53 מגרשים לבני המקום


רמ”י במכרז לתושבי כפר ורדים בשלב ג’ * הגשה עד 9/3/20 * כנס תושבים עם אייל שמואלי, היועמ”ש עו”ד עדי הרטל ומהנדס המועצה שמר ברוך

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-01-22-at-17.34.43-scaled 53 מגרשים לבני המקום
אייל שמואלי ושמר ברוך במפגש תושבי כפר ורדים לקראת מכרז לבני המקום

 

בתחילת השבוע נערך במארג כנס לתושבי כפר ורדים בנוגע למכרז ל-53 בתים צמודי קרקע המיועדים לבני המקום. ראש המועצה, אייל שמואלי, הדגיש כי המכרז והחוזים הנם מול רשות מקרקעי ישראל על פי חוברת המכרז המפורסמת באינטרנט. כנס התושבים נערך על מנת לתת מידע ראשוני על המכרז, תוך הדגשים מסוימים על תנאי הסף, מיקום המתחם ופיתוח עתידי.

 

כפרניק 0006571-scaled 53 מגרשים לבני המקום
53 מגרשים לבני המקום – בשלב ג’ כפר ורדים

 

יש לציין כי חוברת המכרז של רמ”י מורכבת ומפורטת עם 111 עמודים ועשרות נספחים – ונדרשת סבלנות ומקצועיות רבה להבין את כל הפרטים. גם במפגש התושבים, לא תמיד ידע הצוות המסביר, שכלל גם את עו”ד עדי הרטל ומהנדס המועצה שמר ברוך – את כל הניואנסים במכרז.

אלו עיקרי הדברים שנמסרו ו/או נלקחו מחוברת המכרז. יש לציין כי אין להסתמך על דברים אלו, אלא על החוברת בלבד, שגם בה יתכן ונפלו כמה טעויות סופר שאמורות להתעדכן…:

במכרז 53 מגרשים לבתים צמודי קרקע בשכונה א’ בשלב ג’ כפר ורדים. המגרשים לאחר פיתוח, כולל קירות תמך, נקודות מים וחשמל ומוכנים לבניה:

46 מגרשים (מגורים א’) על שטח של כ-500 מ”ר עם אפשרות בניה על 50% מהקרקע – מחיר המגרשים סביב 480 אש”ח למגרש.

7 מגרשים (מגורים א’1) גדולים של כ-750 מ”ר עם אפשרות בניה של 50% משטח המגרש: יחידת דיור + שני חדרי אירוח. מחירי מגרשים אלו סביב ה-570 אש”ח.

המשרתים במילואים יכולים ליהנות מהנחה של 10% במחיר המגרש.

חלק מהמגרשים בני שני מפלסים. בכל מקרה ניתן לבנות עד שתי קומות. הבניה חייבת להסתיים תוך 4 שנים מקבלת המגרש.

מחיר המגרשים לבני המקום קבוע מראש לכל מגרש! (על-פי החלטת המינהל ונמצאים בחוברת המכרז), והוא נקבע על-פי מחירי המגרשים שהיו במכרז הפתוח האחרון. המכרז למעשה הוא על זכות להשתתף בבחירת מגרשים לפי הסדר שיעלה בהגרלה.

 

כפרניק 00065716577-scaled 53 מגרשים לבני המקום
תנאי הסף. מי אלו בני המקום בכפר ורדים?

 

רשאים להשתתף במכרז רק “בני המקום” על-פי הקריטריונים הבאים: מי שהוא או בן זוגו, אשר מקום מגוריו הקבוע בשלוש השנים האחרונות, שקדמו למועד פרסום המכרז בכפר ורדים. תאריך קובע לאפשרות זו הוא 15/12/2017,  ובלבד שהמציא את אישור המועצה המקומית או תמצית רישום מורחבת ממשרד הפנים.

או

מי שהוא או בן זוגו, אשר מקום מגוריו הקבוע בארבע שנים מתוך ה-10 השנים האחרונות, שקדמו למועד פרסום המכרז. תאריך קובע לאפשרות זו 15/12/ הינו בכפר ורדים ובלבד שהמציא את אישור המועצה המקומית או תמצית רישום מורחבת של משרד הפנים.

יש לשים לב כי בני כפר ורדים המתגוררים שנים רבות מחוץ לכפר – אינם עומדים בתנאי הסף של המכרז!

במכרז תינתן עדיפות לנכים בהגדרות שונות ולאחר מכן למשפחות חסרות דיור ורווקים חסרי דיור. גם רווק/ משפחה שבבעלותם נכס מגורים יוכלו לגשת למכרז, אולם בעדיפות אחרונה.

 

כפרניק 00065716577000-scaled 53 מגרשים לבני המקום

 

התאריך האחרון להגשת המכרז הנו ה-9 במרץ 2020, במשרדי רמ”י בנצרת. להגשת המכרז נדרשים מסמכים רבים ושמואלי ציין כי ברמ”י קפדנים מאוד בלוחות הזמנים הקשיחים ובמילוי כל תנאי המכרז כנדרש. לדבריו, תנאי מכרז ל”בני מקום”, הנם סטנדרטיים ואין שום אפשרות להרחיבם ולשנותם.

באותה הזדמנות, עדכן ראש המועצה כי המועצה מנהלת דיונים עם רמ”י, על שיווק שכונה או שתיים בשלב ג’ לכוחות הביטחון.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-01-22-at-17.34.42-scaled 53 מגרשים לבני המקום
תושבי כפר ורדים מתעניינים במרכז לבני המקום

 

לינק למצגת המועצה במלואה

 

תגובות פייסבוק


3 תגובות

  1. יוסי שנק הגב

    בקצרה, מסכים מאוד עם רות. הילדים שגדלו כאן וחיו כאן שנים עם הקמתו של הכפר, כאשר לא הכל היה כה מפנק כמו היום, ורוצים לחזור, מודרים!!!!. כמה חבל

  2. מ הגב

    ילדים עזבו את הכפר כי היתבגרו ולא היו כאן אופציות. עכשו כשיש אופציות הם לא נחשבים ממשיכים…. אז מי נחשב ממשיך ? אלה שהגיעו לאחרונה ובמקרה עדיין מתגוררים עם ההורים? או שלא נרשמו בכתובת אחרת? מה עם הילדים שגדלו כאן?מה עם המשפחות שרוצות להתאחד?

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן