הופכים את הגליל למרכז

לקראת ועידת הגליל העשירית: מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל עם מרכזי הצעירים בגליל המערבי


 

כחודש לפני ועידת הגליל העשירית (13/9/22 במגדל העמק) של הרשות לפיתוח הגליל והמשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל – התכנסו במרכז הצעירים ב”בית השותפויות מטה אשר” מנהלי מרכזי הצעירים של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל לדיוני הכנה לקראת הועידה, בשולחנות עגולים שעסקו בסוגיות הבוערות לצעירי הגליל. בין המשתתפים היו גם מנהלי מרכזי הצעירים מיישובי הגליל המערבי, ביניהם עכו, מטה אשר, מעלות ועוד. בגליל פועלים ביוזמת המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל חמישים מרכזי צעירים המיועדים לבני גילאים 18-40.

 

כפרניק 776657889-scaled הופכים את הגליל למרכז
אילן שוחט בכנס מרכזי צעירים בגליל המערבי

 

 

אילן שוחט, מנכ”ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל: “על מנת שנוכל באמת לעסוק באתגרים הבוערים עימם מתמודדים הצעירים, את תוכן ועידת הגליל הקרובה שתעמוד בסימן ‘הופכים את הגליל למרכז’ יקבע כאן השטח, מרכזי הצעירים שהם עמוד השדרה והלב הפועם של הגליל. קיבלנו השנה החלטה להחזיר את הכוח אל מרכזי הצעירים ולשים את הדגש על תחום התעסוקה שמהווה פקטור משמעותי כדי להביא לכאן זוגות צעירים. החזון של המשרד, בהובלת השר עודד פורר, הוא ליצור מרכזים עצמאיים שיודעים להתנהל בזכות עצמם ולא מסתמכים על אזור המרכז. הגיע הזמן להפסיק לחשוב איך מביאים את תל אביב לגליל אלא לזהות את הנכסים הייחודים ומנועי הצמיחה ועל בסיסם ליצור תוכניות עבודה”.

  

במסגרת היום התקיימו פאנלים בנושאי הליבה החשובים לצעירים כמו חוסן קהילתי, מנהיגות, השכלה וקריירה, תשתיות ופיתוח, איכות ואורח חיים ועוד. לצד מנהלי מרכזי הצעירים בגליל, השתתפו גם נציגי המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, נציגי ארגונים חברתיים ועמותות הפועלות בגליל, נציגי משרדי ממשלה, המרכז לשלטון מקומי, הסוכנות היהודית ועוד, במטרה להעלות את אתגרי הגליל והצעירים על סדר יומה של הוועידה העשירית וכך ליצור שיח ציבורי ושינוי אמיתי.

 

כפרניק 7767668-scaled הופכים את הגליל למרכז
מרכזי צעירים בגליל מערבי, בשולחנות עגולים במטה אשר

 

“הצעירים הם העתיד של הגליל והעתיד של המדינה. ‘שמים את הגליל במרכז’ זו לא רק כותרת נהדרת אלא תכנית עבודה אמיתית. אנחנו רוצים שהמרכז יסתכל על חבל הארץ הזה ויראה שאנחנו לא חיים פה מתוך כורח אלא מתוך רצון. יש פה מיקרוקוסמוס של תרבויות ויתרונות רבים”, אמר ראש הרשות המארחת, משה דוידוביץ’ ראש המועצה האזורית מטה אשר. “הנהגת המשרד הנוכחית היא היחידה שבאמת קראה את תוכניות העבודה שלנו והולכת איתנו על זה בכל הכוח. יחד נגרום למדינה לתת את היחס הראוי לחבל הארץ החשוב הזה”

ועידת הגליל העשירית תתקיים במגדל העמק, י”ז אלול 13.9 בהשתתפות שרים וחברי כנסת, ראשי רשויות, מנכ”לים בכירים ומשתתפים רבים נוספים במטרה להעלות את הגליל על סדר היום הציבורי.

 

צילומים – אייל מרגולין – ג’יני

 
השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן