~רשמי: החמישייה מחוץ לערעור~


מקווה בכפר ורדים
מערכת כפרניק
וינרוט: יחיאלי לחץ. פיצ’ון: השמצות חסרות שחר
כפרניק נגד המקווה ~רשמי: החמישייה מחוץ לערעור~
חזיזה, הרץ, בן זקן ובני הזוג אמזלג הוצאו באופן רשמי מהערעור על המקווה *
מורידים כפפות –
עו"ד העותרים: ראש המועצה הפעיל לחץ על חלק מהמערערים * עו"ד המועצה: טענה חצופה וגסת רוח כלפי נבחר ציבור

 

עכשיו זה רשמי: עורכי הדין ד"ר אבי וינרוט ואמיר לוקשינסקי-גל הגישו לבית המשפט העליון בקשה רשמית להסרת שמותיהם של אורייט ושמעון אמזלג, ויקטור חזיזה, טיבי הרץ וז’אק בן זקן מרשימת המערערים בנושא הקמת מקווה בכפר ורדים.
בפנייתם לבית המשפט, מציינים באי כח המערערים, כי "למרבה הצער, עם הגשת הערעור החלה מופעלת מערכת של לחצים על המערערים, אשר כללה, בין היתר (אך לא רק) פניות ישירות שביצע ראש המועצה לחלק מהמערערים לאחר הגשת הערעור.
"הח"מ אינם מעוניינים להרחיב בעניין זה, למצער לא בשלב זה, ואף לא להגיש תצהירים, על מנת שלא לחשוף את מי שמסר את המידע למערכת לחצים נוספת".
 
כפרניק נגד המקווה_0 ~רשמי: החמישייה מחוץ לערעור~
בתשובה לבקשה זו כתב עו"ד חיים פיצ’ון, המייצג את המועצה, כי מדובר במעשה שלא יעשה הכולל השמצות חסרות שחר כנגד ראש מועצה מכהן במדינת ישראל, וזאת ללא תצהיר המגבה טענות אלו. עוד נכתב כי, "זו דרכם של המערערים, בעין עילה מפלטם הוא השמצות חסרות שחר. הוסיפו המערערים והרהיבו עוז כאשר עטפו את הטיעון המופרך שהעלו בבקשתם (שוב, ללא תצהיר!) במין עננה מפוקפקת לפיה הם ‘אינם מעוניינים להרחיב העניין זה’".
בסיפא של התשובה כותב עו"ד פיצ’ון כי מדובר ב"טענה חצופה ובגסות רוח כלפי נבחר ציבור", וכי יש לחייב את המערערים בהוצאות בגין תשובה זו.
כמו כן מצורף לתשובה גם תצהיר של יחיאלי בו מוסבר, בין היתר, על קשריו עם ויקטור חזיזה "אשר היה שנים רבות חבר המועצה המקומית כפר ורדים. אני מתייעץ עם ויקטור בנושאים רבים, ואני מוצא את עצתו ודעתו חשובים. מהשיחות שלי עם ויקטור לאחר שניתן פסה"ד בבית המשפט המחוזי, הבנתי שמבחינתו נגמרה הפרשה של ‘המקווה’. כאשר קיבלתי את הערעור, התקשרתי לויקטור כדי לדעת למה שינה את דעתו. הוא היה מופתע ובכלל לא ידע שהוגש ערעור, ובוודאי שלא ערעור בשמו…"
בהמשך מצהיר יחיאלי כי דיבר גם עם טיבי הרץ, ז’אק בן זקן, שמעון אמזלג, יואב בן חיים, דוד כהן ושלמה ממן שכולם (למעט אמזלג) "הופתעו לגלות על הגשת הערעור, קל וחומר ששמם מופיע כמערערים".
בסיכומו של דבר, מצהיר יחיאלי כי לא הפעיל כל לחץ על המערערים ו"בוודאי שלא ‘מערכת לחצים’, כהגדרת המערערים".
 
 
עוד הוסיפו (לאחר פניית "כפרניק" להבהרות) עוה"ד ד"ר אבי וינרוט ואמיר לוקשינסקי-גל:
"צר לנו כי אתרכם בחר לשים את זהות המערערים כמו גם את המערערים עצמם על המוקד, חלף לדון בנושא הציבורי החשוב אשר עומד על הפרק.
"השאלות הספציפיות ששאלת חוסות תחת חסיון עו"ד לקוח, אולם נוכל לומר את זאת: איש אינו נכפה לערער בניגוד לרצונו. חלק מהעותרים ביקשו שלא להצטרף לערעור, ורצונם כובד והם מלכתחילה לא נכללו ברשימת המערערים. לגבי מספר מערערים ספציפיים שהודיעו שאינם מעוניינים להמשיך בהליך המשפטי, הוגשה הבוקר בקשה לבית המשפט העליון להסיר את שמם מרשימת המערערים.
"המערערים שנותרו הם מתי מעט אמיצים אשר מייצגים ציבור שקט ורחב בהרבה, ואשר אינם חוששים מלעמוד בפני מערכת לחצים אישית כבדה המופעלת כנגדם.
"הננו מבקשים לפנות באופן אישי לתושבי הכפר, ולקרוא להם להמשיך לקיים דיון ציבורי בסוגיה, אולם זאת מבלי לפגוע באופן אישי במערערים. המבחן האמיתי של הדמוקרטיה ושל חופש הביטוי, הוא ביכולת להקשיב לדעות המנוגדות לדעות שלך, ולדון בהן באופן סובלני לגופו של עניין ולא לגופו של אדם."
 
 
עו"ד חיים פיצ’ון, המייצג את ראש המועצה והמועצה הגיב גם הוא:
"בהיעדר כל עילה לערעור, איבדו המערערים את עשתונותיהם. לאחר שנתפסו בקלקלתם והגישו ערעור בשם מערערים שלא רוצים בכך, הם מפריחים בלונים לאוויר כאילו הופעל לחץ על המערערים. מדובר בטענה חסרת שחר, שאין שם או כתובת מאחוריה. אפילו תצהיר להוכחת טענה עובדתית כה חמורה נגד ראש מועצה מכהן, לא צורף. אנחנו סבורים שבית המשפט העליון יחייב את המערערים בהוצאות לדוגמה בגין התנהלות זו".
 
***
 
 
 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורח/ת הגב

  נמאסתם!
  מעלילי עלילות, מגייסי אנשים לערעור, והכל בשקר !
  לא מאמין שסיון הפעיל מערכת לחצים ושכנע ואיים. אני כן מאמין שהוא דיבר עם האנשים.
  נראה לי שעוה”ד ביחד עם העותרים הנכלוליים הם שרקמו את מזימת הגשת הערר בשם הקבוצה של 20 האיש.
  כמה עלובים אתם : נשארתם 12. כן, 12 !
  רציתם שיהיה לערעור שלכם נפח, גוף. אז צירפתם את כולם בלי לשאול אותם בכלל. ובכלל, מה שחר פרי עושה כאן? הוא רוצה למכור את ביתו ולעוף מהכפר. בדקתי ב”יד 2″. וגרייסון החוצפן, שבכלל לא גר כאן? איזה אנשים נמוכים אתם.

 2. אורח/ת הגב

  4 – סיון לא בחר את העימות ולא אחראי לו
  הוא בסך הכל פועל למען הכפר ולא נותן לקבוצת מיעוט קטנטנה להכתיב לרוב הגדול סדרי עדיפויות.

 3. ה"חרד" להשלכות הגב

  טעות פוליטית קריטית של הכפר
  התושבים מתפלאים מדוע לא מתקדמים בנושא מבני ציבור?!.
  המפלגות הדתיות יושבות במשרדים הקובעים ביותר כגון משרד הפנים,תעשיה,שיכון ובינוי.בפוליטיקה יש הדדיות(למי שלא יודע) המלחמה המיותרת הזאת במקווה מרחיק את המועצה ממימוש חזון ואתגרים של הכפר.ויוצא לכפר שם מאד שלילי בנושא הדת.בדרך הזאת נקבל רק מה שמגיע עפ”י חוק ולא יותר.בהתנהלות נכונה הי אפשר להשיג ע”ח ההסכמה למקווה מבני ציבור נוספים למועצה
  חבל ולא חכם בלשון המעטה.

 4. אורח/ת הגב

  שמוליק
  גם כלכלתם וגם קלקלתם…

 5. אורח/ת הגב

  סיון-נכשלת בגדול
  עימות חם מתמשך בין חלקי הציבור לא קיים בשום מקום בארץ,אפילו לא ברמת אביב.
  כראש מועצה לא השכלת לאחות את השבר ואי לכך לכפר יצא שם אנטי דתי.
  לצערי,אתה ראש מועצה של זרם אחד בלבד.
  שתדע שרוב הציבור החילוני והשקט לא אוהב את מה שקורה.
  נכשלת!

 6. מרב הגב

  סיון ניצח במחוזי ו- 5 עותרים פרשו כיוון שקיבלו את פסק הדין…
  יש למישהו חוצפה לומר שנכשל?

  לא מהמפלגות הדתיות תבוא ישועתינו.

  צן הראוי לשאול את המערערים ואת עורך הדין שלהם מדוע טרחו לפרסם במקור ראשון ובעיתונות דתית אחרת ידיעות המשמיצות את כפר ורדים? כך פועל מי שטובת הכפר לנגד עיניו?

  פשוט גורמים נזק לכפר!

 7. אבי הגב

  לא הבנתם מי גורם נזק לכפר !
  החרדים הם הגורמים נזק לכפר ולשמו. בכל עיתון חרדי ובכל אתר חרדי הם מפרסמים את העניין. אז אם מישהו מאשים מישהו בשם הרע שיוצא לכפר, תפנו זאת לחרדים.

  ל- 4 : סיון סך הכל עושה את עבודתו : לשמור את הכפר חילוני, כפי שהקימו אותו וכפי שהוא אמור להיות. לטעמי הוא עושה פחות מדי בנושא. גם אני ציבור חילוני ושקט, ואני חושב שנעשה פחות מדי, העובדות מדברות בעד עצמן.
  ואם אתה מביא דוגמאות מרמת אביב, כנראה שאינך יודע מה הולך שם ואיך הם פועלים. גם בפרדס חנה כרכור היו התנגדויות חזקות וגם ברמת אביב. זאת לא המצאה שלנו.

 8. אורח/ת הגב

  שיהיה להם אומץ
  אני מבין שיש עוד מערערים שלא ידעו שהם מערערים. שיהיה להם את האומץ להודיע זאת ברבים, ולדרוש הורדתם מהרשימה הלא מכובדת של המערערים. שיתביישו הנשארים, שהוציאו עצמם מקהילת הכפר.

 9. אורח/ת הגב

  לא נשכח את טיבי הרץ וחזיזה ממפלגת “תומר”
  לא נשכח את טיבי הרץ וחזיזה חברי מועצה לשעבר ממפלגת “תומר” שחברו בעתירה הראשונית כנגד המועצה בעניין המקווה וגרמו בעקיפין להוצאה מיותרת של 50אלף שח.

 10. אורח/ת הגב

  רבותי העותרים, ירדתם מהפסים
  כתושב הכפר, פנה אלי מעל במה זו עו”ד וינרוט בקריאה להצטרף לדיאלוג בסוגית המקווה. לאיזה דיאלוג הוא מתכוון? לתכתיבים של מתי המעט שרוצים לכפות את אורח חייהם על הרוב, שאומר להם בכל הזדמנות שהוא לא מעוניין? לתכסיסנים שבתחבולות שפלות מנסים להשיג ולכפות את רצונם על הכלל, ומצידם שיקפצו להם כל תושבי הכפר?
  אין עם מי לדבר ואין על מה עם קבוצת חרדים קנאית שרואה בנו גורם מפריע לתוכניתם. שיא החוצפה הוא שלאחר תבוסתם (אין לכנות זאת אחרת) בסיבוב הראשון, בחרו מרוב תיסכול בטקטיקה שפלה ונמוכה, ומאשימים כעת את ראש המועצה בזה שכמעט מחצית העותרים פרשו, ולא הצטרפו לערעור. העותרים לא הצליחו להשיג את מטרתם , אז הם יורדים לגופו של ראש המועצה. איזו חוצפה, לאיזו שפלות הם הגיעו! ישועה לא תבוא להם מזה, רק קיטוב נוסף, רק סלידה נוספת מהם וממעשיהם.
  הרוב המכריע פה חושב שראש המועצה מיצג אותו נאמנה.

 11. אורח/ת הגב

  תלמדו לכבד את המיעוט.גם אם הוא דתי.
  הרוב המכריע(גם בקלפי)אנשי עבודה ופרנסה ולא מעניין אותם שום דבר לחלוטין.הם גם לא יביעו את קולם באתר.
  ניצחתם במשפט והפסדתם במלחמה.תפקיד הראש-סיון לדאוג לכל הגוף.החלטתם לכרות איבר (דתיים)מהמרקם החברתי של הכפר.ושכואב צועקים!אתם לא קולטים שמעשיכם ללא כוונה פוגעים בילודה וזה הצאנס הקיומי היחידי בגליל בעוד 20 שנה.באופן טיבעי תוך 15 שנים יהיה ראש ממשלה דתי וכבר היום הממשלה לא תתקיים ללא הדתיים.מחר אולי אתם המיעוט,ולכן צריך ללמוד לחיות ביחד ולא לריב על כל שטות.בקלות אפשר לבנות מקווה בכספי מדינה ולמצוא גוף שיתחזק זאת.יש גם דרך שלישית.וכל אחד יחיה את חייו.

 12. תושבת הגב

  אני מאוד מקווה שיחייבו אותם בכל שקל
  ובכל אגורה שהמשפט הטיפשי הזה הולך לעלות לנו. במקום להוציא את הכסף הזה על דברים חשובים באמת, אנחנו נותנים ל8 אנשים לעשוק אותנו על מנת שהם לא יצטרכו 7 דקות לנסוע למקווה. באמת, איפה ההגיון??
  אני רוצה להזכיר לכם שעכשיו שאתם רק 12 אנשים והנטל הכלכלי יהיה הרבה יותר כבד כשתפסידו במשפט. אחרי שאנשים מהכפר יפסיקו להשתמש בשירותיכם ויפגעו לכם בפרנסה אני מאוד מקווה שיהיה לכם מאיפה לשלם את הוצאות המשפט הענקיות. אני מבינה שנדמה לכם שאתם באיזושהי שליחות כלשהי אבל למעשה אתם במו ידכים הורסים את כל הסובלנות הדתית שעוד היתה פה פעם ומשניאים את עצמכם על ישוב שלם.

 13. אורח/ת הגב

  תגובת הסבר-אמונה ולא רציונל
  תפקיד המקווה הינו להביא טהרה רוחנית והגנה לכלל הציבור,ולכן רבני ישראל בנו מקוואות במסירות נפש בכל הדורות וגם מוכרים ספר תורה ומבנה בית כנסת בשביל בניית מקווה.עפ”י השקפת הדתיים!-“גזרת המקווה” משולה לגזרת פרעה במצרים בנוגע לילדים ולריבוי עם ישראל.
  טהרה לא תוסבר ברציונל אלא באמונה ואקווה שתקבלו את האמת ממי שאמרה ללא ביקורת כלל.חשוב לאמור שהנושא כל כך בנפשנו שמצד האמת היינו צריכים לבנות את המקווה בידינו ממש.

 14. אורח/ת שבא לה להקיא הגב

  מבקשת להיצטרף לערעור
  איך עושים זאת? למי פונים? אגייס גם את הרוב הדומם ואצא למלחמה
  סיון נימאסת!!!! איזו שטות עשית שביטלת את בית הכנסת והקווה בכפר ורדים. מאז שניבחרת הכפר ירד לשפל של מדרגה, מאז שנבחרת יש רק שינאה בכפר מאז שניבחרת יש רק תביעות, הוצאות והתעסקות עם שטויות!!!
  הגיע הזמן לבחירות חדשות

 15. אורח/ת הגב

  11 – תפסיקו לדרוש ותתחילו לתרום לקהילה
  ואז אולי ישתנה היחס אליכם. בקהילה החרדית עובדים כ 30% מכוח העבודה הקיים במגזר, השאר פרזיטים. מה אתה חושב שיקרה עוד מעט? נהיה מדינת שואבי מים וחוטבי עצים, נדע את התורה והגמרה בעל פה, ולא נדע כמה זה 3 כפול 1.

 16. אזרח פשוט הגב

  מכתב לסטף.
  הלוואי ותחליט לתרום כסף למקווה לכפר.
  הנני בטוחה שלא כך ראית את הכפר בחזונך כשבנית את הכפר.
  תהיה גדול מהחיים כמו שהיית עד עתה ותבנה מקווה בכפר.

 17. אורח/ת הגב

  ל-15 המובטלת
  אם יש לך זמן להגיב כנראה שאת לא עובדת.
  התגובות כאן אנטישמיות.”לפגוע בפרנסה” “פרזיטים”.
  מה יש לכם תושבי כפר ורדים?! השנאה מעבירה אתכם על דעתכם!
  “ארץ אוכלת יושביה”.

 18. אורח/ת הגב

  מבקש להצטרף לערעור. תושב חוץ
  איך מצטרפים ולמי פונים?

 19. אורח/ת הגב

  תושב חוץ? אתה לא יכול להצטרף לערעור. מה לא ברור?
  רמות החוצפה של דורשי המקווה וכל המתייפיפים למיניהם בשם הדת, האלהים, והטהרה – מגיעה לשיאה.
  מול כזו חוצפה צריך להציב משהו חזק ביותר.
  ככל שהחוצפה של המחרידים תגבר, ההתנגדות לסחטנות שלהם תגבר.
  הנושא יישאר על הפרק עד שכולם יבינו שמול סחטנות חרדית בממשלה או בכפר – הציבור לא יישאר שקט.
  באופן פרטי, כדאי לקבוע בכפר ורדים, שלתושבים תהיה זכות כלשהי בנושאים כאלה, רק אם תרמו תרומה – ולא בכסף – לישוב ולקהילה. אם לא – אין להם זכות לדרוש. בטח לא מבנה שמפלג ויוצר חיץ בין אוכלוסיות בכפר, כמו מקווה.

 20. אורח/ת הגב

  מבקש להיצטרף לעירעור
  אנא פרסמו שם וטלפון של וינטרוב שנוכל להיצטרף לעתירה

 21. אורח/ת הגב

  ל 18 הפרובוקטור/ית
  גש/י למשרד של ויינרוט, שלם/י את אלפי השקלים שכ”ט, ותהיי חלק מהערר.
  הפרובוקציה שלך לא מזיזה לנו.
  הרי לא תעשה את זה באמת. קמצן.

 22. אורח/ת הגב

  כשראש מועצה “רק”מתקשר…
  למעשה- הוא מפעיל לחץ עקיף על התושבים.
  הרי הוא דיקטטור וככזה, הוא יכול להתנכל להם בעקיפין…
  די לתמימות! פקחו העיניים! רוסיה הסובייטית- זה פה בכפר ורדים!

 23. אורח/ת הגב

  עו”ד פיצ’ון רגע של עברית!!!!!!!!
  קלקלתם ולא כלכלתם. יכל להיות שיש קשר מקלקלים,מקללים והכלכלה על הקרשים……..

 24. המהרהר הגב

  פאדיחה אמיתית של המערערים!
  מישהו מתבלבל פה! המועצה לא תבעה איש. העותרים עתרו נגד המועצה. עכשיו שבית המשפט דחה את כל טענותיהם וקיבל את עמדת המועצה הם מערערים.

  14 – את מדברת שטויות. ראש מועצה צריך לפעול בשיקול דעת למען הרוב ולפי סדר העדיפיות של הישוב ולא לפי סדרי העדיפויות של קבוצה קטנה וכוחנית!

 25. אורח/ת הגב

  די ! נמאס לשמוע מזה !
  אני כבר מתחיל להרגיש שתומכי המקווה נהנים מכך שאתם
  מוטרדים מהעניין.
  דעתי: מספיק לדון בזה. להוריד את זה משיחת היום. להתייחס אליהם כמו לגוף זר בישוב וזהו.

  וברגע שיוקם מקווה, להקים בכפר עוד 5 פאבים ומועדון חשפנות. זה כבר יבריח אותם (:

 26. דוד הגב

  תובנות ומסקנות
  רב חכם אחד אמר לעותרים (בזמן שפנו לביהמ”ש בעתירה הראשונה): אפילו אם תזכו בעתירה, קפלו את פסק הדין והכניסו אותו לכיס ואל תממשו אותו.
  למה הוא חכם? כי הוא הבין שיש דברים חשובים יותר ממקווה בכפר ורדים. חיים ביחד. שותפות. אדם לחברו.
  אבל המערערים הפאנאטים מונעים ממקורות אחרים: אגו, פאנטיזם, רגש גדלות, רצון לממש את תאוותם.
  על פניו (וזאת אומרים גם משתמשי המקווה):
  it is nice to have, אבל זה לא הכרחי. הם מסתדרים בלעדיו. עובדה. אבל הפנאטיים חייבים לנצח. להראות לנו.
  אז אפילו אם הם יזכו בעתירה (ואני מקווה שלא)עדיין יעבור זמן רב עד שיטבלו במקווה בכפר ורדים. קודם ייבנה מבנה תרבות (מתנ”ס) לצרכי רוב הציבור, ורק אחריו המקווה.

 27. אורח/ת הגב

  ל 19. מסכים איתך לגמרי
  “כדאי לקבוע בכפר ורדים, שלתושבים תהיה זכות כלשהי בנושאים כאלה, רק אם תרמו תרומה – ולא בכסף – לישוב ולקהילה. אם לא – אין להם זכות לדרוש. בטח לא מבנה שמפלג ויוצר חיץ בין אוכלוסיות בכפר, כמו מקווה”.
  אם תבדוק את הרשימה המצומקת של העותרים שנשארו, תראה שאף אחד מהם לא מתנדב בשום גוף בכפר: לא ב+50, לא בקתדרה, לא בהעברת ילדים את הכביש בבוקר, לא ולא ולא.
  בקיצור, בשום התנדבות קהילתית לא רואים אותם.
  לדרוש – כן! מגיע להם ! אבל לתת??? למה, מי מת???

 28. שמוליק הגב

  ל-23
  הקדמתיך

 29. אחד שנמאס לו מהשחיתות הגב

  למגיב 12 – אל תדאג! העותרים דאגו להתעלק על קופת בית הכנסת.
  כמו שהוליכו אותם שולל בעתירה המנהלית, אותו דבר עכשיו. רק הזירה השתנתה. ויש רק אחד שמנווט בחוטים, וכמו בכל תאטרון בובות מי שמנווט בחוטים מקפיד מאוד לא להופיע על המסך / עתירות ודי לחכימא…

 30. תתביישו ! הגב

  יופי דתיים שלי. כבר עוסקים גם בזיוף חתימות. למה הגענו.
  בעתון ידיעות הצפון כתוב מפי העותרים שלא עתרו, שלא רק שהוסיפו אותם לעתירה מבלי שהביעו את רצונם בכך, אלא גם חתימתם זויפה. יפה, דתיים שלי. לאן עוד תידרדרו?
  אני בדיוק משער מי עומד מאחורי המעשה הפלילי הזה. (זיוף חתימה=פלילי).

 31. אורח/ת הגב

  כן מקווה,לא מקווה,הקהילה החרדית הכריזה על הקמת שטאטל בכפר ורדים
  היא הוציאה את עצמה מהקהילה פה ויצרה קהילה לצד קהילה. לא מעניין אותה מה יגידו ומה יחשבו, היא לא מוכנה לתרום פה דבר לקהילה, רק תתנו לה מקווה. יקח שנים לאחות את הקרע בישוב בין דתיים לחילונים. הכל התחיל עם בואם של גולדפרב ומרינובסקי הפנאטים, ואולי ישתפר עם עזיבתם בקרוב.

 32. אורח/ת הגב

  ל-30
  חד משמעי נכון! השניים דורסנים ולא מחשבנים לאף אחד עם כיפה ובלי כיפה.
  אנשים כאלה רק בית המשפט יחנך. פו…

 33. אורח/ת הגב

  תגובה ל30 יש הולייזם בחיים
  לא רק קהילה לצד קהילה דתי-חילוני.גם יצרו חיץ ומלחמה בתוך הקהילה הדתית ולא רק זה אלא גם חיץ ומלחמה בתוך חבד.
  2 חברה בעייתים בכל קנה מידה ולאו דווקא דת ותהיה בטוח שגם אם לא היו דתים היו גורמים נזקים לחברה.

 34. אורח/ת הגב

  לפי ידיעות אחרונות (ידיעות הצפון) חתימתם זויפה בלי ידיעתם
  מעניין מה עוד מזויף שם. כמה נמוך אפשר לרדת.

 35. אורח/ת הגב

  זוכרים שהיה כאן שי אברמוף, מכת האיתקה? כשהרגיש שעלו עליו
  אסף את החפצים שלו ועף מכאן. ידע שהוא עושה דברים על גבול הפלילי, ולא רצה להיתפש. זיוף חתימות זה פלילי…

 36. אורח/ת הגב

  אסור לשכוח
  בכל המהומה הזו אסור לשכוח שעמיחי מרינובסקי, שיש לו חלק לא קטן בזה, מחפש בית בכפר, אליו הוא רוצה להעביר את בית חב”ד ואת בית הכנסת הפרטי שלו, ואולי יבנה שם גם מקווה. אסור להשכיר לו. שילך להרוס מקום אחר !

 37. עו"ד הגב

  פלילים
  זיוף חתימות של מגישי ערר זה מעשה פלילי.
  מתפלא שאין לזה הדים בשטח.
  כמו כן, אין אפשרות לעו”ד של הצד השני להאשים את ראש המועצה באיומים על מגישי הערר. יש להגיש תצהירים של המתלוננים. הגישו דיבה נגדו.

 38. אורח/ת הגב

  גולדפרב ומרינובסקי מוציאים החוצה את כל הרע שבנו
  רק רע ורוע הם הביאו איתם. שיבינו כבר שהם צריכים ללכת מפה אם אכן יראי שמים הם.

 39. אורח/ת הגב

  38
  יראי שמים כתבת?
  אולי מסתכלים לשמים בעיניים פתוחות ולא מבינים מה רוצים מהם?!

 40. אורח/ת הגב

  יעקב זיו מביא לנו את כל הרוע לכפר ורדים
  הוא מסיח את דעתינו, ע”י ההתעסקות במקווה. כדי שנשכח שהוא גנב את הכיסא! כל יום שהוא יושב במועצה זה פלילי!!

 41. רותי הגב

  אסור לשכוח
  מאיר גרינפלד ויעקב זיו הביאו עלינו צרות צרורות!
  במקום לקדם את התרבות בכפר, הם מתעסקים במלחמות!
  אנחנו התושבים הצעירים צריכים נציגים במועצה לקידום התרבות. הגיע הזמן לפטר את הזוג הפנסיונרים: גרינפלד וזיו!
  די להתעסק במתחלמות! נראה כאילו אין לנו מה למכור! נמאסתם!

 42. אחד שבא לו להקיא הגב

  סיון יחיאלי אתה חזק על חלשים
  חוזק אמיתי של ראש רשות נמדד קודם בדאגה לקבוצות המיעוט, לחלשים…

 43. שופט בדימוס הגב

  כל הכבוד לעותרים המערערים
  הוכחתם חוסן. אני מצדיע לאנשים שלא מתקפלים מרוב פחד קהל… אני מצדיע למי שעושה את מה שצריך, גם בעבור מחיר של ירידה לחייו! עלו והצליחו!

 44. יוסף ממעלות הגב

  אם היה פה מקווה, הכל היה בקדושה
  המקווה מטהר את נמקום. גם מי שלא טובל בו- מרגיש את הטהרה!
  אתם לא יודעים מה אתם מפסידים!

 45. יהודיה גאה הגב

  סבתא שלי מסרה את נפשה לטבול… ברוסיה
  מאחורי מסך הברזל… ואני אמסור את נפשי לטבול במקווה בכפר ורדים!

 46. אחד שרוצה להצטרף לערעור הגב

  זה חוקי ולגטימי לערער!
  למה יש אנשים שהסכימו לתבוע וכשמערערים, הם מתחמקים?
  הרי גם זה חוקי לא פחות מהתביעה!
  אומרים שישראל מדינה דמוקרטית!
  בכפר ורדים יש תחושת דיקטטורה מלווה בסתימת פיות!
  טוב לכם עם זה?
  אם לא, תזרקו את סיון החוצה!

 47. גיא הגב

  בלבלתם אותי
  אני ילד בן 14, לומד באמירים ולא מבין למה ההורים שלי שהם יהודים לא רוצים מיקווה. שאלתי את אמא מה זה בכלל? היא אמרה שזה בריכה מלוכלכת שנשים דתיות מתרחצות שם. שאלתי אותה: למה? והיא אמר שככה כתוב בתורה. שאלתי אותה: אז למה את ואבא כל הזמן צועקים בבית שאתם תעשו הכל שזה לא יהיה בכפר ורדים? אז היא אמרה: אני לא רוצה פה דתיים! שאלתי אותה: למה? והיא שתקה. אז אני שואל אתכם. אני מרגיש מבולבל כצת בקשר לכל המריבות של דתיים וחילונים. מה בכלל ההבדל בין כולנו. אני רוצה לדעת למה כל הזמן מלמדים אותנו ליות בשלום עם ערבים. ובקשר לדתיים כל הזמן ההורים צועקים שהם לא רוצים בשום אופן

 48. מצביעת אופק הגב

  לתמי איצקוביץ
  מה ההתקדמות בקשר לפיטורי יעקב זיו והדחתו מסיעת אופק?
  אני מרגישה שאתם לא שקופים באמת!

 49. תושב שנמאס לו הגב

  כפר ורדים הפך להיות כפר של קוצים
  כל האנשים האיכותיים בורחים מיפה!
  רק מלחמות כל היום!

 50. אורח/ת הגב

  לעורב השחור הפייטן וזורה החול בעינינו – 10 דיברים למחשבה
  1. כדי לנהל דיאלוג חילוני-חרדי צריך שפה משותפת. אין שפה כזו, וגם לא תהיה.
  2. יש דתיים (כפה סרוגה) ויש חרדים. שני העולמות שונים. גם ביניהם אין שפה משותפת.
  3. מחובתו של החרדי להחזיר בתשובה בעולם הזה, שהוא לאמונתו רק פרוזדור לעולם הבא, שכן אם לא – יתחשבנו איתו בעולם הבא שזה החיים האמיתיים מבחינתו, חיי הנצח.
  4. לאור זאת, לחילונים לא יעזור דבר, והחרדי ימשיך בנסיונות ההחזרה בתשובה, כל עוד נשמת אלוהים באפו.
  5. משא ומתן זה תן וקח. לחרדים אין מה להציע לנו פה.
  6. החרדים הינם בדלנים ולתרום פה לחיי הקהילה כלל לא מעניין אותם. מה שמעניין אותם זה רק לקבל, בשביל זה אנחנו טובים.
  7. חיינו יפה מאד עם הכיפות הסרוגות עד ש”שני החרדים” גולדפרב ומרינובסקי הופיעו פה, ומפיצים שנאה ריב ומדון.
  8. את “שני החרדים” הביאה הקהילה הדתית ורוממה, ועדיין מרוממת. הם בושה ליהדות בכלל, ולעולם המאמין בפרט. מי שמשתף פעולה איתם, כמוהם הוא, וזו גם רמתו המוסרית. כל זמן שהשניים פה, שקט לא יהיה
  9. לא סביר שיהיה פה מקווה ציבורי, ואם יהיה, החרדים יהיו הראשונים לסבול ממנו. זה יהיה המסמר האחרון בארון קבורת הסיכוי לחיים ביחד זה בצד זה.
  10. כל מגישי העתירה והערר (כולל אלה שפרשו מסיבותיהם הם), הוציאו עצמם מקהילת כפר ורדים.

 51. אורח/ת הגב

  ל50 אתה/את צודקים אין עם מי ועל מה לדבר
  אם דג וציפור רוצים חיים משותפים, איפה יחיו ביחד? בשום מקום.

 52. אורח/ת הגב

  לילד מתגובה 47, בוא אני יעשה לך סדר בדברים
  ראשית אתה כנראה לא ילד, אלא מתחפש לילד, אבל נניח לזה.
  לא יכול להיות שההורים שלך צועקים, מאחר והם מסכימים אחד עם השני, ואנשים שמסכימים לא צועקים. אבל הם כנראה מרגישים שכל מה שהם בנו מתחיל להתפורר להם מול העיניים, והם מרגישים חוסר אונים. כוחות השחור הגיעו לפה, עושים בהם בכשלהם, וקצרה ידם של הוריך להושיע, ולהגן עליך מהם. אני יכול להרגיע אותך. אתה לא מבולבל, אתה בתוך התהליך, כבר מצדד בהם, ובטח גם נוצר מגע בינך לבין המחזירים בתשובה. יכול להיות שאתה הטרף הבא שלהם? אם זה כך, הכי חשוב שתהיה בן מסור להוריך גם לאחר שתחזור בתשובה, ושתצליח בלימודים, ואז לפחות תהיה חרדי משכיל.

 53. יהודי דתי מהמנין הגב

  חב”ש = נצרות , עבודה זרה , פוליטריקים סוג ז’
  שיעופו לאמיריקה

 54. אורח/ת הגב

  נחשו מי זה?
  42) בא לי להקיא על (43) השופט בדימוס, (44) יוסף ממעלות שסבתו הרוסיה הוטבלה על ידי (45) יהודיה גאה, אמו של (46) אחד שרוצה להצטרף לערעור, (47) הילד גיא.
  מה המשותף לכל התגובות? שם אחד וידוע לכווולם.

 55. נו באמת.. הגב

  40-47 תגובות של אותו בנאדם
  באמת, זה ממש פתאטי, אפילו פה אתם מנסים לשקר ולנסות להראות שהאחוז המזערי שלכם באוכלוסיית כפר ורדים הוא בעצם רוב דומם גדול.
  הכי אהבתי את ה”ילד בן 14″ שההורים שלו שונאים דתיים. הטוקבקים האלו אמינים כמו כל שאר הסיפורים שלכם…

 56. אורח/ת הגב

  ל48
  אני גם כן סובר שיש להוציא את זיו מהמועצה.
  אם זיו נשאר שם, אין קיום עתידי לסיעת אופק. הם יאבדו את האמון, שהציבור נתן בהם.

 57. אורח/ת הגב

  עדיף שכל האנשים יריבו ויצעקו “געוואלד” על המקווה…
  כדי לשכוח מהצרה האמיתית: יעקב זיו ומאיר גרינפלד.
  2 הנ”ל הכריזו מלחמה בצימרים בכפר

 58. אורח/ת הגב

  ל 55 אתה מה זה צודק
  והאידיוט אפילו לא מרגיש ש”קוראים אותו” מבחינה סגנונית. הכי מצחיק זה (47) גיא. מה זה צחקתי. הוא חושב שאנחנו חושבים שזה אמיתי.
  וזה שבא לו להקיא (42) : תקיא, תקיא, מאמי, זה בריא להקיא. תרגיש אח”כ טוב, כמו אחרי מקווה…

 59. אורח/ת הגב

  ל48 ו56
  כולנו יושבים בשקט וחיים את חיינו ואין לנו זמן וכח להילחם על פיטוריו של יעקב זיו מהמועצה. תחשבו כמה זמן עבר מאז שהדיחו אותו והוא עדיין מחמם לו את הכיסא. אם סיעת אופק על כל נציגיה, לא יכולה לו- אז מי נאיבי לחשוב שהוא יצליח?

 60. יונתן הגב

  לגיא מתגובה 47
  אם אתה רוצה באמת לדעת מדוע הוריך מתנגדים להקמת מקווה, אז הנה לך כמה הסברים:
  בדרך כלל אנחנו מתנגדים לדבר שאנו חוששים שישנה אותנו. כאשר אנו לא בטוחים ולא מררגישים יציבים לגמרי, יש לנו חשש כבד שמישהו יצליח לכפות עלינו שינויים וכו’
  אבל האמת היא, שכאשר אדם בטוח בצדקתו ובאורח חייו, הוא לא יפחד שמישהו ישנה אותו בעל כרחו…
  ועוד נקודה חשובה: ההתנגדות למקווה נובעת ממקום פנימי בנפש, שדווקא כן רוצה מקווה אך מכוסה בהרבה התנגדויות של עולם השקר בו אנו חיים…
  בכל מקרה, תבדוק יותר לעומק! היה גאה ביהדותך! חזק את הקשר שלך לבורא העולם! והכי חשוב: היה בשמחה!

 61. אורח/ת הגב

  על איזה מקווה מדובר?
  מישהו יכול לפרט, אם מדובר במקווה של המרכז מסחרי? כי סיון כבר לפני הבחירות נשכב שם לפני הטרקטור ואמר שלא יתן לבנות פה מקווה!

 62. חילוני הגב

  עכשיו זה רשמי: כפר ורדים מחוץ לתרשיחא…
  אבל יש בכל אופן דבר משותף ל2 המקומות: אין שם מקווה טהרה.
  רגע, יש עוד דבר משותף: שניהם בקרוב יהיו עם רוב ערבי..

 63. אורח/ת הגב

  ל57
  גרינפלד וזיו באמת נלחמים בצימרים, אבל זה לא חדש. הם כל הזמן במחשבות על מה להילחם ועל מה להילחם.
  גם במסעדות הם נלחמים. לא מזמן הם “סימנו” את מסעדת שיינפלד ואת קפה אחר, והם נלחמו בהם עד חרמה. אלו נבחרי ציבור?

 64. אורח/ת הגב

  למחבל מס 53 מארגון חב”ש
  לא הייתי מצרף אותך למנין.קיצונים כמוך הורסים את הכפר.
  מתוסבך שכמותך!

 65. אורח/ת הגב

  תגובה 53 נפלת בלשונך!
  לא סתם נפלת בלשונך.חבש היה ארגון טרור שונא ישראל.
  הכפר שלנו צריך אנשים מתונים.תגובות קיצוניות מיותרות.
  ואין צורך להגזים.

 66. העורב השחור הגב

  ל-50 קצת חשיבה. בכיה לדורות
  יש לי הרגשה שאם היינו יושבים יחד היינו חברים.
  לצערי אתה מונע מסטיגמות שבאמת אין להם מקום במציאות ובגדר עלילות שווא. אין מטרתנו ל”צוד” אתכם אלא לחיות את חיינו.בנוסף לא יזיק לכם מעט! מסורת והשקפה יהודית בריאה ואפילו כהחלפת דעות.בעתיד הנוער שלכם לא יסלח לכם על מיגור “הטרור- היהודי”.אתה ב”חרדה” מהחרדים ללא סיבה מוצדקת.המדינה והחברה חשובים לנו בדיוק כמוך הנתינה שלנו באה לביטוי בצורה שונה שעליך לכבד להזכירך,בגירוש&התנתקות כיניתם את הכיפות הסרוגות קיצונים אויבי השלום.לדעתי הם גיבורי ישראל ואידאליסטים שהלוואי שידביקו את הנוער כולו.ההבדל שלך לקח זמן להכיר בזאת ובנוסף הרסתם נוער ומשפחות שלמות.
  גם כעת המלחמה שלכם בכיה לדורות!

 67. אורח/ת הגב

  דובר צה”ל אבי בניהו חושף : “דרך חב”ד אנו מגיעים לכל העולם”
  יש לחב”ד היכולת במסגרת הסיסמה “כל ישראל ערבים זה לזה”
  בעיקר בעת מלחמה לשלוח את המסר לאלפי השלוחים שמעבירים את זה הלאה.
  לווידיאו של הדברים מפי דובר צה”ל-להכנס לcol.il חב”ד

 68. אורח/ת הגב

  מבט מהצד
  אנשים מוזרים נמשכים לכפר הקטן שלנו ומציתים לנו את האווירה.למוזרות אין צבע,דת,לאום.
  רק צרות ומריבות וכל אחד חושב שהוא הצודק ומבלעדיו אין חיים.

 69. אורח/ת הגב

  למרינובסקי הגזלן יש בפברואר משפטים וערעור בקשר לבית הגזול.
  מישהו יודע מה הולך?
  הוא עדיין יושב בבית כאילו השופט לא שפט, וכאילו לא היה גזר דין. כן, וגם מעז להראות את הפרצוף בבית הכנסת, בניגוד למה שכתבו פה באתר.

 70. אורח/ת הגב

  לעורך ולתגובה 69 תביעת מרינובסקי נדחתה
  ב 7/2/2011 (לפני שבוע) התבררה תביעת מרינובסקי נגד וינטר, ותביעתו נדחתה. מי יודע באיזה נושא?

 71. אורח/ת הגב

  מישהו יודע מה ההתקדמות בקשר להדחתו של יעקב זיו?
  החצוף ממשיך לשבת על כסאו כאילו לא קרה כלום

 72. יוסי הגב

  יעקב זיו ומאיר גרינפלד ממשיכים להצית את האש בכפרינו השקט
  כל הזמן ממשיכים לחפש במי ובמה להילחם.
  לדעתי הגיע הזמן להחרים אותם!

 73. אורח/ת הגב

  סיון יחיאלי= לא הצלחת ליצור אחדות בכפרינו
  קריאה לסיון להתפטר
  אצל רון מוסקוביץ היה כבר יותר טוב

 74. מצביעת אופק הגב

  תמי איצקוביץ
  הלזו תיקרא פוליטיקה נקיה?
  הכל פה מלוכלך ויעקב זיו ממשיך הבלגן במועצה

 75. תושב 20 שנה בכפר הגב

  איך אפשר לקדם פה את התרבות החילונית
  אני מתביישת מיזה שנציגים חילוניים במועצה שתפקיקם לקדם פה תרבות, מתעסקים כל הזמן בהתנגחויות בדתיים.
  יעקב זיו יודע רק להתנגד ולהתנגח באחרים.
  שאלה לי אליך יעקב זיו הנכבד: מה יש לך להציע פה לקידום תרבות ואיכות חיים?
  לידיעתך, כל הההתנהלות שלך רק זורעת מדון ומריבה.
  עשה טובה לכל תושבי הכפר ופנה את מקומך לטובים ואופטימיים ממך!

 76. אורח/ת הגב

  למגיב72
  אל תהיה תמים לחשוב שעקב זיו יפנה את כסאו. הוא לא ייכנע…
  הוא פנסיונר וקצת משעמם בבית,
  אז עושים חיים במועצה על חשבון הארנונה שלנו.
  להפסיק לשלם הארנונה ומיד!

 77. אורח/ת הגב

  ל72 ו74
  אתם בטוחים שזיו ממשיך במועצה?
  שמעתי שהוא כבר לא חבר מועצה.
  היה כתוב משהו בעיתון.. אני חושב שהוא התפטר..

 78. אורח/ת הגב

  שיבנו פה כבר מקווה
  ויבוא שלום על כפר ורדים

 79. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגב

  חב”ש = נצרות , מקרה מצער ביהדות
  לא רוצה מקווה כל עוד החב”ש הפוליטריקים וחבריהם מעורבים בענין

 80. אורח/ת הגב

  מרינובסקי. הישמרו.
  הפסיד חזק בבית המשפט.
  כבר לא טוען בבית המשפט שרצה לקנות את הבית (יעאני לא דייק קודם).
  ממשיך להתבצר בבית, לקיים בו בית כנסת (לא חוקי) ופעילות חבד. חי את חייו כאילו כלום.
  ראו הוזהרתם: אל תשכירו לו בית ! גורל המשכיר לו יהיה כגורל משפחת וינטר, שלמרות שזכו בכל הערכאות, הם תקועים איתו, מי יודע עד מתי !

 81. אורח/ת הגב

  היזהר בדבריך
  לא סתם נפלת בלשונך.חבש היה ארגון טרור שונא ישראל.
  הכפר שלנו צריך אנשים מתונים.תגובות קיצוניות מיותרות.
  ואין צורך להגזים.
  .

 82. מיואשת הגב

  אין שום איכות חיים פה בכפר ורדים
  היו ימים טובים שחיו ביחד חילונים ודתיים לפני שבאו זיו וגרינפלד והתחילו לזרוע שנאה וקרע בין יהודים בכפרינו.
  אך… היו ימים…

 83. אורח/ת הגב

  למחבל מארגון חב”ש
  לא הייתי מצרף אותך למנין.קיצונים כמוך הורסים את הכפר.
  מתוסבך שכמותך!
  .

 84. אורח/ת הגב

  מי שלא טבל במקווה…
  לא יודע מה זה מקווה…

 85. אורח/ת הגב

  לדתי מ-79
  “לא רוצה מקווה”- אתה מזכיר לי תינוק מגודל שצועק “לא רוצה”.
  כבר כתבו לך שניכר מתגובותיך שהיו לך בעיות בילדות.
  מותק,רוצה מוצץ.אולי תרגע!

 86. עידו הגב

  הגשת הערעור: חרחור ריב במקום לגשר על פער
  כדאי למצוא את מי שאחראי לזה.
  לסגור איתו חשבון.

 87. אורח/ת הגב

  לחסר טהרה מ 79
  אילו היית טובל במקווה לא היית מוציא מילים כאלו מפיך.
  בטוח שגם כשיבנה מקווה אתה לא תשתמש בו מלבד אולי ביום כיפורים כאשר תעשה תשובה,ואם כך מדוע אתה מתערב בדיון הלא נעים הנ”ל?

 88. אורח/ת הגב

  ל 86
  צריך באמת לסגור חשבון עם זיו וגרינפלד שמאז הגעתם יש רק שנאה בכפר

 89. מיואשת 2 הגב

  ל 82 אין שום איכות חיים פה בכפר ורדים
  בטח התכוונת:
  היו ימים טובים שחיו ביחד חילונים ודתיים לפני שבאו גולדפרב ומרינובסקי והתחילו לזרוע שנאה וקרע בין יהודים בכפרינו.
  אך… היו ימים…
  .

 90. כותב תגובה 86 הגב

  ל 88 : אל תכניס/י מילים לפי. לא לזה התכוונתי !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  דיברתי על הערעור !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  יש כאן כמה אנשים שמתלבשים על זיו וגרינפלד. לא על זה אני מדבר. אותי מעצבנים אמנון בן עמי, שחף פרי, גולדפרב, מרינובסקי ועוד 20 מזדנבים אחריהם שמגישים עתירה נגד הכפר והמועצה.
  ואם אני מתייחס לתגובתך, אז לדעתי, מאז הגעתם של גולדפררב ומרינובסקי יש רק שנאה בכפר. איתם צריך לסגור חשבון וגם עם אמנון בן עמי ועם פרי שחף.

 91. אורח/ת הגב

  למי שלא יודע מה זה מקווה = זוהמה בעיקר רוחנית
  למי שלא יודע מה זה מקווה = זוהמה בעיקר רוחנית

 92. אורח/ת הגב

  לגאי מ- 47 המבולבל בן 14
  הוריך אינם רוצים את הדתיים כי הם חיים על חשבונך, ביום שתתגיס לצה”ל הוא ילך לישיבה, להוריך יפסיקו לשלם קצבת ילדים לדתי ימשיכו לשלם ובנוסף יתנו לו מענק, אתה גאי תקבל 0 (אפס), הוריך ימשיכו לשלם את החזקתך בצהל, החרדי ימשיך לקבל קצבאות מהוריך משלמי המיסים. חס וחלילה תיפול בשבי כמו גלעד שליט הדתיים יתנגדו לשיחרורך בטענות משונות, שאל את הורי גלעד שליט מדוע הוא עדיין בשבי. יש עוד אבל עד כאן, אם לא הבנתה כנראה שאתה לא יהודי אלה אחד מהחרדים.

 93. מומחה לחרדים. מריח אותם ממטר. הגב

  ל 92. מה אתה מתייחס לגיא מ 47? ודאי שזאת פרובוקציה של איזה חרדי
  רואים לפי הכתיבה והסגנון.
  ועוד נתן לתגובה את השם “גיא” בשביל שיהיה כמו חילוני…

 94. אורח/ת הגב

  מענה לחכמולוג מס 92 ולגאי-47-“גאון יעקב”
  עפ”י השקפת עולמי.אתה חי פה בזכות הדתיים.בזכות קיום המצוות המגינות עלינו.בזכות ששמרנו על גיור כהלכה ואי התבוללות ולכן קמה מדינתנו- לעם היהודי.בזכות ריבוי הילדים היוצר מאזן דמוגרפי מול אויבנו.בזכות התפילות ואבינו שבשמים בזמן מלחמות(ולא רק צה”ל.תסביר אולי הניסים בששת הימים,יום הכיפורים-הסורים שנעצרו ללא סיבה ועוד).ולגבי גלעד השבוי לצערנו הגדול-הדבר נובע ממדיניות של התרפסות ורגשי נחיתות של מנהיגים חילונים כמוך מול הגויים שהרימו ראש.בזמן משה ויהושע לקחו בשבי שפחה והתגובה מלחמת חורמה עד הסוף ללא רחמים(בדיוק כמו שעשו ארה”ב הנאורה ביפן,בעירק,אפגניסטן)
  שאויבנו יבינו זאת-לא יהיה שבויים ולא מלחמות.בכלל כדאי להאשים את עצמנו ולא את השני.תלמד קצת תורה ותרגיש חזק בנפש,בעל הבית וגאווה יהודית עיקשת,אמונה בזכות שלנו בארץ והיריעה רחבה מאד….

 95. אורח/ת הגב

  91-זה מה שעשו אבותיך הביולוגים אלפי שנים!
  אתה בכלל יהודי?

 96. אורח/ת הגב

  91&93 זוהמא.מריח אותם ממטר….
  ההתבטאויות שלכם לא יביישו טור אנטישמי משנות ה 1943 באירופה

 97. אורח/ת הגב

  בושה למגישי העתירה, ובושה גדולה יותר למגישי הערעור
  צריך להוקיע את 12 המערערים. שלא יהיה להם חלק בכפר ורדים. מחרחרי ריב פנאטיים. שמותיהם ידועים, התייחסו אליהם בהתאם.

 98. תגובה 93 הגב

  ל 96
  לא הבנת אותי. אין לי כל כוונה להעיר הערות אנטישמיות (איני כמוכם, למזלי). כל כוונתי היתה לסגנון הכתיבה של “גיא” המספר על “הוריו”. הוא נער חילוני מהחטיבה, כמו שאני הגאון מוילנא. אני גאון, אבל לא מוילנא.

 99. אורח/ת הגב

  ל 70 – תשובה לשאלה שלך: כנס וקרא על הפסד נוסף במשפט
  מרינובסקי הפסיד בעוד משפט נגד וינטר, קרא:
  http://www.pnay.co.il/uploads/alakfar189/42-43.pdf
  לעורך, תוכל להציג את הלינק כהיפר-לינק?

 100. אורח/ת הגב

  האלוקים מעניש את מרינובסקי
  זה ההסבר היחידי לכל המכות והמהלומות שהוא מקבל לאחרונה בגלל כל מה שעשה לתושבי כפר ורדים.

 101. אורח/ת הגב

  איך מתנהג אדם נורמלי – נורמטיבי?
  אדם נורמטיבי, כשצריך לפנות בית/דירה, מתחיל לחפש דיור חדש. הוא מחפש באיזור שהוא רוצה לגור בו, בעיר שהוא רוצה לגור בה. אם לא מצא משהו שמתאים לו, עובר לעיר/ישוב סמוך וכו’.
  מה עושה אדם לא נורמטיבי (מרינובסקי, אם לא הבנת, זאת לא מחמאה)?
  מתנחל בבית ללא חוזה, תופס חזקה בבית ומצפצף על בית המשפט שאמר את דברו 3 פעמים. שישמור אותנו אלוקים מאדם כזה. אמן.

 102. אורח/ת הגב

  לדתי מ 101
  “אלוקים” כותב רק אדם דתי.

 103. אורח/ת הגב

  ל 104. תגובתך מראה שאני צודק
  לא אתפלא אם אתה אחד מ 4-5 משליטי הטרור בבית הכנסת.
  כבר דובר שצריך לשלוח את גולדפרב לדרכו. אתם לא עושים דבר. תראו מה קרה בכפר בין דתיים לחילונים. זאת לא בושה להיות מתון. זאת לא בושה לרצות לחזור למה שהיה פעם.
  אני לא כותב את שמי, אבל רוצה שישמעו גם את הקולות המתונים בבית כנסת, ולא רק את הקיצונים בעלי הכוח (תרתי משמע).

 104. אורח/ת הגב

  ל 102, מכותב 101
  נכון, אני דתי. נו?
  אז אני צריך לעמוד מאחורי המעשים הנוראיים של מרינובסקי? למה, כי יש לי כיפה?
  גם אני לא בעד גולדפרב, לידיעתך.
  אני לא כותב את שמי, כי הטרור בבית הכנסת…
  אני רוצה להשאר בחיים…

 105. מתפלל מהמנין הגב

  103.טיפש-תשתוק!
  הדברים שאתה כותב גורמים נזק לכולנו.

 106. גליה לוי הגב

  מה שווה, אם בבית הכנסת, משכן הקדושה והתפילה —
  יש אנשים דתיים הפוחדים על נפשם וחייהם מפני הטרוריסטים הדתיים האחרים בבית הכנסת שעלולים לפגוע בהם? על מה בדיוק מתפללים האנשים האלה בבית הכנסת? ואיזה סוג של טרור מופעל על האנשים שרוצים להביע דעתם ופוחדים שמא יבולע להם?
  אולי כדאי להפסיק להתפלל בבית הכנסת, ולהתחיל לבוא ולנהל שיחות, כדי ללמוד איך מתנהגים, כדי להפיג את הפחדים וכדי למגר את הטרור שם? כדי לקדש את היחסים בין אדם לחברו, לפני שמקדשים שבת, חג וכו’? כשאתם חוזרים מבית הכנסת, מה יש לכם בלב? עם איזה סיפורים אתם יושבים לשולחן השבת? סיפורי ריב ומדון, או סיפורי אחווה וכבוד?? מה שווה שבת אם אנשים בבית הכנסת שונאים אחד את השני? מה שווה מצוות הטהרה, אם המצפון לא נקי?
  אולי כדאי שבמקום רב, שרב עם כולם, יהיה בבית הכנסת מאמן אישי או קבוצתי, מנחה, מגשר, שיביא את האנשים לדבר בכבוד אחד עם השני?
  ואז אנשים לא יפחדו להביע דעתם וילמדו לכבד דעתם של אחרים.
  וכשישכון שלום בין האנשים, אפשר להחזיר את ספר התפילה, ואולי להוסיף עוד כמה תפילות לשלום לא בעולם, אלא בבית הכנסת.

 107. אורח/ת הגב

  גליה חביבתי.
  במכון אדלר מדגישים שרגישות או פגיעות הינה מניפולציה להשיג התייחסות או ערך עצמי.ה”בחור” שמתלונן השכם והערב על טרור מדבר מהרהורי ליבו בלבד ללא אחיזה במציאות.
  כנראה שסופג את האווירה הכללית האנטי דתית בכפר.
  הרבנים הינם רופאי הנפשות מזמן מתן תורה ולא צריכים מאמנים אישיים או טיפולים פסיכולוגים.ההגדרה נורמלי היא אך ורק הסכמה חברתית ולנו אין לנו אלא רק דברי בן עמרם (משה רבנו).ד.א-תיסכול או כעס במובן החיובי זה רצון גדול לשינוי.

 108. כותב 105 הגב

  ל 107 וגם לגליה לוי
  אני לא “בחור”. אני אחד מבאי בית הכנסת, ומבין המתונים שבהם. בבית הכנסת נשמעים הרבה קולות, וגם אנשים מדברים אחרי, וביניהם. אני איני מדבר מהרהורי לבי. ידוע שאין הסכמה בינינו. וידוע גם שיש כמה “חזקים” המנסים לקבוע לכולנו. ואם אתה כבר מדבר על האוירה הכללית של אנטי בכפר, אני באמת הייתי רוצה לחזור לימים שבית כנסת לא היה קיצוני, שהתושבים האחרים בכפר נכנסו אליו, ושלא התייחסו אלינו בכזה אנטי.
  הדבר היחידי שאתה צודק בו: התסכול שלי הוא ממה שקורה בבית הכנסת, מזה שהקול השפוי והמתון לא נשמע, ובאמת יש לי רצון גדול לשינוי.

 109. מ-107 הגב

  ל 105-108
  סוף,סוף תגובתך מכובדת ולא מתלהמת.
  מסכימה אתך לתוכן והפעם גם לתרבות הדיבור.

 110. תושב שאיכפת לו מהכפר הגב

  ל 109
  מדוע את מתנשאת ומתפטרנת על 108
  הגיע הזמן לעשות בחירות בבית הכנסת.
  לפרק את הועד ששולט שם כאילו זה רכושו.
  בית הכנסת שייך לכפר. אני דווקא מאמין להוא שכתב על הטרור וסתימת הפיות שם.
  סיון, הבטחת בחירות דמוקרטיות בבית כנסת. בחירות של כל הציבור. בדצמבר, בינואר. אנחנו עכשיו במרץ.

 111. אורח/ת הגב

  צודק 110. צריך בחירות בבית הכנסת.לשים סוף לברדק שם.
  .

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן