ראש השנה במועדון הזהב


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
אביבה זוהר

מפגש שמח של רוח צעירה: קשישים, גמלאים ובני 50+. סיוון יחיאלי בירך ודיבר על תכניות ההרחבה.

כפרניק  4_2 ראש השנה במועדון הזהב

מפגש שמח של רוח צעירה: קשישים, גמלאים ובני 50+. סיוון יחיאלי בירך ודיבר על תכניות ההרחבה.

 

חברות הועד ומספר מתנדבות זריזות ערכו את המזנון בצורה אסתטית עם סימני החג, עוגות, שתייה וכיבוד מגוון בחצר המועדון. כאן נערכה קבלת הפנים, מפגש שמח של אנשים בעלי רוח צעירה – קשישים, גמלאים ובני 50+; מברכים איש את רעהו ומרימים כוסית יין לשנה החדשה.

התוכנית האומנותית התקיימה בתוך האולם. ראש המועצה סיוון יחיאלי מעריך מאד את הפעילות והעשייה במועדון בזכות חברי הוועד היצירתיים. הוא בירך ודיבר על תוכניות ההרחבה. התקווה שהמועדון יתרחב, יגדל ויקלוט עוד הרבה חברים חדשים.

עליזה כ"ץ קראה כפתיח, שיר שהוקרא בטיול לאיסלנד, למרגלות הר געש: "בפתח הר הגעש" של דן אלמגור, אקטואלי לכולם וגם לנו החיים בארץ ישראל למרות….  בתוכנית האומנותית הופיעה הלהקה המקומית "טריו-מה" עם הזמרת אפרת פלדמן, נגן הוויולה יאיר בוקסבאום ונגן הגיטרה מעבד ואיש הקול אבי בן-דב ( מתנדב כאיש סאונד במועדון).

מספר שנים הם הופיעו בהתנדבות במועדון "קפה בוקר" והפעם ניתן להם הכבוד לפתוח את השנה החדשה בתכניתם החדשה – "מרחל ועד לאה", עיבודים חדשים לשירי המשוררות רחל בלובשטיין, לאה גולדברג , רחל שפירא והחיבור לרחל ולאה המקראיות. זו שירת נשים המביעה שמחה, כאב, אי מימוש ואהבה. העיבודים והליווי בגיטרה של אבי, קטעי הנגינה של יאיר, השירה הנעימה של אפרת וקטעי הקישור, נושאים את המילים ופירושם בעוצמה וברגש.

הבחירה של השירים, חושפת אותנו לאישיותן של המשוררות, לקולן, לקווים הדומים בחייהן ולנופים.

בין השירים, אפרת שרה שיר מפרי עטה. לפי מבטה ברור שהוא מוקדש לבן זוגה. בהצלחה.

האווירה הייתה נעימה. לסיום, עם הברכה לשנה החדשה, הבאה לטובה, שנה של איכות חיים, בריאות ושקט אחרי מבצע "צוק איתן" הם שרו: "הנה באים ימים של שקט, אחרי הרעש הגדול והנורא, אפשר לנוח קצת על המרפסת, ולאסוף את שברי הסערה….."

הלוואי שלא תיפתח שוב רעה לא מדרום ולא מצפון והשקט ייתן השראה ליוצרים, בהם התברך כפר ורדים. יום הולדת שמח לישוב.

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

  1. גימלאי צעיר הגב

    כבוד ענק

    אחלה מועדון ואחלה פעילות
    ממתינים לקיום הבטחות ובשנה הבאה נרים כוסית
    במועדון משופץ ובתוספת פעילויות וחברים

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן