קסם של וואדי


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
לידיה גרינפלד

השביל לאורך הוואדי הקסום הושלם. עכשיו מחפשים שני "זקיפים"….

כפרניק  קסום קסם של וואדי

 

השביל לאורך הוואדי הקסום הושלם. עכשיו מחפשים שני "זקיפים"….

 

 

פרוייקט הנגשת הוואדי הקסום לתושבים החל לפני כארבע שנים. הפרויקט הוצע לראש המועצה והוא נענה לאתגר והתגייס לתמיכה. קמה ועדת היגוי שכללה את לידיה גרינפלד, הוגת הרעיון והפרויקטורית, עדנה פישר, אדריכלית נוף, ניר גרינברג, האיש עם המזמרה, ועמרי אבידן, איש הייטק וספורט.

בעזרת ציון דרור הנאמן ותקציבים צנועים מהמועצה, החלו פעולות מגוונות להנגשת הוואדי. בין היתר, שוקמו הטרסות ההרוסות וניטעו עצי פרי. היום העצים מניבים: גפן, תאנה, שקד, חרוב, שזיף, שקד, ותות. פרדס משגשג ואפשר כבר לטעום את הפירות הראשונים.

בדיוק לפני שנה, במאי 2013, נפתח השביל התחתון בוואדי, מרחוב זמיר לרחוב כרמל. באותה שנה במאי, היה הוואדי בשיא תפארתו, ירוק כולו ופורח. השנה, בחודש יוני 2014 , בגלל החורף השחון, הוואדי צהוב ברובו, חוץ מעצי הפרי. הקוצים חוגגים בסגול ובצהוב וכל מיני דגן צומחים לגובה ועושים את ההליכה, במיוחד בחלק העליון של הוואדי.

כאמור, במאי 2013 נפרץ שביל בחלק המערבי של הוואדי. החלק המזרחי, התלול והסלעי, נותר אזור מחוץ לתחום בגלל נגישות נמוכה. בט"ו בשבט השנה ניטעו בחלק זה עצי חורש ים תיכוני ושיחים, בשטח מישורי מול הירידה מרחוב תבור. המועצה התקינה ברז כדי לאפשר השקיה של השתילים. ואולם, השתילים הקטנים אבדו בתוך העשבייה הגבוהה ונראה שלא רבים מהם יחזיקו מעמד עד החורף הקרוב.

הפעולה המשמעותית ביותר התרחשה לפני כשבוע, פתיחת השביל בחלק העליון, התלול, של הוואדי הקסום. הטרקטור של קבלן המועצה הסדיר ירידה מרחוב תבור, ליד תחנת האוטובוס. הוא פרץ שביל למערב, שמתחבר לשביל הקיים בחלק התחתון. אפשר היום לרדת בירידה נוחה למדיי מרחוב תבור עד רחוב כרמל, או בעלייה, מרחוב כרמל עד תבור.

כפי שבשנה שעברה חגגנו את חנוכת השביל התחתון בטכס שמח וססגוני בכניסה לוואדי מרחוב זמיר, אנו מבקשים השנה לחגוג את חנוכת השביל שנפתח לכל אורכו של הוואדי הקסום.  אבל צריך, קודם כל, לתת כבוד לכניסה שברחוב תבור. אנו שואפים להעמיד משני צדי הכניסה שני סלעים גבוהים, זקיפים של הוואדי. לשם כך, אנו קוראים לתושבים, במיוחד לנאמני הוואדי, שיתורו אחר סלעים מתאימים בתחומי הכפר.

כל מי שמוצא סלע גבוה, שעשוי להתאים לתפקיד זקיף, שיודיע על כך ללידיה 0524-608250. הסלע חייב להימצא בתוך תחומי הכפר. חברי ועדת היגוי מבטיחים פרס למאתר הסלע או הסלעים שיפארו, בסופו של דבר, את הכניסה לוואדי הקסום. ואז נצא לחגוג את חנוכת השביל.

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן