אביב, זמן התחדשות.


המוזיאון בתפן
רינת בלסון

המוזיאון הפתוח בתפן: אמנות, הצגות, סדנאות וקשר עם הקהילה * בפסח: הצגות ילדים ויצירה.

כפרניק  תפן 3 אביב, זמן התחדשות.

המוזיאון הפתוח בתפן: אמנות, הצגות, סדנאות וקשר עם הקהילה. בפסח: הצגות ילדים והפעלות.

 

כבר מספר שנים שהמוזיאון הפתוח תפן, שם דגש על קשרים עם הקהילה הקרובה. תושבי הגליל יודעים כי קיים מתחם שהוא לא רק מוזיאון, אלא גם מרכז מבקרים.

מעבר לתערוכות מתחלפות, מתקיימים אירועים לאורך כל השנה, אירועים הקשורים לארבעת המוזיאונים ואירועי תרבות לכל המשפחה.

הורים וילדים המגיעים למתחם, נחשפים לסדנאות היצירה, להצגות והמופעים השונים ולמשחקייה שנותנת מענה גם לצוציקים שבחבורה.

בכל מקום בעולם בו יש מוזיאון, תושבי המקום נכנסים לבקר, לראות את התערוכות השונות, לשמוע הרצאות או לראות מופעים.

הייחוד של המוזיאון הפתוח תפן, מושבו במתחם תעשייתי הכולל בית ספר, ולכן החיבור הוא רחב יותר.

עובדי המפעלים וילדיהם מכירים את  גן התעשייה והמוזיאון הפתוח, הם יודעים כי מעבר לארבעת המוזיאונים הקיימים, כל הזמן יש חדש בעשייה התרבותית של המקום.

לרגל בוא האביב, זמן התחדשות, אנו מזמנים את כל תושבי כפר ורדים והסביבה לבקר במוזיאון הפתוח תפן, להשתתף בפעילות חג הפסח הקרב ובא בסדנאות היצירה, לראות  הצגות איכותיות לילדים ולבקר בתערוכת פיסול יפיפייה של האמנית ורדה יתום מקיבוץ סאסא, "הכי רחוק מתל אביב" שמה.

למבקרים במוזאון צפוי מפגש אמנותי ויצירתי בתערוכתה המרשימה של האמנית ורדה יתום, אחת מעשרת הפסלים הקרמיים הטובים בעולם. יתום מציגה בארץ ובחו"ל, אך חוזרת תמיד אל הגליל, מפסלת ומתגוררת בקיבוץ סאסא. בתערוכה חמש סדרות חדשות, שנוצרו בשנים האחרונות. יצירתה של יתום מתאפיינת במבנה סדרתי, כאשר כל סדרה עוסקת בנושא מסוים, אך כל פסל עומד גם כיצירה בפני עצמה. החיבור בין הפסלים לסדרה, יוצר משמעות נוספת וחדשה. כל אחת מהסדרות מרתקת בהתפתחותה, ובצירוף בין יצירה ליצירה, כך שנוצר מיזוג של מרכיבי הסדרה, המביע משמעות חדשה שלא באה לידי ביטוי ביחידה בודדת.

 לא צריך לנסוע רחוק כדי לחוות טבע מדהים, גן פסלים וקולטורה במיטבה.

לאתר המוזיאון

**

 

והגדת לבנך – פסח במוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן

6-11 באפריל בין השעות 10:00-15:00   / 9 באפריל- ערב חג סגור.

במוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן מזמינים בפסח את כל המשפחה, הורים וילדים, למגוון פעילויות ביניהן הצגות ילדים, סדנאות יצירה, תערוכות, משחקיה, דוכני מכירה ועוד, בתאריכים 6-11 במרץ.

בכל יום בשעה 12:00- הצגות לילדים של תיאטרון המפרש:

ב-6.3 – "ג'ינג'ית וטוי"- על פי סיפורו של הסופר אנטון צ'כוב “קשטנקה". ילד קטן, מקבל גורת כלבים במתנה וקורא לה "ג'ינג'ית". הגורה הופכת לחברתו האמיתית היחידה. יום אחד, תוך כדי משחק עם כדור, ג'ינג'ית רצה אחרי הכדור ונעלמת… אחרי הרפתקאות יוצאות דופן היא הופכת לשחקנית קרקס. האם היא תחזור אל הילד שהיא אוהבת? ההצגה כוללת שחקנים, קטעי קרקס ובובות.

 

ב- 7.3 – "תיבת הצעצועים של סוזנה"- כדי לשמח את ילדתם החולה, עורכים הוריה של סוזנה מופע מרהיב מתוך תיבת הצעצועים שלה. בובותיה הופכות לדמויות מהאגדות: מלך, נסיכה, נסיך ומכשף. מחזה עטור דמיון.

 

ב- 8.3 – "מעשה בים הכחול"- הצגה על פי הסיפור המפורסם על "הדייג ודג הזהב". עיבוד חדש שנותן לסיפור מוכר הרגשה אחרת. בובות מרהיבות ביופיין, תפאורה גדולה וצבעונית.

 

ב- 10.3 – "המתנה המיוחדת"- ענבר מקבלת המון מתנות ליום הולדתה, ובאחת מהן היא מגלה ביצת אפרוח. כשהאפרוח בוקע הוא מתגלה כאפרוח סקרן ושובב, שנוטה להסתבך בצרות עם הסביבה. "אפי" האפרוח בורח ליער ושם מוצא חברים אך גם המון סכנות בדרך. בובות גדולות, מוסיקה מקורית ותפאורה מרהיבה.

 

ב- 11.3 – "המלך הקמצן"- סיפור על מלך קמצן, ששום דבר אף פעם לא הספיק לו. יום אחד חשב על רעיון- אותו אדם אשר יספר לו מעשייה או סיפור, ותגובתו תהיה "לא יכול להיות!", יזכה בכל כספו וחצי המלכות. אך, אם המלך יענה "כן..זה אכן יכול להיות!", אותו אדם יאבד את כל רכושו שיעבור היישר למלך. המלך היה בטוח כי יזכה בכל הרכוש של עמו. אך יום אחד קרה הבלתי מצופה.

ההצגות מתאימות לילדים מגיל 3 ומעלה ולכל המשפחה. בנוסף, יתקיימו סדנאות יצירה מגוונות.

 

 

כפרניק  תפן 3_0 אביב, זמן התחדשות.

 

עוד במוזיאון:

אוסף מכוניות קלאסיות- שכולן נסעו על כבישי הארץ.

תערוכת הגלגל- תערוכה אינטראקטיבית, ושלל מכשירים העשויים מגלגלים להפעלה.

מוזיאון אמנות התעשייה.

מוזיאון ליהדות דוברת גרמנית מורשת הייקים.

ובנוסף: גן פסלים, חנויות מפעל וקפטריה עם ארוחות ילדים.

 

מחיר כניסה מגיל 3 ועד 103: 35 ₪, הצגה- 25 ₪,

ימים ושעות פתיחת המוזיאון בפסח:  א', ו' וערבי חג סגור, שבת וחג 10:00-16:00, ימי חוה"מ 09:00-16:00.

 

לפרטים והזמנות: המוזיאון הפתוח גן התעשייה תפן: 04-9109609, www.omuseums.org.il

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן