שמים פס


עיריית מעלות-תרשיחא סמנה פס צהוב אלכסוני ובולט בחניון צים סנטר * יונית שמלה: לא תואם איתנו, חבל שלא דואגים לתוספת חניה * העירייה: פועלים להשיב את המגיע לנו

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-11-19-at-16.58.291-scaled שמים פס
עירית מעלות תרשיחא: דואגים להשיב את המגיע לנו

 

בשבוע שעבר, בלילה שבין חמישי לשישי, סמנה עיריית מעלות תרשיחא פס צבע צהוב ואלכסוני בחניון צים סנטר שבעיר. הפס נמצא בחניון האחורי סמוך לכניסה מכיוון קסטרו, ומסומן על הכביש ועל המדרכה.

לשאלתנו, מה פשר הסימון, השיב דובר העיריה כי מדובר על “סימון של מחלקת פיקוח לשטח הנמצא בבעלות עירונית” עוד הוסיף הדובר “כי הסימון פשוט מציין שהשטח נמצא בבעלות העירייה ולא בשינויים בהסדרי החנייה”.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-11-19-at-16.58.28-scaled שמים פס
פס צבע אלכסוני בחניון צים אורבן מעלות

 

אלא שמשיחה עם יונית שמלה, מנכ”לית קניון צים אורבן מעלות, עולה כי יתכן והסימון הינו “מהלך קטנוני ולא ברור של העירייה” על רקע סכסוך כספי בין העירייה להנהלת הקניון, כמו גם על מצוקת החניה במקום.

לדברי שמלה, היא לא עודכנה בעניין צביעת הפס ואף שלחה לעירייה מכתב ובו בקשה הבהרה לעניין. עוד הוסיפה, כי העירייה תובעת מהקניון כספים, במיליונים, שלדעת הנהלת הקניון אינם מגיעים לה – ובכל מקרה ישנן דרכים ללבן את המחלוקת ולא על ידי סימון פסים צהובים חסרי פשר.

לדבריה, מצוקת החניה במקום ידועה לכל הגורמים והנהלת קבוצת צים הציעה לעירייה להכשיר, על חשבון צים, עוד 150 מקומות חניה – וזאת על קרקע עירונית. יונית שמלה ציינה כי התכנית, בעלות של כ-5 מיליון ₪, הינה לטובת הציבור ולא רק ללקוחות צים סנטר, אלא גם עבור תושבי השכונות הסמוכות הסובלות ממצוקת חניה. לדבריה, במידת הצורך תוכל העירייה גם ניתן לסמן את החניה בכחול לבן, לגבות עליה תשלום וליהנות מהכנסה נוספת.

שמלה הוסיפה כי המוטו של רני צים, העומד בראש קבוצת צים, הוא לפתח את הפריפריה – והוא הקים במעלות תרשיחא מרכז קניות לתפארת ולכל תושבי האזור, ודווקא העירייה מכשילה ושמה רגליים להמשך הפיתוח. במענה לשאלה, השיבה יונית שמלה כי מעולם לא התעסקה ולא עוסקת בפוליטיקה מקומית או ארצית.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-11-19-at-16.58.281-scaled שמים פס
יונית שמלה: מצוקת החניה ידועה והעירייה מכשילה תכנית במימון צים

 

בהמשך לדבריה של מנכ”לית צים סטנר מעלות שאלנו את דוברות העירייה: מה הן הדרישות הכספיות של העירייה מהנהלת צים סנטר ועל מה (סכום וסיבת הדרישה)? ומדוע העירייה נמנעת מלקדם תכנית לתוספת של 150 מקומות חניה בסמוך לקניון, וזאת במימון מלא של צים סנטר?

דובר העירייה השיב באופן חלקי ומצומצם: “העירייה פועלת על מנת להסדיר את מכלול הנושאים הפתוחים מול צים ולהשיב את המגיע לה, עבור התושבים.”

 

תגובות פייסבוק


3 תגובות

  1. מה קורה בעיריית מעלות תרשיחא? | כפרניק הגב

    […] על כספים רבים המגיעים לה בשל שימוש בקרקע ציבורית (נזכיר את פרשת הקו הצהוב בקניון צים סנטר…). “גילינו כי מיליונים רבים של שקלים שהיו אמורים […]

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן