קיץ מוזיקלי בקשת אילון


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
קשת אילון

כיתות אמן, קונצרטים, סדנאות ופעילויות נוספות:21 ביולי – 8 באוגוסט

כפרניק  רשקובסקי, קרדיט שרית עוזיאל קיץ מוזיקלי בקשת אילון

 

כיתות אמן, קונצרטים, סדנאות ופעילויות נוספות:21 ביולי – 8 באוגוסט

ב-21 ביולי יחל קורס הקיץ הבינלאומי ה-23 לנגני כלי קשת בקיבוץ אילון בגליל המערבי. בקורס הקיץ, כשלושה שבועות, יקבלו המוסיקאים הצעירים שיעורים אישיים וכיתות אמן מטובי המורים והאמנים בעולם ויופיעו בקונצרטים שיערכו באילון.

לחברי הסגל הקבועים יצטרפו השנה כמה שמות חדשים, ביניהם הכנר הצרפתי זיל אפאפ, שיעבוד עם התלמידים על ביצוע 4 העונות של ויואלדי וגם יופיע בקונצרט.

"ימי רוסיה" – חלק ניכר מקורס הקיץ השנה יוקדש לאסכולת הנגינה הרוסית בכינור מתחילת המאה ה-20. ילמדו בכיתות אמן פרופסורים מובילים מקונסרבטוריון מוסקבה – אדוארד גראץ' ואלכסנדר ויניצקי. סטודנטים יבצעו בקונצרטים מוסיקה מאת מלחינים רוסים.

כמו כן, יקיים קורס הקיץ מחווה לכנר הרוסי הגדול מישה אלמן (1891-1967), הנציג החשוב של מסורת הנגינה בכינור ברוסיה. שנודע בסגנון נגינתו עתיר הרגש ויפה הצליל. בקונצרט ב-20:15 יופיעו תלמידי הקורס בקונצרט ביצירות מקוריות של אלמן ובעיבודים משלו. במהלך הקורס תוצג תערוכה שתכלול תמונות, מכתבים ומסמכים היסטוריים על חייו ונגינתו של אלמן.

תזמורת כלי הקשת של קשת אילון תבצע פרקים מתוך הסוויטה לבלט "כרמן" מאת ביזה-שידרין, בשיתוף עם נגן כלי ההקשה תומר יריב ותלמידים מהמרכז לכלי הקשה "טרמולו" שבנתניה, בניהולו של יריב.

אטליה מיוחד לתיקון כינורות וקשתות וספריית תווים ייחודית יעמדו לרשותם של התלמידים במהלך הקורס. כמו כן, ייקחו התלמידים חלק בפעילויות העשרה מגוונות, החל מנגינת מוסיקה קאמרית וכלה בפעילות ספורטיבית ייחודית – ירי בחץ וקשת אולימפית.

ב-31 ביולי יתקיים קונצרט גאלה בבית האופרה – המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב, בביצוע סולנים והרכבים משותפים לאמנים בכירים מסגל ההוראה ולאמנים צעירים ממשתתפי הקורס והאנסמבל הגדול של קשת אילון על מוריו ותלמידיו. ומשתתפי תוכנית הסמינרים ו"יום כנר צעיר".

השנה יגיעו לקיבוץ אילון 39 כנרים ובצידם 15 נגני ויולה וצ'לו מ-25 מדינות, ובהן אוסטרליה, אירלנד, אנגליה, ארה"ב, גרמניה, הולנד, יפן, סין, ספרד, פולין, פורטוגל, צרפת, קוריאה, קנדה, קרואטיה, רומניה, רוסיה ושוויץ – לצד נגנים ישראליים רבים.

הפעילות הפתוחה לקהל תחל בקונצרט חגיגי שיתקיים ב-23 ביולי בקיבוץ אילון, בביצוע אמנים בכירים מסגל הקורס, שינגנו במגוון כלי קשת. הקונצרט ישודר בקול המוסיקה. ב-22 ביולי יתקיים בקונכייה האקוסטית קונצרט "טרום פתיחה" של הקורס אותו יבצעו אמנים אורחים ברוח "מזרח פוגש מערב" בהובלתו של המלחין, כנר ונגן העוד תייסיר אליאס.

 

 

כפרניק  רשקובסקי, קרדיט שרית עוזיאל_0 קיץ מוזיקלי בקשת אילון

 

 

יצחק רשקובסקי, המנהל המוסיקלי של קשת אילון, מספר: "קשת אילון הינה חוויה מוסיקלית שלאף חובב מוסיקה, ובעיקר חובבי כלי הקשת, אסור להחמיץ. הקורס השנה כולל מגוון עשיר של פעילויות ומורי הקורס מייצגים אסכולות שונות ודורות שונים, וכוללים בין השאר את ג'יל אפאפ – אחד הכנרים המגוונים, יצירתיים ווירטואוזים ביותר כיום, המורה הדגול לכינור מקונסרבטוריון מוסקבה אדוארד גראץ' ואני שנרך, שהיא אחת ממייסדות קשת אילון. מבט מהיר על רשימת בוגרי הקורס לדורותיו מראה שרבים מהם הפכו עם השנים לכוכבים גדולים שמופיעים ברחבי העולם. קשת אילון תציג השנה קשת של רעיונות, פעילויות, צלילים ואנשים מיוחדים ואני נרגש לראות את הרעיונות הללו קורמים עור וגידים. מרכז העשייה שלנו הינה סביב התלמידים ואנו שמחים לארח את התלמידים המוכשרים ביותר מרחבי העולם. קשת אילון הינה חוויה ייחודית מאד גם לתלמידים וגם לקהל שכן התכנית היא בו זמנית אקדמית ופסטיבלית".

 

מנכ"ל קשת אילון, גלעד שיבא, מספר על הקורס: "בקשת אילון שומרים על מתכונת בסיסית קבועה שמוכיחה עצמה מזה 23 שנים. אמנים ידועי שם ומורים בכירים בתחום הכינור וכלי הקשת מעניקים מניסיונם לאמנים צעירים, המבקשים ללטש את אמנותם בדרך של שיעורים אישיים, כיתות אמן, "דלת פתוחה" והופעה בקונצרטים בערבים. אני מזמין את הקהל מכל רחבי הארץ, להצטרף אלינו ולחוש את דופק העשייה המוסיקלית הנעשית פה, באווירה של פתיחות בין חברי הסגל לסטודנטים ושל פרגון של הסטודנטים איש לרעהו. קחו לכם יום חופשי, בואו לאילון שגליל המערבי והיכנסו לשיעורים ולכיתות האמן, וכמובן – לקונצרטים באולם או בקונכייה האקוסטית, על הדשא, תחת כיפת השמיים. תזכו ביום של התרוממות רוח".

 

הכניסה חופשית לכל הפעילויות ולקונצרטים בקונכייה (למעט הקונצרטים שיתקיימו מדי ערב ב-20:15):

לשיעורים האישיים מדי יום לפנה"צ

לכיתות האמן מדי יום ב-17:30

תרגול ירי בקשת אולימפית, בימים א'-ה' בין 14:30- 16:00

ביקור באטליה לכינורות וקשתות – בתיאום עם המשרד

 

המרכז למוסיקה קשת אילון

הזמנת כרטיסים לקונצרטים באילון בטל. 04-9858131 // 04-9858191

 

(כתבה פרסומית)

 

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן