תגובה לטוקבקיסטים


יעקב זיו עונה לטוקבקיסטים על ההרצאה בבית הכנסת בכפר ורדים
יעקב זיו
לא ציפיתי לקבל שבחים על ההרצאה בבית הכנסת, אבל אני נדהם מההשמצות חסרות הבסיס
כפרניק _ זיו תגובה לטוקבקיסטים

 

אני חושב שאנטיוכוס הרשע, שטימא את בית המקדש, יצא צדיק לעומתי. לפני שנתיים הביאו חברי מניין המתפללים מרצה חרדית אנטי ציונית לבית הכנסת, שטענה שכל חללי מלחמות הקוממיות נהרגו משום שלא שמרו מצוות. לא ראיתי שמי מהמגיבים המזוהים, לכתבה זו, הביעו את מחאתם לדברי המרצה. כנראה שקלעה לדעתם.
לא אני ולא "אופק" מתנגדים לדתיים או חרדים. יש מקום לכולם בכפר ורדים. אנחנו מתנגדים רק לדבר אחד: לפעילות של החזרה בתשובה שמתקיימת בישוב ובמיוחד כשהיא נעשית במבנים השייכים למועצה ומתוחזקים על ידה בכספי משלם המיסים. מי שיכנס לאתר חב"ד כפר ורדים יראה שמי שמנהל את הפעילות בבית הכנסת זה חב"ד כפר ורדים, קרי: מרינובסקי. מי שקיבל את פנינו לפני ההרצאה היה מרינובסקי, למרות שיש לו בית כנסת משלו ביקינטון 14. בחודשים האחרונים התנהלה בבית הכנסת פעילות אינטנסיבית של החזרה בתשובה. המארגנים לא טרחו לתאם ולבקש רשות מהמועצה וועד בית הכנסת טען שהפעילות אינה בידיעתו.
 
כפרניק DSC_6270_1 תגובה לטוקבקיסטים
לא יתכן שהציבור החילוני יממן בכספי המיסים שלו פעילות החזרה בתשובה שהוא מתנגד לה. אם בית הכנסת יכול לשמש את המחזירים בתשובה, בחסות קהילת המתפללים, הוא יכול גם לשמש את הציבור החילוני. כפי שמועדון הזהב משמש כבית כנסת בעת הצורך, כך גם בית הכנסת צריך לשמש כמקום התכנסות תוך שמירה על כבוד המקום. כל זמן שיהיה מחסור במבני ציבור לצרכים של תושבי הכפר אנחנו נמשיך לקיים הרצאות בבית הכנסת.
אין לי ספק שחלק מהמגיבים הם עושי דברם של השלוחים שבאו להחזיר אותנו, "רפי השכל" , בתשובה. איתם אין לי דיבור. אבל כל האחרים, שבתום לב חרדים לשלום כפר ורדים ואינם רוצים להפר את ההרמוניה ששררה בו עד לפני כמה שנים, עשו מעשה והרחיקו מתוככם את אותם השלוחים. אין להם מקום בתוכנו. לאחר לכתם תחזור השלווה לכפר.
 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. גליה לוי הגב

  חבל מאד
  חבל על כמה דברים חשובים שאינם מתקיימים בכפר ורדים, ויעקב, אין לנו על מי להלין אלא על עצמנו שאנו מאפשרים בכלל טוקבקים כאלה המתייחסים לגופו של אדם ולא לגופו של עניין.
  אני מסכימה לדבריך העולים כאן.
  חבל שאנו סוגרים את הפה, לשמע מלים קשות וחד צדדיות כאן. וכשיש חור וחלל היכן שלא מדברים, נכנסות תגובות בסגנון המבייש אנשים אינטיליגנטים כמו אלה שהגיבו לכתבה “אביעם בבית הכנסת”.
  חבל שהעורך לא פרסם את הדברים שלי לכתבה הקודמת. הם נאמרו בכבוד רב ולא זכו להישמע. אני מקווה שהעורך לא יסנן אותי הפעם. ואם זו היתה בטעות, סליחה.
  חבל שרק הנושא הזה זוכה לכל כך הרבה תגובות ואולי זו נורה אדומה לראש המועצה ולעוסקים בחינוך ובחברה. כשיושבים על הגדר ופוחדים להביע דעה חד משמעית בנושא הדת והמסורת בכפר ורדים, זה מה שקורה.
  בית הכנסת מעצם השם שלו הוא בית שבו מתכנסים. יש המתכנסים כדי לדבר עם אלהים ולבקש מחילה על כל מה שהם רוצים ולבקש שיהיה טוב יותר. יש הרוצים לשמוע על עברה של מדינת ישראל, על ההיסטוריה שלה ולפתוח אופקים. ויש הרוצים סתם לפגוש אנשים ולהרגיש חלק מקהילה. מה רע בכך שכולם יזכו למענה? מה האטרף הזה על הזכות להתקרב לאלהים?
  במאה ה-21 אי אפשר לצפות שעדיין יונהגו ערכים של תקופות קדומות. זה כבר לא נכון. בית הכנסת צריך שישנה את יעודו ויהיה מקום לכינוס ולכבוד בתוך העם היהודי. העולם שלנו הוא מספיק קר ומנוכר מכדי שישוב המגדיר עצמו קהילתי, יקום כנגד הרצון לחבר בין חלקים שונים של הקהילה. הישוב הזה קרוע מהרבה בחינות ובית הכנסת יכול דווקא לחבר בין אנשים – ולא ממש חשובה סיבת ההתכנסות.
  חבל, שלמשל המניין המשפחתי, סוגר את פיו, ולא מבקש מבנה ראוי יותר מאשר מליאת גני הילדים כדי שיוכל הוא לקיים את הפעילויות היפות שלו ולאחד בין אנשים, כמו שדוגל הרב ברגר.
  חבל שבחסות ההגנה על זכויות הציבור הדתי עולים טוקבקים מכוערים ששוכחים כמה ערכים חשובים של ליכוד, איחוד אהבת הזולת וכבוד לדעתו.

 2. אורח/ת הגב

  מה ההתרגשות?
  הייתי בהרצאה, מאד נהניתי, הרצאה מרתקת, אני מאד מקווה שיהיו עוד רבות.
  בפעם הראשונה מאז שהגעתי לכפר הרגשתי שבית הכנסת הוא גם שלי.
  אז מה אם החרדים פה הושיבו את כל הקופירייטרים שלהם ליצור מצג שוא? בזה הם טובים…
  לא להתרגש, ולהמשיך הכלבים ינבחו, וההרצאה הבאה ואלה שאחריה יתקיימו!

 3. אורח/ת הגב

  חיזוק ליעקב זיו ולמוטי אביעם. ועוד שאלה קטנה ל 4
  ההרצאה היתה מעניינת, ניתנה בצורה מכובדת, והלוואי ונשמע עוד הרצאות כמוה.
  בית הכנסת הוא של כל תושבי הכפר, והתושבים החילונים הגיעו לשמוע משהו על תולדות בתי הכנסת בעבר. דבר שלא היה מזיק גם לדתיים…
  החרדים השתלטו לאחרונה על בית הכנסת ועושים בו כרצונם.
  שמעתי שבראש החודש האחרון היו שם גיטרות, תופים, נרות וחושך, כמו במתנ”ס או במסיבות חילוניות.
  זה ממש לא התאים לבית כנסת.
  כשפונים לוועד בשאלה על הפעילויות הללו, התשובה תמיד אחת: לא ידענו שזה מה שהם עושים…
  אז 4, זה לא חילוני? זה יותר גרוע מהרצאה מכובדת.
  ובקשר לגריאטריה, מקווה בשבילך שגם את/ה תגיע לגיל הזה…

 4. יהודי שאוהב כל יהודי הגב

  אדון זיו הנכבד – כשילכו הדתיים מי יהיו השעיר לעזאזל הבא?
  בוא נציב דברים כהווייתם:
  כבר לפני 12 שנה התחילו המריבות סביב אופי דתי ופעילויות דתיות (החזרה בתשובה…) שמקובלות במקומות רבים בארץ ובעולם.

  כמדומני שגולדפרב ומרינובסקי לא היו כאן. לעומת תושבים ותיקים ששינו את דרכם והחלו לשמור מצוות.

  כשאתה מציין על פעילויות של החזרה בתשובה שנעשו או נעשות בבית הכנסת וכו’ רצוי ואף חובה שתציין מה היה מתי זה קרה ומי היה או ארגן וכו’.

  בכל בית כנסת בעולם מתקיימים תפילות ושיעורי תורה. כי זה בית ה’ – בית מקדש מעט. ולגבי הצורך לשנות את ייעודו של בית כנסת לפי הלכי הרוח של שנות האלפיים, לדעתך, ולדעת המגיב מס’ 1 יש צורך בשינוי אבל, אלו שבנו את בית הכנסת רצו סתם בית כנסת כמו כולם ללא חדשנות בנושא.

  ידוע לכם חברים למה נחרב הבית, ואיך הוא יבנה במהרה בימינו…

  שבת שלום!

 5. אורח/ת עודי הגב

  לשמור על פרופורציה
  אני מניח שיש סיבה לתגובתך הנוכחית ובוודאי שאינך נרגש מאותם משמיצים.
  יש לצערנו בכפר כמה עשרות חרדים והתומכים בהם, והם כנראה אותם שדואגים בכל הזדמנות ובכל דרך לקדם את עיניינם – הפיכת היישוב ליישוב דתי חרדי.
  חבל רק שלא כולם מתפכחים, רואים ומבינים זאת.
  הבעיה אינה בבית הכנסת, לא במקווה, לא בתחום שבת, לא במרינובסקי ולא…
  המדובר במלחמת תרבות, תפיסת עולם, כשאחד הצדדים אינו בנוי, אינו מסוגל (כחלק מעולמו ותפיסתו) להגיע לפשרות והסכמות בכל נושא שהוא ! הפתרון היחיד למקרים שכאלה הוא ההיפרדות, מי לימין ומי לשמאל, כפי שכבר למדנו מסיפורי התנך.

 6. יהודים IN הגב

  השבט אמר את דברו: בית כנסת = מקדש מעט, מחוץ לתחום לדברי חולין
  את המחלקה הגריאטרית ברשות הנשיא ראינו בתמונות…
  תצאו בחוץ!!!

 7. אורח/ת הגב

  איפה התגובה שלי ???
  .

 8. איציק שבתאי הגב

  אופי בית הכנסת
  אז מה אתה מציע יעקב זיו, שאם אנשי חב”ד מארגנים בבית הכנסת הרצאות של חזרה בתשובה אז הלא דתיים יארגנו הרצאות כנגד? ואם החבדניקים מארגנים ערב מוסיקה עם נרות אז הלא דתיים יארגנו אולי תצוגת אופנה? אי אפשר להתנגד לדבר “שלילי” אחד עם דבר “שלילי” אחר. מפתחות בית הכנסת הן ברשות ראש המועצה. אם ועד בית הכנסת לא יכול להשתלט על מה שקורה בבית הכנסת אז שהמועצה תשתלט עליו. אפשר למשל לנעול את בית הכנסת ולפתוח אותו רק בזמני תפילות. בית כנסת נועד לתפילות ויש קודי התנהגות שיש לשומרם. אי ההסכמה בין לא דתיים לדתיים היא בעיקר תוצאה של התנהגות הממסד הדתי ולא הדתיים עצמם. את תושבי הכפר הדתיים יש לכבד כמו את כל תושב אחר.

 9. אורח/ת הגב

  ל 8 – הלוואי שזה היה כ”כ פשוט
  בהחלט מסכים איתך שהדבר הנכון הוא שבית הכנסת ישמש לתפילות ב ל ב ד, כי לשם כך הוא נועד, אבל המציאות מראה לנו שלחרדים אין גבולות והם מנצלים את המקום להחזרה בתשובה ובסיוע עקיף של המועצה (שחוששת לנקוט עמדה ברורה). המעשה של סיעת אופק מאד נכון, מאד צודק, מאד במקום ולמען הציבור, וכמעט מאוחר מדי. הם בעצם עושים את מה שראש המועצה שלנו חושש לעשות: להעמיד את המיעוט הרעשני והפרובוקטיבי הזה במקומו.
  דרך אגב, יוצא לי לעבור שם לעיתים, ולהפתעתי אני רואה את מרינובסקי, הפולש מיקינטון, מבלה הרבה שם (גם ביום ההרצאה), והרי יש לו בית כנסת פרטי משלו… יכול להיות שיש לו כבר שניים?

 10. אורח/ת הגב

  לאיציק
  כרגיל אתה אומר את דבריך ישר ולעניין. הרי הכל מלכתחילה היו משחקי כוח,מי מכופף לשני את היד. הועד והועד שכנגד וזיו וכנופיתו לא עשו דבר לשמו. נבנה מו היכל כגדול שלהרבה אנשים מוציא את העיניים אך אי אפשר להפוך אותו לחדר חוגים או ריקודים.
  להחליט לפתוח רק לתפילות ובשבת בנוסף לאירועי שבת חתן,בר מצווה וכדומה ותו לא.

 11. חיים הגב

  להמשיך בהרצאות, בוודאי שלהמשיך !
  היה מעניין, לא פגע בבית הכנסת, לא פגע במתפללים, הביא אותנו החילונים פנימה, שמענו קצת הסטוריה ויהדות
  ו…אנחנו נשארנו עם טעם של עוד !
  מוטי אביעם ויעקב זיו, חיזקו ואמצו !

 12. עובדיה יוסף הגב

  אפילו גולדפרב לא התנגד….
  למיטב ידיעתי גם ועד בית הכנסת והרב גולדפרב לא התנגדו ולא מתנגדים לקיום ההרצאה

 13. אורח/ת הגב

  מה זה מקום קדוש?
  צועקים גוואלד על קיום הרצאה בבית הכנסת למרות שכל הקהל כיבד את המקום. לי מציקה השאלה: מה הופך מבנה מסוים לקדוש, שיש להיכנס אליו עם כיפה ואסור לערוך בו הרצאה שמארגניה ומשתתפיה חילונים? בגלל ספרי התורה שבו? אז למה אנחנו לא צריכים לחבוש כיפה כשאנו נכנסים לגני הילדים (שלב א’ ושלב ב’) בזמנים שהם לא משמשים לתפילה? הרי ספרי התורה נשארים שם בארון גם כשאין תפילה? רק בגלל שלאחד קוראים בית כנסת, ולשני גן ילדים?
  היתכן והאמת היא שאין בבית הכנסת יותר קדושה מאשר בכל מקום בו מצויים ספרי תורה (בביתנו, בספריה, בחנות הספרים), והכל בראש שלנו? אולי יש קדושה בזמן התפילה בלבד. לא הגיע הזמן לשנות תפיסה מוטעית זו? הרצאה או פעילות מכובדת שלא פוגעת מערכו הדתי של המבנה, נהפוך הוא, היא מקרבת אליו שכבות שאחרת לא יתקרבו לשם כלל.

 14. הרבנית והפוסקת עובדיה יוספה הגב

  לא לנו ולא להם. משפט שלמה
  מאחר-
  והחרדים לא רוצים לתת לחילונים לשמוע הרצאה מכובדת בבית הכנסת,
  ומאידך-
  החרדים עושים מעין-פעילויות כמו החילונים: מאפיה ושירה בליווי גיטרות ונרות,

  אני פוסק שבית הכנסת ישמש רק לתפילות ולא לשום פעילויות. לא של אלה ולא של אלה.

  ירצו החרדים להמשיך בפעילויות החול שלהם, יוכלו גם החילונים להמשיך בשלהם.

 15. אורח/ת הגב

  תודה
  תודה למוטי אביעם על ההרצאה המאלפת כן ירבו

 16. אורח/ת הגב

  בית הכנסת וההרצאות
  לצערי המבנה לא נוח לקיום הרצאות אבל יש להמשיך !
  רצוי שהמועצה תשתלט על בית הכנסת תסלק משם את כול אלה
  שרוצים להפוך את הכפר לישוב דתי ותעביר את המבנה למנין המשפחתי , הבעיה שראש המועצה מנסה להלך בין הטיפות במקום לפעול כמו שצריך , אבל נקווה שזו הקדנציה האחרונה שלו ואם לא יפעל יעשה זאת הבא אחריו .

 17. אורח/ת הגב

  תשאלו את בעלי הצימרים
  הגיע הקיץ והיחידות בתפוסה מלאה. בעלי הצימרים לא יודו אך רבים הדתיים שנופשים בכפר ומביאים פרנסה. כן ירבו.
  בית הכנסת מלא מפה לפה בנופשים והחשוב מכולם אלי ישי שר הפנים. שנה שנייה נהנה מצימר על רמה אצל סנסינו ברחוב חרמון.
  הוא יודע בדיוק מה קורה בכפרנו הקטן. סיוון פגוש אותו לליבון נושאים בוערים.

 18. אחד העם הגב

  תשובה ל – 12
  לשאלתך על מקום קדוש, אני מציע שתתעמקי בשאלתך ובטוחני שתקבלי תשובה.
  לעניינינו, ככל הידוע לי, התפילה בשבת בגנים בשלב א’ ו-ב’, היא אינה מרצון אלא מקורח המציאות. אילו אני הייתי דתי, הייתי דורש שיבנו עוד בית כנסת בשלב ב’ ואחד נוסף באיזור סוף שכונה ו’. אין שום סיבה שבמקום גדול כמו כפר ורדים יתפללו בגן ולא יהיו לפחות שלושה בתי כנסת לשרת את האוכלוסיה. אין שום סיבה שמתפלל ילך בשבת מרחק הליכה של 2.5 ק”מ כל צד, עד לבית כנסת ובסה”כ כ-10-12 ק”מ בכל שבת.

 19. אורח/ת הגב

  ל-18
  למה רק ?3
  שיבנו בכל רחוב

 20. אורח/ת הגב

  תגובה 10 התגובה
  הכי חכמה שכתבו בנושא זה

 21. תושב הגב

  נכון
  כתבתי את זה קודם:
  שיעשו רק תפילות בבית כנסת.
  לא טשולנט, לא אפיית חלות, לא גיטרות ותופים.
  ולא הרצאות.

  רק תפילות. בית כנסת זה להתפלל, לא?

  ואם החרדים משתלטים, שהמועצה תחזיק את המפתח ותפתח את בית הכנסת רק לתפילות

 22. אורח/ת הגב

  עם כל הכבוד
  את המסיונריות שלך יעקב נגד החזרה בתשובה אתה עושה ממניעים אישיים שהפכו למניעים פוליטיים וגררו אחריהם חצי כפר.
  זה כמו שפעם עזב אותי בחור עם עיניים כחולות ועכשיו אני שונאת בחורים עם עיניים כחולות כי לכולם אני מייחסת מטענים שליליים.
  תארו לכם שהייתי שונאת את כחולי היעניים עד כדי כך שהייתי מקימה סיעה פוליטית שזו מטרתה, מפעילה טרור של חומי העיניים נגד כחולי העיניים וכלם היו רודפים אותם?!
  הרי זה נשמע מופרך, אז מדוע זה לא מופרך כשרודפים כאן את הדת?

  עם כל הכבוד, החזרה בתשובה תהיה איתך או בלעדיך.
  כאן בת”א או בגואה.
  לצערך, אין לך שום השפעה על כך כי מי שירצה לחזור בתשובה יחזור גם יחזור.
  בינתיים אתה מוציא לכפר הורדים שם רע בכל הארץ, ושופך את התינוק עם המים.
  אתה לא רוצה שיגיעו לכאן חרדים, אבל השם הרע שזה מוציא לכפר ורדים מתחיל הלעלות סימני שאלה גם אצל חילונים מכל הארץ שמתחילים לתמוה האם להגיע לגור כאן.

  לידיעתך, זה גם משפיע על ערך הבתים. ככל שהביקוש קטן כך המחירים נמוכים בהתאם.
  בסופו של דבר אתה גורם לכולם!!!!!!!!!!!!! נזק כלכלי.

  את המלחמות האישיות נגד ההחזרה בתשובה, שמור לעצמך בלבד.
  אל תפעפע את הרעל הזה ותפגע בכולם.

 23. תנועת כפר ורדים סובלני!!! הגב

  כפר ורדים סובלני לכולם
  יש להשיב לכפר את הסובלנות והסבלנות.

 24. מילואימניק הגב

  זה נכון
  גם לי יש חברים בכל הארץ וכולם שואלים אותי מה קורה בכפר ורדים מבחינת דתיים וחילונים.
  הייתי במילואים לא מזמן וחלק מהחבר’ה לא הכירו אותי וכששאלו אותי מאיפה אני ואמרתי, אז כולם בלא יוצא מן הכלל אמרו לי “אה, זה המקום של החילונים נגד הדתיים” והתחילו לדבר איתי על כך.
  לצערי, פעם כפר ורדים היה מיוחס למקום יוקרתי ונעים, עכשיו זה ידוע בכל מקום למקום עם מלחמות דת וזה מאוד חבל.

 25. בוחרת אופק לשעבר הגב

  אני חושבת שלא לכך כיוונו בוחרי אופק
  בחרתי באופק ואני לא חושבת שלכך התכוונו הבחורים.
  אנחנו ללעג ולקלס בעיני אנשים אחרים וחבל. לא אבחר באופק בבחירות הבאות.

 26. אורח/ת הגב

  אם מרינובסקי יעזוב את הכפר
  מה יעשו אופק?
  הרי כל האג’נדה שלהם מבוססת על לכעוס על מרינובסקי וגודפרב. למה הם יטפלו אם שני אלה יעזבו את הכפר?
  האם אז לא תהיה הצדקה לאופק?

 27. אורח/ת הגב

  מדהים איך מאמיני אופק הגיעו לכאן לכתוב טוקבקים בעד ההרצאות
  פתאום כולם התעוררו, התחילו לכתוב טוקבקים עם מלא סימני קריאה.
  התייצבות מדהימה!!!

  מכאיב לי שיש אנשים שעוזבים את כפר בגלל זה. יש משפחות דתיות שנפגעות מזה באופן אישי ולא מוכנות לגור באוירה כזאת. לאן הגענו???
  האם זו כוונתה של אופק?
  אני באופן אישי פשוט נבוכה שדבר כזה קורה.
  לא יאומן שבתקופתנו מתייחסים בכזאת אפליה לאוכלוסיה כזאת או אחרת.
  ונמאס לי לשמוע / לקרוא את יעקב זיו אומר שהכל בגלל מרינובסקי ומאשים אותו בכל הצרה הזאת.

  זו התנהגות ילדותית שלא מתאימה לגיל של יעקב זיו.
  זה כמו ילדים מתקוטטים בעוד אחד כל הזמן פוגע בשני ואומר שההוא התחיל ולכן מגיע לו ומארגן חרם של כל הכתה נגדו.
  לא הגיע הזמן להתבגר קצת?

 28. מטיילת בעולם הגב

  הייתי בחופשה באירופה
  בכל כפר, אפילו הכי קטן היתה כנסיה אחת לפחות.
  דת זו לא מילה גסה.
  אנחנו יהודים במדינה יהודית.
  אז למה לנהוג בצורה כזאת?
  זו ההוכחה של אדם לאדם זאב.
  חבל שאופק נוהגת בצרות אופקים שכזאת.
  זה מבזה אותה ואת בוחריה.
  מזל שלא הצבעתי להם ואני מקווה מאוד שבקדנציה הבאה הציבור לא יפול שוב בפח שטמנו להם וישים לב שאף דתי לא משתלט להם על החיים ומכריח אותם לחזור בתשובה.
  אותי מרינובסקי לא מנסה להחזיר בתשובה.

  אני לא מבינה איך ציבור שלם נפל בפח הזה. ממצביעי אופק אני מבינה מהם את גודל הבושה, כולל כאלה שניסו לפני הבחירות לשכנע אותי להצביע אופק. אפילו אלה שניסו לשכנע אותי מודים שהם מרגישים שעשו טעות.

 29. אורח/ת הגב

  כל קיצוניות היא מסוכנת
  פנטיות דתית היא מסוכנת, אך לא פחות מכך גם פנטיות חילונית.
  צריך להזהר מקיצונים בכל צד של המתרס.

 30. אורח/ת הגב

  ל-22
  כל מה שכתבת זה שטויותץ
  אין קשר בירה לנשר

 31. אורח/ת הגב

  ל-17
  מה הקשר?
  אים הצימרסטים ירצו זונות אז נפתח פה בית זונות?
  או סמים-אז נתפח תחנה?
  או הימורים-נפתח קזינו?
  מה זה השטויות האלה?

 32. אורח/ת הגב

  ל-30 שלום בקשר לצימרים ועוד כאלה וכאלה
  הפחד הגדול של החבורה של אופק שהכפר יתמלא בדתיים. כעת נופשים חרדים רבים בכפר וזה טוב. האם תלך יעקב לבעלי הצימרים ותאמר להם לא להשכיר להם כמו שדרשת עם פרדי להחרים כל מקום שמפרנס את מרינובסקי. איזה רחמנות יהודית,שיגיע עם משפחתו לחרפת רעב. איפה הרחמנות היהודית? יש קשר אך אתה בהמשך נתת דוגמאות מטופשות שלא שייכות לעניין. בכתבה על ההרצאה של מוטי בבית הכנסת,קיראו את דבריו של אור סלע ותחכימו……..

 33. מבני ציבור הגב

  נכון שיש מחסור של מבני ציבור בכפר ורדים
  אבל עם כל הכבוד, בית כנסת הוא בית כנסת וזה לא מקום להרצאות מכל סוג שהוא.
  לא צריך לעשות “דווקא” ולהחליט לעשות שם הרצאות בכדי להכעיס או בכדי להראות לאנשי בית הכנסת שידכם על העליונה.
  בסופו של דבר כל המהלך הזה הוציא שכרכם בהפסדכם.
  הוא הוציא אתכם לא טוב בלשון המעטה.
  אופק נראית כחבורה שאיבדה את הצפון ואת תומכיה.

 34. חילונית כשרה למהדרין הגב

  לפי כמות הטוקבקים…
  יעקב תראה כמה הצלחת להרגיז…
  במלחמה הזאת קצת הגזמת ועוררת עליך את זעמם של החילונים דווקא.
  אני כחילונית מתחילה לחשוב שאולי לא תזיק קצת יהדות בכפר, אני מתחילה לחשוב אולי להתחיל לתמוך בעניין של המקווה ואני לא דתיה ושלא שלוחה של אף אחד. עובדה שאת הטוקבק הזה אני כותבת ביום שבת מה שמוכיח שאני ממש לא דתיה.
  חוץ מזה כל נושא ההחרמות שאתה מצפה שיחרימו בכפר אנשים ועסקים שלא לרוחך, לדעתי זה פשוט מעורר זעם.
  אותי זה מאוד מאוד מרגיז, מאוד!!!

  כשבבית הספר ילדים מדברים על חרם חברתי המבוגרים מתרעמים ובצדק.
  כשמבוגרים מדברים על חרם חברתי וכלכלי, אותי זה מרגיז.
  לא רק שזה מרגיז זה אפילו מפחיד. זה מזכיר לי את שיעורי היסטוריה שהגויים החרימו עסקים של היהודים.
  יותר מפחיד אותי שיהודים מחרימים עסקים של יהודים.
  ובבקשה יעקב, מאיר וכל החבורה… אל תגידו לי שבגלל שהחרדים לא עושים איתך עסקים אז אתה מחרים עסקים של דתיים וחרדים ומבקש לגרור אחריך את כל העדר.

  זכותו של כל אחד לחזור בתשובה אם בא לו ואסור לך לבקש להחרים את עסקיו גם אם לא מוצא חן בעינייך שהוא מעסיק אנשים שלא לרוחך.
  לכולם יש פרנסה וזכותו של כל אחד להתקיים בכבוד בין אם הוא חילוני או לא.

 35. דני הגב

  יעקב זיו, ישר כח!!!
  אל תשים לב למתי המעט המנסים לרפות את ידיך, תוך הטלת רפש באופן אישי.
  כולנו איתך ומאחוריך, בפעילות של המלחמה בהחזרה בתשובה בכפר ורדים.
  המשך בפעילותך, והבא לנו הרצאות מעניינות לבית הכנסת!

 36. אורח/ת הגב

  אנחנו נבוא להרצאה הבאה, ועוד איך נבוא
  ועוד איך נבוא, כי הנושא בודאי יהיה מעניין (כל ההרצאות של אביעם הם מרתקות), המרצה מעניין, והמיקום מתאים. 60 איש באו להרצאה הקודמת ללא פירסום כמעט. הפעם אני מקווה שפרטי ההרצאה הבאה יפורסמו בכפר, ובית הכנסת יהיה מפוצץ ממאזינים. תביאו מניפות, יהיה חם…
  אני אבוא גם מתוך מחאה כנגד ההשתלטות על בית הכנסת על ידי הקיצונים המחזירים בתשובה, והשימוש שהם עושים בו כאילו שלהם הוא.
   

 37. אורח/ת הגב

  יעקב זיו, לא אנחנו לא איתך!!!
  אל תשים לב לכל מתי המעט שאיתך (בכאילו). מאחורי הגב הם אומרים עליך דברים אחרים לחלוטין.
  אם תהיה הרצאה נוספת לבית הכנסת לא אבוא כפי שלא הייתי מגיעה להרצאה זו לו היו טורחים לפרסם אותה כראוי כדי שעוד אנשים יהנו ממנה.
  אשמח לשמוע את מוטי אביעם אך לא בבית הכנסת, כי בעצם מעשה זה יש מן המחטף וזה מריח לא משהו.

 38. הרב יגאל כספי-שליח חבד הרישמי הגב

  מחאה
  הפועלים בשם חב”ד בכפר אינם מייצגים את תנועת חב”ד על כל שלוחותיה.חב”ד הוקיעה ובכתב!את השנים.אי-לכך מן ההגינות והיושרה,אנא הפסיקו לשרבב את השם חב”ד בכפר. 

 39. דויד הגב

  ליעקב זיו ולמוטי אביעם. המשיכו!
  עוד מעט יגידו עליך שאתה שותה יין שעשוי מדם של ילדים יהודים.
  אז מה אתה שם לב למה שהחרדים האלה כותבים עליך. נו, באמת!
  המשך להביא הרצאות מעניינות. כך אנו לומדים את ההסטוריה היהודית מאדם בעל ידע, מוטי אביעם.

 40. אורח/ת הגב

  תגובה ל 38 הרב כספי הנכבד
  מאחר ושתי הצרות שנפלו עלינו הגדירו עצמם כחב”ד,
  ומאחר וחב”ד עצמה אינה עושה דבר לבער את הצרה שנפלה עלינו כאן,
  עלינו להילחם בצרות שנפלו עלינו בדרכנו.
  ובמלחמה כמו במלחמה!

 41. אורח/ת הגב

  הרב כספי היקר, מפריעה לך ההתחזות הזו של השניים? טפל בזה!
  אנחנו עושים את מה שביכולתנו, בבקשה תעשה גם אתה, כל אחד מאיפה שכואב לו, כל אחד וכלי נישקו.
  מבחינתנו הם מחב”ד, ככה הם מצהירים. אם השם הרע שהם מוציאים לכם מפריע לכם, תעשו מעשה!

 42. יוסף הגב

  שאלה לרב כספי
  אנחנו קראנו לשניים חבד?
  למה אתה פונה אלינו?
  אתה צריך לפנות לאלו שמכנים את עצמם חבד, ומתחזים.

 43. אורח/ת הגב

  יעקב זיו
  מחזר אותך ואת כל קהילת השפויים בכפר ורדים, החזיקו מעמד נגד כוכות הרשע

 44. אורח/ת הגב

  תגובה
  שום דבר שסיעת אופק עושה אינו להכעיס , הכעס הוא בעיני הרוצא לראות. ומדוע פעילות חילונית מכעיסה ופעילות מסיונרית תקינה?

 45. אורח/ת הגב

  התמזל מזלנו…
  ויש באפשרותנו לשמוע הרצאות מחכימות מתולדות עמנו וההיסטוריה היהודית. תודה למוטי אביעם, התורם לנו מהידע שלו.
  לא יזיק גם לחרדים, שלא יודעים כמעט כלום בנושא, לבוא ולהקשיב.
  ותודה גם ליעקב זיו על ההתמדה, הרצון והנחישות.

 46. רפי הגב

  לא רואה בעיה
  לא רואה בעיה בקיום הרצאות בנושאי יהדות וארץ ישראל בבית כנסת, כל זמן שהאנשים מכבדים את המקום ומופיעים בלבוש צנוע.
  בעבר היו הרצאות בבית הכנסת, בין אם המרצים היו מהמגזר הדתי, ובין מהמגזר החילוני.
  מסך הנמתח לפני ארון הקודש, וקבוצת אנשים היושבת בשקט ומקשיבה אינה חילול בית הכנסת.

 47. Nesrin הגב

  rnwZaTMJJINrHglhY
  It’s wodnerful to have you on our side, haha!

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן