רעש בחופשת הקיץ


רעש הנוער בחופשת הקיץ בכפר ורדים
מ.מ. כפר ורדים

המשטרה: יינקטו צעדים כנגד מתלוננים סדרתיים בגין רעש הנחשב כ"סביר".

כפרניק noar2 רעש בחופשת הקיץ

בני נוער והוריהם: זימון המשטרה מהיר מדי וחסר סובלנות.

 

סיון יחיאלי: לא יכול להיות שאכיפה משטרתית היא הצעד הראשון שיינקט אל מול מטרד רעש של בני הנוער.

 

בעז בן פורת: כפרניקים צעירים, הימנעו מרעש מיותר או רעש שלא במתחמים המיועדים לפעילות.

 

המשטרה: יינקטו צעדים כנגד מתלוננים סדרתיים בגין רעש הנחשב כרעש "סביר".

 

אין דין רעש ברחובות הפנימיים בכפר כדין הרעש במבני הציבור המיועדים לכך: בתי הספר, מגרשי הספורט, בית הנוער והמרכז המסחרי.

 

 

**

 

בימים האחרונים התקבלו במשטרת מעלות (במעונה) תלונות תושבים על רעש ברחובות הכפר עם תחילת חופשת הקיץ. אתמול, יום רביעי ה- 22.06.2016, התקיימה פגישה במשרדי המועצה בה השתתפו ראש המועצה סיון יחיאלי, נציגי מועצת נוער ונציגי שבט הצופים, נציגי ההורים, חיים ביטון – קצין שיטור וקהילה במשטרת מעלות תרשיחא ועובדי המועצה והמתנ"ס.

במפגש העלו בני הנוער וההורים טענות לגבי מהירות זימון המשטרה על ידי תושבים וחוסר סובלנות של התושבים המתלוננים והסיירים.

לנוכחים במפגש היה ברור כי יש למצוא את נקודת האיזון בין פעילות הנוער בלילות הקיץ לבין רצון התושבים למנוחה. במהלך הדיון הבהירו גורמי המשטרה כי יינקטו צעדים כנגד מתלוננים סדרתיים בגין רעש הנחשב כרעש "סביר". כמו כן סוכם כי אין דין רעש ברחובות הפנימיים בכפר כדין הרעש במבני הציבור המיועדים לכך: בתי הספר, מגרשי הספורט, בית הנוער והמרכז המסחרי.

 

 

כפרניק noar1 רעש בחופשת הקיץ

 

 

החל מהיום בלילה ייפתח מועדון הנוער במתכונת קיץ וזאת על מנת לאפשר לבני הנוער להתכנס במקום מוסדר עם הנחיות מאוד ברורות בכל הנוגע לשמירה על השקט במקום.

במקרה של רעש בלתי סביר ברחובות מתבקשים התושבים לפנות ישירות לסייר המועצה – סער גולדשלגר (052-4296703) בטרם פונים למשטרה.

רכז הנער בעז בן פורת: "כפרניקים צעירים, לאחר שנת לימודים עמוסה ומלאה לעייפה, הגיע זמנכם לנוח להינות ולפרוק, אנא זכרו שישנם תושבים רבים הממשיכים בעבודתם/לימודים או כל עיסוק אחר הדורש שקט בשעות הרגישות. הימנעו מרעש מיותר או רעש שלא במתחמים המיועדים לפעילות".

ראש המועצה סיון יחיאלי: "המצב הקיים בלי נסבל. לא יכול להיות שאכיפה משטרתית היא הצעד הראשון שיינקט אל מול מטרד רעש של בני הנוער, והמשטרה שותפה לעמדתי זו. המדרג הנכון הוא חינוך, לאחר מכן יש את רכז הנוער ואת סייר הביטחון, אשר הם הכתובת הראשונה במהלך הקיץ ורק לבסוף יש מקום לאכיפה משטרתית. גם סיירת הורים תהיה מעורבת בעניין.

אני שמח על קיום הדיאלוג בין התושבים, הנוער, הרשות והמשטרה על מנת למצוא את האיזון הנכון ולאפשר לנוער ליהנות מהקיץ תוך התחשבות בתושבים. תודה למשטרה על שיתוף הפעולה, תודה לבני הנוער ולהורים על הדיאלוג הפורה. קיץ מהנה ובטוח לכולם".

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. איבגי הגב

  קראתי את הדברים של סיון חיאלי ולא הבנתי – שיפנה לראש המועצה
  ואם רוצה עצה שיפנה למר בוחבוט ראש ערית מעלות

 2. שנער הגב

  למספר אחד איבגי
  לא רוצים לקרוא את השטויות שלך ולא את בוחבוט.
  סיון קשוב ומתחשב ורואה את טובת הכפר. אני גאה שיש בכפר ראש מועצה כזה.

 3. דקה דומייה בבקשה הגב

  אפשר גם להתלונן על הבן של….?

  ……מסתובב בשבועות האחרונים על טרקטורון מרעיש במיוחד, שנשמע בכל הרחובות הסמוכים לביתו שבהם הוא גם נוסע בדרכו להשד יודע היכן. לא ברורה גם חוקיות התנועה של הכלי הזה על הכביש, ובנוסף לבטלן יש עוד חברים בטלנים שמגיעים לחגוג עמו בנסיעה מופרעת ברחובות ובהמולה לא סבירה בשעות לא הגיוניות. אדוני ראש המועצה, האם זוהי תלונה סבירה בהתחשב…?

 4. מהסובלים הגב

  מטרד הרעש חזר גם השנה איך שהתחמם מזג האוויר
  באמת באיזו עזות מצח מתלוננים תושבים שאינם יכולים להנות משקט בביתם בגלל נוער מופרע שצועק וצווח ללא הפסק בכל שעות היממה? באמת, זה בלתי נסבל שתושבי הכפר לא יכולים להכיל צווחות אינסופיות שאפילו בעלי חיים בטבע לא מתנהגים כך. כך משתמע מדברי ראש המועצה. אני רוצה לשאול האם כאוס זאת ההעדפה של ראש המועצה? האם יש לסגוד לבני הנוער או לכל פרחח תורן ולהסתגר בבתינו למשך כל החודשים החמים? או שמא עלינו לנסוע לחופשה של כמה חודשים למען יוכלו אלו מבני הנוער שאינם מחונכים להתחשב בזולת להמשיך לצווח להם בשלווה? המצב הקיים אכן בלתי נסבל וכוונתי היא לצרחות האינסופיות, לא לתלונות הלגיטימיות של התושבים.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן