שיקום מחצבה בתפן


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
אסף שמאולי

יגאל צרפתי, ראש מועצת מגדל תפן, נחוש לשקם את המחצבה הנטושה. פארק, גינה או אמפי?

כפרניק 20140427_142910 שיקום מחצבה בתפן

 

בתחומי מועצת מגדל תפן נמצאת מחצבה נטושה המהווה פצע פתוח בנוף וחצר אחורית, שקורצת למשליכי פסולת פיראטיים.

השבוע נערכה ביוזמת ראש המועצה פגישה עם אנשי הקרן לשיקום מחצבות, במטרה להפוך את המחצבה לפארק, גינה, אמפי או כל שימוש אחר, אשר יוחלט עליו במסגרת מיזם השיקום.

 

 

 

 

כפרניק 20140427_142910_0 שיקום מחצבה בתפן

 

 

ראש המועצה המקומית התעשייתית מגדל תפן, יגאל צרפתי, נפגש השבוע עם נציגי הקרן לשיקום מחצבות, במטרה להניע יוזמה לשיקום המחצבה הנטושה בכניסה הדרומית לתפן. מדובר במחצבה, שממוקמת בגבול שטח המועצה וננטשה לפני כ-15 שנים אולם עד כה טרם שוקמה ומהווה פגיעה אסתטית בסביבה הירוקה.

נציגי הקרן לשיקום מחצבות, אשר שיבחו את ראש המועצה על היוזמה, הציגו את מתווה הפעילות, אשר כולל מספר הליכי רישום ולאחר מכן כניסה לשלבי התכנון והביצוע. בפגישה, בה השתתפו גם מזכיר המועצה אדם עינב ומהנדס המועצה ראמי חשאן, נדונו השלבים והאפשרויות השונות, באמצעותם יהיה ניתן להפוך את הפגיעה האסתטית לפארק או לכל מתחם אחר שיהיה מזמין ופתוח לציבור.

 

"במהלך השנים הפכה המחצבה הנטושה לחצר האחורית של תפן והמועצה בראשותי תפעל להפוך את המפגע הזה למקום נגיש ומשמעותי לציבור התושבים והמטיילים בסביבה", אמר ראש המועצה המקומית התעשייתית מגדל תפן, יגאל צרפתי, במהלך סיור במקום. צרפתי מינה את מהנדס המועצה לפרויקטור של המיזם במטרה לקדם את ההליכים הדרושים להוצאתו לפועל.

**

צילומים: אסף שמואלי.

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן