5 כוכבי יופי למעלות-תרשיחא

השתתפו בטקס: יוסי לוי, זרח בן אלוש והאשם נעים * ארקדי פומרנץ: בזכות עובדי העירייה והתושבים * אמנון אשל אסולין: תקציבים משמעותיים לשפע


 

מעלות תרשיחא זכתה בחמישה כוכבי יופי בתחרות קריה יפה ומקיימת בישראל יפה לשנת 2021. צוות מורחב של המועצה לישראל יפה סייר בעיר ובחן במשך יממה שלמה את המצב בשטח בקריטריונים השונים.

בטקס החגיגי שהתקיים לאחרונה בבניין המועצה לישראל היפה בתל אביב, במעמד שרת הפנים איילת שקד, קיבל את הפרס מטעם העירייה מנהל אגף השפע יוסי לוי מלווה בעובדי האגף זרח בן אלוש ממחלקת התשתיות והאשם נעים ממחלקת התברואה.

 

כפרניק MAAL57488-scaled 5 כוכבי יופי למעלות-תרשיחא
משמאל: יוסי לוי, זרח בן אלוש והאשם נעים

 

לאחר הטקס הגיע מנהל אגף השפע, אשר ריכז את ההכנות לתחרות בהליך שהוביל מנכ”ל העירייה אמנון אשל אסולין, לראש העיר ארקדי פומרנץ והציג בפניו את התעודה המכובדת.

פומרנץ: “זכינו בחמישה כוכבי יופי לאחר עבודה קשה, מכינה ומאומצת של כלל האגפים, בהובלת אגף השפע. נושא השפע נמצא גבוה בסדר העדיפויות העירוני, רואים בעיר את השינוי, הן בחידוש התשתיות, הן בטיפוח הגינות והמרחבים הציבורים ובכל תחומי החיים. אני מודה לכל העושים במלאכה ובמיוחד ליוסי לוי מנהל אגף השפע ולכל מנהלי המחלקות ועובדי האגף המסורים. ואני סמוך ובטוח כי נמשיך ביתר שאת לפעול למען עיר יפה, מטופחת ונקייה, העיר זוכה בחמישה כוכבי יופי, בזכות עובדיה המסורים של העירייה ותושבי העיר. הפרס הזה הוא בעבורכם ושלכם”.

 

כפרניק MAA0098-scaled 5 כוכבי יופי למעלות-תרשיחא
יוסי לוי מנהל אגף שפע בעיריית מעלות תרשיחא עם ראש העיר פומרנץ והמנכ”ל אשל אסולין

 

אשל אסולין: “מתן התעודה והזכיה בתחרות היא ביטוי מובהק למאמץ העירוני הממוקד שאנו מובילים בעיר בתחום השפע וחזות העיר. המאמץ מתבטא בהגדלת תקציבים והגדלת תקני כוח האדם באגף. גם בשנת העבודה 2022 ייחדנו תקציבים משמעותיים לנושא השפע ואין לי ספק שכולנו ניווכח בשיפור המשמעותי שיחול בנושא השפע בעיר”.

  

תחרות קריה יפה ומקיימת בישראל יפה, הנערכת בשיתוף משרד הפנים, המועצה לישראל יפה ובשיתוף המרכז לשלטון מקומי בישראל, הינה אחת מהבולטות ביותר שבתחרויות המועצה לישראל יפה. היא נערכת מדי שנה החל משנת 1993, ומשתתפות בה ערים, מועצות מקומיות, מועצות אזוריות וישובים במועצות אזוריות, המתמודדות על קבלת כוכבי היופי של המועצה, כל אחת לפי סיווגהּ.

 

כפרניק MAAL0096-scaled 5 כוכבי יופי למעלות-תרשיחא
5 כוכבי יופי למעלות תרשיחא

 

התחרות מעודדת פיתוח של הסביבה העירונית על פי העקרונות המודרניים, המכתיבים יצירת שיווי משקל נאות בין הבנייה האורבנית לטיפוח הריאות הירוקות. זאת, תוך כדי הקפדה על מניעה של מפגעים סביבתיים וחזותיים והנעת תהליך של שיפור מתמיד באיכות חיי התושבים. במסגרת הביקורת, בחנו חברי צוות השיפוט את המרחב היישובי, לרבות הכניסות לעיר, וכן את השטחים הפתוחים: הפארקים ושדרות הצירים המרכזיים, מתקני משחקים (בדגש על בטיחות), שירותים ציבוריים, גינון ברחובות, בכיכרות ובאיי התנועה, וכן את שכונות המגורים הוותיקות לצד השכונות החדשות, את מוסדות העירייה ואת מבני הציבור בעיר. עוד בחנו השופטים נושאים הקשורים באיכות הסביבה ובתהליכים של קיימות בעיר, לרבות תחום המחזור בעיר, נגישות לאנשים עם מוגבלויות, ועוד.

 

כפרניק MAAL978893-scaled 5 כוכבי יופי למעלות-תרשיחא
ראש העיר ומנכ”ל עיריית מעלות תרשיחא עם צוות שפע בעיר

 

 

תמונות: אילן אוחנה דוברות והסברה עיריית מעלות תרשיחא

 
השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן