30 יזמים, 72 שעות


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מ.מ. כפר ורדים

הסתיים בהצלחה אירוע היזמות הטכנולוגית בתפן, הראשון בגליל.

כפרניק אפ 30 יזמים, 72 שעות

 

 

הסתיים בהצלחה אירוע היזמות הטכנולוגית בתפן, הראשון בגליל

 

למעלה מ-30 יזמים בילו 72 שעות בגני התעשייה תפן בסוף השבוע שעבר בתוכנית מרתקת וחדשנית לפיתוח טכנולוגיה ויזמות גלילית על מנת להיות חלק מהגל החדש של ה-Startup Nationהישראלי.

 

 

בשבוע שעבר התקיים בפארק גני התעשייה בתפן שבגליל אירוע לקידום יזמים ויוזמות טכנולוגיות, הראשון מסוגו שנערך באזור זה.

 

האירוע שהחל ביום 19/3, ביוזמת תוכנית 3DSהאמריקאית, ריכז כ-35 סטארטפיסטים לימים אינטנסיביים של חשיבה, הנחיה, עשייה, לימוד וסיעור מוחות מפרה, הסתיים ב21/3 בפאנל מרשים בו הוצגו הפרויקטים בפני משקיעים וקהל רחב שפקד את האירוע.

 

במסגרת הפאנל הוצגו 7 פרויקטים מרכזיים: אפליקציה לאיתור מסיבות, רשת חברתית לצרכנות נבונה, אפליקציה ייחודית לכבדי ראיה, רשת חברתית לdoggy sitter, אפליקציה לאיתור עברייני תנועה, יזמות לייבוא חפצי אומנות מאפריקה למטרות חברתיות ופתרון ייחודי לסיווג ואחסון מידע.

 

עליסה ווילס, לורה הרשלג וניר מסיקה, מארגני האירוע: "לשמחתנו הרבה הצלחנו לעודד ולפתח יוזמות טכנולוגיות הנמצאות בשלבי התקדמות שונים, החל מניצני רעיון. תכנית זאת הוכיחה בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים כי בגליל נמצא ריכוז גבוה מאוד של יזמים טכנולוגיים מוכשרים, רעיונות מבריקים והמון תושייה המשוועים להכוונה, והדרכה מקצועית. אנו מקווים שסייענו למשתתפים באירוע בקבלת כלים בסיסיים הדרושים לפיתוח יזמות טכנולוגית בישראל. "הבאזז" שנוצר סביב האירוע והאורחים הרבים שפקדו אותנו במהלך 72 השעות בתפן תרמו לנו להבין כי יש לאגם משאבים ולפעול להקמת חממה או מאיץ טכנולוגי באזור מאחר וציבור היזמים הגלילי משווע לפעילות זו.

 

 

כפרניק IMG_3213 30 יזמים, 72 שעות

 

 

סיוון יחיאלי, ראש המועצה המקומית כפר ורדים, השותפה באירוע: "תודה רבה לליסה וללורה שבאו אלינו עם הרעיון. תודה לניר מסיקה שריכז את הנושא מטעם המועצה. תודה רבה לאריה דהן, מגן התעשיה תפן ולסטף ורטהיימר, שהתחברו ותמכו באירוע. תודה לשותפים שתרמו ותמכו באירוע ובעיקר למשתתפים הרבים. כפר ורדים קם על ידי יזמות ואנחנו נמשיך לעודד יזמות על מנת לקדם את התעסוקה ולהגדיל את השגשוג באזור.״

 

מאז הושקה תוכנית 3DSבאוניברסיטת טקסס בשנת 2008, נערכו מעל 90 ארועים כדוגמת זה הגלילי ב-4 יבשות שונות, מהם יצאו למעלה מ-50 פרויקטים טכנולוגיים אשר גייסו למעלה מ-15 מליון $ ומעסיקים מעל 200 עובדים ברחבי העולם.

 

 

האירוע נערך בשיתוף מועצה מקומית כפר ורדים, מועצה מקומית-תעשייתית מגדל תפן, גן התעשייה תפן, Galil Soft ,Microsoft Ventures, CISCO, ma'an tech, galil software, גלילה, ש. פרידמן ושות' עורכי דין, אוצרות הגליל ועמותת SUN – StartUp North.

לפרטים נוספים ניתן לפנות:

ניר מסיקה – 052-4296676, , 04-9977142  שלוחה 121

Nir@k-vradim.org.il

 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. תומאס אלווה אדיסון הגב

  אפליקציה ל… ואפילקציה ל… ואפליקציה ל…
  יפה ומרשים אבל…
  אני חושב שזה קצת עצוב שאנו חיים בעולם שבו כל ההמצאות הולכות לכיוון של עשיית רווחים מהירים בפיתוח תוכנה.
  אז נכון שוייז ופייסבוק הינם פיתוחים חשובים (עובדה שאני יכול לפרסם תגובה זו ללא וויז ופייסבוק), אבל אני אישית בהחלט הייתי מסתדר בלעדיהן. העולם היה הרבה יותר מעניין אילו היו ממשיכים בפיתוחים המשמעותיים של פהמאות הקודמות.

  לדוגמא, בכל הסרטים הבידיוניים מראים מכוניות מעופפות במאה ה 21. והנה אנחנו כבר שם, וזה משהו שבאמת ישנה סידרי חיים. (תחשבו שתוכלו לעבוד ולגור היכן שתחפצו בארץ), אך בקצב ההתקדמות הנוכחי, לא נראה שאנחנו נזכה להנות מזה…

  כולם רוצים לעשות רווחים מהירים בפיתוח אפליקציות…
  ועד שזה לא ישתנה, אנחנו בבעיה…

 2. ניקולא טסלה הגב

  תומס יקירי
  אתה יודע היטב שכשאנחנו היינו צעירים לא שאלנו אף אחד מה להמציא ומה לחדש.
  אני מזכיר לך שגם אתה וגם אני היינו אנשים סקרנים מאד, ממציאים ויזמים, ושגם אתה וגם אני רצינו לעשות מזה כסף (וברוך השם, אין תלונות. קיבלנו כבוד והוקרה וגם כסף)
  אז בבקשה אל תפריע לצעירים, ואם יש לך עוד רוח יזמית לך על המכונית המעופפת, לך על זה בעצמך אם אתה רוצה, תן לאחרים ללכת לאן שהם רוצים. הם לא עובדים שלך.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן