3,000 בחגיגות ה-30


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מ.מ. כפר ורדים

סיון יחיאלי: בכל המדינה, צפונה לתל מונד, אין עוד יישוב אחד מאשכול חברתי כלכלי 9. רק כפר ורדים.

כפרניק IMG_7455 3,000 בחגיגות ה-30

סיון יחיאלי: בכל מדינת ישראל, צפונה לתל מונד, אין עוד יישוב אחד מאשכול חברתי כלכלי 9. רק כפר ורדים, רק אנחנו.

אני אומר כאן לממשלת ישראל: ראו כמה קשה לבנות, אתם הרי משקיעים בלי סוף, בצורה פופוליסטית, ולא הצלחתם.

אנחנו הצלחנו! כי אנחנו מאמינים, ונמשיך להאמין בחברה, תוססת, פעילה, מעורבת, מתנדבת, ציונית, נאורה ותרבותית.

 

**

תושבי כפר ורדים חגגו אתמול (יום שבת) את יום הולדתו ה-30 של כפר ורדים באירוע מרשים בחורשת הבר-בת הסמוכה לבית הספר קשת. באירוע השתתפו כ-3,000 איש, אשר נהנו מדוכני אומנות שונים, עמדות מזון, מסכת של תושבים מהכפר, הזמרת סיון טלמור ושיא האירוע – מופע מוסיקלי מרשים בכיכובה של הזמרת קרן פלס.

תושבים ואורחים רבים ציינו 3 עשורים להקמתו של כפר ורדים, יישוב המהווה מודל לחיקוי ולדוגמא ליישוב פורח ומשגשג הנמצא בפריפריה של מדינת ישראל. כפר ורדים הוקם כחלק מחלק מחזונם של קבוצת אנשים ובראשם סטף ורטהיימר, אשר חלמו על יישוב גלילי יוצר המהווה אבן שואבת לאוכלוסייה איכותית מכל רחבי הארץ.

באירוע, בהנחייתו של זאב דווידוביץ, נהנו המבקרים מלמעלה מ-60 דוכני אומנים מגוונים, סרט אודות היישוב, ברכות, מסכת משעשעת שתיארה את הווי הכפר בשנותיו הראשונות, קטע קריאה הומוריסטי – "מי הוא כפרניק", הופעת ילדי כיתות ב',  סיון טלמור בשירה, ומופע מרכזי בכיכובה של הזמרת קרן פלס אשר הרקידה והלהיבה את הקהל הרב בחורשה.

סיון יחיאלי, ראש המועצה המקומית כפר ורדים ויו"ר פורום קו העימות אמר בברכתו: "בכל מדינת ישראל, צפונה לתל מונד, אין עוד יישוב אחד מאשכול חברתי כלכלי 9. רק כפר ורדים, רק אנחנו. אני אומר כאן לממשלת ישראל: ראו כמה קשה לבנות, אתם הרי משקיעים בלי סוף, בצורה פופוליסטית, ולא הצלחתם. אנחנו הצלחנו!

 

"הצלחנו בגלל שאנחנו לא חלק מתרבות המגיע לי. הצלחנו כי אנחנו כקהילה לוקחים אחריות על חיינו, לוקחים אחריות על עתידנו. עושים בעצמנו. הצלחנו כי אנחנו מאמינים, ונמשיך להאמין בחברה, תוססת, פעילה, מעורבת, מתנדבת, ציונית, נאורה ותרבותית, ואת כל זה אנחנו יודעים לעשות כאן, 9 קילומטר ו…4 מטר מגבול הצפון."

**

במסגרת חגיגות ה-30 לכפר, עורכת הספריה, בשיתוף אתר כפרניק, תחרות סיפורים קצרים "כפר ורדים שלי".

לסיפורים!

 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

  1. תושב עייף הגב
  2. מתוסכל ועייף הגב

    בעד ונגד
    אירוע חביב , נראה כאילו הזמן עמד מלכת והכפר עדיין מונה כמאה משפחות . נראה שאין עדיין הפנמה שהכפר מונה למעלה מ-6000 תושבים . היה קצת קשה לכולם לשמוע כי הילדים שיחקו בגן שעשועים שנבנה לפני 30 שנה . מתי כבר יהיה לכפר שקיים כל כך הרבה זמן אמפיתאטרון מרשים באיזה ואדי מערבי ,איזשהו מתחם קבוע לשוק איכרים ויוצרים שהמועצה תגבה שכירות מינימלית מהיוצרים והרוכלים , אוי הכפר הקטן וחוסר באנשי חזון שכבר כל כך מעטים וידם אינם משגת כיוון שהמועצה כבר נרדמה מזמן .

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן