200 שוטרים והריסת מבנה בשייח’ דנון

רשות מקרקעי ישראל, בליווי כוחות משטרה גדולים, הרסו מבנה בלתי חוקי בכפר שייח' דנון * שירה תם: רמ"י תמשיך למנוע פלישות * תנ"צ שאול צמח: סייענו באכיפה והשתלטות על אדמות מדינה


 

רשות מקרקעי ישראל בסיוע כוחות משטרה הרסו הוקר מבנה לא חוקי שנבנה על קרקעות מדינה המיועדות לבנייה למגורים בישוב שייח דנון בגליל המערבי.

במבצע סייעו משטרת ישראל -מרחב אשר ויחידת מתפ”א – מינהלת תיאום פעולות אכיפה.

 

 

 

 

מרמ”י נמסר כי במסגרת הפעילות פונה מבנה גדול שנבנה באופן בלתי חוקי ותוך כדי פלישה לקרקעות מדינה בסוף השנה שעברה. מפקחי רשות מקרקעי ישראל איתרו את הבניה עם תחילתה כבר בחודש ספטמבר האחרון והוציאו לפולש מיידית צו לפינוי הקרקע בגין פלישה חדשה.

 

כפרניק ASD2-scaled 200 שוטרים והריסת מבנה בשייח' דנון
הריסת מבנה לא חוקי בשייח’ דנון

 

למרות הצו שקיבל, המשיך הפולש לפעול במקום ובנה את המבנה הבלתי חוקי.

המגרש, מושא הצו, עליו נבנה המבנה, הוא קרקע מדינה המיועד לשיווק למגורים. לפולש אין כל זכויות במקרקעין.

הפולש פנה לבימ”ש וביקש לבטל את הצו, אולם בסופו של יום בימ”ש השלום ולאחריו גם בימ”ש המחוזי קיבלו את עמדת המדינה, אישרו את הצו ודחו את בקשת הפולש לעיכוב ביצוע ולביטול הצו.

  

שירה תם מנהלת חטיבת השמירה על הקרקע: “רשות מקרקעי ישראל תמשיך לשמור על מקרקעי המדינה ולמנוע פלישות והסגות גבול. עם ביצוע צו הפינוי מחזירה המדינה לציבור מגרש הניתן לשיווק לכלל תושבי הכפר ולא למי שתופס חזקה במקרקעין ללא כל זכות שבדין”.

 

כפרניק SD1-scaled 200 שוטרים והריסת מבנה בשייח' דנון

 

כפרניק SD3-scaled 200 שוטרים והריסת מבנה בשייח' דנון

 

תת ניצב שאול צמח מפקד מרחב אשר: “כוחות משטרה המונים למעלה מ- 200 שוטרים, סייעו הבוקר לרשות לאכיפת מקרקעין בביצוע צו ההריסה עקב עבירות על חוק התכנון והבניה והשתלטות על אדמות מדינה.

“השתלטות על קרקעות מטבעם של דברים, מונעת מרמ”י לשווק את הקרקעות לציבור ובמקרה הנדון המגזר הערבי, שנתון במצוקת דיור ממילא. הריסת המבנה היום מצטרפת לשורה של הריסות ליישום צווים שיפוטיים, שתכליתן שמירה על הסדר הציבורי והאזרח שומר החוק במדינה”.

 

צילומים: רשות מקרקעי ישראל

 
תגובה אחת

  1. א.מ.א הגב

    גיבורים על חלשים. מעכבים בקשות להתרי בניה במיגזר במשך שנים רבות, ואחר-כך מתפלאים שיש שם בניה בלתי חוקית. מדוע אין פועלים להרוס את הבניה הבלתי-חוקית בקדיתא? בשטחי הגדה המערבית (שם עוברים לא רק על החוק הישראלי אלא גם על המשפט הבינלאומי) ???

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן