5 דקות לגלעד


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
עליזה פרידמן
מלחמת חמש הדקות או מלחמת השחרור
כפרניק של 47478584 5 דקות לגלעד

 

 
 
בשבוע זה נתכונן כולנו למלחמת חמש הדקות. אין זמן והגיע הזמן שלכולם ירד האסימון, ולא רק לקובי סידי יוזם הרעיון. לקובי סידי, אזרח מן השורה ואב לארבעה ילדים, נמאס מהמחדל של ממשלות ישראל בכל הנוגע לגלעד שליט והוא החליט לעושת מעשה. ב-15 למרץ הוא קורא לאזרחי ישראל לצאת החוצה בשעה 11:00 למשך 5 דקות כדי להעביר מסר חד משמעי למקבלי ההחלטות.
 
"אני פונה מכאן לכל אב ואם, אח ואחות, סבא וסבתא, חבר וחברה, ואומר לכם: לילד הזה יכלו לקרוא רועי, נדב, או כל שם אחר והוא יכול היה להיות הילד שלכם, ובזמן שאנו אוכלים ארוחת בוקר, הולכים לסרט או הצגה, משחקים טניס או כדורגל, או סתם צופים בטלוויזיה יושב לו שם בתוככי עזה בבור מעופש וחשוך, חייל שלנו הממתין כבר למעלה מ-1700 ימים לעזרתנו, וכל ‘עוונו’ היה שיצא לשרת את מדינת ישראל, נפל בשבי ואין לו מושיע. הקושי בשחרור אותם מחבלים, רוצחים, ברור אך האם הם אלו שיביאו בשחרורם לשינוי מאזן הכוחות בינינו לבין אויבנו? הרי כמותם לא חסרים, ובל נשכח כי בתמורה להם נוכל לקבל את גלעד, חי ושלם. ידעו אותם הרוצחים ‘שנקמת דם ילד יהודי עוד לא ברא השטן’ ולפשעים שעשו יש תג מחיר אשר יגבה מהם ביום מן הימים. כולנו יחד וללא יוצא מן הכלל יוצאים וסוגרים את כבישי ישראל כי זה המעט שנוכל לעשות בעבור גלעד. זאת תהיה הפגנת הכוח הגדולה ביותר של אזרחי מדינת ישראל מיום הקמתה. והצעקה אל עבר הממשלה תעביר את המסר כי רצון העם הוא לראות את גלעד חוזר לביתו עכשיו ומיד."     
 
 
ב-15 לחודש מרץ. בשעה 11:00 בבוקר בדיוק, נעצור ל-5 דקות. דקה אחת עבור כל שנת שבי של גלעד. מכוניות יעצרו לחמש דקות, אנשים ירדו מהמשרדים ויעמדו על הכביש תלמידים ופועלים יצאו אל המדרכות כמו כן רחובות מרכזיים בערים הגדולות יחסמו. 3 מטוסים יצלמו את הנעשה מהשמיים, כולם יפרסמו במקומות העבודה, בבתי ספר. זאת תהיה מלחמת המיליונים למען השחרור.
 
ובכפר ורדים נעשה את זה גם. כל התלמידים וההורים, עובדי המועצה ויושבי ביתי הקפה , חדר הכושר והבריכה, כולם יגיעו לצמתים הראשיים בכפר. בשעה 11:00 בדיוק נעמוד חמש דקות בלבד ונעצור את התנועה.

 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. סמבלוסק הגב

  אתה בטוח?
  האם נצא לרחובות זה מה שיעשה את זה? אולי תוציא את כל האנשים לרחובות עזה בכדי לעצור את התנועה שם וגם את החשמל של כל רצועת עזה למשך חמש דקות בלבד בשביל שיבינו שאנו מוכנים לעשות הכל! אבל הכל בכדי לשחרר את גלעד שליט- מדוע כשאומרים שצריך לעשות הכל לא חושבים באמת על הכל, אלא רק מה ניתן לעשות בהתרפסות?
  בוודאי שיש לעשות את כל המאמצים, אך לא בכל מחיר, האם כשאנו אומרים בכל מחיר אנו מתכוונים גם לכניסה מאסיבית לעזה עד לשחרורו ולא משנה מה המחיר של הצד השני? למען יראו ויראו?
  האם אנו מוכנים להפסיק לעזה את אספקת המזון, החשמל, המים והגז למשך יממה בלבד בשביל שלפחות יהיה ביקור אחד של הצלב האדום?
  כשנסכים ונחשוב שיש מה לעשות עוד מעבר לביטויים שצריך לעשות הכל ולהטיל את הכל רק על עצמנו כמו שחרור מחבלים (שאני לא נגד, ואיני יודע אם זה טוב או רע) אך בטוח יש עוד דברים שניתן לעשות בעיקר בתוך הביטוי “לעשות הכל למען שחרורו של גלעד”
  אנטבה היתה לפני 30 שנה לערך, היום לציבור הישראלי היה את הכח לעמוד במתח/עצבים ואולי נפגעים לכוחותינו באם היינו יוצאים לפעולה כזו לשחרורו של גלעד שליט, או שמא, רק השחרור של המחבלים זה האופציה השפויה והטובה ביותר?

 2. עליזה הגב

  תגובה עם רגש.
  אנחנו לא מדברים על מחיר.יש מי שעושה עסקה וסחר מכר למען חייל שהיה יכול להיות בני או בנך.
  אנחנו וההורים של גלעד לא מדברים על מחיר.מבקשים את סיום “העסקה”. אנחנו רוצים את החייל כאן!! מוצו הניסיונות חמש שנים עברו. לא מפקירים חייל שבוי. זה בזיון וחידלון. זה איבוד ערכים.
  נצא לעמוד בצמתים ונעצור את המדינה לחמש דקות. על מנת להזכיר למקבלי ההחלטות שהם לא עושים כלום.( כלום!!!) על מנת לשחררו.(לא החשיכו את עזה, לא הרעו תנאי האסירים, לא סגרו את עזה ולא איימו להרוס אותה, לא עצרו את הזרמת הכספים לעזה = כלום!!!) כך פעלו עם רון ארד עם מדחאת יוסף ועם פולארד. אלו לא היו הערכים שלנו.
  פשוט הפקירו והעלו אותם לעקידה.
  לא נכנס לדיון על אופציות שפויות או לא. חייבים לעשות הכל והעם יזכיר ויזכור ביום שלישי. והמדינה תעצור לחמש דקות.
  וגם אתה מר סימבוליק(?) תבוא ותעמוד עם כולנו בצומת.

 3. אורח/ת הגב

  והמחיר
  להחזיר את גלעד!!!
  והמחיר?
  בכל מחיר?

 4. עליזה הגב

  מי שנגד העסקה ורוצה את גלעד
  מי שנגד העסקה ורוצה את גלעד כאן, שיכתוב שלט עם מסר שכזה: ” צריך להלחם להרוג ולהפצע כדי לשחרר שבויי” “הרעת תנאי אסירים” “הפסקת הזרמת הכספים לעזה”, משהו בנוסח שמקובל עליו ויצא לעצור את התנועה בצומת. יש כאן הזדמנות לכל העם לומר את דברו ןלעצור את המדינה לחמש דקות, כדי שיעשה משהו ממשי לשחרורו. עד עכשיו לא נעשה כלום שהוביל לשחרורו. לא ייתכן!!! חמש שנים???? שערוריה מוחלטת!!!זוהי הפקרה והזנחת חייל בשטח. עבור חייל שבוי צריך להלחם, להיפצע, להרוג ואפילו ליהרג.ואם זה לא אז סיום עסקה ושחרור מיידי.
  לא עושים שום דבר יצירתי לשחרור החייל שהיה יכול להיות הבן שלך ושלי. השבתת המדינה והתנועה לחמש דקות היא משהו , שינער מישהו.

 5. עליזה הגב

  מכתב לקובי סידי
  קובי יקר יישר כוח. תודה שהופעת!!!
  אני שמחה לשמוע שגם בכביש 6 תעצר התנועה. כל הכבוד לנהגי המוניות שיעצרו לחמש דקות באמצע הכביש ולכל המפעלים והמוסדות שיוציאו אנשים לצמתים לחסום את התנועה.
  זה הולך להיות משהו גדול!!! לא עשרות, לא מאות, לא אלפים, מליונים!!!!!
  אתמול כתבתי ליושבי ראש הסטודנטים. חייבים לעשות מאמצים בקרבם יותר. לדרבן אותם. זה יהיה מצויין אם יצטרפו. (טכניון,אוניברסיטאות ומכללות)
  אנחנו שולחים אימלים בלי סוף וכולם מעבירים הלאה. צריך להמשיך לפרסם בתקשורת ולעשות הסברה .
  קובי, המדינה לא עשתה שום דבר יצירתי למען שחרור גלעד.
  לא הפסיקה הזרמת כספים לעזה, לא הרעה את תנאי האסירים, לא שלחה חיילים לשחרר אותו. למען חייל שבוי צריך להרוג, להיפצע ואפילו לההרג! אילו הערכים שלנו. כל הניסיונות מוצו. אין לממשלה שפן חדש לשלוף.
  מי שמתנגד לעסקה שיגיע גם הוא לצומת וילחץ על הממשלה לשחרר את גלעד בכוח. ללחוץ על עזה ולפוצץ אותה. העיקר שיעשו משהו. מי שחושב שצריך לסגור סוף סוף את העסקה שיגיע ויחסום את הצומת. המדינה תעצר לחמש דקות ויווצר פקק גדול.
  צריך להסביר למתנגדי העסקה שאנחנו האזרחים לא עושים עסקה. אנחנו רוצים את החייל השבויי כאן !!!!!!!!!!!!! ולכן גם מתנגדי העסקה, חייבים להגיע לצמתים ולעצור את המדינה. שיאמרו, שחייבים להלחם ולא לשבת באפס מעשה.
  זוהי ההסברה שלי. וכך אני גורמת לכל מי שפונה רק לעזרת השם, שהחייל ישוחרר ולא מוכן לעסקה …… שיגיע גם לצמתים.
  רק בעזרת העם זה יקרה!!!
  החיילת שלך לעזרת גלעד
  עליזה

  שתפו בפייסבוק ובאימלים . זה חלק מההסברה למלחמת חמשת הדקות. מיועד להפצה

 6. סמבלוסק המקורי הגב

  תגובה ל-1
  קארתי את דבריך בעיון ואני שותף לכל לבטיך.
  מצד אחד הגיע הזמן להחזיר את גלעד הביתה,מצד שני המחיר כבד והכאב שבשחרור חיות אדם כואב יותר.
  הערה לי אליך,כתבת כל כך נכון אז מדוע חתמת בשמי ?
  סמבלוסק המקורי ואין שני לו.

 7. אורח/ת הגב

  חברים, לכל דבר יש מחיר, גם לעיסקת שבויים
  אולי זה לא נעים להודות, אבל זה המצב
  נניח שמחר מחבלי החמאס “נדלקים” על כפר ורדים כיוון ששמעו שזה מקום יפה וירוק, אבל התנאי שלהם לעיסקה הוא שהתושבים יסולקו והם יבואו להתיישב במקום.
  האם לדעתכם הממשלה תסכים לכך? והתושבים? התשובה היא כמובן שלא.
  אז הינה הצלחתי להוכיח בשני משפטים שלכל דבר יש מחיר

 8. אורח/ת הגב

  עמידה ברחוב
  יצאתי לרחוב לעמוד חמש דקות.לצערי אנשים המשיכו ללכת והמכוניות נכנסו ויצאו מהכפר,מלבד שתי מכוניות שעצרו ושני אנשים שעמדו.חבל

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן