי קו העימות, בעיקר בהיבטים האזרחיים: מחסור באזורי תעסוקה ומפעלים, ביטול הטבות המס, שימוש בלתי סביר במדד הסוציואקונומי במקום ב"מדד הפריפריאלי", ועוד.

ראשי הרשויות שהשתתפו תקפו את שלטון הליכוד שפגע, לדבריהם, בפריפריה בתחומים שונים. בוחבוט אמר כי אסור שהליכוד, שהזניח את הפריפריה לטובת השטחים, יקבל קולות מתושבי הגליל. הוא ציין כי במרכז השלטון המקומי הוכנה רפורמה מקיפה ומפורטת לטיפול בפריפריה, וכי על הממשלה החדשה שתוקם בראשות המחנה הציוני לאמץ תכנית זו.

אילן אור (ראש מ.מ. יסוד המעלה) וסיון יחיאלי הדגישו את חוסר ההיגיון ("שערוריה"…) של הטבות המס ותקציבים אחרים הנמנעים מרשויות בעלות דרוג סוציואקונומי גבוה, דבר המהווה "קנס" ותקרת זכוכית להתפתחות הישובים.

עומרי בר לב אמר כי מטרת המחנה הציוני להקים את הממשלה הבאה, והצבעה ללפיד או לכחלון עלולה לפגוע באפשרות זו.

עמוס ידלין ציין כי איננו מתמצא בנושאי, הבינוי, המיסוי והחינוך שהועלו, אולם ברור כי יש לחזק את הפריפריה במקום את ההתנחלויות המבודדות. כן הוסיף שהשקט בצפון נשמר הודות למלחמת לבנון השניה "שכנראה לא הייתה כל-כך גרועה" (היה ראש אמ"ן באותה תקופה), ושעל חיזבאללה ולבנון לדעת כי במידה ונותקף, נתייחס אליהן כאל ישות אחת ונפגע בתשתיות לבנוניות.

לבני אמרה כי הקרע של נתניהו עם הממשל האמריקאי פוגע קשות בביטחון ישראל.

 

לאחר הדיון נסעו המבקרים לתצפית על הגבול הצפוני מהר אדיר, שם נפגשו עם יצחק הרצוג וקיבלו סקירה ביטחונית.

"סיירנו הערב בגבול הצפון", אמר הרצוג. "בואו ננפץ את המיתוס אחת ולתמיד: ביבי נכשל בביטחון. בדיוק כפי שנכשל בדיור, ביוקר המחיה ובצמצום הפערים החברתיים.

"הכישלון של ביבי מול החמאס בעוטף עזה פגע באופן חמור בהרתעה שלנו מול החיזבאללה בגבול הצפון. בשנים האחרונות ישראל מצטיירת כנגררת, הססנית וחסרת יכולת הכרעה ברגעי האמת".

**

הליכוד בתגובה: "לבני והרצוג ברוטציה כראשי ממשלה זו סכנה ביטחונית וקיומית למדינת ישראל. ציפי, שרצה להיפגש עם אבו מאזן לאחר שצירף לממשלתו את החמאס, והרצוג, שדפי המסרים שמכתיבים לו יועציו לא משנים את העובדה שאינו מבין בביטחון – יביאו להקמת מדינת טרור שניה ליד תל אביב, נתב"ג וירושלים. לבני והרצוג הודו שהם מוכנים לחלק את ירושלים. ההכרעה בבחירות הקרובות היא בין ממשלת ליכוד לאומית ואחראית בראשות בנימין נתניהו, לבין ממשלת שמאל כנועה ורופסת, שתוביל לוויתורים ונסיגות".

**

מאיר גרינפלד (שהשתתף גם הוא במפגש), ראש מטה המחנה הציוני בכפר ורדים ביקש למסור:

ביום חמישי הקרוב, 26/2, ב- 21.00 יגיע ח"כ עומר בר-לב למפגש תושבים במועדון 50 +.

הציבור מוזמן.

 

תגובות פייסבוק


4 תגובות

 1. הבוכה במסתרים הגב

  המחנה הציוני וההתנחלויות
  פרס – מפלגת העבודה הוא אבי אבות טומעת ההתנחלויות. ציפי – לשעבר הליכוד, לשעבר קדימה, לשעבר התנועה היא אבן יסוד בהתנחלויות. בוז’י לא יצא כנגד שום בניה בהתנחלויות. והם ישנו את סדר העדיפויות לטובת הגליל? הצחקתם אותי.

 2. יוסף הגב

  מי זה האיש ההוא שהצטלם עם סיון?
  שמתי לב שכל מיני אנשים מצטלמים איתו.
  היתכן שהם מעוניינים ללכת לפוליטיקה ארצית ונעזרים בשמו של סיון?

  • אליהו רגב הגב

   ציפי המקפצת .
   השאר סתם קישלושים.
   ביבי אכל לי שתה ניכשל וכו.
   אותם בירבורים . משעממים.

 3. צפרדע הגב

  הקפצן
  אז מה סיון, עכשיו קופצים על עגלת המחנה הציוני? ומה אחרי הבחירות? זוכר את מאמר התמיכה שלך במושחת אולמרט?

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן