על-מה ולמה?


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
עודד שלומות

לאחר 14 שנים בצה"ל יצאה רס"ן מיל. שרית זהבי לדרך חדשה המשלבת את הידע המקצועי והניסיון אותו צברה.

כפרניק IMG_1978-001 על-מה ולמה?

לאחר 14 שנות שירות יצאה רס"ן מיל. שרית זהבי לדרך מקצועית חדשה המשלבת את הידע המקצועי-מזרחני אותו צברה.

 

בשנה האחרונה, תשע"ד העומדת לקראת סיומה, עברו על רס"ן (מיל.) שרית זהבי שלושה "מהפכים": לאחר 14 שנה בחטיבת המחקר באמ"ן ובפיקוד הצפון השתחררה מהצבא, נולדה לה (ולירון אופק-פוקס בן זוגה) בת, והיא יצאה לדרך מקצועית חדשה.

זהבי – בעלת תואר שני במזרחנות וניסיון רב גם בתדרוך משלחות, עיתונאים, קצינים בכירים ומקבלי החלטות – ממשיכה לסייר על הגבולה צפוני, אבל עכשיו באזרחי.

היא הקימה את "עלמה", חברה הנותנת שירותי הרצאות, סיורים, קורסים וסקירות בתחום הצבאי, פוליטי וכלכלי של שכנינו מצפון: סוריה ולבנון, תוך התייחסות להקשר המזרח תיכוני הרחב

הצטרפתי אליה לאחרונה לסיור בגבול הלבנון, והחכמתי מהידע הרב אותה הפגינה וחלקה עם מאזיניה. לצערי, לא הכל ניתן לפרסום, אבל היה מעניין!

בתצפית המרהיבה שבהר אדיר יכולנו להתבונן כמעט בכל גבול הלבנון ובכפרים שמעבר לגדר ולשמוע על התעצמות החזבאללה, היחסים העדינים בין העדות בלבנון, המעבר של המחבלים מ"שמורות הטבע" לתוך הכפרים, האפשרויות של מינהרות בצפון ועל איומי החזבאללה "לכבוש את הגליל".

זהבי מוציאה סיורים כאלו לגופים שונים, כמו גם לתיירים המחפשים זווית מיוחדת ומעמיקה. היא שולטת היטב גם באנגלית והסיורים/סקירות שלה יכולים להיות במגוון פרומטים "תיירותיים" או "לימודיים".

זהבי הקימה אתר אינטרנט ובו עוד מידע, פרטים, פרשנויות ובלוג.

האתר והחברה נקראים "עלמה".

 

למה?

 

זהבי: "עלמה, כמובן הבת שלי שנולדה קצת לפני הקריירה החדשה, על מה ולמה? וגם באנגלית סוג של קיצור ל- All middle east affairs".

 

שרית זהבי היא אם לשלושה ובת זוגו של ירון אופק-פוקס. היא מתגוררת בכפר ורדים ומכהנת גם כיו"ר הנהגה בית ספרית (ועד ההורים) בבית ספר "קשת".

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

  1. מפרגנת בגדול. הגב

    ברכות להצלחה
    שרית- בהצלחה בדרכך החדשה, בחרת לך עבודה מאתגרת, מענינת שתעניין רבות כל קהל שמתעניין בנושא האקטואלי “הצפון” .

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן