עם הפנים לקהילה


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
המניין המשפחתי

המניין המשפחתי באירועי "פורים" קהילתיים: תרומת שיער לחולי סרטן ומשלוח מנות לאזרחים ותיקים.

כפרניק המשפחתי1 עם הפנים לקהילה

 

המניין המשפחתי-מסורתי באירועי "פורים" קהילתיים: תרומת שיער לחולי סרטן ומשלוח מנות לאזרחים ותיקים.

 

במגילת אסתר מתריס המן על העם המפוזר ומפורד בין העמים, ומעלה סימן שאלה על הקהילתיות של עם ישראל. מרדכי ואסתר מגייסים את כל היהודים בשושן לשיתוף פעולה ובוחרים לציין את החג בסדרת מצוות קהילתיות: משלוח מנות, סעודה משותפת, מתנות לאביונים וקריאת ברוב עם.

במניין המשפחתי חוגגים את פורים עם הפנים לקהילה בשני פרויקטים מיוחדים: בראשון מבט לעבר חולי הסרטן, ובשני תשומת לב לאזרחים הוותיקים.

בפרויקט הראשון אנו מנסים לגייס תרומות שיער, וביום ה' 13.3 בשעה 15:00 תוצב מספרה ניידת במניין המשפחתי לטובת העניין, כמו כן ביום ה' 6.3 בשעה 19:30 מתקיים במניין ערב בנושא חולי סרטן והקהילה, בו נשמע מחולים שונים (אביבה זוהר ויאיר עמנואל) ושורדים על סוגיה זו, ונקיים לימוד קצר בנושא.

בפרויקט שני אנו מנסים לחלק משלוחי מנות לאזרחים הוותיקים בכפר, על מנת לנסות להגיע גם לאזרחים הוותיקים שפחות מוכרים לנו, ולהושיט יד של תשומת לב, מתוך תקווה להמשך קשר. ביום ה' 13.3 החל מ 15:30 יצאו צוותים שונים חלק משלוחי מנות לכ-300 בתי אב בכפר, כאשר קודם לכן נרים טלפונים לתיאום (בראשית השבוע).

מתנדבים שרוצים לסייע בטלפונים, או בחלוקה יתקבלו בברכה, כמו גם תרומות לכיסוי עלות הפרויקט.

לפרויקטים השונים חברו ושותפים תנועת הנוער נוע"ם, גני כפר ורדים, מאמאנט והמניין המשפחתי.

 

לפרטים והתנדבות נא לפנות לרב אבי 055-6667155

 

 

**

 

"מתי בפעם האחרונה עשית משהו בשביל מישהו?" / אבישג פרוחי

פעמים רבות בחיינו יוצא לנו לראות חדשות ולהזדעזע ממצב העוני בארץ, מכמות הילדים הרעבים המסתובבים ברחוב, מניצולי השואה החיים בחוסר וללא טיפול, מחולים סופניים שלא מקבלים טיפול ראוי והרשימה עוד ארוכה…

אך בהסתכלות כנה, ביננו לבין עצמנו- מתי בפעם האחרונה קמנו ועשינו משהו? לא נשארנו אדישים? אפשר לתרץ את המצב בהרבה סיבות – אבל האמת הפשוטה היא, שלעיתים החיים שלנו כל כך עמוסים, עד כדי כך שכל רגשות החמלה ותרעומת על המצבים השונים-  פשוט נעלמים כשאנחנו חוזרים לשגרת חיינו.

שמי אבישג, אני לומדת בכיתה י"א ותושבת הכפר. אני רוצה לשתף אתכם ביוזמה שלי, יוזמה שחשבתי ותכננתי אותה במשך הרבה זמן ועכשיו בזכות עזרה מהמניין המשפחתי ונוע"ם – רוקמת עור וגידים.

כל המתואר בפסקה הראשונה – אלו הם רגשות פרטיים שלי. רגשות שעלו  בי בעקבות תכניות טלוויזיה, הרצאות ושיעורי חינוך בבית הספר, בתנועת הנוער ועוד… הרגשה שאני פשוט לא עושה מספיק, שאי אפשר לשבת ולהתלונן על המצב- צריך לקום ולעשות.

לפני כחצי שנה, החלטתי שאני אגדל שיער, כדי שבבוא היום אוכל להסתפר ולתרום אותו לעשיית פאות משיער אמיתי למען חולות סרטן. תרומה מסוג זה די נפוצה, בעיקר בכפר, והחלטתי שאני רוצה לתרום דווקא במישור הזה מכיוון ששיער – הוא חלק מאתנו. ישנם כאלה שאפילו ישוו אותו לאיבר. אך להבדיל מתרומת כליה – השיער שלנו צומח ומתחדש כל הזמן, כל יום. תרומת שיער לא כרוכה בניתוח מסוכן וסכנה בהידרדרות המצב הבריאותי. הגוף ימשיך לתפקד טוב מאוד גם לאחר התרומה. הדבר היחיד שכרוך בתרומה מסוג זה – הוא רצון אמיתי לתת מעצמנו, גם אם זה לא פשוט ויהיו לכך השלכות על המראה שלנו – לתת בשביל לתת. 

מחלת הסרטן היא מחלה קשה ונוראית. כרבע מהפטירות בישראל נגרמות כתוצאה מהמחלות הממאירות – וביניהן מחלת הסרטן. אחת מתופעות הלוואי של הטיפולים הנפוצים במחלה (כימותרפיה והקרנות) היא נשירת שיער. חולים רבים מתארים את נשירת השיער כחלק היותר קשה – איבוד המראה שלך, ובאופן מסוים – סוג של איבוד הזהות.

 

אז חשבתי לעצמי, אם אני יכולה לתרום – למה שאני לא אעשה את זה? ממני זה לא דורש הרבה, והמשמעות של פאה הנראית אמיתית לחולים- יכולה להיות עצומה.  לאחר מכן עלו במוחי עוד מחשבות- אם אני יכולה, בטוח גם אחרות יכולות. ויותר מבטוח, שבמקום כמו כפר ורדים, ששם דגש על עזרה לזולת וערבות הדדית – אוכל למצוא עוד נשים ונערות שיעשו זאת יחד איתי.

 

לכן כתבתי את המכתב הזה – פנייה לכל הילדות, הנשים והנערות של הכפר (ואם יש בנים בעלי שער ארוך גם הם מוזמנים). בעזרת נוע"ם והמניין המשפחתי המחשבות הקטנות שלי הפכו לפרויקט ממשי שאכן יתבצע.

עמותת "עזר מנחם", המתמחה באיסוף תרומות שיער ובהפיכתן לפאות נרתמה גם היא לעזור לנו, ומבצע ההתרמה יתקיים ביום חמישי, ה- 13.3.14 בין השעות  1500-1900 בבית הכנסת של המניין המשפחתי, מעל כיכר 8.

העמותה התנדבה להשאיל לנו עמדות תספורת ניידות, ובעזרתם של ספרים מהכפר והסביבה שיעבדו בהתנדבות כמובן, כל מי שתירצה לתרום תוכל לעשות זאת באווירה של יחד וכייף.

בנוסף, באותן השעות תתקיים פעילות של חלוקת משלוחי מנות לאוכלוסייה המבוגרת של הכפר ומי שלא מסתפר מוזמן בברכה לעזור.

תודה על קריאת המכתב, ואני מקווה שתהיה היענות גדולה למעשה הזה.

 

למעוניינות ולמעוניינים – נשמח אם תודיעו לנו מראש כדי שנוכל להיערך!

 

 

אבישג פרוחי – 054-5200076 

נילי אלדר- 052-3772907

עופר ריבק –  054-4217935 

הרב אבי נוביס דויטש –  055-6667155

 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. הרב אבי הגב

  נשמח למתנדבים. כמו כן כולם מוזמנים ביום ראשון לערב על מגילת אסתר
  נשמח למתנדבים. כמו כן כולם מוזמנים ביום ראשון לערב על מגילת אסתר

  קוראים במגילה
  ביום א’ 9.3 החל מן השעה 20:00 נקיים במניין המשפחתי כפר ורדים ערב לימוד של מגילת אסתר , נשמע זוויות ראייה שונות מדוברים שונים ומגוונים
  20:00 הרב שלמה בן אליהו
  20:30 רחל הרץ
  21:00 ד”ר אילנה באר
  21:30 הרב אבי נוביס-דויטש
  22:00 הרב יעקב דרכי
  השתייה (החמה) כדת אין אונס

  דמי השתתפות 30 ₪ ,
  לחברי המניין 10 ש”ח

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן