ביקורת, מיסים ובידוד


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
עודד שלומות

הועדות אינן מתכנסות כנדרש, יתכן סקר נכסים, דיאלוג משפטי על הטבות המס.

כפרניק גרינפלד ועופר כהן ביקורת, מיסים ובידוד

הועדות אינן מתכנסות כנדרש. נזקקים לרווחה פי 2 מהממוצע הארצי. יתכן סקר נכסים.

 

דיאלוג עם היועץ המשפטי לממשלה בנושא הטבות המס.

 

הבידוד התרמי בבית ספר תפן תקין.

 

**

 

בישיבת מליאת מועצת כפר ורדים שנערכה בתחילת השבוע הובא לדיון דו"ח ועדת ביקורת (מאיר גרינפלד יו"ר. ועופר כהן) לשנת 2013.

 

אלו עיקרי הדו"ח:

 

* ע"פ ממצאי הוועדה ובהסתמך על ביקורת חיצונית, הניהול הכספי של המועצה נעשה היטב.

 

 

* הדו"ח מציין כי ועדות החובה של המועצה אינן מתכנסות לפחות אחת ל-3 חודשים, כנדרש בחוק. לדוגמא: ועדות בטחון ומלח התכנסו במשך השנה פעם אחת בלבד.

יורם איילון: גדי קלעי, יו"ר ועדת ביטחון ניסה לכנס את הועדה, אולם היה מאוד קשה לתאם עם תושיה מועד לישיבה.

גרינפלד ביקש להדגיש כי לא די בזאת, אלא שאין לוועדות המועצה נוהל מסודר של זימונים לישיבות והפרוטוקולים אינם מתויקים במועצה ואינם נגישים לחברי המועצה ולציבור. לדבריו, התנהלות הועדות מקרינה על יחס לא רציני לעבודות המועצה; וזהו איננו רק עניין פרוצדורלי ודרישות החוק, אלא כלי הכרחי בעבודת מועצה מסודרת ובתהליכי דיון וקבלת החלטות.

ראש המועצה סיוון יחיאלי התייחס ואמר כי ועדת ביטחון איננה ועדת "חובה". הוא ציין כי ועדת הנהלה מתכנסת בתדירות גבוהה וכי רוב שאר הועדות מתכנסות לפי צורך. עוד הוסיף, כי כמובן שניתן לטייב את עבודת הועדות מההיבט החוקי והמהותי.

 

 

* ועדת הביקורת חשפה נתון "מעניין": פניות לוועדת הרווחה – במהלך 2013 טופלו במחלקת הרווחה 1,718 תושבים: כ-30% מכלל התושבים בכפר ופי 2 מהממוצע הארצי. אם הנתונים אכן נכונים, ייתכן מאוד שישנה פגיעה ברמת שירותי הרווחה בגלל בעיות כח אדם.

אילן עמרם, גזבר ומ"מ מזכיר המועצה, הסביר כי הנתונים הגבוהים הם כתוצאה משיטת הרישום: למשל, ילד המטופל ברווחה הגיע למפגש עם הוריו ונרשמו 3 "מטופלים". ויתכן וגם תושב המטופל ברווחה במספר קטגוריות, רשום בכל קטגוריה בנפרד.

 

 

* בשנים האחרונות לא בצעה המועצה סקר נכסים מעודכן לצרכי עדכון גביית הארנונה.

ועדת ביקורת המליצה למליאת המועצה  לצאת ב"קול קורא" לתושבים, בה ניתנת להם תקופת חסד של חצי שנה לשלם ארנונה על שטחים שהם התחמקו (או לא ידעו), מלשלם בחלקים מסוימים בביתם. ההטבה: המועצה תגבה ארנונה לתקופה של  3 שנים רטרואקטיבית בלבד, במקום 7 שנים. לאחר מכן יבוצע בכפר סקר נכסים.

 

 

* חובות ארנונה מגיעות לסך של 1,027,000 ₪ , כאשר סך החייבים מגיעים ל-174 מקרים . מדובר בסכום גבוה מאוד ביחס לישוב שבו אחוז הגבייה הוא מהגבוהים בארץ.

גם כאן הסביר עמרם כי מדובר ב"טעות אופטית" וכי חלק נכבד מה"חוב" נגרר מתחילת פעילות המועצה המקומית והוא במסגרת "חובות מסופקים" (שבספק אם יש אפשרות לגבות).

 

יחיאלי: דו"ח הביקורת, החיצוני ושל ועדת הביקורת, הינו כלי פרודוקטיבי לעבודת המועצה ואני מברך עליו. שגינו שלא קיבלנו את תגובת אילן עמרם טרם הגשת הדו"ח, דבר שהיה מונע אי הבנות מסוימות. נבחן את הליקויים ואת המלצות הועדה, בעיקר בנוגע לסקר נכסים.

 

**

 

עוד בישיבה:

* יחיאלי עדכן בנושא המאבק על ביטול הטבות המס: ראש הממשלה אמר כי ישובים המקבלים הטבות לא יפגעו, אלא שהיועץ המשפטי לממשלה עמד על  קריטריונים אחידים שנקבעו,  והמהלך נכשל.

השיח עם אנשי משרד המשפטים מורכב משום נטייתם שלא להיכנס לדיאלוג, בניגוד לדיונים השוטפים עם גורמים פוליטיים ומקצועיים במשרדים השונים, כולל משרד האוצר.

לאחרונה התאפשר לנו לנהל דיאלוג ישיר בזכות המשנה ליועץ המשפטי, עו"ד רז ניזרי, בן מעלות שהביא את יהודה וינשטיין, היועץ המשפטי לממשלה, לאזור. וינשטיין היה פתוח לדיאלוג ויש להודות לו על כך, כמו גם לשלמה בוחבוט, השותף למאבק.

 

 

7RDgcpGlFGg

סיון יחיאלי עם יהודה וינשטיין. שווה לשמוע!!

 

 

* יחיאלי דיווח כי דו"ח הליקויים על הבידוד התרמי של בית ספר "תפן" שפרסמו "הירוקים" נבדק על-ידי מעבדה ונמצא כלא מדויק. לדבריו,  איכות הבידוד אף עולה על התקן הנדרש.

 

* דורית מזרחי, רכזת הגיל הרך, סקרה את פעילות המרכז, וזכתה לשבחים רבים מחברי המליאה.

 

* אושר תב"ר של 62 אלף ₪ להחלפת רכב הסיור: מליסינג לבעלות מלאה של המועצה.

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. גדי חסכני הגב

  כסף ציבורי
  קראתי בעיתון של הכפר שרוצים להשתמש בכסף ציבורי ,קרן שמירה שלוקחים ממני כל חודש כדי להחליף את המכוניות של המועצה.אני רוצה שבכסף הציבורי הזה יקנו סככות לגני השעשועים שכבר מבקשים הרבה זמן. יש בכפר עוד כמה דברים דחופים שצריך לעשות. זה כסף של כולנו.אם איילון שהוא חבר מועצה חושב שהועדות לא ניפגשות בגלל עודף עבודה של תושיה. משהו לא מסתדר. או שתורידו את העומס מתושיה או שתבטלו כמה ועדות.אם משרד הפנים דורש מהמועצה שיהיו ועדות.מי בודק מתי הם ניפגשים.כל כמה זמן ? ומה מחליטים שם.באתר של המועצה יש הרבה ועדות.קורה עם זה משהו ?

 2. הייתי שם הגב

  צודק
  מאיר צודק.
  רוב הועדות ריקות מפעילות ותוכן

 3. @@@ הגב

  סקר נכסים
  אלמנטרי ווטסון

 4. סמבלוסק הגב

  חידה ללא פרסים:

  מועצת חלם: מי מקבל ….  שטח ומשרדים בכיכר 9 זה מספר שנים ומה הקשר שלהם למועצה? אז אתם רוצים להיכנס לכיס שלי, חוצפנים!!!

 5. גליל מערבי הגב

  כל הכבוד!
  אכן, העלה ראש המועצה טיעונים נכונים והגיוניים ורק צביעות וחוצפה של קובעי המדיניות גורמים לעיוותים שנצרו בכל תחום הטבות המס.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן