החקירה בפתח!


מבקר המדינה בועדה לביקורת המדינה: יחקור למה לא קולטים רדיו בגליל המערבי
אופיר שפיגל

האם מבקר המדינה יצליח היכן שכחלון וביבי נכשלו?

כפרניק 11111_1 החקירה בפתח!

 

 

מבקר המדינה החליט לבצע חקירה מקיפה בנושא קליטת הרדיו עקב פנייתו של אשכול גליל מערבי לוועדה לביקורת המדינה של הכנסת.

 

בסיום דיון מיוחד שקיימה הועדה לביקורת המדינה בכנסת, בנושא השיבושים בקליטת שידורי הרדיו בגליל המערבי, דרש יו"ר הועדה, ח"כ בראון, התייחסות של משרד האוצר תוך 30 ימים לבעיה, ובירך על ההחלטה להכניס את הנושא לתוכנית העבודה של משרדי הממשלה ולפתיחת החקירה של משרד מבקר המדינה. בדיון לקחו חלק ח"כים, נציגי משרדי האוצר והתקשורת, נציגי לשכת ראש הממשלה, ראשי רשויות, נציגי תחנות רדיו, אנשי תיירות, תושבי רשויות בגליל, בעלי עסקים ועוד.

יו"ר הועדה, ח"כ רוני בר און (קדימה), החליט על קיום הישיבה בעקבות פנייה שהעביר מנכ"ל אשכול רשויות גליל מערבי עו"ד אריק מויאל.

ח"כ בראון:  "פניית האשכול מוצדקת ונכונה, הדיון העלה מגוון בעיות הנוגעות לזכותו של כל אזרח לקבל שירות זמין לכולם ובוודאי כאשר הוא משלם אגרה לרשות השידור. מדובר בכשל בממשק ובהכנות לשעת חרום ולא רק באיכות חיים גרידא אלא בחיים בכלל ויש לתת מענה לבעיה זו ".

 

במהלך הדיון דווח כי משרד התקשורת, לבקשת אשכול גליל מערבי, ביצע מיפוי של בעיות הקליטה ויפעל למציאת פתרונות. במקביל משרד מבקר המדינה יחקור את הנושא בפרק נבחר מתוכנית העבודה לשנת 2012 במגוון רבדים משדרים. כמו כן הוטל על רשות השידור לפעול לאלתר למציאת פתרונות מידיים לשדרוג מערך השידורים עד קבלת דוח המבקר.

 

סיון יחיאלי, ראש מועצת כפר ורדים: "מדובר במאבק למען הזכות הבסיסית לשמיעת רדיו ללא הפרעה. כמי שמובילים מאבק הזה מטעם ראשי הרשויות באשכול גליל מערבי, העלינו את העניין לסדר יום הציבורי במטרה לקבל מענה לסוגייה כואבת ומתמשכת הפוגעת בתושבי האזור. אנו, ראשי הרשויות בגליל המערבי נמשיך לפעול מול כל הגורמים המכריעים, עד לקבלת פתרון הולם לבעיה".

 

מנכ"ל אשכול רשויות גליל מערבי עו"ד אריק מויאל: "בהתאם למדיניות ראשי הרשויות וכחלק מהפעילויות השונות שלנו לצמצום הפערים בין המרכז לגליל, ביצענו פניות לגורמים המטפלים בשידורי הרדיו, במטרה להעלות את קשיי הקליטה על סדר היום הציבורי ולקדם את הטיפול בשיבושים המתמשכים. לצערי, עד עתה התשובות שקיבלנו היו של 'הבנה' והיכרות עם הבעיה, אך לא ניתן כל פיתרון או תאריך לטיפול בנושא.

" במסגרת זו פנינו לוועדה לביקורת המדינה בכנסת בבקשה שידונו בנושא. הדיון הנוקב האיר בצורה ברורה את המצוקה ואת הצורך הממשי בטיפול במשדרים. העלאת הנושא לסדר היום בוועדה לביקורת המדינה היא חלק ממאבק עיקש שמובילים לשם שיפור איכות החיים בגליל המערבי, ואני שמח על החלטת הוועדה וההנחיות לביצוע, שכן מדובר בתהליך נכון וחשוב כחלק ממציאת פתרון כולל, בהתאם להחלטת הוועדה. בימים הקרובים נקבעו שורה של פגישות ועדכונים עם הנוגעים בדבר מתוך מטרה לקדם את הנושא בטרם מבקר המדינה יסיים את חקירתו".

 

באשכול גליל מערבי הביעו סיפוק מן העובדה, כי זו הפעם הראשונה בה מתקיים דיון רציני בכנסת, בנוכחות נציגי הממשלה, רשות השידור וחברי כנסת מכל גווני הקשת הפוליטית בישראל, שיוכלו יחדיו לסייע בקידום פיתרון ומציאת הדרכים להשיב לתושבי הגליל את הזכות הבסיסית להאזין לשידורי הרדיו ללא הפרעות בביתם ובכבישי האזור.

 

 

ראו ידיעה קודמת של אליעזר זמיר

 

 

 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורח/ת הגב

  עוד בעייה שזקוקה לטיפול מיידי
  טוב שיש אדם שמתחיל לקדם ,לתקן עיוותים כמו בעיות קליטה של הרדיו.
  יש עוד נושא חשוב שצריכים למצוא מענה במיידי. הסדרת כיכר ביציאה של הכפר לכיוון תפן. טיפול בנושא חשוב זה ימנע תאונות שיכולים לעלות בחיי אדם.יש בממסד עכשיו את רון מוסקוביץ שהוא אחראי על מניעת תאונות דרכים בארץ. מכיוון שהוא היה יו”ר המועצה הקודם של כפר ורדים, הוא ודאי מכיר את הבעייה ואפשר לרתום אותו כדי לקדם דבר חשוב זה.אם לאריק מויאל יש מהלכים בממסד שיתחיל לטפל גם בעניין זה.

 2. אורח/ת הגב

  אריק יתותח אל תבזבז את הזמן שלך כאן מגיע לך תפקיד הרבה יותר טוב
  אריק יתותח אל תבזבז את הזמן שלך כאן. אזור של רכלנים וקנאים ושונאי חינם שלא יודעים לפרגן למי שעושה עבודה טובה. אני רואה ויודע שאתה בכמה רמות מעל יתר עובדי המועצה בכפר.

 3. אורח/ת הגב

  תרים את הכפפה
  אריק בבקשה תוביל עם האשכול את הנושא של צומת הכפר חשוב מאוד לכולנו. דבר עם רון מוסקוביץ הוא יעזור לך כמי שהיה ראש המועצה הקודם הוא מבין את הבעיות בצומת

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן