פניית פרסה


ארקדי פומרנץ לשרי הפנים והאוצר: לבטל העלאת ארנונה שביקשנו לפני כארבע חודשים

 

אופס, התבלבלנו.

ארקדי פומרנץ, ראש עיריית מעלות-תרשיחא במהלך מפתיע: כארבעה חודשים לאחר שהוביל מהלך להעלאת ארנונה בעיר בשיעור של 3-4.5 אחוזים, פנה לשרי הפנים והאוצר, אריה דרעי וישראל כץ, לבטל את העלאה שביקש.

בנימוקיו לבקשה, כותב פומרנץ כי מצבה הכספי של העירייה מעורער וסוחבת חובות מקדנציות קודמות, ולכן הוחלט בעבר להעלות את המיסים העירוניים.

אלא, לדבריו, משבר הקורונה פגע קשות בתושבים ובעסקים בעיר, ולכן מבקש שלא להעלות את הארנונה, מעבר להעלאה האוטומטית של 1.1%.

יש לציין כי העלאת הארנונה היתה אמורה להכניס לעירייה עוד כ-1.366 מיליון ש”ח, ומהעירייה לא נמסר כיצד בכוונתה לכסות על פער זה.

 

 

כפרניק 8876 פניית פרסה

 

 

מוטי בן דוד, חבר מועצת העיר, שהוביל את ההתנגדות להעלאת הארנונה, מסר כי שמח שההפגנה, המכתבים, הפרסום בעיתונות והלחץ הציבורי  – עשו את שלהם ופומרנץ חזר בו ונענה לדרישות לבטל את העלאת הארנונה החדה שיזם.
בן דוד גם פנה לפומרנץ בבקשה לקיים ישיבת מליאה בהקדם לאישור פורמאלי של הבקשה, וכן גם ממליץ לקבל החלטה להוזלת הארנונה בתקופה קשה זו למגורים ולעסקים בעיר.
כפרניק 122082982_10158862101479732_4246317942826350017_n-scaled פניית פרסה
“בתקופת מגפת הקורונה ומשבר כלכלי כה עמוק בו תושבי העיר לא גומרים את החודש ועסקים קורסים, אסור היה לו מלכתחילה לדרוש העלאת ארנונה. כולי תקווה שלא מדובר במהלך פופוליסטי כפי שהוא נוהג לעשות”, כתב בן דוד. “חבל שלא ידע להקשיב לדרישתי הראשונית ולדרישת הציבור לביטול את העלאת הארנונה ובחר לפעול בחוסר התחשבות, חוסר יכולת ניהול בסיסי ובחוסר מקצועיות.
“כולי תקווה שמשרד הפנים יסכים לבטל את החלטת מועצת העיר להעלאת הארנונה שהתקבלה בחודש יוני השנה.
ביטול העלאת הארנונה תחסוך לרוב משקי הבית בעיר מאות שקלים בשנה ואלפים לעסקים על פי גודל שטח העסק”.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן