היו חובות?

חדשות 12: עיריית מעלות-תרשיחא דרשה כספים רבים מחברת רני צים, אולם לאחר מינויו של עמוס ליברמן כדירקטור בחברה, "החובות נעלמו" * העירייה: תעמולת בחירות של בעלי אינטרסים * רני צים: הדרישות היו מופרכות


 

עומרי מניב פרסם אמש (שבת 8/7/23) כתבת תחקיר בערוץ 12, העוסקת בהתנהלות עיריית מעלות-תרשיחא וחברת רני צים, הבעלים של קניון צים אורבן במעלות.

במרכז התחקיר, עומדת דרישתה של העירייה בעבר מצים סנטר, לשלם לה מיליוני שקלים של חובות, לכאורה. (ראו תחקיר קודם בנושא). אלא שבהמשך שינתה העירייה את גישתה הלוחמנית במאה ושמונים מעלות ומצאה לאחרונה כי אין כלל חובות.

(הארכיון זוכר הכל: פרשת הקו הצהוב בצים סנטר)

בחדשות 12 בודק מניב את השתלשלות העניינים בפרשה וכורך, לכאורה, את ביטול החוב לעירייה במינויו של עמוס ליברמן (בנו של אביגדור ליברמן חברו ומקורבו של פומרנץ) כדירקטור בחברת “רני צים”.

 

כפרניק AR-scaled היו חובות?
מתוך תחקיר חדשות 12: עמרי מניב וארקדי פומרנץ

 

כפרניק AR3-scaled היו חובות?

 

מניב מביא בכתבה תיאור על היחסים הקרובים בין פומרנץ למשפחת ליברמן, כולל את הקשר הפוליטי בין השניים.

פומרנץ התמודד בעבר לרשימה לכנסת מטעם “ישראל ביתינו”, וקיבל תמיכה רחבה מהמפלגה בהתמודדות על ראשות עיריית מעלות-תרשיחא.

  

התחקיר גם נוגע, בקצה המזלג, בבחירת החברה החיצונית (להב אורבני) שנשכרה לבדוק את עניין החובות, בניסיונה בעבודות מסוג זה ומדוע דווחה ישירות לראש העיר ולא למהנדס העירייה כמקובל במקרים דומים.

בכל אופן, על פי מניב, נמצא בבדיקה כי חברת רני צים חייבת לעיריית מעלות-תרשיחא 14 מיליון ₪, וכן היה ניסיון נחרץ לגבות את החוב, הנמצא בפרסומים שונים.

 

כפרניק AR4-scaled היו חובות?

 

 

כפרניק AR6-scaled היו חובות?

 

אלא שכאמור, זמן קצר לאחר מכן, ובסמוך למינויו של עמוס ליברמן לדירקטור (בכתבה גם מפקפקים בהתאמתו לתפקיד) בחברת רני צים, “נמצא” כי החובות כלא היו. ממש בסמוך לאירועים אלו גם ביקר ליברמן, אז שר האוצר, בעיריית מעלות-תרשיחא ונפגש עם פומרנץ.

 

כפרניק AR7-scaled היו חובות?
עמרי מניב בטלפון עם עו”ד אורית טואף

 

כפרניק AR5-scaled היו חובות?
מתוך עמוד הפייסבוק של ארקדי פומרנץ

 

  

 

תגובות מתוך חדשות 12

עיריית מעלות תרשיחא: הניסיון לייחס לראש העירייה אי סדרים מוכחש מכל וכול, זו תעמולת בחירות של בעלי אינטרסים שמבקשים להשפיע על הבחירות ועל תיק משפטי מתנהל. ההתקשרות עם החברה החיצונית והפסקתה נעשו מטעמים מקצועיים בלבד ועל ידי גורמי המקצוע המוסמכים לכך.

 

כפרניק AR9-scaled היו חובות?
עמרי מניב בשיחה עם רני צים

 

חברת רני צים מרכזי קניות: הדרישה הכספית שהתקבלה מהעירייה הייתה מופרכת, והתבססה על חברה פרטית שפעלה עבורה וקיבלה אחוזים מסכומי הגביה. העירייה התקשתה להמציא אמסכתאות לדרישה הכספית ונסוגה מכך. אין כל קשר בין כהונתו של עמוס ליברמן כדירקטור בחברה לבין דרישותיה הכספיות של העירייה, וכל ניסיון לקשור בין הדברים נועד לפגוע בשמה הטוב של החברה.

 

עמוס ליברמן: אני בוגר תואר ראשון במנהל עסקים ועברתי קורס הכשרת דירקטורים. ראש עיריית מעלות תרשיחא אינו חבר אישי שלי, מעולם לא פגשתי אותו לבד ומעולם לא פניתי אליו בשום נושא עסקי. בחברת צ’יינה מוטורס עבדתי במחלקת פיתוח עסקי, השכר שלי היה כ- 12 אלף ש״ח.

 

כפרניק AR8-scaled היו חובות?

 

כפרניק AR1-scaled היו חובות?

 

אביגדור ליברמן: מעולם לא התבקשתי על ידי בני עמוס לפנות למר ארקדי פומרנץ בעניין כלשהו ומעולם לא ביקשתי ממר פומרנץ לוותר על התשלומים של חברת רני צים מרכזי קניות לעירייה, בשום צורה ואופן. על מינויו של בני לדירקטור בחברה נודע לי כחצי שנה לאחר המינוי.

 

(כל התמונות צילומי מסך חדשות 12)

 

 
2 תגובות

  1. רני צים.... הגב

    רני צים פועל בצורה מאוד לא שיגרתית בכל החברות הציבוריות גם בפסגות…..

  2. אביעד הגב

    חשבתי שליברמן יותר הגון מדרעי או אחרים ,לצערי כולם רקובים עד לשד עצמותם , רואים בתפקיד שלהם מנוף לאינטרסים אישיים ,,הריקבון פושה בכל חלקה בריאה ,ומרקיב אותה עד היסוד ,,מה יהיה ,,בסוף כל מדרון מגיעה הנפילה לתהום ,,לצערי זה מה שיקרה פה במדינה ,,,אבדון ,

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן