אדם פיש ז”ל


אורית רייך: תושבי הגליל המערבי חייבים את בריאותם לאדם פיש.
אורית רייך

תושבי נהריה והגליל המערבי חייבים לעו"ד אדם פיש את בריאותם ובריאות הדורות הבאים.

כפרניק  פיש זל אדם פיש ז"ל

תושבי נהריה והגליל המערבי חייבים לעו"ד אדם פיש את בריאותם ובריאות הדורות הבאים.

 

עו"ד אדם פיש (57), הובא למנוחות בתחילת שבוע שעבר, וזאת לאחר שנהרג במהלך טיול אופניים בנגב.

אדם פיש, תמך וייעץ ל"עמותה למען איכות סביבה וחיים בנהריה", במאבקה לעצור את אסון האסבסט בנהריה ובגליל המערבי במשך 15 שנים. הקשר בין אדם לעמותה לא היה רק בייצוג משפטי. הקשר היה בנוי על שיתוף פעולה אסטרטגי, התייעצות וחשיבה משותפת בגובה העיניים, בניית שותפויות עם "אדם טבע ודין" וארגונים נוספים, ייעוץ משפטי ועזרה און ליין בכל נושא ובכל זמן.

אדם נתן לעמותה, ובדיעבד לכל תושבי נהריה והגליל המערבי, תמיכה ועזרה ללא תמורה כספית. פעילות זו מוגדרת כפרו-בונו. אדם הטמיע את העיקרון הזה בתודעה הציבורית על ידי הקמת "מרכז השופט חיים כהן" להגנה משפטית על זכויות אדם.

הליווי של אדם היה שונה ומיוחד רק לו. ליווי צמוד, אישי וללא לאות, ללא הגדרת זמן. הליווי של אדם היה יוצא דופן, כמו אבא שמלווה את הילד שלו לכל אורך הדרך עד למקום מבטחים.

נוכחותו וקיומו של אדם היתה נקודת המשען הבטוחה של פעילות העמותה. הביטחון שתמיד יש מאחורינו מישהו שיעזור, שיציל ויתמוך במקרה ונגיע למקומות בעייתיים, במקרה ונתבע או נסתבך בגלל המאבק האזרחי שהובלנו מול רשויות כמו עיריית נהריה, משרדי הממשלה מפעל האסבסט ועוד.

תושבי הגליל המערבי ותושבי נהריה חייבים לאדם את בריאותם ואת הטיפול בהסרת מפגע האסבסט באזור מגוריהם .ללא תמיכת משרדו של אדם פיש, ספק אם היינו יכולים לעצור את אסון האסבסט, ולהביא לפתרון ולניקוי נהריה והגליל המערבי.

להלן חלק מתרומתו של אדם בסיוע ללא כל תמורה:

1.עצירת פרויקט מדינת הילדים (אתר שעשועים גדול ממדים, אשר תוכנן על אזור מזוהם באבקת אסבסט)

 2. תביעה ייצוגית בשם כל תושבי הגליל המערבי נגד מפעל האסבסט איתנית ובעליו, נגד מדינת ישראל והרשויות המקומיות, בגלל העוול הסביבתי שנגרם על ידי המפעל והושתק במשך עשרות שנים.

3. דחיפה לחקיקת החוק למניעת מפגעי אסבסט על ידי ממשלת ישראל ולהתוויית פתרון הניקוי לגליל המערבי המתרחש בימים אלו.

ללא אדם, ותרומתו לציבור, חוסר הפשרות שלו והדבקות בעשיית הצדק ,לא היתה העמותה יכולה לחשוף ולהביא לתודעת הציבור, הכנסת והממשלה את אחד האסונות הסביבתיים המושתקים הגדולים ביותר בישראל, ובעולם כולו.

 

 יהי זכרו ברוך.

אורית רייך –  מייסדת ומנהלת לשעבר של "העמותה למען איכות סביבה וחיים בנהריה".

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן