גזר דין מוות לפריפריה


שלמה בוחבוט בדאגה לפריפריה.
דוברות העירייה

 

שלמה בוחבוט לשרי האוצר והבינוי: להקפיא את מכרזי מחיר מטרה במרכז הארץ.

כפרניק אטיאס ואיינשטיין. צילם אייל כץ_0 גזר דין מוות לפריפריה

שלמה בוחבוט ראש עיריית מעלות תרשיחא קורא להקפיא את מכרזי מחיר מטרה:תכנית "מחיר מטרה" לבדה היא גזר דין מוות לערי הפריפריה.

אם לא יחזירו עוד היום את מענקי המקום בגובה של עד 200,000 ₪ לרוכשי דירה ראשונה ויגדילו את הסבסוד של הוצאות הפיתוח מ-50% ל-75% באזורי עדיפות לאומית – לערי הפריפריה לא יהיה סיכוי מול ערי המרכז במחיר מטרה.

השקעות של עשרות מיליארדים בתשתיות תחבורה ירדו לטמיון.

 

שלמה בוחבוט, ראש עיריית מעלות תרשיחא, שיגר מכתב לשר האוצר משה כחלון ושר הבינוי יואב גלנט, בדרישה להקפיא את מכרזי מחיר מטרה וזאת לאור פרסום תוצאות מכרזי מחיר מטרה בראש העין.

לדבריו, תכנית "מחיר מטרה" שתופסת תאוצה ונותנת מענה רק לאזורי הביקוש היא מכת מוות לפריפריה, משום שאין תכניות ממשלתיות ופעולות שיטפלו במחירי הדירות בפריפריה, דבר שנחוץ שבעתיים נוכח "מחיר מטרה". כיום דירות במודיעין, בראש העין ובאזורים נוספים במרכז, שיש בהן ותהיה בהן "תכנית מטרה", זולות יותר מדירות בנהריה, כרמיאל, מעלות, דימונה, צפת וכיו"ב (אותן הדירות, באותו מפרט ומטראז' מגורים), ואם הן יקרות יותר, אז זה בכמה אלפי שקלים בודדים.

בוחבוט קורא לממשלה לעצור את תכנית מטרה ולא ליזום תכניות דומות כמו תכנית מחיר למשתכן שמבוססות על סבסוד הקרקע רק באזור המרכז ובמקביל לפעול עוד היום להשבת מענק מקום לרוכשים, כולל למשפרי דיור ממרכז הארץ, בגובה של עד 200,000 ₪, ולהגדיל את הסבסוד הממשלתי להוצאות הפיתוח מ-50% לכ-75% באזורי עדיפות לאומית א'. בנוסף, קורא לתקצוב "תקן 100" הן למוסדות ציבור והן לשיקום תשתיות וותיקות בעיר ("חדש מול ישן"), משום שבמצב הנוכחי כדי לתת שירות לתושבים, אנו נאלצים להסכים ל"העמיס" על עלויות הפיתוח הגבוהות ממילא, גם עלויות מוסדות ציבור וגם עלויות שיקום אזורים וותיקים.

בוחבוט מוסיף כי אם תתקדם תכנית מטרה, כל תקציבי התחבורה האדירים שהושקעו בפריפריה ירדו לטמיון – הכבישים המהירים והרכבות יוותרו ריקים, וכל שיישאר למשרד התחבורה הוא להוסיף נתיבים בכבישים 431  ו-5.

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. הרי הגב

  תראו מי פועל לטובת האזור וכפר ורדים שלומו בטחבוט
  ולא יושב ראש הקו עימות סיון חיאלי

 2. א. הגב

  פשוט צודק
  א.מ.ל.

 3. ש הגב

  בוחבוט מנהיג אמיץ
  בוחבוט מנהיג אמיץ

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן