על המפה


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
רלי מלכה

מלגות הפילהרמונית הגיעו לשולה (לפריפריה): גדעון בראל, יהב מלכה, איה בזנוב ואביתר שרוני

כפרניק fi על המפה

מלגות הפילהרמונית הגיעו לשולה (לפריפריה): גדעון בראל, יהב מלכה, איה בזנוב ואביתר שרוני

 

קונסרבטוריון כפר ורדים הולך ומתעצם, הולך וכובש יעדים נוספים. עוד ועוד הישגים נזקפים לזכותו שלא יסולאו בפז.

לפני מספר שבועות זומנו אל התזמורת פילהרמונית בתל-אביב ארבעה נגני הקונסרבטוריון. שני בסוניסטים (נגני בסון): גדעון בראל ויהב מלכה, איה בזנוב – אבוב, ואביתר שרוני- בטובה.

הנגנים הצעירים הגיעו אל הלא נודע, וכיתתו רגליהם בין מבואה למבואה בהיכל התרבות בתל-אביב, מקום משכנה של התזמורת הפילהרמונית הישראלית, עד אשר הגיעו לחדר המיועד שבו מתבצעות בחינות לקבלת מלגות מטעם הפילהרמונית.

אל הפילהרמונית זומנו ילדים רבים ובני נוער כדי להפגין את ידיעותיהם ואת כישוריהם בכלי הנשיפה המיוחדים: בסון, אבוב וטובה.

 

 

כפרניק fi_0 על המפה

 

 

זו הפעם הראשונה בחיי בה ראיתי כל-כך הרבה בסונים. בכפר ורדים עד לא מכבר היה אחד, וכעת שניים. ושם, בכרך הגדול, עשרות אם לא מאה, וזה היה מחזה מלבב. מבואה גדושה בכלי נשיפה. ישבנו מרוגשים והמתנו לתורנו. כל זאטוט לתורו. מבואת ההמתנה געשה בילדים ובני נוער ובכלים המיוחדים. המוסיקאים הצעירים יכולים היו להתאמן לקראת הקטע המוסיקלי בשניים מהחדרים שהוקצו לכך. את הלמות לבם של הילדים אפשר היה לשמוע עד לכפר ורדים.

בכל רגע נתון יצא זאטוט מייבב או מתבגר עם פנים נפולים. היו כאלה שנבחנו דקותיים ונגינתם הופסקה מיד, והיו שנגינתם המשובחת נמשכה מספר דקות. כל מוסיקאי צעיר נבחן בהתאם לשנים בהן הוא מנגן בכלי. רבים יצאו נבוכים וסמוקי לחיים ואמרו לנו שהם התרגשו עד כלות.

ואז…. הילדים המובחרים של קונסרבטוריון כפר ורדים בניצוחו של המאסטרו, ראובן מלאך, נכנסו אל חדר האימה, והפליאו בנגינתם האיכותית והסוחפת. איה בזנוב, נגנית האבוב, הפליאה בנגינתה כ-10 דקות, וכבר בחדר נאמר לה שהתרשמו מנגינתה. גדעון בראל שזה עתה התחיל בנגינת הבסון גם הוא הרשים את הבוחנים, גם אביתר שרוני המוכשר הפליא בנגינה בטובה, וכן יהב מלכה שניגן את יצירתו עד תום ללא הפסקה מצד הבוחנים והרשים את בוחניו.

בשבעו שעבר התבשרו כל הרביעייה: איה, אביתר, גדעון ויהב שהם זכו במלגה מהפילהרמונית. ראובן מלאך התקשר לכל אחד ואחד ובישר לו אודות הזכייה. השמחה גאתה, ההתרגשות הציפה את כולם וזאטוטים התמוגגו להם.

ואני אומרת זו אומנות לשמה. זו הצלחה בלתי רגילה. היישוב שנמצא בשולה (החלופה העברית לפריפריה) מככב בהישגיו המוסיקליים, ועיניים רבות נשואות אל עבר הקונסרבטוריון שלנו. זו הנאה צרופה וגאווה אמתית. מוסיקה מיטיבה עם הלב, הנשמה, וכעת גם עם הכיס…

המלגות הללו נתנו הודות למורים המצוינים: בוריס בנטי – מורה לאבוב ולבסון וארקדי קוסוי – מורה לכלי נשיפה מתכתיים. הם אלו האמונים על קידומם, הצלחתם והישגיהם הנהדרים, והם אלו המובילים כל ילד, ילדה, נער ונערה אל התוצאות המופלאות.

אז… תושבות ותושבים יקרים, אם תרצו אין זו אגדה, ואנחנו על המפה ומתעצמים במפה. אנחנו מעצמה מוסיקלית מובחרת. וכול זאת לא היה קורה אלמלא המורים המובחרים: בוריס וארקדי ואלמלא המועצה התומכת ומסייעת וכן ההורים המכתתים רגליהם, מסיעים את הזאטוטים לכל מקום ומשלמים בעבור המוסיקה הנפלאה, וכמובן, המאסטרו, ראובן מלאך, שידו בכול.

אז מאסטרו אמור מהו היעד המוסיקלי הבא…

 

גאה, נרגשת ומלאת אושר, רלי מלכה (אמא של יהב)

 

**

ראובן מלאך, מנהל הקונסרבטוריון בוקש להוסיף:

בהחלט מוסיקאים צעירים אשר כעת אף קיבלו גושפנקה (ביחד עם צ'ק שמנמן) המלמדת על טיבם, איכותם וכישוריהם.

הקונסרבטוריון היישובי (מרכז המוזיקה לשעבר) תמיד ייצר וייצא מוזיקאים לתזמורות מובילות בארץ ובעולם, לאקדמיה וכדומה. רוצה לומר –  ההכרה בנו על ידי משרד החינוך והגדרתנו כקונסרבטוריון הינה פתיחת דלת עבור ילדי הפריפריה להיכנס ל"ליגה" של הגדולים, הגם שהמורים הנם אותם מורים, הילדים הנם אותם ילדים, המבנה הנו אותו מבנה וראובן הנו אותו ראובן (למשבחים ולמלעיזים)… בהצלחה לנגנים הצעירים ולכלל תלמידינו המוזיקאים.

באותה ההזדמנות, מזמינים את הציבור הרחב ליהנות ממופע מיוחד לזכרו של בוגר התזמורת, גיא לוי ז"ל אשר נפל בצוק איתן – "עושים כבוד לגיא לוי". השנה התזמורת תארח את הזמרת רותי נבון במיטב להיטיה (יום יבוא, פרחים בקנה, חשמל זורם, גשם בעתו ועוד…).

 8.2.18 היכל התרבות במעלות בשעה 20:00  / הכניסה חופשית.


השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן