רפ”ק נווה קינדל: עירנות השוטרים מנעה הצתה במעיליא

פלילים בגליל המערבי: פריצות, זנות, אלימות והימורים בנהריה. איומים בכרמיאל. צו סגירה למאפיה באבו סנאן. בנזין וכפפות ברכב במעיליא


 

להלן סיכום מספר אירועי פלילים מהימים האחרונים ברחבי הגליל המערבי:

 

נמנעה הצתה במעיליא

 

בפעילות שוטרי תחנת מעלו”ת במעילא, עצרו השוטרים לבדיקה רכב ובתוכו שלושה גברים.

השוטרים הבחינו כי מספר הרכב אינו תואם לסוג הרכב שנמצא מולם ובבדיקה שביצעו, מצאו כי מספר הרכב שונה בעזרת איזולירבנד. שלושת הגברים נעצרו, ובחיפוש שנעשה ברכב אותר גלון בנזין וכפפות שעל פי החשד עמדו להשתמש בהם לצורך ביצוע הצתה.

החשודים, תושבי חיפה וטירת כרמל (44, 40 ו-28) הובאו בפני בית משפט השלום בעכו שהאריך את מעצרם.

 

כפרניק 4c246a54-2e82-4b1a-8885-4b47410e6686-scaled רפ"ק נווה קינדל: עירנות השוטרים מנעה הצתה במעיליא
בנזין ברכב במעיליא. חשד לכוונת הצתה

 

 

כפרניק 4030a0b0-4406-46b3-9cec-34c96996c882-scaled רפ"ק נווה קינדל: עירנות השוטרים מנעה הצתה במעיליא
כפפות בתוך רכב במעיליא. החשד: לפני הצתה

 

רפ”ק נווה קינדל, קצין אג”מ תחנת מעלות: “ללא ספק עירנות השוטרים מנעה אירוע הצתה שעלול היה להביא עימו נזק רב ואף פגיעה בנפש. הממצאים שנתפסו ברשות החשודים והתנהגותם לאחר תפיסתם מצביעים על כך שמדובר בחוליה מיומנת שתכננה היטב את הפעילות כמו גם את האפשרות שיתפסו. הסיכול הזה הוא תוצר של הפעילות המאומצת שלנו לטיפול בעבירות האלימות ברחוב הערבי, גם במניעה כמו במקרה הזה וגם בפיענוחים והגשת כתבי אישום במקרים אחרים.”

 

**

 

נהריה: תושבי דיר אל-אסד דרסו והיכו תושב כפר קרע

 

שוטרי תחנת נהריה פתחו בחקירה לאחר דיווח אודות דריסה ותקיפה של גבר תושב כפר קרע בן 29, על רקע סכסוך עבודה כספי בין מספר מעורבים.

מהחקירה עלה כי הקורבן דרש מהנאשמים לקבל תשלום עבור ביצוע עבודות אינסטלציה שביצע אך סורב, והחל להתפתח ביניהם ויכוח על התשלום.

הנאשם זימן את חברו ויחדיו נסעו ברכב לכיוון הקורבן ברחוב דרך השלום בנהריה.  כשזיהו אותו הולך על המדרכה האיצו את נסיעתם לכיוון המדרכה ודרסו אותו. בהמשך פרקו מהרכב ויחד כשהם מצוידים בכלי תקיפה המשיכו לתקוף בברוטליות את הקורבן וגרמו לפציעתו ואשפוזו במרכז הרפואי לגליל, לאחר שפונה מהמקום באמבולנס.

 

 

חוקרי תחנת נהריה אספו ממצאים ומצלמות אבטחה והצליחו לחשוף את זהות החשודים ולהגיע אליהם.

החשודים, תושבי דיר אל אסד בני 27 ו-37 , נעצרו לחקירה בתחנה בסיומה נכלאו ומעצרם הוארך מעת לעת בבית המשפט.

עם סיום החקירה הצליחה המשטרה לגבש תשתית ראייתית נגד השניים בביצוע המעשים והמשטרה הגישה, באמצעות יחידת התביעות, כתב אישום ובקשה למעצרם עד תום ההליכים.

 

**

 

 

הקטין הפורץ מנהריה נעצר

 

לאחרונה נפתחה חקירה בתחנת נהריה, לאחר קבלת דיווח אודות פריצה למספר כלי רכב שחנו בחניון במרכז העיר.

לאחר איסוף ממצאים ותחקור מצלמות אבטחה הצליחו החוקרים לחשוף את זהות החשוד ושיטת הפריצות. מהחקירה עלה כי החשוד פרץ ל-8 כלי רכב שונים תוך שהוא עובר בין כלי הרכב ומנסה לפתוח את הדלתות, כך נכנס לרכבים וגנב רכוש יקר ערך.

 

 

החשוד, קטין בן 17 תושב נהריה, נעצר לחקירה בתחנה בסיומה נכלא ומעצרו הוארך מעת לעת בבית המשפט. עם סיום החקירה הצליחה המשטרה לגבש תשתית ראייתית נגד החשוד בביצוע 8 אירועי התפרצות והוגשה לבית המשפט הצהרת תובע תוך כוונה להגיש נגדו בימים הקרובים כתב אישום.

**

 

שוטר סמוי “לקוח” של בית בושת בנהריה

 

במסגרת מאבק תחנת נהריה כנגד בתי בושת בעיר ומתן שירותי זנות ביצעו שוטרי התחנה פעילות ממוקדת  נגד עבירות אלו במהלכן הציעה עובדת במקום שירותי זנות לשוטר סמוי שהגיע כ”לקוח”.

 

כפרניק 15b09da5-fce7-4bbc-8681-3cd2740d0fb2-scaled רפ"ק נווה קינדל: עירנות השוטרים מנעה הצתה במעיליא
בית זונות בנהריה

 

במהלך הפעילות פשטו השוטרים על בניין הרכבת בעיר שם חשפו בית בושת פעיל ועצרו את בעל ומפעיל המקום ועובדת נוספת בחשד למתן שירותי זנות – וכן סגרו את המקום.

  

 

ממ”ז חוף סגר מועדון הימורים ומאפיה שהלינה שב”חים

 

במסגרת המאבק נגד הפעלת בתי ההימורים הבלתי חוקיים, שוטרי תחנת נהריה ביצעו פשיטה (עם צו חיפוש) על מועדון הימורים, הגרלות ומשחקים בלתי חוקיים בעיר.

השוטרים מצאו במקום בית הימורים בלתי חוקיים ועיכבו את מפעיל המקום ושוכר המקום תושבי נהריה בגילאי 26 ו-55.

כן נתפסו מחשבים ואלפי שקלים במזומן. בהמשך מפקד מחוז חוף, ניצב דני לוי, על צו סגירה למקום למשך 30 ימים.

 

כפרניק cd4dc53a-b928-4318-bae3-7ec80094ed7f-scaled רפ"ק נווה קינדל: עירנות השוטרים מנעה הצתה במעיליא
הימורים בלתי חוקיים בנהריה

 

**

במסגרת האכיפה המשטרתית הממוקדת נגד עבירות העסקה, הסעה והלנת שוהים בלתי חוקיים העלולים להיות מעורבים באירועים בטחונים, ביצעו שוטרי תחנת גליל מערבי בשת״פ לוחמי מג״ב חוף בקרות קפדניות בבתי עסק בגזרת המרחב.

 

כפרניק cfa12d76-c6ba-4e59-bd90-d9aa424c5ada-scaled רפ"ק נווה קינדל: עירנות השוטרים מנעה הצתה במעיליא
צו סגירה בחתימת ממ”ז חוף ניצב דני לוי

 

השוטרים איתרו במאפיה באבו סנאן שני שוהים בלתי חוקיים שעבדו וישנו במקום ללא אישורי כניסה ועבודה בישראל ועצרו אותם לחקירה. ממ”ז חוף חתם על צו סגירה לעסק למשך 30 ימים ובהמשך תגיש המשטרה נגד המעסיק כתב אישום.

 

**

 

תושב כרמיאל איים על השוטרים

 

שוטרי יל”פ מרחב אשר פתחו בחקירה בתחילת החודש לאחר דיווח אודות חשוד שהיה מעורב בתאונת דרכים עם נהג משאית. על-פי החשד, מיד לאחר התאונה הוא נתלה על שמשת המשאית, זרק לעברו של הנהג חפצים ולבסוף תקף את הנהג בפניו וגרם לו לחבלות.

בהמשך אימו של החשוד הוזמנה לעדות בתחנת המשטרה כבעלת הרכב.

בזמן הזה חייג החשוד למעלה מ-80 שיחות רציפות לתחנת המשטרה והשמיע לשוטרים איומים מפורשים על חייהם ומשפחתם וילדיהם הקטנים תוך שנוקב בשמות השוטרים.

החשוד, בן 28 מכרמיאל, אותר ונעצר. במהלך החקירה התנצל על הדברים ונכלא.

מעצרו הוארך מעת לעת בבית המשפט ועם סיום החקירה הגישה נגדו המשטרה לבית משפט שלום בקריות כתב אישום ובקשה למעצרו עד תום ההליכים בגין עבירות של  תקיפה הגורמת חבלה ואיומים.

 

(הצילומים: משטרת ישראל, מחוז חוף ומחוז צפון)

 
השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן