רובוטים השתלטו על תפן


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי

הזוכים בתחרות: תלמידי אלמונאורה מכסרא-סמיע, מעלה הגליל ממעונה ואופק מכרמיאל.

כפרניק _DSC1046 רובוטים השתלטו על תפן

 

 

הזוכים בתחרות: תלמידי אלמונאורה מכסרא-סמיע, מעלה הגליל ממעונה ואופק מכרמיאל.

כ-300 תלמידים השתתפו בתחרות הרובוטיקה שנערכה ביום חמישי 1.5 בתפן, במסגרת תכנית "רובותפן" של המועצה המקומית התעשייתית מגדל תפן, עמותת  YTEK  והטכניון.

 

ביום חמישי נערכה במגדל תפן תחרות רובוטיקה בהשתתפות מאות תלמידים מישובי האזור. תחרות זו, שמהווה את אירוע השיא בפרויקט "רובותפן", נערכה ביוזמת המועצה המקומית התעשייתית מגדל תפן, בשיתוף YTEK– עמותה לצמצום פערים בחינוך והטכניון.

במקום הראשון לתחרות של כיתות ה'-ו' זכה בית הספר אלמונאורה מהישוב כסרא-סמיע ובתחרות לכיתות ג'-ד' זכתה קבוצה מבית הספר מעלה הגליל מהישוב מעונה. את המקום הראשון בתחרות לכיתות א'-ב' חלקו קבוצה מבית הספר מעלה הגליל ממעונה וקבוצה מבית הספר אופק בכרמיאל.

"רובותפן" הוא פרויקט חינוכי שנערך זו השנה השנייה ובמסגרתו מתכנתים ויוצרים רובוטים, במטרה לחשוף תלמידים בגיל צעיר למקצועות המדעים והטכנולוגיים. הפרויקט נלמד באופן חווייתי ומשתתפים בו 2,800 תלמידים מבתי ספר באזור; כפר ורדים, כרמיאל, מעלות-תרשיחא, ינוח-ג'ת, כסרא-סמיע והמועצה האזורית מעלה יוסף. במסגרת הפרויקט, שמתפרש על כל שנת הלימודים, לומדים התלמידים ליצור ולתכנת רובוטים ולהתמודד עם אתגרים שונים המותאמים לגילם.

 

התוכנית מזמנת לתלמידים התנסויות לימודיות מאתגרות בדגש על למידה בין תחומית ושילוב מדעים, טכנולוגיות ומתמטיקה. השיעורים והמרצים מקנים ידע בתכנון מערכת טכנולוגית מבוקרת מחשב ומחזקים מיומנויות של איסוף מידע וייצוגו. בפרויקט מושקעים משאבים רבים, שמגיעים משיתופי הפעולה בין הגופים האחראים לבין המועצה המקומית התעשייתית מגדל תפן.

 

 

 

כפרניק  צרפתי -ראש מועצה מקומית תעשיתית מגדל תפן מחלק את הפרס לזוכים רובוטים השתלטו על תפן

 

 

את האירוע פתח יגאל צרפתי ראש מועצה מקומית תעשייתית מגדל תפן :"מכיוון שלמועצה מקומית תעשייתית מגדל תפן אין תושבים משל עצמה, החלטנו במועצה להשקיע בתושבים של המועצות השכנות לנו. הרצון שלנו לתרום את התרומה הקטנה שלנו, ואולי, בעתיד, חלקכם יעבוד כאן ב-80 המפעלים שניצבים במועצה ומובילים את התעשייה בישראל. ככל שנשכיל להנגיש את הלימודים לילדים שלנו, הם יהיו דור העתיד שלנו ויעמדו בקו המוביל של מדינת ישראל".

 

ארתור זמשמן מנכל עמותת YTEK: "זאת השנה השנייה שאנו מפעילים את מיזם רובותפן. זה מחזק מאוד לראות את הרצינות של התלמידים, את תהליך הלימוד שמתרחש אצלם מתוך עבודה עם הרובוטים. אנו מאמינים בשיטת לימוד מתוך התנסות וזה מוכיח עצמו כל פעם מחדש. אני מאמין שאנו מגדלים פה דור חדש של מדענים, פורצי דרך וזוכי פרס נובל."

 

צילומים: יואב כרמון.

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

  1. CAPTCHA הגב

    יופי של כתבה, להוציא דבר אחד
    אין כאן שום דבר שאפשר להטיח במועצה או בסיון… איזה בעסה.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן