תיכון אמירים נפתח!


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מ.מ. כפר ורדים

טקס גזירת הסרט, קמפוס אמירים החדש. 48 תלמידים בתיכון

כפרניק 159 תיכון אמירים נפתח!

על פי הסיכום עם משרד החינוך פתחנו מסלול תיכון ייחודי עבור תלמידי כפר ורדים תחת סמל המוסד של תפן, בבית הספר אמירים.

 

תודה לחברי הנהלת המועצה, אורי אמיתי, דבירה גזית, איריס ועקנין, מאיר גרינפלד ויעקב זיו. זהו הפורום שמאפשר למועצת כפר ורדים לפעול ללא פוליטיקה, בצורה מקצועית ועניינית. נבחרי ציבור שטובת הציבור לנגד עיניהם. תודה רבה על התמיכה והאמונה.

 

 

 

היום נערך טקס גזירת הסרט של קמפוס אמירים החדש בו לומדים 48 תלמידים. על פי הסיכום עם משרד החינוך פועלת שלוחה של תיכון תפן במסלול כפר ורדים לצד בית הספר אמירים. שלוחה זו תשרת את ילדי כפר ורדים המעוניינים ללמוד במסגרת היישוב.

 

במהלך הטקס אמר סיון יחיאלי, ראש מועצת כפר ורדים:

 

 

שלום רב,

 

אני עומד פה לפניכם נרגש לברך עם פתיחת שנת הלימודים. פתיחת בית ספר היא הזדמנות מדהימה לדבר על חינוך, וערכים, ידע השכלה ודעת, ומימוש פוטנציאל והפעם אמנע מכל אלו. הפעם אדבר על הבלתי אפשרי.

על פי הסיכום עם משרד החינוך פתחנו מסלול תיכון ייחודי עבור תלמידי כפר ורדים תחת סמל המוסד של תפן, בבית הספר אמירים. הנוסח המדויק הזה חשוב כיוון שכך סיכמתי עם משרד החינוך. 

לפני כשנה, הודענו שאנחנו ניתן מענה ללימודי התיכון של כפר ורדים. באותה עת, העתיד נראה אופטימי ומבטיח. כבר בחורף נבחנה הנחישות שלנו כאשר התברר שמשרד החינוך דחה את בקשתנו ורק עם בוא האביב חזרה האופטימיות. הוסכם על המסלול היישובי והוגדרה פרוגרמה לתשע כיתות. כל אותה עת, אל מול אי הוודאות, המשיכו שרון בינדר, המנהלת, והצוות להיערך בבית הספר לחטיבה העליונה.

התלאות שלנו לא נגמרו, חברי המועצה נרתמו ואישרו תב״ר, תקציב בלתי רגיל להקמת הכיתות. אז אישור היה לנו, רק נשאר העניין הקטן הזה של כסף, כסף עוד לא הגיע. חיכינו חיכינו, בכינו בכינו. הגיע החופש הגדול ואין כסף. חברים דורשי טוב הזהירו אותי מהביזיון ההולך ומתרגש עלינו ובמקביל ורד ושרון החלו לתכנן פתרון לאין תיכון. בשני לאוגוסט הופקד הכסף בחשבון. בתשיעי לאוגוסט, ירד הבאגר לשטח, ואיתו ציון דרור. ב-15 הכל היה מוכן לקבל את הכיתות, אבל החברה המספקת הודיעה לנו שהם בעיכוב והמבנים יגיעו רק ב-22 לאוגוסט. עברנו מתפילה אילמת לתחינה נואשת, לצעקה מאיימת והמבנים הגיעו לבסוף בליל שישי ה-17 לחודש.  עד שתיים בלילה עמדו ציון ויובל להנחות את הקבלנים. מאותו רגע לא פסקה ההמולה במתחם, כל יום כולל סופי השבוע. ומנגד, גם לשרון היו בעיות, היא מאוד דאגה שלא נספיק להתקין את המזגנים. ב-27 לחודש, נפתחו שלוש כיתות, ממוזגות, עם גידור וגינון ותשתית תקשורת.

 

 

כפרניק 159_0 תיכון אמירים נפתח!

 

להצלחה אבות רבים, וחשוב לי להודות להם מעל במה זו.

אתחיל בצוות המועצה, ניזאר – אב הבית, עדנאן, יוסי החשמלאי, יובל אבנד – מהנדס המועצה ובמיוחד, ציון דרור שלנו שניצח על המלאכה המורכבת הזו בחן בחסד ובמקצועיות מרגע שירד למחתרת ב-9 לאוגוסט ועד לפתיחת השנה. החריצות ומקצועיות ויכולת הרתימה שלכם ראויים לכל שבח. תודה רבה.

עוד לפני הכיתות, בית ספר הוא רוח, הוא ישות חינוכית וכזה הוא גם איתן שטיינפלד שמרגע שידע על התיכון עמל ופעל וסייע לנו להבין מה אנחנו רוצים ואיך הכי נכון לעשות זאת.

מי שעמדה לצידי לאורך כל המהלך מול משרד החינוך היא ד״ר יפעת שאשא ביטון, שניהלה מול אנשי המקצוע במשרד החינוך דין ודברים ברגישות, בנחישות ובאומץ רב.  תודה רבה.

איתן היימן שנרתם מייד, ללא היסוס וצייר עבורנו את התחזית הכלכלית ביד אומן. ללא תחזית כזו לא ניתן לקבל החלטות ואין שני לו לאיתן, בתחום של כלכלת חינוך. מזלנו הגדול שהוא נרתם לנושא.

חברי הנהלת המועצה, אורי אמיתי, דבירה גזית, איריס ועקנין, מאיר גרינפלד ויעקב זיו. זהו הפורום שמאפשר למועצת כפר ורדים לפעול ללא פוליטיקה, בצורה מקצועית ועניינית. נבחרי ציבור שטובת הציבור לנגד עיניהם. תודה רבה על התמיכה והאמונה.

ורד אמר, מנהלת החינוך שקפצה ראש לבריכה הריקה הזו תוך אמונה שלמה שהיא תתמלא, ועומדת לימיני בכל המהלך.

אני מודה מאוד לאורנה שמחון, שידעה לעשות את הבלתי אפשרי במשרד החינוך ועמדה לצידנו. 

אני מודה לשרון בינדר, לצוות אמירים, שזמן רב הלכו בחושך ולמרות זאת לא הפסיקו להתכונן בדרך המיוחדת שלהם לחטיבה העליונה.

באופן אישי תודה לורד תמיר, שתומכת ומלווה את המהלך כיו״ר ועד ההורים. את ורד ראיתי פה באתר כמעט כל יום, מבקרת, עוקבת אחר ההתקדמות ומתרגשת, כמעט כמוני.

אחרונים אחרונים אני מודה לכם, התלמידים וההורים, על האמון שנתתם בנו כאשר כל מה שראיתם הוא שטח בור ליד אמירים. בלי השותפות איתכם, אין לנו כלום.

אני מאחל לכם להרבות דעת ותבונה. עלו והצליחו.

 

 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. חיים רוטנר הגב

  בשעה טובה ומוצלחת
  כמו שכתוב בשיר: לפעמים… חלומות… מתגשמים!
  וזה לא דבר של מה בכך. לאורך השנים, ידעה מערכת החינוך בכפר ורדים הרבה הסכמות ואי-הסכמות והבטחות ומאמצים ודיבורים על מערך חינוך מושלם מהמעונות ועד י”ב.
  רבים עבדו וטרחו במשך הזמן וסוף-סוף הגענו להגשמת החלום.
  עלו והצליחו, ילדי כפר ורדים (ואולי בשילוב איזורי יהיו עוד רבים שותפים להצלחה).
  ברכות מכל הלב לקברניטי היישוב כולם, היום וגם אז, לאנשי החינוך כולם – מהמנהלות ועד אחרון העובדים.
  יעד (הצעיר שלנו) סיים בקיץ האחרון י”ב ויצא שאף רוטנר לא זכה להיות חלק מהתיכון של כפר ורדים, אך אנו מלווים את מערך החינוך בכפר באהבה ברוחנו ובטוחים בהצלחת בוגריו בעתיד. בהזדמנות זו נאחל הצלחה עם פרישה לגננת האגדית טלי קרן שהיתה עם כל אחד מ-6 ילדינו בגנים.

 2. מורה הגב

  כבוד
  בהצלחה

 3. אמא לספורטאים הגב

  חיים
  חיים אתה איש טוב מה עתידה של אגודת הספורט ? לאן אתה מתכנן להובילה אחרי שהחלפת מנהיג יש לך רעיונות חדשים. נשמח לשמוע את החזון שלך בדיוק כמו הברכות למעלה.בעצם אולי נחכה למשהו שיחזור מחו”ל כדי ש……

 4. מנחם הגב

  חג הישוב בשבת הבאה- גם בשעה טובה
  אני רוצה להגיד משהו בקשר לחגיגות בכפר .בשבוע הבא יחגגו את חג היישוב. המועצה תלתה שלט גדול שיהיה מדרחוב אומנים. קיבלתי אתמול במייל של מועדון 50+ שיש אירוע של פתיחת שנה במארג בשעה 20:00 ב-8 בספטמבר. ומועדון הזהב מזמין את אנשי הכפר לבוא ללחגוג את השנה החדשה. כי כתוב בפרסום של המועדון 50+ שזה חלק מחג היישוב.אם זה חלק מחג הישוב
  למה בשלט הגדול שהמועצה פירסמה לא כתוב כלום . כתוב שיהיה מדרחוב אומנים.לא מוזכר האירוע של מועדון 50+.המועדון כבר מזמן פרסם את האירוע שלהם.המועצה ,נראה לי, שהתלבשה על התאריך הזה והחליטה לעשות את חג היישוב בתאריך שהמועדון 50+ קבע מזמן, לפני שלמועצה היה תאריך לחג הישוב.תשימו לב מתי המועצה התחילה לפרסם רק לפני שבועיים.אני חושב שהמועצה צריכה להיות הגונה ולפרסם שגם במארג יש חג יישוב לתושבים.והאירוע שיהיה במארג הוא לא אירוע של המועדון 50+ אלא שייך לחג היישוב.איך המועצה תודיע לאנשים שלא רק מסתובבים בין הדוכנים אלא יש עוד משהו. זה מרגיז וזה לא יפה. אז למה לא לפרסם שבחג הייושב יהיה מדרחוב אומנים ובשעה 20:00 פותחים שנה חדשה ביישוב .אני רוצה שיהיו אנשים מהמועצה שיקראו את מה שאני שואל כותב וישאלו במועצה למה זה קרה. מי במועצה אחראי על מה שקורה בכפר בחינה של תרבות ?
  אני מתכוון לבוא . אני מספר לשכנים ולחברים שלי שאחרי שאני יגמור להסתובב במדרחוב אני יבוא למארג.תעשו את זה גם אתם.

 5. תושבת מודאגת הגב

  משרות במועצה
  מי מצלם את כל התמונות הללו? שכחתי יש משרה מלאה לצורך העניין !!!!!!!!!!!!! חשוב שנדע לאן כספינו הולכים .המועצה חייבת להגדיל את המבנה שלה שמתם לב איזו צפיפות?

 6. נחמה הגב

  מה, חג הישוב בשבת הבאה?
  לא ראיתי פרסומים.
  ראיתי פרסום של 50+ שהם מתחילים את השנה. והפעם במארג.
  לא ידעתי שזה גם בחג הישוב. יכלו באמת לעשות מזה כבר מסיבה לכל הכפר, למה לא?
  במועצה, יד ימין לא יודעת מיד שמאל. הם תמיד קובעים דברים בתאריך שאחרים כבר תכננו בו משהו אחר. ככה זה כשאין רכז.

 7. אני הגב

  והכי חשוב
  התיכון הגדול בארץ…

 8. בוריס הגב

  הורס כל חלקה טובה
  כדאי שכפרניק יקבץ את כל תמונותיו של הבוס ויעשה לו בוק נוצץ עם כתבי ברכה והוקרה
  כל כתבה תמונה של המלך לאן הגענו???????

 9. תושב שמח הגב

  שבענו
  כמה רשעות וצרות עיין, הרשע שמסתובב פה בתוך כפרניק, משועמם להחריד. אינך מעניין בישוב אף אחד והאמירות שלך שקריות פוגעות ומיותרות. אנחנו וויתרנו עליך, תורך לוותר ולמצוא לך מקום אחר.

 10. אורחת הגב

  תיכון מיותר לחלוטין – שיגרום לפשיטת רגל של המועצה
  יש באזור בתי-ספר תיכון רבים וטובים. בית-הספר הזה מיותר לחלוטין. והוא יגרום למועצה לפשוט את הרגל לחלוטין.

 11. אשת חינוך הגב

  על ראש הגנב בוער הכובע
  למה כל פעם שצריך ליחצן את ראש המועצה באה הצלמת ןמוכרת לנו לוקש .למה מזלזלים בנו,למה צריך היה לתת עוד משרה לצלמת ? למה חושבים שאנו נבלע את כל השטחיות הזו? מחכה לתמונות הבאות לקראת הבחירות?

 12. רונה הגב

  למען גילוי הבן שלי עלה השנה
  למען גילוי הבן שלי עלה השנה לכיתה י’ בתיכון כפר ורדים.

  חברים יקרים, תוך כדי מסע ההשמצה שלכם והרפף שאתה זורקים פה אתם פוגעים בילדינו שבחרו להמשיך ללמוד בכפר. לא נעים ומיותר. סיוון של הכבוד על האומץ והעשיה, המשך כך המשך לדאוג לתושביך!!!

 13. תושבת הגב

  11 – התחרפנת לגמרי
  אם את אשת חינוך אני מקווה שלא תחנכי את ילדי.
  שנאה, רשעות וצרות עין אינן תכונות יפות לאשת חינוך.
  במקום לחגוג את פתיחתו של מוסד חינוכי חדש את מתעסקת בפוליטיקת ביבים. תתביישי לך!!!

  למועצה מגיע כול הכבוד על פתיחת בית הספר ולצוות בית הספר ולתלמידים הרבה הצלחה.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן