פנים אל פנים


תערוכת אהרון גלעדי בגלריה טל, כפר ורדים
עדי גרינפלד
ב-24 ביולי פתיחת תערוכתו של אהרון גלעדי בגלריה טל בכפר ורדים
כפרניק 4 pictures small_0 פנים אל פנים

 

בגלריה טל כפר ורדים תפתח בשבת 24.7 שעה 12 תערוכה של האמן אהרון גלעדי.
בעקבות תערוכה קבוצתית שנערכה בגלריה טל בכפר ורדים ב-2008, ארץ ארץ, לרגל שישים למדינה, בה הוצגו בין היתר עבודות של אהרון גלעדי פנתה משפחת גלעדי לגלריה טל, נוצר הקשר ועלה הרעיון לתערוכה זו.
התערוכה מבוססת על תחקיר מקיף על האמן ועבודתו. עיקר העבודות המוצגות מאוסף המשפחה אולם יוצגו גם עבודות מוקדמות מארכיון קיבוץ אפיקים ומאוספים פרטיים.
התערוכה מלווה קטלוג בהפקת גלריה טל, הכולל תולדות חייו של האמן, מאמר ניתוח עבודתו וקטעים של ציטוטים של אנשים שכתבו עליו ביניהם לאה גולדברג, דוד בן גוריון, ד"ר חיים גמזו, א. קולב, אמנים חברים כמו סטימצקי וקדישמן.
הפתיחה תלווה בדברי פתיחה ע"י האמן יאן ראוכוורגר, שהיה חבר אישי של גלעדי, נכדתו של האמן, על עבודתו תדבר האוצרת, הח"מ. קטעי שירה ונגינה בפסנתר יובאו על ידי הזמרת סבטלנה סמירנוב, מכרמיאל.
כפרניק invitation side 2 for mail פנים אל פנים
התערוכה מאפשרת התבוננות חוזרת בעבודתו של גלעדי, מתוך פרספקטיבה של זמן ובקונטקסט של תקופתו ואירועי חייו, אירועים אשר מייצגים את הדור השני באמנות הישראלית. אמנים אלה עלו לארץ כחלוצים, עבדו בכל עבודה נדרשת ובפרט בקיבוצים, המשיכו ליצור בגלוי ובהסתר, ולקחו חלק בדיונים הסוערים של חיפוש דרך באמנות, בויכוחים בין הלוקאלי לגלובלי, בין הפיגורטיבי לאבסטרקט, בין שינוי סגנון להתמדה ודבקות בשפה אמנותית אישית. גלעדי בחר בדרכו והיה נאמן לה מתוך הבנה של מקורות יצירתו ותוך שמירה על יושרה פנימית.
 
בתערוכה מוצגים ציורים מייצגים מגוף עבודתו העיקרי, ציורי דמויות משפחה ותמונות מחיי יום יום של אנשים אנונימיים בשגרת יומם, בעבודה או במנוחה. כמו כן מוצגים מעט רישומים ורישומי צבע, שנשתמרו בעיקר בחוברות שאייר בתחילת דרכו. מוצגים גם כמה מציורי הפסטל שצייר בימיו האחרונים בבית אבות. פחות מוכרים קטעי כתיבה רהוטים שכתב, חלקם פורסמו בעלון הקיבוץ, הספד לחבר שנפל, או מילות שבח לעבודתו של חבר אמן.
מטרת התערוכה להביא מקבץ המתאר את מגוון עבודתו, ולהזכיר ולהיזכר באמן מיוחד זה המהווה חלק בלתי נפרד מאבני הדרך באמנות הישראלית, אמנות שצמחה מתוך ההוויה המקומית והייתה לחלק בלתי נפרד ממנה. גלעדי מייצג אמנים ישראליים אחרים בדרך שעשה מעלייתו לארץ, ההשתתפות בהקמת ישוב, חיי הקיבוץ, העזיבה ובניית חיים חדשים בעיר, והחשיפה לעולם הגדול. אבל הוא גם מיוחד במינו ביצירתו המקורית שהתפתחה בדרכו שלו. בדרכו זו, אשר לא השתלבה בזרמים המרכזיים שהתפתחו, הוא היה כמו זרם משל עצמו, כפי שכונה על ידי אחד המבקרים .
 
גלריה טל בכפר ורדים פועלת משנת 2002, הוקמה לזכרו של טל גרינפלד, אמן צעיר שנפטר בגיל 23 והשאיר אוסף ציורים ורישומים. הגלריה פועלת כמיזם יחודי, מפיקה תערוכות מקור ואירועי אמנות ומשמשת מקום מפגש לאמנים ואוהדי אמנות מהאזור ומבקרים המגיעים מכל הארץ.
עוד פרטים תוכלו למצוא באתר גלריה טל .
 
 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורח/ת הגב

  אדי בהצלחה בגלריה בהמשך דרכך
  אדי
  חבל שנתשת בזעם את מחלקת הקתדרה במועצה.

 2. אורח/ת הגב

  מדוע עזבת את הקתדרה-תרומתך לקתדרה נמשכה הרבה שנים.
  עדי
  במשך שנים את מסתדרת עם מנהל הקתדרה מר ברטה.
  אז מה קרה שפתאם עזבת?
  תרומתך הטובה לקתדרה ידועה לכולם.

 3. לתפארת מדינת ישראל הגב

  לכל אלו שמעודדים אחרים להתנדב
  אולי תתנדבו קודם כל בעצמכם…

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן