דוקאביב בגליל


פסטיבל דוקאביב בגליל המערבי
מערכת כפרניק

פסטיבל הקולנוע – גם בכפר ורדים

כפרניק 79676 דוקאביב בגליל

חגיגת קולנוע דוקומנטרי בגליל

 

30 סרטים בין ה-28/11  ל-2/12

 

ההקרנות במעלות-תרשיחא, כפר ורדים, מעלה יוסף ומטה אשר

 

 

פסטיבל דוק-אביב בפעם השלישית בגליל המערבי

באשכול גליל מערבי, השותף בארגון הפסטיבל, החליטו לקיים הקרנות מוקדמות של חלק מהסרטים ברשויות החברות באשכול במטרה להביא לתושבי רשויות אלו את מיטב הדקומנטריה הישראלית.

 

תושבי הגליל המערבי יזכו בסוף החודש לארבעה ימים של קולנוע ישראלי איכותי. כ-30 סרטים יוקרנו במעלות-תרשיחא במסגרת הפסטיבל לקולנוע דוקומנטרי "דוקאביב גליל" השלישי, שיתקיים בין התאריכים 28 לנובמבר ועד ה-2 בדצמבר בשלושה מתחמים במעלות: היכל לתרבות ואומנות הבמה, מתנ"ס גרס ומרכז אמנויות וגלריה ע"ש אפטר-ברר.

מנכ"ל אשכול רשויות גליל מערבי עו"ד אריק מויאל: "נושא התרבות הוא תחום מרכזי בפעילות הרשויות החברות באשכול והפסטיבל הוא נדבך חשוב בעשייה התרבותית שלנו. אני רואה בפסטיבל דוקאביב גליל הזדמנות מצוינת להציע לתושבי האזור את מיטב הסרטים הדוקומנטריים הישראלים".

 

מחירי הכרטיסים לתושבי האשכול ינועו בין 20 ש"ח לסרט ועד שילוב חבילה של עשרה סרטים בסכום מיוחד של 150 ₪. לצד ההקרנות יוכלו הצופים להיפגש עם שחקנים ויוצרים של סרטי הפסטיבל. בנוסף יתקיימו גם סדנאות לילדים ומופעים לכל המשפחה.

 

אשכול רשויות גליל מערבי, עיריית מעלות-תרשיחא, והנהלת פסטיבל דוקאביב החליטו השנה לקיים שלוש הקרנות מוקדמות לסרטי הפסטיבל באזור מלבד אלו שיתקיימו במעלות.

ב-20 בנובמבר יוקרן בכפר ורדים הסרט "החיים ביום אחד", יום לאחר מכן תתקיים הקרנה לסרט "הצלמניה" במתנ"ס מעלה יוסף וב-25 בנובמבר יוקרן "הצלמניה" בקיבוץ עברון שבמועצה האיזורית מטה אשר.

עו"ד מויאל: "ההקרנות המוקדמות יאפשרו לקהל רב יותר להיחשף לקולנוע הדוקומנטרי האיכותי, הנעשה בישראל. מדובר באירוע שמחזק את הפריפרייה בכלל ואת הגליל המערבי בפרט. מגוון הסרטים שיוצגו השנה נותנים במה לתרבות איכותית שמייצגת מגוון זרמים בחברה שלנו לרווחת תושבי האזור". 

 

סיון יחיאלי , ראש המועצה המקומית כפר ורדים: "זו השנה השלישית בה האשכול שותף להפקה של פסטיבל דוק אביב גליל אשר נערך במעלות. דוק אביב השנה מוקרן גם ביתר רשויות האשכול ובכך מהווה נדבך תרבותי נוסף לתושבי האשכול, כמ.מ. יו"ר דירקטוריון האשכול בשיתוף ראשי הרשויות אנו פועלים במסגרת האשכול במישורים רבים ובין היתר בנושא התרבות מתוך מטרה לחזק תחום זה. אני שמח על הנגשת פסטיבל קולנוע איכותי מהשורה הראשונה לרווחת התושבים באזור ובכללם לתושבי הכפר".

 

גליה בדור, מנכ"לית דוקאביב: "דוקאביב גליל השלישי בשיתוף אשכול גליל מערבי מרחיב השנה את שיתופי הפעילות גם ליתר רשויות האשכול ואני שמחה על הזכות שניתנה לנו להקרין סרטי איכות להנאת קהל הצופים גם ברשויות נוספות כחלק מהפסטיבל, המתקיים במעלות".

 

****

 

במסגרת הפסטיבל תיערך הקרנת בכורה חגיגית של מקבץ סרטים  תיעודיים קצרים מתוך פרויקט: מדברים דוקומנטרי ממעלות-תרשיחא

 

יום רביעי ד' בכסלו תשע"ב, 30.11.11 בשעה  20:00 – בהיכל התרבות ואמנות הבמה, מעלות

 

ארבעה סרטים קצרים שבכולם פועמת רוח הגליל נעשו בשנה האחרונה ע"י קבוצת מבוגרים סמי מקצועית הפועלת במרכז רב תרבותי docuVillageבתרשיחא:

 

על קו תרשיחא, חאלב, יחיעם  בימוי : אבנר גרינברג, 25 ד'

מאז 1948 מצטלבות דרכיהם של סלים, מונתהא ואיברהים אל בק מתרשיחא עם זו של אלי הררי מקבוץ יחיעם. על קו תרשיחא, חאלב, יחיעם עולות מחשבות על "בית", "אדמה" ועל קשר ל"מקום".

 

גלגל וציר בימוי :חן דלעי, 15 ד'

עם השתנות הקבוץ ויש האומרים "היעלמותו", נעלם גם זכרונו של זיאמה בן ה-89. הסרטים שצילם לאורך השנים, הם יד ושם עבור קבוץ כברי ועשויים להיות גם תאי הזיכרון שלו שאבדו.

 

מפגש בין קוים מקבילים בימוי : אילנה צוויביל ביאליק, 10 ד'

חייהם של תאמר ועינת, מתקיימים בקווים מקבילים. תאמר, לוליין על חד אופן ועינת, מתמחה בלוליינות על טיסו. הם נפגשים רק בריקוד סולו משותף, במופע המרכזי של הקרקס.

 

" קטלוני יא דרוז  ("הרגו אותי המדרגות") בימוי: אבי עזרן, 20 ד'

עשרים שנה חולמים להקת "דרוז" (מדרגות במרוקאית) ל"פרוץ" ולהצליח אבל זה עדין לא קרה. כעת הם נמצאים בהפקת האלבום הראשון שלהם והחלום שלהם קרוב מתמיד להגשמה.

מנהלת ומייסדת  מרכז  docuVillage  : ורד אוסמן

 

עורך ראשי לפרויקט: שי אמית

בתום הקרנת הסרטים להקת דרוז במופע רוק אתני

הכניסה חופשית על בסיס מקום פנוי

 

***

 

הקרנות בכפר ורדים:

 

יום ראשון 20/11/11 בשעה 19:00 במארג רח' מירון 1- בכפר ורדים

דוק אביב גליל הקרנת טרום פסטיבל הפסטיבל לקולנוע דוקומנטרי מעלות-תרשיחא

החיים ביום אחד

המפיק רידלי סקוט, הבמאי קווין מקדונלד.

לפני הסרט ישא דברים נציג הפסטיבל.

רידלי סקוט והבמאי קווין מקדונלד משתפים פעולה יחד עם YouTubeכדי ליצור לראשונה סרט דוקומנטרי שכולו מורכב מתוכן גולשים. משתמשי YouTubeהוזמנו לשלוח סרטונים המייצגים יום בחיים, שצולמו ב–24.7.2010. לפרויקט הוגשו למעלה מ–85,000 סרטונים מ–מדינות, ויותר מ–4500 שעות של חומר גלם מתוכם נערך סרט באורך מלא. פרויקט קולנועי פורץ דרך ושאפתני המציג תיעוד מסחרר, מלא חיוניות ואנושיות, של יום גלובלי אחד.

כניסה 10 ₪, קפה וכיבוד קל.

 

 

יום רביעי 30/11/11 בשעה 20:00 במארג – בכפר ורדים

במקביל לדוק אביב גליל הקרנת הסרט התיעודי נקודת מוצא

"נקודת מוצא" הוא סרט תיעודי באורך 60 דקות המלווה את שלמה, מתנחל לשעבר, סמי, אסיר פלסטיני לשעבר, רובי, אם שכולה ישראלית, ועלי, פלסטיני ששכל את אחיו ונפצע. כולם חיים במציאות של כיבוש, פיגועים, מחסומים מסוגים שונים. כולם חשופים למיליטנטיות ולאדישות בשתי החברות ובכל זאת מציעים דרך אחרת.

זהו סיפורם של אנשים שמסרבים לשבת בחיבוק ידיים ובוחרים לפעול בדרכים לא אלימות לקידום פתרון לסכסוך הישראלי-פלסטיני.

עלי, תושב הכפר בית אומר שליד חברון  יהיה נוכח בהקרנת הסרט אשר לאחריו יספר על עצמו ועל התובנות אליהם הגיע  בעקבות אובדנו האישי בהקשר הסכסוך פלסטיני-ישראלי ולאחריו תתקיים שיחה עם הצופים.

 

לאתר הפסטיבל

 

לתוכניה

 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורח/ת הגב

  האם אבנר גרינברג זה שהזמין את תושבי תרשיחא לקחת את שלב ג מכפר ור
  על קו תרשיחא, חאלב, יחיעם בימוי : אבנר גרינברג, 25 ד’

 2. אורח/ת הגב

  היכן רוכשים כרטיסים?
  באשכול? במועצה?

 3. אורח/ת הגב

  הייתי במארג וצפיתי בסרט
  הסרט היה מדהים.
  תודה על האירוח של חנה וההקרנה של פרץ בהתנדבות,כמו תמיד.
  הכול טוב ויפה אך למה לשגע את התושבים? הודעות סותרות בקשר לשעת ההקרנה.
  פרץ רצה לרצות את הבאים בשבע ואמר שיקרין שוב. לפי דעתי צריך לקבוע שעה אחת ולא לשגע את הקהל ואת המתנדבים.
  תודה.

 4. טליה הגב

  תודה למועצ ולאשכול
  תודה רבה יוזמה מבורכת כן ירבה.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן