יחיעם קולטת 15 משפחות

"בית ראשון במולדת" לעולים מאוקריאנה בקיבוץ יחיעם * עידן רז: הקמנו מרכז קליטה ונשלב 30 ילדים במערכת החינוך. תודה לכל התורמים


 

בתוך כשבועיים הקים קיבוץ יחיעם מרכז קליטה ל-15 משפחות עלים מאוקראינה. ראשוני העולים הגיעו כבר אתמול (חמישי 17/3/22) ובזמן הקרוב יגיעו שאר העולים, בהם גם כשלושים ילדים שייקלטו במערכת החינוך במטה אשר.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-03-17-at-13.28.11-scaled יחיעם קולטת 15 משפחות
עולים מאוקראינה בבית ראשון במולדת בקיבוץ יחיעם

 

לדברי עידן רז, רכז הקהילה ביחיעם והרוח החיה מאחורי המיזם, הכל קרה במהירות – לאחר שפנה לילנה קורקובסקי, מנהלת פרויקט “בית ראשון במולדת” בסוכנות היהודית. תוך יומיים קורקובסקי הגיעה לסיור בקיבוץ, לאחר מכן התקבלו כל האישורים, והסוכנות  וקהילת יחיעם נרתמו מיד למשימה. בקיבוץ היו דירות ריקות וקטנות יחסית, חדר וחצי עד שלושה חדרים, המתאימות לשיכון משפחות קטנות של עולים. הדירות עברו שיפוץ והתאמה כאשר חלקן עדיין בעבודות. לאחר השלמת האכלוס של 15 המשפחות הראשונות, תיבחן אפשרות להכפלת מרכז הקליטה.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-03-17-at-13.28.12-scaled יחיעם קולטת 15 משפחות
עידן רז, הרוח החיה מאחורי בית ראשון במולדת ביחיעם

 

בינתיים מוקמות בקיבוץ גם שתי כיתות אולפן עבור העולים. תכנית “בית ראשון במולדת” היא למשך שנה וכוללת סמסטר אולפן וסמסטר הכשרות מקצועיות, או יציאה לעבודה למי שרוצה ומסוגל. לאחר שנה העולים יוצאים מהמסגרת, וצריכים להחליט היכן ימשיכו את חייהם. לדברי רז, בהחלט רואים ביחיעם אפשרות לקליטה עתידית של עולים שירצו להישאר בקיבוץ.

  

רבים מקהילת יחיעם והאזור כבר נרתמו לרכישת ריהוט ומכשירי חשמל עבור העולים. הקיבוץ עושה מאמץ לשיפוץ ואבזור יחידות הדיור, בעלויות של מעל 100 אש”ח, אולם חלק מהציוד עדיין חסר, כולל כלי מטבח, ריהוט, מכשירי חשמל ועוד.

רז: נשמח לקבל תרומות. אפשר למשל בשוברי קניה לחנויות בגדים, אוכל רק אוכל יבש ואולי חטיפים לילדים, ציוד ללימודים כמו ילקוטים וקלמרים, שולחנות כתיבה ועוד. אין צורך בבגדים יד-2, יש מספיק. מי שרוצה לעזור מוזמן לפנות אלי, עדיף בוטסאפ, כי מאוד עמוס. 052-3750192.

 

כפרניק WhatsApp_icon-150x150 יחיעם קולטת 15 משפחות

 

 

**

 

לדברי רז, קיבוץ יחיעם בעל אוריינטציה קהילתית ומעורבות בחברה הישראלית:

בקיבוץ שני הוסטלים של “קשר-הדרים” (מיסודו של יעקב גבע ז”ל) לבעלי צרכים מיוחדים. הפרויקט מנוהל על ידי סיגל קוסן גבע מכפר ורדים (בתם של יעקב ז”ל ויוכי תבדל”א) וד”ר הנרי דקוור מתרשיחא.

כן פועלת ביחיעם מכינה קדם צבאית “רעות”.

**

ישקר בעזרה למשפחות העובדים מאוקראינה

 

 
השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן