המתמחה המצטיין: ד”ר בשיר מהמרכז הרפואי לגליל

ד"ר מאמון בשיר מסכנין זכה בפרס הרופא המתמחה המצטיין מטעם ההסתדרות הרפואית בישראל


 

 

במסגרת הוועידה ה-44 של הר”י (ההסתדרות הרפואית בישראל), זכה ד”ר מאמון בשיר מהמרכז הרפואי לגליל, בפרס הרופא המתמחה המצטיין.

ד”ר בשיר, רופא-חוקר בן 39 מסכנין, נשוי + 3, למד בפקולטה לרפואה ע”ש עזריאלי של אוניברסיטת בר-אילן בגליל. יש לו גם תואר שלישי במדעי הרפואה מטעם האוניברסיטה העברית (הפקולטה לרפואה בהדסה עין כרם).

 

כפרניק 9978678688999-scaled המתמחה המצטיין: ד"ר בשיר מהמרכז הרפואי לגליל
פרס ארצי למתמחה ד”ר מאמון בשיר. צילום באדיבות המרכז הרפואי לגליל

 

 

בנימוקי הוועדה צוין, כי “ד”ר מאמון, מתמחה ברפואה פנימית, הינו מתמחה בעל חוש קליני ומקצועי חד ורופא-חוקר מהמעלה הראשונה. במהלך התמחותו מגלה ד”ר מאמון יכולת תקשורת בין אישית גבוהה הן בקרב הצוותים הרפואיים והן בקרב המטופלים, ונראה שעתידו לפניו”.

את תעודת המתמחה המצטיין קיבל אחיו, מכיוון שד”ר בשיר שוהה בימים אלו בכנס האירופי לרפואה פנימית ביוון.

ד”ר בשיר: “לקח זמן עד שהחלטתי שאני רוצה להיות רופא. במקור הייתי חוקר, סיימתי דוקטורט בהדסה עין כרם ועבדתי במעבדות קליניות. הרגשתי שחסר לי משהו והחלטתי ללמוד רפואה. המחקר היה בנפשי ובדמי, אבל רציתי גם להיות קרוב למטופלים. השילוב בין מחקר וקליניקה הוא דבר חשוב מאוד בעיניי, כי זה משאיר אותך כל הזמן מעודכן במה שקורה.

“אני מבקש להודות לפרופ’ נימר עאסי, מנהל מחלקה פנימית א’, שתמיד תמך, ליווה והאמין בי; לאשתי ג’ומאנה ושלושת ילדינו, ולאמי האהובה, שתמיד דחפה אותי להגשים את חלומותיי. אני מקווה שהם ילוו אותי עוד שנים רבות”.

 

מנהל המרכז הרפואי, פרופ’ מסעד ברהום, בירך את ד”ר בשיר ואת מנהל פנימית א’, פרופ’ עאסי נימר, תוך שהדגיש את השילוב החשוב בין מחקר וקליניקה, יחד עם רפואה מקצועית ואנושית, אותה חרט המרכז הרפואי על דגלו, ואשר באה לידי ביטוי גם בעבודתו היומיומית של ד”ר בשיר.

פרופ’ ברהום: “מעבר למקצועיותו, ד”ר בשיר חרט על דגלו תכונות וערכים נעלים כמסירות ואמפטיה, רגישות ואיכפתיות, ובעיקר אהבת אדם, חמלה וכבוד למטופל. דבר זה בא לידי ביטוי ביתר שאת בגל הראשון של נגיף הקורונה, כאשר מחלקתו הפכה למחלקת הקורונה כתר א’, והוא היה מראשוני הרופאים שהתנדבו לטפל בחולים הללו. המסירות הגדולה של ד”ר בשיר למטופליו ותחושת הביטחון שנסך בהם, בשילוב עם האמפטיה והאכפתיות, הפכו לשם דבר במחלקת הקורונה בפרט ובמרכז הרפואי בכלל”.

 


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן