פנים חדשות – אמנות בקהילה


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מ.מ. כפר ורדים

תערוכה של מגמת אמנות בתיכון אמירים בגלריית המרפאה שירותי בריאות כללית.

כפרניק 018_2 פנים חדשות - אמנות בקהילה

תלמידי מחזור א' של מגמת האמנות הפלסטית באמירים, עם פתיחת התערוכה במרפאת כפר ורדים:

 

"אנו מודים לכל האורחים שבאו לכבד אותנו בנוכחותם בפתיחת תערוכת סוף השנה שלנו. זהו רגע מאד מרגש עבורנו וחוויה מעצימה"…

 

 

תערוכה של מגמת אמנות בתיכון אמירים בגלריית המרפאה של שירותי בריאות כללית

ביום שלישי, 18.06.13, נפתחה תערוכה של תלמידי מחזור א' של מגמת אמנות בתיכון צומח "אמירים", בגלריית המרפאה של שירותי בריאות כללית במרכז המסחרי.

בפתיחה החגיגית השתתפו: ראש המועצה המקומית כפר ורדים סיוון יחיאלי, מנהלת החינוך ורד עמר, מנהלת תיכון צומח אמירים שרון בינדר, רכזת מגמת האמנות שרית פולס, תלמידי מגמת האמנות, הורים , אורחים ובני משפחה.

התערוכה נפתחה בהתכנסות ברחבת הגלריה של קופת חולים כללית, שם שמעו המוזמנים הסברים על תהליך בניית התערוכה ועל ההשקעה המרובה של התלמידים במהלך השנה.  את התערוכה אצרו: רכזת מגמת האמנות, שרית פולס, והמורה לפיסול, אבירו לילו.

העבודות שמוצגות בתערוכה כוללות ציורי דיוקן, רישומים, צילומים, ועבודת פיסול משותפת אשר יצרו התלמידים בהשראת הנושא הנבחר: "פנים חדשות".

תלמידי מחזור א' של מגמת האמנות הפלסטית נשאו דברים: "אנו מודים לכל האורחים שבאו לכבד אותנו בנוכחותם בפתיחת תערוכת סוף השנה שלנו. זהו רגע מאד מרגש עבורנו וחוויה מעצימה. למדנו השנה לדבר בשפת האמנות: קומפוזיציה, פרספקטיבה, טקסטורה ואימפסטו הם כבר לא סתם מילים מסובכות, אלא מילים מסובכות עם  משמעות למדנו לחשוב אמנות ולשאול שאלות כמו מה המניע ומה המסר? למדנו משרית שצריכים להעז, ומאבירו שצריך להביא את עצמנו אל תוך היצירה. אז העזנו וגם הבאנו את עצמינו והתוצאות מוצגות לפניכם".

 

 

כפרניק 018_3 פנים חדשות - אמנות בקהילה

 

 

מנהלת תיכון צומח אמירים, שרון בינדר הוסיפה ואמרה: "השנה מוצגת לראשונה תערוכת המגמה לאמנות של תיכון אמירים. ברכות לתלמידי המגמה, על עבודות נפלאות ועל השקעה ורצינות.התערוכה מסכמת תהליך של יצירה שנתית באמנות מעשית.לאורך השנה, ניסו מורי המגמה לזמן לתלמידים מרחב לפיתוח היצירתיות, הדמיון וההבעה הבלתי מילולית של תפיסתם הרגשית והקוגניטיבית.לצד הלימודים שכללו התנסות מעשית ולימודי תולדות האומנות, בהם נבחנו התלמידים לבגרות השנה, חוו התלמידים פעילויות רבות נוספות: שני ימי מגמה משותפים עם בתי ספר בנהריה ותפן, תערוכות, יום אומנות באוניברסיטת חיפה, התנסות בסדנאות רבות ובניהן רישום עירום, קרמיקה ונייר במאר"ג, תכשיטים אצל נטע ראובני, תערוכה במוזיאון ישראל ועוד.

האישה המדהימה עם החזון והרוח – רכזת המגמה, שרית פולס, יחד עם המורה לאומנות והאמן אבירו לילו, הובילו ברצינות, בהתמדה, במקצועיות ואמונה בדרך ובתהליך את העשייה הרבה. שנה הבאה מצטרפת לצוות המגמה עידית המוכשרת וזה המקום להודות לכם מכל הלב על שאתם – אתם".

ראש המועצה המקומית כפר ורדים, סיוון יחיאלי הודה לד"ר זאב קלינסקי על האכסניה, דיבר על חשיבות האומנות והיצירתיות לפיתוחה והגדרתה של הקהילה בכפר ורדים ואמר שהמסורת של קיום תערוכת גמר של מגמת האומנות בתיכון כל שנה  החלה זה עתה ותימשך לתפארת קהילת הכפר ותיכון צומח אמירים. בכפר ורדים קהילת אמנים פורה ותוססת הכוללת יותר מ-100 אמנים במגוון תחומי יצירה ואליהם יצטרפו בעתיד האמנים הצעירים".

 

התערוכה תהיה פתוחה בשעות פעילות המרפאה בחודשים יוני – יולי – אוגוסט.

 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

  1. אמא של בוגרת החטיבה הגב

    כשאנשים איכותיים , ערכיים ומוכשרים בטירוף מובילים את החינוך
    רק כך מגיעים לגאווה כזו, לנחת, לסיפוק. מאחלת למגמת האמנות של שריתוש המשך עשייה יצירתית, פוריה, מהנה. ואל תפסיקו ליצור לרגע.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן