הצטיינות בחינוך

משרד החינוך מחוז צפון: פאדיה פלאח מסמיע מפקחת מצטיינת * אליה הדר זריה ופאדי סואעד מנהלים מצטיינים * גן ירוק: חבצלת במעלות


 

גן חבצלת במעלות-תרשיחא, בניהולה של ליאת רובין, הוסמך השבוע כ”גן ירוק מתמיד”, אחד מ-78 גני ילדים במחוז הצפון (55 ירוקים ו-23 ירוקים מתמידים).

יש לציין כי בכפר ורדים (ובמקומות נוספים באזור הגליל המערבי) הוכרזו זה מכבר מספר רב של גני ירוקים / מתמידים!

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-01-19-at-14.33.51-scaled הצטיינות בחינוך
גני ילדים במעלות תרשיחא

 

 

ההסמכה של הגנים הירוקים הוכרזה בכנס במעמד מנהלת המחוז, ד”ר אורנה שמחון ודורית זיס, מנהלת מחוז הצפון במשרד להגנת הסביבה.

ד”ר שמחון: “קיימות וחינוך סביבתי מלווים, מזה כמה שנים, את המחוז שלנו כאחד מהיעדים שהצבנו למוסדות החינוך והם נמצאים בהלימה לאבני הדרך שהציב המחוז לשנת הלימודים תשפ”ב.  בתקופה זו, יותר מתמיד, מחובתנו להקנות לילדים מיומנויות וכלים שיסייעו להם להבין את המציאות הקיימת ולהתמודד בהצלחה עם השינויים בעולם הסובב אותם.

“מחקרים רבים הוכיחו כי הגיל הרך, הוא הגיל בו רוכש הילד את הערכים והרגלי החיים אשר ילוו אותו כבוגר ולכן הקנייתם של ערכים המקדמים קיימות כגון: סולידריות חברתית, יצירתיות, אכפתיות, פעולה למען האחר ועוד, הינם בעלי חשיבות מכרעת. הפעילות הסביבתית בגן הילדים מהווה  נדבך חשוב בחינוך ילדינו והפכה לחלק בלתי נפרד משגרת חייהם של התלמידים ועובדי ההוראה במחוז הצפון.

“ההסמכה לגן ירוק, מעידה על  תהליך חינוכי רב עוצמה המחבר את  ילדי הגן לסביבתם הטבעית  ומזמן להם להכיר ולחקור אותה באופן חווייתי, בלתי אמצעי ושונה מזה שהכירו עד כה. גם השנה קיימת עלייה גדולה במספר הבקשות להסמכה של גנים ירוקים לשנת תשפ”ב. אני רוצה להודות לכם, על שבחרתם לחנך את ילדי הגנים שבניהולכם לחשיבה ירוקה ומקיימת. המשיכו לקדם את עקרונות הגן העתידי במרחבים מגוונים, בפיתוח יוזמות המקדמות את ערכי השמירה על הסביבה למען עתיד הדור שלנו על פני כדור הארץ.”

  

 

**

 

במסגרת הענקת פרסים למנהלים ולמפקחים במחוז צפון זכתה (בין היתר):

המפקחת פאדיה פלאח, תושבת כפר סמיע בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד ותואר שני במינהל חינוך. פלאח ניהלה בעבר את  בי”ס אלבסמה בכסרא סמיע ומשמשת כמפקחת לחינוך מיוחד במגזר דרוזי מ-1998 ועד היום. בשנת 1999 עד 2001 כיהנה (בנוסף) כיועצת לשר החינוך יוסי שריד. במסגרת תפקידה פתחה מסגרות ובתי ספר גנים טיפוליים אשר נותנים מענה הולם לצורכי המערכת והאזור. פלאח היא גם אמא לשני בנים ושלוש בנות.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-01-19-at-15.12.33-scaled הצטיינות בחינוך
המפקחת אדיה פלאח, תושבת סמיע

 

**

 

 

 

מנהלים זוכי פרס החינוך במחוז הצפון (בין היתר):

פאדי סואעד – מנהל בית הספר היסודי ואדי-סלאמה, מ.א משגב.

אליה הדר זריהן – מנהלת בית הספר “הרכס”, לבון, מ.א. משגב.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-01-17-at-10.50.18 הצטיינות בחינוך
אליה הדר זריהן – מנהלת  “הרכס”, לבון, מ.א. משגב

 

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-01-17-at-10.50.17 הצטיינות בחינוך
פאדי סואעד, מנהל בית הספר היסודי ואדי-סלאמה, במשגב

 

ד”ר שמחון: מנהלים אלה זכו בפרס בשל היותם פורצי דרך בהטמעת החדשנות במוסדותיהם והגיעו להישגים מרשימים בתחום הלימודי, הערכי והרגשי-חברתי”.

 

 
השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן