שלב ג’ ותרשיחא


שלב ג’ כפר ורדים. מאבק והידברות עם תרשיחא
צוות דיאלוג
תושבים מהאזור מחפשים הסכמות לגבי פיתוח כפר ורדים
כפרניק של 6_0 שלב ג' ותרשיחא

על רקע תוכניות שלב ג’ בכפר ורדים: ועד פעולה משותף של תושבי כפר ורדים, תרשיחא ומעלות פועל לגיבוש הבנות והסכמות בנוגע לאפשרויות פיתוח האיזור.

בשבת, 26 בפברואר, יערך סיור משותף. הציבור מוזמן.

כנסו לפרטים.

 

לפני מספר חדשים הגיע לתיבות הדואר של תושבי כפר ורדים מכתב מאת ועד פעולה של אנשי תרשיחא, המוחה כנגד התוכנית להקים את שלב ג’ של הכפר ותוך כך לסגור את האופציות הטבעיות של תרשיחא להתרחב לכיוון מערב.
יש להניח שחלק מהתושבים התעלם וזרקו לפח, חלק הגיב בכעס ו/או תחושת איום, ואולי היו כאלה שהוטרדו אך לא מצאו דרך להגיב – וזרקו לפח המיחזור… ואילו קבוצה קטנה של תושבי כפר ורדים ומעלות החליטה ללכת בעקבות המכתב, לפגוש את הכותבים ולהבין לעומק את הרקע עליו הוא נכתב. הקבוצה פעלה מתוך הבנה שישנו במכתב קול קורא המזמין את תושבי כפר ורדים להיות קשובים למסר של תושבי תרשיחא. בעקבות מספר מפגשים בין שתי הקבוצות וכן בפורום רחב יותר של תומכים מכפר ורדים ותרשיחא הוקם ועד פעולה משותף של אנשים מתרשיחא, כפר ורדים ומעלות. הועד מונה כעשרה אנשים ושם לו למטרה ליזום דו-שיח ולפעול בנושא.
בעקבות המגעים המתמשכים בין אנשי כפר ורדים ותרשיחא ההכרות העמיקה, נוצרו יחסים המושתתים על אימון הדדי ונלמדו העמדות, המשקעים והציפיות של הצדדים המעורבים.
כפרניק 7_4 שלב ג' ותרשיחא
מאז נערכו מפגשים רבים – חלקם בפורום רחב יותר של תומכים מכפר ורדים ותרשיחא, וכן עם בעלי הסמכות ומקבלי ההחלטות באזורינו – סיון יחיאלי ראש מועצת כפר ורדים, שלמה בוחבוט ראש עיריית מעלות-תרשיחא, סטף ורטהיימר, וכן בעלי תפקידים רלוונטיים במינהל ההנדסה והתכנון של מעלות-תרשיחא. כמו כן נפגשנו עם ראשי עמותת "שכנים" העוסקת בנושא של שיתוף אזורי בין ישובים יהודים לישובים ערבים בגליל. יש לציין שכולם נענו לבקשות חברי הועד להיפגש ופרסו בפניהם את עמדותיהם בנושא.
האזור שלנו הצטיין מאז ומתמיד ביחסי שכנות טובים בין הישובים ובין תושבי הישובים השונים. לאור התהליך שנמשך מזה מספר חדשים ניתן לומר שנושא שלב ג’ טומן בחובו פוטנציאל למשבר, ומנגד – הזדמנות להתנהלות שתמקם אותנו בספירה אחרת בנושא של תכנון אזורי. בישראל מקובל כיום שלכל ישוב תוכנית מתאר משלו כאשר לישובים היהודים תנאי פתיחה עדיפים לעומת אלו של הישובים הערבים, והפיתוח שלהם מכתיב את גבולות הישובים הערבים הסמוכים להם. זאת בלי לקחת בחשבון את צרכי הישובים הערבים ובלי לשתף את ראשיהם בתכנון. הויכוח סביב קרקעות שלב ג’ טומן בחובו סוגיות מורכבות וכואבות ולא ניתן לתמצתו במונחים של דונמים, יחידות דיור, רזרבות קרקע, ועסקאות חליפין שנעשו בעבר. כל עוד ממשיך כל יישוב ויישוב לקדם את תכניותיו הפרטיות ללא התייחסות לשכניו ימשיכו לצוץ כאן עימותים. לכן, מה שנחוץ, לדעת חברי ועד הפעולה, הנה ראייה אזורית שתתחשב ברצונות ובצרכים של האוכלוסיות השונות כדי לגבש תכנית פיתוח כוללנית לטובת כל הגורמים.
ראייה כוללנית כזו תשרת את צרכי כל הישובים והתושבים באזור – יהודים כערבים – ותתרום לרווחת כל התושבים, שיהינו מהשגשוג ומיחסי שכנות תקינים.
 
ביום שבת ה-26.2 יערך סיור באזורים המדוברים – מבחינת "טוב מראה עיניים ממשמע אזניים." ינחו אותו אנשי הועד ומוזמן כל מי שמתעניין בנושא – כולל אנשים החולקים על פעולתם של אנשי ועד הפעולה. עם תום הסיור ייערך דיון.
הסיור מתוכנן להתחיל בשעה 10:00.
נפגשים בצומת תרשיחא–עין יעקב, בכניסה המערבית לתרשיחא.
נסתכל על השטח מכמה נקודות תצפית ויינתנו הסברים על התכנון בכל הסביבה עם ציון נקודות גבול בין הישובים. וכן על תכנון שלב ג’ – אזור התעסוקה המשותף – התכנון העתידי של תרשיחא במערב.
בהמשך – מסלול הליכה מודרכת בשוק הישן של תרשיחא ומפגש בבית קפה לשיחה וסיכום.
 
הציבור מוזמן!

טובה בוקסבאום, אורלי גל, עודד קדרון ואבנר גרינברג –

בשם קבוצת דיאלוג כפר ורדים – תרשיחא – מעלות.

 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורח/ת הגב

  נאהי גדעון -תרשיחא
  כל הכבוד לכל מי שעוסק בזה על המאמצים

 2. יוסף הגב

  מדוע לא כתובים שמות אנשי הועד?
  לדעתי זה מאד רלוונטי, מאחר ובאמצעות זה ניתן ליצור קשר ולקבל אינפורמציה ישירות ממישהוא שמכירים

 3. אורח/ת הגב

  אין אימונה בהם !!!
  אין אמוונה בהם ובטוהר כוונותיהם ואל תלכו שולל אחריהם !!
  תמיד תזכרו את הבוגד עזמי בשארה ואת העוכרת חנין זועבי !!

 4. יוחנן הגב

  יהוד הגליל
  מיומו הראשון של כפר ורדים הוכרז שגודל הישוב הוא 15000 תושבים
  כך מופיע וכך גם נמכר אנחנו באנו לפה ליהד את הגליל ואין בושה בכך לכל אותם מתחנפים ומללכי פינכה שמוכנים להתקפל מכל רעש זיכרו כפר ורדים הוא ישוב יהודי שגדל ואנו צרכים לדאוג לילדינו
  כמובן אל תתנו לעובות להפריע לכם לפי תוכנית המתאר של מעלות תרשיחה מוקצה סך של 4000 דונם לטובת תרשיחה לא כולל גבעת האורנים אז על מה שכנינו הנחמדים מלינים

 5. הציבור המנודה של כפר ורדים! הגב

  שבת, רבותי שבת!
  גם אותנו זה מעניין.
  סיון,אתה ראש מועצה של החילונים בלבד ולצערי אתה מוכיח זאת פעם אחר פעם.

 6. אורח/ת הגב

  ח”כ זועבי מסיעת לתרשיחא הופיע ב MYNET
  http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4023093,00.html

  הקרב הבא של ח”כ זועבי: קרקעות כפר ורדים

  ח”כ חנין זועבי נרתמת לסייע לערביי תרשיחא בסיכסוך הקרקעות עם השכנים. זו הזדמנות לחזור למשט, לגינוים בכנסת, השנאה ברחוב היהודי והביקורים בירדן אצל ידידה הטוב עזמי בשארה

  השבוע הייתה אמורה ח”כ חנין זועבי להיות במצרים. נסיעה פרטית עם חברות, ליריד הספרים בקהיר. היריד בוטל בגלל האירועים, וזועבי התאכזבה. “תמיד שואלים אותי בכנסת מה הייתי עושה אם הייתי חיה במצרים או בסוריה. סוף סוף יכולתי להוכיח מה אני מסוגלת לעשות. אם הייתי שם, הייתי יוצאת עם כולם לרחובות, משתתפת בניסיון ההפיכה. או שהייתי נזרקת לכלא”.

  חודשים ספורים לאחר פרשת המשט נרתמת ח”כ זועבי לטובת תושבי תרשיחא בסיכסוך קרקעות עם כפר ורדים. “אני לא מבינה הרבה במימד התיכנוני, אבל במסר הפוליטי אני בהחלט מבינה. לא השאירו לתרשיחא מקום להתפתח. התוכנית היא להרחיב את כפר ורדים על חשבון תרשיחא, וזה הסיפור של כל הכפרים ושל כל הערים הערביות בישראל”.

  אבל במקרה הזה כלום לא נעשה על חשבון תרשיחא.

  “אם סגרו מכל הכיוונים ועכשיו לוקחים את הכיוון היחיד שעוד נשאר, זה מזיק לתרשיחא יותר משזה מועיל לכפר ורדים”.

  זה לא נכון, הכביש נשאר פתוח לגמרי.

  “אני אתן לך פרטים… זה הוגש לבג”ץ”.

  בג”ץ?

  “רגע, לא בג”ץ. הגישו התנגדות ותוכנית אלטרנטיבית בטענה שפסחו על הרזרבות של כפר ורדים. אני לא מבינה במושגים מקצועיים, אבל השקעתי בקריאת מסמכים”.

  “שיכלאו אותי”. ח”כ חנין זועבי

  הראיון המלא יתפרסם בגיליונות סוף השבוע של “ידיעות הצפון”, “ידיעות המפרץ” ו”ידיעות כרמיאל”

 7. פול הגב

  יוחנן צודק!
  שלב ג’ לא מפריע לתרשיחא, רק עוזר לה!

 8. אורח/ת הגב

  לא שמעתי שעין יעקב ומעונה צועקים, רק תרשיחה, למה?
  אנחנו חוסמים למעונה ולעין יעקבבאותה מידה כמו לתרשיחה, והם לא מתקוממים. מה לא בסדר איתם? אה, כן, הם יהודים, ישראלים, לא לאומנים ערבים (תסלחו לי, לא מצאתי ביטוי אחר לקבוצה הקולנית המתלהמת ומאימת מתרשיחה). אז תמיד יהיו כאלה שירצו לפייס את המאיים האלים, כי הרי אנחנו רוצים שקט. הסתכלתי שנית על מפת שלב ג’, לא ראיתי כל חנק. אז מה נשאר? לאומנות וזועבי, כי בשארה ברח.

 9. אורח/ת הגב

  אני מגיע לסיור בשבת רק עם חברת הכנסת זוuבי מגיעה
  אני מגיע לסיור בשבת רק עם חברת הכנסת זוuבי מגיעה

 10. אורח/ת הגב

  גידעון נהי מתרשיחא- אל תשכח להביא עוד אנשים שהיו על המשט התורכי
  גידעון נהי – אל תשכח להביא עוד אנשי שלום שהיו על המשט התורכי בנוסף לח”כ זובי-כמו השייך סלאח למשל-ראש הפלג הצפוני של האחים המוסלמים הפלישטיניים

 11. תושב תרשיחא הגב

  נא לא להתרגש מהתגובות 3 ,4 ,5
  אלו תגובות שנשלחות ע”י אנשי עיריית מעלות תרשיחא ואנשי מועצת כפר ורדים כדי להכפיש את אנשי תרשיחא.אני בטוח שרוב תושבי כפר ורדים בעד שוויון מה עוד שאנשי הוועד בתרשיחא אינם מבקשים לבטל את שלב ג אלא להזיזו כך שגם תרשיחא תוכל להתפתח.אבל המגיבים כאן יודעים ששרבוב שמה של ח”כ זועבי יעורר שנאה אצל רוב הציבור.

 12. נאהי גדעון הגב

  האם מישהו מוכן כאן להתייחס עניינית לנושא ולהפסיק עם ההתלהמות
  ידוע שיש כמה מתלהמים שאתרי אינטרנט נותנים להם במה.למי שמעונין ,מוזמן לסיור כדי לשמוע הסבר מקיף על התוכניות.גם המתלהמים מביניכם.
  לגבי חברי הכנסת הערבים וביניהם זועבי.מחובתם של חברי הכנסת להגן על זכויות המיעוט הערבי בארץ אבל המגיבים כאן מנסים לעורר שנאה.
  האבסורד הכי גדול בסיטואציה הזו.שמותר לכפר ורדים להתפתח ולתרשיחא לא.אם אנו פותחים את הפה חלילה,נואשם בלאומנות.במה אפשר להאשים את קברניטי כפר ורדים ומעלות אשר הם יצרו את הבעיה??? הם צדיקים????
  למי שמעונין מוזמן ליצור איתי קשר ואני אראה לו מסמך של משרד הפנים משנת 1956 שבו כתוב בבירור,מטרת הקמת היישוב מעלו,לחסל את היישוב תרשיחא במידת האפשר.איננו נגד שלב ג אלא נגד התוואי.
  אני מבין שהמתלהמים מנסים להציג את דרישתנו הלגיטימית כמניעת התפתחות כפר ורדים.אני אומר לכם כחבר וועד.אני בעד פיתוח כפר ורדים ושתבנה 4 שלבי בנייה נוספים.
  היכן טמונה הבעיה אם אנו מבקשים לשנות התוואי כך ששני היישובים יכולים להתפתח??????? האם יש לכם תשובה לזה,הרי נפלה הטענה המטופשת שאנו נגד התפתחות יישובכם.
  מה לעשות שלעיתים צריך לנהל דיון עם גזענים שמנסים ללבות את השנא ולא להתייחס עניינית לנושא.

 13. גל הגב

  מדובר במיעוט קיצוני אין להגיע ולא לתת במה לקבוצה זו
  מטרת היישוב היא לייהד את הגליל ואם חברת הכנסת זועבי היא חלק מהמאבק אז ברור מה מטרתם/רצונם של המתנגדים להרחבת היישוב.
  זה לא סותר את העניין שאין לבנות בניינים רבי קומות ביישוב.

 14. אורח/ת הגב

  שוב היהודי הגלותי והמתרפס ,
  עוד לא הבנתם ??? אין פה בעיה באמת חוץ מזה שלא רוצים אותנו פה ,,אז מה מה חדש?? לצערי כמה יהודים גלותיים מתרפסים עולים על הספינה שהיא ההמשך של המרמרה ,לא פחות ולא יותר ורוצים דיאלוג שהפתיחה שלו כפי שמופיע בתמונה היא “נגד אפרטהייד” ואנחנו נצעד תחת המטריה הזו שמגדירה אותנו כמדינת אפרטייד וניתן לזה יד משהו ירד פה מהפסים ואבד את הצפון ??,אז סיוון כך מנהיגות עלה על הגבעה וניישבה ביחד וטוב יום אחד קודם ולגבי הכנס והסיור נשלח לשם את השייטים מהמרמרה הם כבר ידעגו לזרוע ארס על כל יהודי באשר הוא ,

 15. אורח/ת הגב

  תגובה ל-10
  אני מכפר ורדים ולא קשור לעירית מעלות.
  אני לא מוכל ליפול במלכודת הנחמדות שלכם,שנוח לכם אנחנו אחיכם ושלא אזי אתם מפגינים בצמתים בעד חיזבלה/החאמס/המשט התורכי (ימח שמם וזכרם).
  א.האדמות יועדו לכפר ורדים מלכתחילה
  ב.ידוע בודאות שחנין זועבי ואחמד טיבי ידיעו לסיור ותומכים הלקיחת הקרקעות מכפר ורדים.

 16. אורח/ת הגב

  את זה שכחו כנראה לספר לנו
  עכשיו אני מבין שיש קשר בין הוועד מכפר ורדים לבין חברת הכנסת זועבי-את זה שכחו כנראה לספר לנו

 17. נאהי גדעון הגב

  לכל המגיבים כאן
  אתם מוזמנים לנהל דיון ענייני איתי ועם תושבי תרשיחא.במקום לזרוק כאן סיסמאות ללא כיסוי וללא מענה ,תבואו ותקבלו תשובות ענייניות.לגבי חברת הכנסת זועבי.היא לא משתתפת בסיור והסיור מיועד לתושבי שני היישובים.כך שחמודים אל תפחדו.אין לכם ממה לדאוג יקרים שלי.לכל מי שמעונין ,לשלוח מייל ל vtarshiha@gmail.com ונשמח להיפגש איתו.במקום להתלהם בואו לשמוע

 18. אורח/ת הגב

  נאהי גדעון: אחלה שיטה
  גדעון, אתה מאשים אותנו, היהודים, בגזענות והתלהמות, ורואה את דרישת הוועד העממי שלכם כלגיטימית (= שלב ג’ יוק). אתה רואה לגיטימיות בנוכחות חברי הכנסת שדופקים את הצורה דווקא לקהל בוחריהם הערבים, אבל בחוגים היהודיים הם ידועים כלאומנים שאי אפשר לנהל איתם משא ומתן. טעות ענקית היא לערב אותם. אני לא אופיע בהפגנת התעמולה הלאומנית הזו.
  שלב ג’ ייבנה, לא יעזור לך כלום, זה עניין פנימי של כפר ורדים. כמו שאני לא מתערב במה שאתם עושים בתרשיחא (ויש לי המון מה להגיד), אני מבקש ממך לא להתערב בנעשה בכפר ורדים.
  אין לכם בעיה אמיתית עם זה חוץ מהתסכול הלאומני והרצון ללבות אותו. יש לכם מספיק קרקעות להתפתח לעשרות השנים הקרובות.
  דבר נוסף, בכל פעם שמשהו לא מוצא חן בעיניכם אתם מפגינים אצלנו (הפגנתם בכיכרות שלנו לאחרונה, הסיור הזה הוא סוג של הפגנה). טוב שעוד לא הרבצתם לנו בכיכר המרכזית בתרשיחא. מתי אנחנו הפגנו אצלכם או התערבנו בנעשה אצלכם?

 19. אורח/ת הגב

  למתלהם נאהי גדעון, שקורא לי גזען
  גייסתם את חנין זועבי לעניין??? – הלך עליכם !
  זאת שהיתה במשט התורכי, היכן שהיכו וכמעט הרגו חיילי צהל? הלך עליכם !
  אני קורא לא לבוא להפגנה הפוליטית בשבת !!!
  כן, נאהי גדעון, זאת הפגנה פוליטית !
  בטח תביאו עוד כמה פוליטיקאים ערבים שונאי ישראל. תזמינו את עזמי (בשארה), אולי יסכים לחזור לכבוד ההפגנה. זה שמסר מידע במלחמה לאויב. אתם חושבים ששכחנו? עכשיו אתם והמתלקקים שלכם מכפר ורדים ממש פוצי-מוצי. אבל ברגע של משבר ראשון, אתם יודעים איזה צד לבחור: נגד מדינת ישראל. היהפוך כושי עורו נמר חברבורותיו???

 20. אורח/ת הגב

  יחסי שכנות טובה
  חשוב מאוד לחיות בשכנות טובה עם שכנינו.חשוב שיהיה קשר טוב .אבל בשעת מתח שעולה בעקבות בעיות בארץ ובעולםבעניין המוסלמי יש אנשים שנמנעים לנסוע דרך תרשיחא. באחת הימים הלא נעימים האלה בני נסע ברחוב הראשי ואבן נזרקה לעבר מכוניתו. ההסבר היה שאלה נערים משועממים.אף על פי שבתרשיחא מתגוררים גם ישראלים נוצרים.
  אז אולי כדאי קודם לכן לשרש את הנגע הזה ולתת הרגשת ביטחון לנוסעים לבוא לקניות בלי חשש אפילו שמחוץ לגבולות המקום בו אנו חיים מתחוללות הפגנות נגד ישראל..גם התערבות חברת הכנסת גב’ זועבי לא תורמת לעניין. אחרי מעורבותה במשט. היא לא מגיעה לפה משיקולים נקיים אלא כדי (אולי)לחרחר ריב.

 21. אורח/ת הגב

  מי ומי ברשימה
  ארבעה אנשים מהכפר וחתומים על הכתבה הזאת. איפה שמות האנשים ממעלות ומתרשיחא ?הרי הקבוצה הזאת שמטרתה להיפגש היא מורכבת מעוד אנשים ששכנים לנו.
  מי הם ?

 22. אורחת הגב

  הסתירו מאיתנו את הקשר למפלגת בלד
  גרינברג אבנר-קדרון עודד-בוקסבוים טובה ואורלי ג. שפתאום תפסה פחד ומחביאה את שם משפחתה.
  איך הצלחתם להסתיר מאיתנו התמימים שהפעילות שלכם קשורה לפעילים של מפלגת בלד?

 23. עיסא - מעיליא הגב

  ןאהי גדעונ
  אדונ ןכבד ןאהי גדעונ מתרשיחא
  אל תץית אש בינ יהודימ לןוצרים

 24. אורח/ת הגב

  השם לא מוסתר: אורלי גל.
  בבקשה.

 25. אורח/ת הגב

  ההפגנה- למה היא מובילה?
  אני אישית מאד סקפטית על התוכנית של שלב -ג- אבל לא מאותה סיבה של בעלי “הטענות” של תושבי תרשיחה.ידוע שלא פוגעים בשטחים פרטיים שלהם ויש גם פיצוי.
  יש פה את המקרה של “חבדהו וחשדהו” …..זאת לא הפגנה “טהורה” בכוונותיה….
  טוב לבעלי החנויות והעסקים מתושבי הכפר, יש פרנסה,
  אבל מתחת לפני השטח לא הכל גלוי ….ולפעמים אפילו מדאיג. הלוואי שיבואו ימים של שכנות טובה ואמיתית! !

 26. אורח/ת הגב

  ההפגנה למען צד אחד בלבד! !
  מי שכותב בפלקטים את המילה” אפטרהייד” פניו אינם לשלום והבנה. (יש להתנצל על המילה הזאת! ! ! !
  ומי בחר בועד? ועד נבחר בבחירות לא ידוע מי בחר במי..
  כל המפגש מאד חשוד ולא לטובת כפר ורדים, הכל פה חד צדדי. וכדאי להזהר.

 27. אורח/ת הגב

  זה מריח פוליטיקה
  ברגע שח”כ זועבי הביעה את דעתה.זה לא כשר. תחילה שיטפלו בה. לא מנעו את תגובתה אלא הניעו אותה כדי שתגנה . היא מרעילה וראו מה היה במשט ואחריו. בושה לכנסת שיש לה חברה כזו.

 28. איווט הגב

  כך שחמודים אל תפחדו.אין לכם ממה לדאוג יקרים שלי
  כך כתב אדון נאהי גדעון,כל עוד נשתף פעולה איתו אין לנו מה לדאוד.
  במדה ונתעקש על הקרקעות הוא ידאג י”נערים” יזרקו אבנים על מכוניות של תושבי כפר ורדים שעוברות בתרשיחא.
  שכני היקר,מספיקות לי המולת החתונות כל קיץ,יריות הבלאגן באוויר ותרבות חוסר ההתחשבות בשעות המנוחה.
  הקרקע תהייה של שלב ג כי לכך היא נועדה ולא יעזור כלום,גם לא גיוס של כמה תמימים על גבול המטומטמים מכפר ורדים לנושא.

 29. אורחת הגב

  עכשיו אני מבינה שהייתי בכנס של בל”ד
  השתתפתי במפגש הקודם עם ראש המועצה וחשתי לפי השאלות כמו “יהוד הגליל” שאני בכנס שרובו “שלום עכשיו”.
  הפתרון היצירתי שיספק את השמאל והערבים זה נטישת המקום שנקרא “כפר ורדים”.
  עכשיו אני מבין שהייתי בכנס של בל”ד

 30. אורח/ת הגב

  כלל ראשון בדיאלוג
  אם אתה רוצה לנהל דיאלוג, אל תאשים את הצד השני בהאשמות ערטילאיות (גזענות, התלהמות וכו’), ואל תזלזל בו (“… חמודים אל תפחדו.אין לכם ממה לדאוג יקרים שלי”) , אם ברצונך להשיג משהו. לתשומת לבך, נאהי גדעון היקר והחמוד. למה אתה מזכיר לי את הזאב הרע אורב לקורבנותיו התמימים במיטה של סבתא של כפה אדומה, לאחר שטרף אותה? אתה זוכר מה היה הסוף, לא?

 31. אורח/ת הגב

  “חמודים אל תפחדו.אין לכם ממה לדאוג יקרים שלי”
  ממכמני פיו המפיק מרגליות של נאהי גדעון.
  כשמדברים אלי ככה, אני דוקא מתחיל לדאוג.

 32. אורח/ת הגב

  איך ערבים רואים את אנשי השמאל היהודים
  בתור צבר דובר ערבית יורשה לי לומר מה ערבים חושבים על יהודים תומכי ערבים.
  1.קודם כל הם שמחים שיש יהודים שמסיעים בידם.
  2.הם אומרים שאם הערבים ישתלטו על הארץ אז קודם כל יטפלו (כמו שהם יודעים) ביהודים ששיתפו איתם פעולה.
  3.לא ברור להם כיצד יהודי יכול לשתף פעולה אם הצד שכנגד-מבחינתם אלה אנשים שאי אפשר לסמוך עליהם.

 33. אורח/ת הגב

  נהי גדעון אתה מכיר את אגדות האחים גרים?
  כיפה אדומה כבר הזכירו ומה עם המכשפה שפגשה את עמי ותמי?משכה אותם לבית המתוק ו…….
  אנחנו לא ילדים קטנים שיקנו אותנו בממתקים ובשפת נופת צופים. בלי איומים ובלי שוחד. יש לכם אדמות בשפע,תשאלו את בוחבוט.

 34. אורח/ת הגב

  טובה , אורלי , עודד ואבנר
  לא ראינו אתכם יוצאים בועד פעולה למען תושבי הדרום המופגזים חדשות לבקרים.צאו לרגע מהקונספציה שהקריאה של נאהי – נקיה וטהורה . היא לא. אתם נופלים לתוך סחרחורת של רגשי אשם אותם מנצלים היטב מי שבסך הכל כל כוונותיו – להעלות את המחיר של אדמותיו. זוהי כוונתם האמיתית. רוב תושבי תרשיחא אינם במשחק הזה אלא רק בעלי עניין בלבד.הפסיקו להיות נאיביים.

 35. אורחת הגב

  קיצונים יהודים משני הקצוות
  עוד לא הצלחנו להפטר מחרדים קיצוניים וכבר מתרגשים עלינו שמאלנים קיצונים – והכל מתוכנו

 36. אורח/ת הגב

  הנחה
  אני יוצא מתוך הנחה שמה שיתרחש בשבת זאת סוג של הפגנה (פוליטית).
  אז אני חושב שצריך לבוא עם הפגנת נגד. אני קורא את התגובות באתר, ולא ראיתי תגובה אחת חיובית בעד יוזמת ה”ועד” מתוכנו והתרשיחאים. אז אם אנחנו מתנגדים, לא מספיק לכתוב. צריך לבוא ולהביע את דעתנו. אני אהיה שם.

 37. אורח/ת הגב

  קבוצת דיאלוג
  צריך להקים קבוצת דיאלוג שתנהל דיאלוג עם קבוצת הדיאלוג מבפר ורדים שמנהלת דיאלוג עם הלאומנים מתרשיחא, אבל באמצע שיהיה מתורגמן מלאומנית לישראלית

 38. שלום הגב

  לנהי גדעון

  למען גילוי נאות תספר לציבור
  מה היה בועדה בכנסת
  נשמח לקבל את עידכונך
  בטוחני שהיית שם
  תודה

 39. אורח/ת הגב

  חרדים ממפלגת בלד
  אנשי בלד מכפר ורדים מהווים איום על שלמות היישוב לא פחות מאנשי חבד

 40. אורח/ת הגב

  השבת ללא זואבי
  ח”כ זואבי לא תבקר השבת בכפר ורדים כדי לרכך את הזעם הגובר נגד קבוצת הבל”ד מכפר ורדים

 41. אורח/ת הגב

  אפשר ואפשר
  אפשר לשבת בבית או בקפה ולכעוס ולהאשים וליצור דמוניזציה של הקבוצה ושל השכנים ואפשר גם להחליט שרק מתוך מפגש ועשיה משותפת יקרה משהו…כל הכבוד לאלה שעושים!!!

 42. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגב

  סיור עצמי לפריחה מדהימה בגבעת האנטנה ללא מחלוקת פוליטית
  ממליץ לכולם הורים וילדים סבים וסבתות לבקר בגבעת האנטנה בשלב א.
  מגיעים לרחוב רותם 22 עולים שמאלה ומאחורי מבנה האנטנה פריחה אביבית מדהימה

 43. אורחת הגב

  41 צודק!
  41 צודק-גם יצירת מחלוקת בכפר והתרפסות בפני קבוצת בלד תרשיחא-כפר ורדים היא סוג נכבד של עשייה

 44. טובה, אורלי, אבנר, עודד הגב

  תגובה מכותבי המאמר
  הנושא שאנו מעלים מורכב ומעלה התנגדויות, חששות, פחדים, כעסים – בכל מי שנחשף אליו.

  אלא שרוב התגובות (הטוקבקים) לכתבה בנושא שלב ג’ אינן לגופו של עניין אלא לגופו של אדם וכנגד הלגיטימיות של השמעת דעות שונות מדעת המגיב. התגובות מופיעות בעילום שם וסובלות מאותו רפלקס אוטומטי ומוכר של התנגדות והתלהמות כנגד כל מה ש”הערבים אומרים ורוצים” ונגד כל יהודי/ה ש”מסכים/ה עם ערבים”.

  בתהליך שנעשה בין תושבי כפר ורדים ותושבי תרשיחא ישנו נסיון כן לצאת מהמשבצת המגבילה הזו -ולנסות דרך של דיאלוג. לצאת מהחלוקה האוטומטית של מה שנכון לערבים הוא לא נכון ליהודים, ולהיפך. אנו פועלים במטרה למצוא את הדרך המשותפת שתועיל לכולנו – לכל תושבי האזור.

  לא חייבים להסכים על כך, אפשר להתווכח – בגלוי- לא בעילום שם כמו הטוקבקיסטים שהגיבו כאן. אנחנו לא הסתתרנו – מן ההגינות שגם המתנגדים לא יסתתרו.

  ולכן – כל מי שהנושא באמת חשוב להם מוזמן להגיע לסיור – להתרשם, לשמוע, להשמיע – אולי לשכנע, ואולי להשתכנע –
  אך הכל בדרך המכבדת חילוקי דעות ומאפשרת דיאלוג חי ומפרה הן בין כפר ורדים, מעלות ותרשיחא, והן בתוך קהילת כפר ורדים.

 45. אורח/ת הגב

  יחי ההבדל הקטן
  יש הבדל של שמים וארץ בין הפקעת אדמה ע”י הממשל לצרכים ציבוריים שונים (קורה מדי יום ביומו) לתיעול ציני של הענין לפסים לאומניים. בעלי הקרקעות בשלב ג’ הם המדינה ואנשים פרטיים שהשתיכותם האתנית אינה חשובה. אישית אני נגד הפקעה ללא פיצוי, אבל הבנתי שהבעלים הפרטיים מקבלים מגרש תמורת מגרש באותו מתחם. מה רע בזה? עצם העברת הנושא למגרש הפוליטי-לאומני מקומם ודוחה, והעזרה שהתמימים מכפר ורדים נותנים למהלך מדאיגה.

 46. עידו הגב

  אני חושב שתרשיחא כבר קיבלו קרקעות בעבר (כך הוסבר בפגישה)
  את זה שוכחים להגיד.
  אני חושב, כשאני מסתכל במפה שחילקו לנו פעם, שלא חונקים את תרשיחא. יש להם ממש לאן להתרחב.
  אז אני שואל את עצמי, למה כפר ורדים צריך להיות חנוק על ידי תרשיחא (לפי תכניות התרשיחאים ובעזרתם האדיבה של ה4 מהכפר).
  אז תסבירו לי מה הכוונות שלכם.

 47. אורח/ת הגב

  שוב המרמרה מפליגה על גלי רכסי הגליל הכל בגלל שינאת חינם
  דיאלוג אמרתם ,,עם מי ,כפי שהם לעולם לא יחתמו על ויתור על זכות השיבה או הסכם שלום סופי מוחלט בו קיימת מדינה יהודית לצד מדינה ערבית (אגב ערבית ולא פלשתינאית כיוון שאין עם פלשתינאי ומעולם לא היה זו בכלל המצאה של השמאל הישראלי )כיוון שהחותם לא ישרוד את הלילה כך גם פה ,לא באמת יהיה דיאלוג ,הכל למראית עין לא מתוך כוונה להסכים ואסור לנו ליפול לפח הזה ,שלב ג’ הוא אובדה קיימת ,,נקודה אין על מה לדבר
  ומי שזה לא מתאים לו שימצא מקום אחר ,

 48. אפרת עשירי הגב

  התרחבות על בסיס לא ראוי היא הצטמצמות של כח הרוח.
  מחזקת את ידי הפועלים.המחיר של פעולותשאינן מתחשבות ברגשות השכנים אולי יתנו צמיחה זמנית אבל ילדינו עלולים לשלם מחיר של גליל חסר אמון הדדי ומלא טינה.המחיר אינו ראוי ורצוי.טוב מקום צר יותר וסובלנות בו מאשר התרחבות על בסיס של גרימת מצוקה לשכן.הבה נשים עצמנו לרגע בנעליהם של תושבי תרשיחא ונוכל להבין מאד את המקום ממנו הם דוברים וגם לתמוך בהם.

 49. אורח/ת הגב

  עשירי, על מה את מדברת?
  “גליל חסר אמון הדדי ומלא טינה”. תסתכלי בתמונות של ההפגנות של התרשיחאים. את רואה שם אמון הדדי?
  זרקו עלייך אבן כשנסעת בתרשיחא? תקראי את תגובה 19. תמיד ההסבר ש”אלה נערים משועממים” אני לא קונה את זה. ה”נערים המשועממים” שומעים את זה איפה שהוא בבית. בסביבה. ברחוב.
  גם אני בעד דו קיום. אבל אם לא הבנת אפרש: ד ו קיום, משני הצדדים, ולא רק ההתרפסות שלנו.
  לכי לנאהי, הוא יגיד לך: “יקרה שלי” “מתוקה שלי, אל תפחדי” כמו שבאגדות השועל מפתה את העורב…
  ודי לחכימא…

 50. אורח/ת הגב

  אפרת, לא הבנתי…
  מי מתרחב התרחבות לא ראויה???

 51. xxxxxxxxxx הגב

  מדוע מי שחושב אחרת מהשמאל פוחד לפרסם את שמו
  שמתם לב לאבסורד – מי שתומך בערבים שמח ולא חושש לפרסם את שמו – כי הרי לא יפגע(דמוקרטיה).
  מי שחושב אחרת חושש לפרסם את שמו כי מפחד נקמת השכנים הדוגלים גם הם נואשות בדמוקרטיה.
  תראו דוגמא במצפה הילה.
  כשהוקם התנגדו תושבי מעיליא להקמתו.(בנוסף אין אף מוסלמי ולא יהיה במעיליא-זאת הרי ידוע אינה גזענות)
  ומה היום-מצפה הילה מוקף בגדר עם שער חשמלית שיכול להפתח רק ע”י התושבים מבחוץ ומביפנים ואלו מעיליה יישוב פתוח ללא גדרות.

 52. אורח/ת הגב

  אפרת עשירי
  תגובתה של אפרת עשירי עלולה לגרום נזק רציני לילדי תרשיחא.
  הם עלולים לחשוב שאין בתי משפט בארץ ובדרך של איומים ואולי בעתיד משהו גרוע יותר הם יזכו בנתח נכבד מאדמות כפר ורדים.
  אפשר שגם יצטרפו למפלגה הקסומה הקראת בל”ד שטובי(טובעי) בניה הם עזאמי בשארה וחברת הכנסת זועבי הידועה במשט השלום התורכי המפורסם שלה.

 53. אורח/ת הגב

  עוד על מסירת אדמות כפר ורדים לקבוצת הלחץ מתרשיחא
  לצוות הדיאלוג היהודי
  אין לכם מושג איך אתם נחשבים בזויים בעיני החברה איתם אתם משתפים פעולה.
  תקשיבו לא רק לעברית אלא לערבית.
  אין אצלם חיה כזאת שיהודי משתף איתם פעולה.
  מילא אם אתם הייתם גורמים נזק רק לעצמכם ולמשפחתכם.
  הבעיה היא שאתם גורמים נזק לתושבי מעלות וכפר ורדים.
  הם יקראו לכם חמודים ומתוקים כדי שתפלו ברישתם אך כוונתם אחרת.
  בכך שאתם גרים בכפר ורדים ומעלות כבר גרמתם ל”יהוד הגליל” מושג שאתם ממש מתאבים.

 54. אורח/ת הגב

  אפרת עשירי, לדעתי, ועל פי דעותייך, טוב היית עושה אם היית גרה ב
  בתרשיחא.
  למה לא, בעצם?

 55. סקרן הגב

  מישהו יודע מה היה ב”סיור” בשבת? משום מה אין מידע איך הלך
  ???

 56. שלום הגב

  ועד הפעולה של תרשיחה נאהי גדעון אתה מומן לענות אל תתחמק
  ראה מה היה בכנסת הרי היית שם מה אתה אומר???

  כמו כן דיווח יחיאלי על ה”דיון המהיר” שהיה השבוע בועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת בנושא “הרחבת כפר ורדים והשלכותיה על תרשיחא והכפרים הסמוכים”. את הישיבה ניהל ח”כ יעקב אדרי מקדימה, כששאר חברי הכנסת הנוכחים היו ערבים וכן ח”כ דב חנין.”מהנדס עיריית מעלות-תרשיחא וסמנכ”ל הפרויקטים של העירייה הציגו בפני הועדה את עתודות הקרקע המרשימות של תרשיחא היכולות להספיק לעוד 200 שנה”, אמר יחיאלי. “למרות טענות כלפי שלא גייסתי ח”כים מהמפלגות הציוניות שיבוא לחזק אותנו בוועדה, אני שמח שהדיון היה בפורום קטן יחסית ולרוב לא התפתח להתלהמות והיה ענייני. אני מציע לח”כ חנין זועבי שתפסיק לבחוש בנושא כפר ורדים. את הדיון סיכם ח”כ אדרי באופן כללי, שאמר כי שנשמעו הדעות השונות. לפי שעה אין לעניין שום המשך פרלמנטרי”. ד”ר אוסנת עקירב הסבירה לחברי המועצה כי “דיון מהיר” בכנסת הוא כלי “להוצאת קיטור” לרוב ללא המשך חקיקתי או אחר. ***

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן