פנים אל פנים


תערוכה חדשה נפתחה בגלריה טל בכפר ורדים, מעבודות אהרון גלעדי
עדי גרינפלד
תערוכה חדשה נפתחה בגלריה טל בכפר ורדים, מעבודות אהרון גלעדי
כפרניק IMG_9533 פנים אל פנים

 

בשבת, 24 ביולי, נפתחה תערוכה חדשה בגלריה טל: תערוכה מעבודות האמן אהרון גלעדי "פנים אל פנים". בפתיחה השתתפו רבים מתושבי הכפר, אורחים מהסביבה מקרוב ומרחוק, אנשי אמנות וכן בני משפחת האמן: בנו ישראל והנכדות אילנית גלעדי עזוז וטל גלעדי, בני זוגן וילדיהם.
ודאי גלעדי, צייר המשפחות, היה שמח לראות את משפחתו שלו , שלושה דורות מצטופפים יחד עם המבקרים בתערוכה. האמן יאן ראוכוורגר שהיה ידיד קרוב של גלעדי, סיפר על המפגש עמו עם עלייתו לארץ, על גלעדי האדם והאמן. גם נכדתו סיפרה על ילדותה, על הסב הצייר, על ריח הצבע והטרפנטין שהיה מלווה את ביקוריה בבית הסב.
עדי גרינפלד, אוצרת התערוכה דברה קצרות על האמן, על התערוכה והקטלוג המסכם מחקר שערכה על האמן: "אהרון גלעדי אמן הדור השני באמנות הישראלית, מיצג בדרך שהוא עשה ממלחמות ומהפכות ברוסיה, עליה לארץ כחלוץ, הקמת קיבוץ, עזיבת הקיבוץ, השתתפות בהקמת תנועת אמנות חדשה, אופקים חדשים, ופרישה ממנה. עשייה מקורית תוך חיפוש דרך והתלבטות באותם השאלות הגדולות העומדות ברומו של עולם: בין אמנות מגויסת לאמנות לשם אמנות, art pour art, בין לוקאלי לאוניברסאלי, בין פיגורטיבי לאבסטרקט.
 
כפרניק IMG_9528 פנים אל פנים

"הוא היה שם במרכזם של כל הדיונים הסוערים, אך דבק בדרכו וביצירתו הייחודית ששאבה השראה מחיי היום יום ומזיכרונות העבר, מהכאב האישי ומכאבם של אנשים שהפכו לדמויות ציוריו, וכפי שאמר: ‘הנוף, וכל נושא ציורי, הם רק פיתוי ואמתלה לגילוי הנוף הפנימי שבאמן’.

"ובכן מנופי לנינגרד וסיביר, לנופי עמק הירדן, ועד לשכון ותיקים בחולון, מצא גלעדי תמיד את אותן הדמויות עצמן, של אנשים בשגרת יומם, דוממים ללא תווי פנים לרוב, אם וילד, קבוצה בעבודתה, אנשים במנוחתם, במשפחה או בחברותה, סביב שולחן הארוחה או במשחק שחמט. 
"ציורים ורישומים מתקופות שונות, המוצגים כאן היום, זה לצד זה, היו ודאי משמחים את גלעדי, דווקא כאן, בנוף הגלילי בצניעות המתאימה לאמן זה, שראוי שניזכר בו וביצירתו".

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן