66 למדינת ישראל


 

 

כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מ.מ. כפר ורדים

סיון יחיאלי: הילדים בכפר ורדים עטופים בבחום ואהבה, יוצאים בגיל 18 ומתייצבים לשרת בחוד החנית.

כפרניק IMG_2955_resize 66 למדינת ישראל

 

   חג עצמאות שמח לכל בית כפר ורדים   

 

סיון יחיאלי: בכפר ורדים בולט הפרדוקס הישראלי. הילדים, עטופים בחום, רכות ואהבה, יוצאים בגיל שמונה עשרה, מקופסת האתרוג המגוננת שבנינו להם, ומתייצבים לשרת בחוד החנית. מגנים עלינו.

 

אלפי תושבים הגיעו לחגוג יום הולדת 66 למדינת ישראל. חגיגות יום העצמאות ה-66 למדינת ישראל התקיימו השנה ברחוב מירון שהפך ל"רחוב שמח" וכלל מתחמי פעילות, מתקנים, משחקים, הפעלות, ופינות ישיבה.

הערב נפתח בטקס לציון המעבר מיום הזיכרון לחללי מערכות ישראל לחגיגות יום העצמאות, שכלל שירה, קריאה, נגינה של תזמורת הנוער כפר ורדים, ומופע זיקוקים. בהמשך הערב, נהנו תושבי כפר ורדים מהפנינג יום עצמאות ובו היו מגוון פעילויות עשיר לכל הגילאים.

 

דברים שנשא ראש המועצה סיון יחיאלי:

יום הזיכרון שהחל אמש בעצרת גדולה, צוין היום במערכת החינוך. בפעוטון חבשו הפעוטות כובע בו כתוב, אני ישראלי. בגני הילדים הסבירו על הצפירה והקשר בין יום הזיכרון ליום העצמאות. כמו בכל שנה, התקיים בבית הספר קשת, טקס נוגע ומרגש.

באמירים עסק יום הזיכרון ב'נצר אחרון'. חללי צה"ל, שכל משפחתם נספתה בשואה והם עצמם, עלו לארץ ומתו על הגנת המולדת. הטקס היה עצוב מאוד וכואב, אך הכאב מורה נפלא.

דומה היה כאילו אין מתאים מכפר ורדים, שהתברך בכל הטוב שיש למדינת ישראל להציע; לחלוק כבוד למי שלא הותיר אחריו דבר מלבד מורשת ציונית.

ומתוך כל החסר הזועק של יום הזיכרון, הדגישו  האירועים את הטוב והיפה בכפר ורדים.

בקהל, לצד תלמידי אמירים, קבוצה גדולה של חיילים, בוגרי בית הספר. חלקם בלבוש אזרחי. אחרים חבושי כומתות בשלל צבעים. לבושי מדים, ענודים בסמלי ההכשרות והקורסים השונים. ממלאים את הלב גאווה.

בכפר ורדים בולט הפרדוקס הישראלי. הילדים, עטופים בחום, רכות ואהבה, יוצאים בגיל שמונה עשרה, מקופסת האתרוג המגוננת שבנינו להם, ומתייצבים לשרת בחוד החנית. מגנים עלינו. 

אם בשדה, בים או באוויר. אם בחזית הטכנולוגיה או בחזית החינוך. הם שם. אני מבקש להביע את הערכתי והערכת הקהילה בכפר ורדים לכל אחת ואחד מכם.

ערכים אלו נרכשים במשפחה, בקהילה ובמערכת החינוך, פורמלית ובלתי פורמלית. מהבמה הזו נאמר – חזק ואמץ, לכל העוסקים בחינוך.

אני מבקש להודות לחברי, נבחרי הציבור של כפר ורדים על השותפות בדרך.

אני מבקש להודות למתנדבים הרבים של כפר ורדים, בטקסים, בחג ובחול. אתם אלו שעושים את הקהילה הזו למה שהיא.

אני מבקש להודות לתזמורת כפר ורדים, לזמרת הנפלאה – שי טרי, ולמנצח ראובן מלאך.

אני מבקש להודות לכל צוות המסור של המועצה שעסק באירועים – יובל אבנד, ציון דרור, עדנאן, יוסי החשמלאי, מוטי מזרחי, סלאח, לורן, סער, כוכי, ענת, ולמנצחת על כולם – תושיה.

תודה אחרונה לכל תושבי הכפר שבאו להשתתף בטקסים הלאומיים על השייכות והמעורבות. זוהי זכות גדולה לשרת אתכם.

66 שנות עצמאות למדינת ישראל. 30 שנים לאחר הקמתו של כפר ורדים, נשים את כל המחלוקות בצד ונחגוג את הטוב, היפה והמבורך שבמדינת ישראל.יש לנו מדינה, היא בת 66 שנים ואנו שמחים בה.

 

אני מכריז בזאת על פתיחת אירועי יום העצמאות!

 

**

 

 

תמונות מטקס והפנינג יום העצמאות ה-66 למדינת ישראל (בכפר ורדים).

 

צילומים: אבי הירשפילד.

 

 

כפרניק IMG_3080_resize 66 למדינת ישראל

 

 

 

כפרניק IMG_2955_resize_0 66 למדינת ישראל

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. גליה לוי הגב

  משהו באמת שונה כאן בכפר ורדים
  וסימן את השפע, השפע הכל כך משפיע בטובו על כולם. המון האנשים שבא להתייחד ואחר כך להתאחד – להתייחד בעצב ולהתאחד בשמחה באמת הפתיע.
  המועצה נתנה מעל ומעבר ועשתה הכל כדי שיהיה ראוי וטוב ומעניין. ערב יום העצמאות היה גדוש במתחמי פעילות לילדים, אולי קצת יותר מדי וכאן כדאי ללמוד לשנה הבאה כשמעצבים מתחם פעילות – גם אם הוא רחוב ארוך. פיזור הדוכנים, שילוב הפעילויות, מה ליד מה, כמה… כדי לא לפספס את הדברים הבאמת חשובים. הדוכן של צדק חברתי היה מפתיע וחבל שלא קיבל מקום מרכזי יותר, הכניסה לרחוב היתה מדהימה עם הדמויות שעיצבו את מדינת ישראל – וחבל שאנשים עברו על ידה כאילו זה עוד דוכן. אנשים עברו שם ולא שמו לב, וכשצילמתי – פתאום עצרו ואמרו ‘הי, יש כאן משהו’… ריכוז האוכל בעיני יעיל אך אפשר אחרת – לפזר בין מתחמי הפעילות כדי ‘לאוורר’, המשחקים היו צפופים, והמטרה של כל משחק קצת התפספסה – ואני בעד משחקים וכמה שיותר. בקיצור, אפשר לעשות חשיבה ובסך הכל היה מאד מאד מושקע וססגוני ובאמת ייחודי. הפעם – הופתעתי לטובה. האירגון לפני ואחרי גם היו ראויים, וכל הכבוד באמת לכל מי שטרח, רואים מקצועיות באירגון. שאפו.

 2. אמית הגב

  חגיגות

  אני מקווה שהציבור הבין אכן הבין
  שחברי המועצה הבינו אכן לא הבינו
  שניתן לערוך את חגיגות ה30 ללא אומן מבחוץ ולחסוך הרבה כסף
  עכשיו הזמן של הציבור להגיב ולהציף את המועצה בבקשה שלא ל
  להזמין אומנים בכסף
  ומהפיק אירוע בכוחות מקומיים
  ולא עפ השמועה זמר אורח שישיר עם נכדה/נכדים של זה או אחר

 3. תושבת הגב

  יום העצמאות
  רציתי לראות את הכפר צבוע בכחול לבן, ליד כל בית שיתנופפו הדגלים במלא הדרם, שיספרו ברוח השובב את סיפור המדינה. כל אדם רשאי לעשות ברכושו כהבנתו ורצונו, ובעודי הולכת ברחובות, זה לא זה! עמודים שלמים שבראשם פנס שמאיר ברחוב, מופיעים שני צנורות מתכת דוממים המחכים שנה שלמה שדגל ישראל יונח בכבוד בתוכם, שאותו פנס יאיר באור אחר, אור של חג. אור של גאווה. אך לא, אחד אחרי השני יתומים מדגלים נותרו רחובות הכפר. הדרך אל המסיבות והכניסה לכפר אכן שם היו הם. אך מה קורה עם השאר. לי זה היה חסר. לא מדובר כאן על הוצאה גדולה, ומה עוד שכל שנה אותם הדגלים יוצאו שוב מהמחסן ויחזרו גאים להתנופף ברוח. הפכנו למסחריים ושיווקיים. גן שעשועים ענק עבור הקטנטנים, שזה נפלא בפני עצמו, אך הטקס….. חברים לחזור ולציין יום עצמאות מהו, כמובן ששמחה גדולה הוא חלק בלתי נפרד. אך הוא חלק ממשהו. תודה לכל העושים מלאכתם שאנשי הכפר יחגגו בתוך ישובם, חג שמח.

 4. צעיר שחש שיש העדפה לא הוגנת הגב

  דוגמא לאיפא ואיפא מבית מדרשו של סיוון אז לצפות מפרגון של התושבים
  מדברי סיוון
  “אני מבקש להודות לתזמורת כפר ורדים, לזמרת הנפלאה – שי טרי, ולמנצח ראובן מלאך.”

  לא שמענו שסיוון שיבח את אפרת פלדמן והמלווה שלה אבי בנדוב,

  לא שמענו שסיוון שיבח את מקהלת כפר ורדים מעלות

  ולא שמענו שסיוון שיבח את קהלת הקשישים הנהדרת ממועדון 50+ בניצוחה של גניה שהופיעו בטקס יום השואה.

 5. כבר לא מאוכזב הגב

  ציטוט
  מהכפר אני מצפה ליותר. יש במה, יש קהל של תושבים, יש התכנסות, אז למה לא נתנו לנו יותר מופעים של להקות המחול, וחוגים נוספים. יש להקות זמר, יש אומני כפר, כפי שהיה לפני שנים בדשא בברכה.

  נקודה נוספת בעייתית מה זה היה שתי הדוגמניות על ארגזי העץ. לפחות לא היו מנורות אדומות מעליהן. אני מצפה מהכפר ומהמועצה לתת יותר כבוד לנשים מאשר להעמיד בנות על ארגזים. (למה לא עמדו גם גברברים על קוביות)

 6. מפתיעה הגב

  בהמשך לתגובה מס 3
  אני הופתעתי מאוד שבביה”ס קשת לא היו כלל קישוטים לכבוד החג.

 7. קר לי ורטוב הגב

  גשם גשם בוא

  כולם נערכים לגשם

  “עוד צוין בהודעת העירייה: “אירוע נדיר זה בחודש מאי, מהווה ‘קרקע פוריה’ להיווצרות של הצפות כתוצאה מפתחי ניקוז סתומים וסחף של לכלוך ומכיוון שמערכת הניקוז יבשה וצפויה כמות משקעים גבוהה יחסית, קיים חשש לשיטפונות. אגף התברואה יפעל במהלך הלילה לניקוי פתחי ניקוז”.

  ובכפר ורדים ישנים

 8. סובל עדיין בשקט הגב

  מעברי חציה

  כל הכבוד לר המועצה שהחליט להראות לנו שהוא עובד
  והחליט לצבוע את מעברי החציה בכפר בשיא העומס
  אם יצבעו בלילה כמו פעם לא ידעו שהמועצה צבעה
  חוסר התחשבות וזלזול שכל הזמן נעשים חבל

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן