חג עצמאות שמח


71 למדינת ישראל: חגיגה קהילתית בכפר ורדים עם שירה, ריקודים, אלופים מקומיים והפנינג ססגוני

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-05-09-at-08.27.163 חג עצמאות שמח
הנפת הדגל

 

בכפר ורדים זו כבר מסורת ברוכה: ביום העצמאות לא מוציאים מאות אלפי שקלים על אמנים מפורסמים, אלא כל התכנית מתוצרת מקומית של תושבי הכפר, הנוער והילדים.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-05-09-at-08.27.162 חג עצמאות שמח
ילדי כיתות ב’ מבית ספר קשת במופע ביום העצמאות

 

בערב יום העצמאות תשע”ט (2019) היתה תכנית עשירה ומגוונת:

שכללה מופע שירה ותנועה של ילדי כיתות ב’ עם המורות אירית רגב מיכל לזרוב וגלי גושן, ריקודים של להקת “באלנס” מבית הספר למחול בניהולה של רבקה נתן ובכוראוגרפיה של אלקי כסיף, מחרוזת שירי אירוויזיון בביצוע להקת הילדים הייצוגית הפועלת בקונסרבטוריון, ברכה לחג ממשלחת רגעי קסם (של המרכז הקהילתי, שותפות צפון הגליל והסכנות היהודית) הנמצאת במנצ’סטר ועוד.

 

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-05-09-at-08.27.16 חג עצמאות שמח
מחרוזת שירי אירוויזיון

 

לקראת סיום הטקס הזכיר ראש המועצה אייל שמואלי את דבריו של אילן רמון ז”ל: “אנחנו עובדים לטובת האנושות ומהחלל כל העולם שלנו נראה כיחידה אחת בלי גבולות, לכן אני רוצה לקרוא מלמעלה בואו נעבוד למען השלום ולמען חיים טובים יותר לכל אחת אחד בעולם”.

שמואלי הוסיף כי בתפר שבין סיום יום הזיכרון ותחילת יום העצמאות – אור נרות הזיכרון הוא גם אור התקווה, התקווה שאותה ביטא אילן רמון בקריאתו לעבוד למען השלום ולמען חיים טובים יותר לכל אחד בעולם.

“יש לנו ארץ נהדרת, עם מירכאות ובלעדיהן” אמר שמואלי “יש לנו אוצרות טבע אנושיים, מוחות מבריקים, יצירה ענפה בתרבות לענפיה השונים; יש גם גילויי חמלה מרגשים וגל גואה של התנדבות ותרומה. הישראלי היפה נותן כיסוי וסיכוי לחברה שלנו להיחשב ולהיקרא –  חברה אנושית. עצמאות של מדינה אינה מתמצה בעצם ההכרזה עליה; היא מחייבת מאבק מתמיד על שימורה”.

“ביום העצמאות מותר לנו להיות גאים ולשמוח על כל הטוב שקיים בישראל ובכפר ורדים. הגענו להישגים רבים ומשמעותיים השנה, בתחומי החינוך, הספורט , הקהילה ועוד. נאחל לעצמנו כי יום ההולדת השבעים ואחד שאנחנו מציינים יהיה גם יום הולדת של קירוב לבבות, אחווה אנושית, חמלה ונתינה – של כל הטוב והיפה שקיימים בנו. גם בכפר ורדים השגנו הישגים משמעותיים בכל התחומים”.

שמאולי פרגן לסגן רוני לביא מכפר ורדים שנבחרה להיות בין “מצטייני הנשיא” ביום העצמאות.

לאחר מכן הזמין לבמה את האחים פלג והדר דוידזון, אלופי העולם באגרוף תאילנדי – ועל המסך הגדול הוקרנה כתבה ששודרה עליהם בטלוויזיה לפני מספר חודשים.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-05-09-at-08.27.15 חג עצמאות שמח
אייל שמואלי עושה כבוד לפלג והדר דוידזון

 

בסיום דבריו, ורגע לפני מופע הזיקוקים וההפנינג הקהילתי במרכז המסחרי, הודה שמואלי לכל בעלי התפקידים, לתלמידים, לעובדי וחברי המועצה ולמתנדבים – שסייעו ולקחו חלק בטקסים והאירועים בעת האחרונה.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-05-09-at-08.36.03 חג עצמאות שמח
להקת באלנס

 


תגובה אחת

  1. מליאה, מאי 2019 | כפרניק הגב

    […] המועצה, המרכז הקהילתי ולכל תושבי הכפר, על טקסי הזיכרון והעצמאות. שמואלי ציין כי היו טקסים טובים, מרשימים ויפים; עם […]

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן