הגדר נפרצה “בהסכמה”


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
עודד שלומות

"מלחמת דת" או בקשה לגיטימית של התושבים לשקט וביטחון? למה העירייה והמועצה אינן מגיבות?

כפרניק tamr6 הגדר נפרצה "בהסכמה"

מי סלל את הדרך מגבעת האורנים לתחילת רחוב תמר, והאם היה תיאום בין מ.מ. כפר ורדים ועיריית מעלות תרשיחא?

 

מדוע נפרצה הגדר פעמיים, בפעם השניה באישור סיון יחיאלי שגם הורה בתחילה להקים את הגדר?

 

האם מדובר ב"מלחמת דת" חדשה או בבקשה לגיטימית של תושבי שכונת שבעת המינים לשקט וביטחון?

 

למה העירייה והמועצה מסרבות להגיב?

 

**

 

יתכן שעיריית מעלות-תרשיחא ומועצת כפר ורדים מתואמות באופן הדוק. לפחות כך נראה לאור התחמקותן המשותפת ממתן תשובות על השתלשלות פרשת הגדר הפרוצה ברחוב תמר. שאפו על התאום! רק חבל שלא היו מתואמות לפי סלילת הדרך, הקמת הגדר, פריצת הגדר והדם הרע שזרם בין התושבים בשל כך.

 

לפני מספר שבועות נסללה דרך משכונת גבעת האורנים במעלות ועד לתחילת רחוב תמר שבשכונת שבעת המינים בכפר ורדים. הדרך, שהוקמה ללא תיאום מועצת כפר ורדים, החלה לשמש את תושבי השכונה החדשה בדרכם לכפר ורדים בכלל, ובפרט לבית הכנסת.

כחמש-עשרה משפחות משכונת שבעת המינים בכפר ורדים (מתחת בית הכנסת, מול יד ביד וצמוד לגבעת האורנים) פנו לראש המועצה, סיון יחיאלי, בבקשה לסגירת המעבר. לאחר מפגש משותף בשטח התרצה יחיאלי ובניגוד לעמדתו הראשונית, הסכים לחסימת הדרך לאלתר.

בפנייתם לראש המועצה, מלינים התושבים כי הדרך שנסללה איננה מאושרת ומנוגדת להסכם הפשרה בין מעלות וכפר ורדים בנוגע להפרדה בין שתי הרשויות.

לדבריהם, סלילת הדרך תאפשר מעבר נוח ועיקרי מגבעת האורנים (700 יחידות דיור!) לכפר ורדים דרך רחוב פנימי ושקט; וישמש לא רק הולכי רגל, אלא גם אופניים חשמליים ואופנועים. מסה גדולה של תנועה ברחוב עלולה להוות סכנה. כן חוששים התושבים שהדרך האמורה תהיה נוחה וזמינה למילוט פורצים לשכונה.

לדברי נתן שפר, מיוזמי המכתב, ברור וידוע כי תושבי גבעת האורנים יפקדו את כפר ורדים בכדי לצרוך שירותים שונים כגון המרכז המסחרי, בית הכנסת, הקאנטרי, קופות חולים והמקווה החדש. אין בכוונתנו למנוע מהם שימוש בשירותים הניתנים בכפר, אך אנו מבקשים שיכנסו לכפר לאורך הכבישים הראשיים ולא דרך הרחובות הפנימיים.

על המכתב ליחיאלי חתמו: אורי ודלית שלוש, רעות כהן, מריסה ונתן שפר, איציק ועינב סבן, הדס ואילנה זעירא, רחל לזר, מרים וגדעון להמן, שלמה ורבקה גולדפרב, מאיר סופר, רעיה ואורון פילו, שמוליק ודלית גרציאני, יאיר ואושרת דהן, משה ותלמה מלמד, נמרוד וג'ני סער, ואורי בן דוד.

בפגישה שערכה לפני מספר ימים בשטח, בנוכחות נציגי השכונה עם יחיאלי ומנהל מחלקת תשתיות והנדסה ציון דרור – סוכם כי הדרך תיחסם לאלתר.

אמנם בתחילה ביקש יחיאלי להשאיר את הדרך פתוחה כמחווה של רצון טוב ושכנות טובה, ולסוגרה בעתיד. תושבי השכונה עמדו על דעתם כי עדיף לסגורה מיידית ולא לאחר שרבים "יתרגלו" לעבור דרכה, ואז יראו בסגירה פגיעה.

כאמור, בסופו של דבר התרצה יחיאלי והוחלט כי המעבר ייסגר ללא שער ותוקם גדר חזקה ללא אפשרות מעבר להולכי רגל. בין שתי האדניות תבנה אדנית שלישית שתסגור את הפתח, ותאפשר שתילת צמחייה כדי שהסגירה תהיה אסטטית.

 

 

 

כפרניק tamr6_0 הגדר נפרצה "בהסכמה"

 

 

זמן קצר לאחר הצבת הגדר, ביום שישי שעבר, פרץ אחד מתושבי שכונת גבעת האורנים את הגדר, שרותכה מחדש על-ידי תושב כפר ורדים.

ככל הידוע, תושבים מגבעת האורנים התרעמו על הקמת הגדר וערבו בתלונותיהם את עיריית מעלות-תרשיחא וכן את לשכת שר הפנים אריה דרעי. זמן קצת לפני כניסת השבת הגיע למקום יחיאלי, ערך סיור קצר ואישר לפרוץ את הגדר בשנית, משום שהמעבר מסביב איננו "בטיחותי". ככל הידוע התקבלה הפריצה הראשונה "בהבנה" וללא הגשת תלונה במשטרה.

מבדיקה שערכנו במקום נראה כי יש מעבר קל למדרכה (מול יד ביד בגליל) המובילה לכיכר 6. מעבר זה מאריך את הדרך לבית הכנסת בדקות ספורות.

לדברי הדס זעירא, תושב שכונת שבעת המינים, הוא מאוכזב קשות מהפסיביות של מועצת כפר ורדים שמתנהלת "בדיעבד" ועל פי "לחצים". במקום לראות את צרכי התושבים ולדאוג שיוקם חייץ ירוק בין הכפר לשכונה החדשה, היא "מסכימה" לדרך לא חוקית ולמעבר ברחוב שקט. הוא התפלא כי המועצה לא הגיבה במהירות ובנחישות על הקמת הדרך מגבעת האורנים לרחוב תמר, אלא ממש נגררה אחרי התושבים.

זעירא: אנחנו חוששים שהמעבר הזה לתוך כפר ורדים דרך רחוב פנימי ושקט, יהפוך לעובדה מוגמרת. לצערנו, גם נתקלנו בתגובה מתריסה של מספר אנשים מגבעת האורנים שבדרכם לבית הכנסת צעקו לבני שנסע ברחוב: "שעבס, שעבס".

מספר תושבים מגבעת האורנים ומכפר ורדים עמם שוחחנו בקשו שלא להפוך את הנושא למלחמת דת ולסכסוך שכנים, אלא ל"אי הבנה" שתיפתר בימים הקרובים.

מי שדווקא החליט ללבות את האש ואולי לעשות עלינו "סיבוב", זהו אתר חרדי בשם "אקטואליק" שפרסם כבר בתחילת השבוע כתבה רצופת אי דיוקים עובדתית, המתארת את המקרה כמאבק "חילוני-חרדי".

סיון יחיאלי נמצא בימים אלו בחו"ל, והבטיח כי מיד כשישוב יטפל במשבר.

 

מדוע נחסמה דרך הקיצור מכפר ורדים לכביש עין יעקב?

 

 


0 תגובות

 1. לא מצביע יותר סיון הגב

  איך זבוב הופך לפיל

  סיון לא דייק במהות רצו “בכפר” להצלונן במשטרה
  “מעלות” ביקשו שלא יתלוננו. “הכפר” אמר זה מסוכן שאנשי מעלות ילכו מסביב יעני זה עוד 4 דקות 127 מטר. דרעי התערב. וב”כפר”עשו במכנסים שאפו. יש לנו שכונה חדשה בשילטת מעלות שבעת המינים. סיפור מהאגדות
  מי שלא הבין שיקרא בין השורות
  סיון הבייתה. תתפטר. עוד בהיותך בארהב

 2. סיו הגב

  סגן חדש
  מי שלא הבין למעלות יש סגן חדש בכפר ורדים הדואג לתושבי מעלות ולא לכפר ורדים

 3. חבל הגב

  בושה
  כפר ורדים ללא ראש מועצה
  רק סגן ראש עיר

 4. חילוני הגב

  התשלום לבנית המקווה
  כפר ורדים מתחיל לשלם על ביקור שרים. וח”כים.
  להחליף את סיון ועכשיו

 5. עצוב הגב

  תושבי הכפר לא נחשבים

  מדהים איך עובדים עלינו
  הגיע הזמן לשנות בת.ז. למעלות
  תודה “סיון”

 6. להדיח את סיון הגב

  סיון ואיריס ועקנין מכרו משמתם לבוחבוט

  בושה,בושה, בושה גדולה, איריס ועקנין מכרה את כבודה ונשמתה לסיון שמזמן מכר את נשמתו לבוחבוט וכל תושבי כפר הורדים משלמים את המחיר. בקדנציה הבאה נהייה שכונת פיתוח במעלות. מה מהייה מכפר הורדים, אסופה נרמסת של תושבים נפלאים שקומץ אינטרסנטים שולט בגורלם. גברת ועקנין, שאת מסתכלת בראי מה את אוה (…..), בטח שלא כבוד עצמי.

 7. חרמוני הגב

  במציאות של היום כפר ורדים היא שכונה במעלות-כל הכבוד לבוחבוט
  בוחבוט שולט בכפר ורדים גם אם רשמית לא כך ואנחנו מרוצים.
  הבעייה שהמיסים שלנו כפולים מבמעלות ואשה אחת ותיקה סוגרת את רחוב חרמון כי סיוון מפחד ממנה.
  אפילו שתלו עץ באמצע הכביש.

 8. צחי הגב

  מענין פה
  המנכל אני אוהב את הכפר ועברתי לגור כאן
  אז תספר את האמת לציבור. למה אתה עוזב
  סיון מנכלית בלי מכרז???

 9. בעד מקווה לחילוניים הגב

  מספיק ודי
  2 קדנציות. זה מעל ומעבר
  אגב מה נתן דרעי לכפר בתמורה לחגגית המקווה

 10. הראליסט הגב

  כפר ורדים = מעלות רבתי
  מכירים את האמרה: “אם אינך יכול לנצח אותם, הצטרף אליהם”? אז כדאי שתפקחו את העיניים תושבים יקרים לפני שיהיה מאוחר ותבינו שמציאות חדשה עומדת לטפוח לנו על הפנים. עדיף שנצטרף למעלות כאחת השכונות ונהנה מכל היתרונות שיש למעלות להציע, כגון: ארנונה נמוכה יותר, הטבות מס משופרות, שירותים עירוניים וחברתיים פי אלף טובים משלנו, ראש עיר בעל מוניטין ומעמד ארצי שיכול להשיג הרבה יותר מראש מועצה קטנה, ועוד שפע דברים שקצרה היריעה מלתאר. רצוי מאד שלקראת הבחירות המוניציפליות יעלה הנושא בעדיפות עליונה ותינתן לתושבי הכפר האפשרות להביע את רצונם בעניין. הגיע הזמן לפעול בנדון ולא רק לקטר…תאמינו לי שרק דבר טוב יכול לצמוח מזה.

 11. לא סיון הגב

  מחליפים את שליטת מעלות
  מחזירים את ניהול הכפר לתושביו
  סיון הבייתה

 12. ממאוכזבי סיון הגב

  מחפשים את האמת
  כבר מזמן לא נשמעים דברי אמת
  שומעים רק
  מה שבוחבוט מבקש עושים

 13. סקרני הגב

  נו צחי, שתף אותנו
  אחרת זה טיזינג

 14. בלי ביון הגב

  למי שאינו מעדכן
  סיון נסע לחו”ל זה סיפור מענין אחר. אין לו זמן לטפל ולפתור את הסוגיה אבל שולח צילומים מגוונים ואמירות מענינות. שכח מה תפקידו.
  ובוחבוט ודרעי חוגגים. בשלב ג. היקצו שטח לשכונה חרדית ב כמעט ללא כסף.
  הגיע הזמן להחליף את ראש המועצה מטעמו של בוחבוט

 15. מישה הגב

  מספיק
  מגיע לנו ראש מועצה שפועל עבורנו ולא עבור ומטעם מעלות
  סיון הבייתה.
  יורם תתעורר ותיקח בגדול

 16. ינו זליג הגב

  לצערי, הרבה רוע נשפח בכפר
  רבים מאנשי כפר ורדים עובדים במקומות עבודה שונים, במעלות. אז תושבי מעלות צריכים להגיד שהם לוקחים את מקומות העבודה של מעלות?
  לפני הקמת המקווה הראשון בכפר, אותם אנשים דרשו לא להקים מקווה ולהשתמש באלו הקיימים במעלות. כדאי להיות קונסיסטנטיים. אנו לא משלמים מיסים למעלות.
  האנשים שעוברים בדרך הזו (שניסו לסגור) לא משתמשים בה בימי החול אלא רק בשבת, כדאי לקצר את הדרך לביהכ”נ. זה לא פוגעה “בשלוות” הגרים בשכונת “שבעת המינים”.
  יתר על כן, בשכונה זו גרים לא מעט דתיים, ביניהם הרב שלמה גולפארב. אולי גם להם יסגרו את הדרך לביכ”נ. “שילכו מסביב”.
  נסיון לכפיה דתית אין בכפר. לכפיה חילונית, יש גם יש. פלורליזם בהתגשמותו!

 17. ינו זליג הגב

  רחוב חרמון נסגר לפני כ-20 שנה
  אני גר ברחוב עוד מהתקופה שהיה פתוח. כל היום, במיוחד בבקרים, רכבים מינוח היו “טסים” ברחוב ומעמידים בסכנה את חיי הילדים שהלכו לגנים ולביה”ס. חתולים וכלבים נפגעו בלי סוף והיה צריך להסוף אותם מהרחוב. לא רצינו להמתין עד שזה יקרה גם לאחד הילדים…
  הרחוב נסגר עד אשר יהיה כביש “ישיר” מינוח לכיוון תפן (עוקף כפר ורדים).

 18. ינו זליג הגב

  טרם התחלנו לשלם עבור המקווה
  המקווה הקיים הוא מקווה פרטי, שאינו עונה לפסק הדין של ביהמ”ש העליון.
  על פי פסק הדין, המ.מ. כפר ורדים היתה אמורה לסיים את בניית המקווה במקום שיעדה, ושטרם התחילה לבנות.
  המצב המשפטי הוא – המועצה בגדר של “מבזה את ביהמ”ש העליון”, דבר שיכול להביא להטלת קנס גבוה על המועצה, קנס שכולנו נצטרך לשלם.

 19. ינו זליג הגב

  לכל האנונימיים שכתבו נגד סיון
  מה זו ההשתפנות הזו? אנו לא ברוסיה. מה הפחד להזדהות בשם?
  אולי נבחר באיזה “נסראללה” לראש המועצה…

  מישהו חושב שאם היה ראש מועצה אחר, ההתנהלות היתה שונה?
  אנו כבר ממזמן ישוב רגיל בישראל ולא התיישבות קהילתית. כל אחד בישראל יכול לרכוש בית או מגרש ולגור כאן. אם יהיה פה רוב תושבים דתיים, סביר להניח כי ראש המועצה יהיה דתי או אחד עם גישה דתית.

 20. אבו עאנטר הגב

  טועה ומטעה
  ינו זליג היקר… עדיף שלא תביע את דעתך בנושאים בהם אתה לא מבין ובטח שלא בנושאים משפטיים.

 21. גדר הגב

  הודעה שפורסמה במעלות
  ביום ראשון בשעה 17:00 תושבי גבעת האורנים מוזמנים לפגישה עם סיון יחיאלי ליד הגדר.הודעה שכנראה פורסמה במעלות.
  אנא תושבי כפר ורדים נא להגיע בעשרות נשמע איך סיון שמייצג עד כה את תושבי מעלות. יגיב מול עשרות תושבי כפר ורדים. שאמורים להיות בגיבוי שלו ופעילות עבורנו. ולא להצית אש ולאשר לעבריין שחתך גדר שלא ברשות קיבל אישור לחתוך ברשות.כנראה שראש העיר. התערב בשלט רחוק

 22. עצובי הגב

  הבנתם?
  יש כנראה סגן של מעלות בכפר ורדים. נא לא לפרסם זה חסוי

 23. ינו זליג הגב

  אבו אנטר היקר (או מי שלא תהיה). זה בדוק משפטית !!!
  מכל מקום, בזה אני מבין טוב מאוד.

 24. צפריר הגב

  אין ראש מועצה
  מצטרף לקריאה סיון לך הביתה אתה לא ראש מועצה ראוי. מקבל החלטות שגויות לא לטובת הכפר. הכנסת לנו בי”ח סיעודי, עשית משאל תושבים בנושא ? נתת אישור לסלילת שביל עפר לטובת החרדים מגבעת האורנים, השתתפת בטכס חנוכת מיקווה עם אורח פושע מורשע. תתבייש סיון לך תתפטר. אה כן שלא נדבר שבזמן כהונתך הישוב מלוכלך ומוזנח כמו שלא היה אף פעם

 25. מולי צ. הגב

  שטויות
  חרמוני !!! אתה כותב שטויות ומטעה את הציבור. תברר את הדברים לפני שאתה כןתב שטויות

 26. ממאוכזבי סיון הגב

  חדש חדש
  מבקש מי שמכיר את בוחבוט שיזמין אותו לגדר ביום ראשום ב17:00. ליצייג את כפר ורדים כי סיון מייצג את כבעת האורנים

 27. ממאוכזבי סיוןש הגב

  שתי מילים

  סיון הביתה

 28. מאמין ביורם הגב

  תודה ליורם

  תודה ליורם היחדי מחברי המועצה שהתגייס לסייע לתושבים במאבק
  תודה יורם. בהצלחה

 29. כבר לא מאוכזב יודעים כולם את מי משרת סיון הגב

  שינוי. עכשיו

  רק בגלל ההשתפנות של סיון מול מעלות. הבנו שמעלות שולטים בכפר. ויש לא מעט דוגמאות. אבל שראש המועצה שלי יתן הוראה לפרוץ גדר ואינו מוכן להתלונן במשטרה על החיתוך הראשון על זה הבייתה

 30. לא סופר את סיון הגב

  יורם ממתינים לך

  תודיע שאתה רץ. כולם. מתייצבים לעזור לך. להיות ראש המועצה. אולם שתתחייב רק ל 2 קדנציות

 31. יעקב הגב

  שאפו
  יש לנו ראש עיר
  חבל שהארנונה לא השתנת
  סיון הביתה

 32. חילוני הגב

  שאפו לדרעי

  דרעי מתחיל לקצור את נאמנתו
  של סיון

 33. חילוני הגב

  פרסום בעתונות הדתית

  בכפר ורדים מתוכננת שכונה דתית
  בשלב ג
  להרשמה סיון יחיאלי מ.מ. כפר ורדי מובטח כולל מקווה וישיבת הסדר

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן