סדנאות כתיבה בספריית כפר ורדים


עם: יעל כרמי – בלוגרית ומרצה, רוני אשכול –סופרת ומורה, וחגית בודנקין – מחזאית ותסריטאית

 

כפרניק 111527-scaled סדנאות כתיבה בספריית כפר ורדים
סדנת הכתיבה בהנחיית חגית בודנקין

 

בספריית כפר ורדים במרכז הקהילתי, נערכות זה מספר שנים סדנאות כתיבה מגוונות המספקות כלי לביטוי אישי, ולאחרונה אף כלים מעשיים להתפתחות עסקית.

כמוסד שחלק ממטרותיו הוא קידום אוכלוסיות שונות ומגוונות, הספריה היא פרו-אקטיבית ופועלת בשיטת  outreach, בה אנו, הספרניות, ממקדות ומתאימות את הפעילויות לקבוצות השונות.

דוגמה לפעילויות שכוונו ומוקדו לקהל מסוים הן סדנאות כתיבה ברשת לנשים, שהעבירה יעל כרמי. בסדנה נלמדו כללי הכתיבה בבלוג, ונפתחה בפני המשתתפות האפשרות ליצור לעצמן כלי עסקי/שיווקי שיביא לידי ביטוי את יכולות הכתיבה החווייתית שלהן. הבלוג יכול לקדם עסק פרטי ולהוות פלטפורמה פרסומית.

הספריה מכוונת את פעילותיה גם לבני נוער; קשר חדש נוצר עם מגמת ספרות מורחבת של בית הספר תפן. רוני אשכול, תנחה סדנת כתיבה לנוער במסגרת שיתופי הפעולה של הספריה עם מסגרות החינוך בכפר. הסדנה תקנה לנוער המתעניין בתחום, כלי נוסף לביטוי עצמי והבנת עולם הספרות.

חגית בודנקין, שנמצאת אתנו מזה מספר שנים, מעבירה סדנת כתיבה יוצרת למבוגרים בעלי ניסיון, ולמצטרפים חדשים. חגית מחדשת ומעשירה את הסדנה תוך שימוש בידע הרב שיש לה כיוצרת בעצמה, ויעידו על כך המשתתפים עצמם.

מתוך “דומעים, מחייכים ו…כותבים”, מאת ארנה מאיר ממשתתפות הסדנה:

“שעת ערב. בחוץ מתחיל להחשיך. חלונות הספרייה בקומה השנייה מפיצים עיגול של אור רך… עשר נשים, גבר אחד ועוד מנחה מתרגשים להיפגש מדי יום שלישי, לשעתיים שבועיות של יצירה וכתיבה – כדי להשמיע מלים שרקמו ולהקשיב למלים שנוצרו אצל שותפים לדרך.”

כמה פרטים על המנחות השנה:

יעל כרמי – בלוגרית מרצה ומנחת סדנאות כתיבה ברשת.

רוני אשכול –סופרת מורה ומנחת סדנאות כתיבה לנוער.

חגית בודנקין –מחזאית תסריטאית ומנחת סדנאות כתיבה.

סדנאות הכתיבה בשנה החולפת התקיימו בתמיכת משרד התרבות

 

נכתב ע”י נטע סט-אבלס וגתית נאה, ספרניות ספרית כפר ורדים

 


2 תגובות

  1. רוני נחושתן הגב

    האם יכול לקבל הטלפון של חגית בודנקין

  2. רוני נחושתן הגב

    הטל. שלי 055-684-7741

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן